Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva pri kupovini polovnih guma ???

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...moramo se snalaziti jbg.nizak standard... ;D

 

 

Ovo je bio jedini razlog zbog kojeg sam u decembru stavio polovne gume. Dobio sam par Pirelli Scorpion na poklon, tako da nemam šta da prigovorim za cenu ;D ALI!!! Ako pustim volan na maloj brzini, počne volan da se trese, pa sve jače i jače.... dok ne uhvatim ponovo volan i nekako smirim motor. Jednom sam zbog toga skoro i pao.... A zadnja, pre neki dan mi je proklizala i to solidno u sred krivine. Niti sam nešto brzo ušao u krivinu, nisi sam bio mnogo nagnut....

Dakle, polovne NIKAD VIŠE. Štedim za nove, pa kad ih bude, biće....

Polovnjake ima valjda smisla staviti jedino ukoliko ti je do paljenja guma... pa ti onda baš svejedno.... a polovna će se pre i zapaliti ;D Za put, NIKAKO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

svaka cast, javi kakve su i jesi li zadovoljan

 

 

Bruka....ne mos izbiti motocikl iz krivine, nisam isao na Miseluk ali sam testirao na kratkim i prljavim krivinama a jako sam zadovoljan.......ide ko po sini, naravno i Dunlop je bio dobar ali se przo potrosio po sredini i presao je 12000 i nema vise sare......ali nije se zakockastio ni malo, osim sto je celav po sredini odicno je radio i odradio posao......stavio sam i  nov lanac i lancanike i ne ocekujem vise nikakva ulaganja u ovoj godini...znaci spreman sam skroz...

 

 

Mene zanima koliko ste vi presli sa novim gumama i koja se brze potrosila.......meni je ova  zadnja bila na nuli a prednja je odlicna.....ovaj Anakiee 2 ima gazeci sloj koji je drugaciji od bocnog i treba da duze traje po sredini od 1...eee sad videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Stampar nisi u pravu nista se nece tresti ako su dobre gume.....nema sanse ni polako ni brzo...a ako ti je debilna guma jako ce na vecoj brzini da baca, kida lezajeve i svasta jos.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Stampar nisi u pravu nista se nece tresti ako su dobre gume.....nema sanse ni polako ni brzo...a ako ti je debilna guma jako ce na vecoj brzini da baca, kida lezajeve i svasta jos.....

pre 15-ak godina pitam jednog majstora za te polovne gume, dali to ima smisla kupovati i dobijem kontra pitanje "KO NORMALAN SKIDA DOBRU GUMU SA MOTORA?", i u pravu je, u garazi imam dve avon gume sa mog CBR-a 900, ko nove, presle 20000km, ni neprijatelju ih ne bih dao

moja racunica je da mi je jeftinije da kupim nove gume nego da popravljam motor ako se omlatim zbog polovnjace

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ma 'ajde...puštaš volan na maloj brzini??Sa svakom gumom e početi da se trese volan,na većoj brzini neće ni sa novom ni polovnom....

 

E, jbg, ali nisi u pravu. Motor sam kupio sa Anakee, bile su nekih 50% potrošene. I jako se dobro sećam kako se motor tada ponašao. Kada sam pustio volan, ništa nije treslo. NIŠTA. A sada, ako pustim i naletim i na najmanju neravninu, cima se i rita k'o sumanuto.... Interesantno, ali ćelavija Anakee se mnogo bolje ponašala od ove Pirelli, koja još ima par mm šare.....

 

  Imo' moj drugar Africu pre par godina...zadnja oćelavila i ''ukockastila se''...para se nema...ali kod mene se zatekla neka sedamnaestica možda 130-70,polovna ali solidna,ko zna kolko je stajala kod mene...šta će mo nego montiraj pa šta bude...

 

Pa mnogo je manje polovna bila ta što si mu je dao nego ona što je imao na motoru, sudeći po ovom što kažeš. Naravno da je "manje polovna" uvek bolji izbor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa naravno da je celavi Anakiee bolji od kocke sa sarom...ja sam bacio Dunlop danas kod vulkanizera sa kojim sam ja do juce peglao odilcnoo guma je iz 2009 ali sramotno je celava po sredini.....jbg. teoretski se mogla voziti jos ali ne mos ici za pocetak u Umag sa celavom gumom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova

-Moje iskustvo kaze da nije svaka nova guma-prava guma!Mislim da je bolje kupiti neku polovnu pa firmiranu,nego neku novu,pa nije bitno kakvu,samo da je nova!Na mom mopedu su obe potpuno nove gume marke Mitas,ceska guma za koju kazu da i nije toliko losa,ali meni se ne svidja jer klizi!Za normalnog vozaca bi bila sasvim ok,ali,ja sam nestasan decko na motoru-tako da mi ne odgovara.

-Radio sam u Sloveniji,izmedju ostalog i kao vulkanizer,tako da vam iz prve ruke mogu reci zasto se te (na oko) dobre gume skidaju!Ima i tamo zhestokih momaka koji pokidaju sve na motoru a kamoli gume,a sa druge strane ima i onih koji to nisu.Puni para,picajzle,manekeni i zele da uvek imaju ganc novu gumu,iako je ova "stara" stavljena na pocetku prosle sezone,a sa njom nije presao mozda ni 2000km!

-To je bila sreca za mene i za sve moje prijatelje-bajkere,jer su oni te gume poklanjali meni,a ja kad sam ih prodavao-davao sam ih za 10eu komad-eto samo da namirim troskove puta do kuce,a bliskim prijateljima sam ih poklanjao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

nisam mislio u dvoristu, cuo sam da ima neki lik hangar na putu ka loznici ja mislim, neko malo selo, znam da ima na ulazu u rumu kod semafora vulkanizer ali on drzi samo za kola, a skoro sam prolazio kroz jarak i nisam video nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

nisam mislio u dvoristu, cuo sam da ima neki lik hangar na putu ka loznici ja mislim, neko malo selo, znam da ima na ulazu u rumu kod semafora vulkanizer ali on drzi samo za kola, a skoro sam prolazio kroz jarak i nisam video nista

da ne mislis na onog u platicevu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Sabac-Debeljaca(Banat)
  • Motocikl: kawa zx6r

Ne znam gde se tacno nalazi,ali ovo je bio aktuelni broj telefona 063 19 00 380 sa bilborda van Sapca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pamet u glavu!, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Bezanijska kosa
  • Motocikl: Suzuki k1 600 , Yamaha yp 125 majesty

Samo da se zahvalim svima na savetima . Kupljena je nova Michelinka pilot. Nisam hteo da se opterecujem a ipak guma glavu cuva tako da je to presudilo. Hvala na savetima jos jednom. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Uvek cu da stavim prednju gumu novu zbog naglih kocenja. A zadnju bih stavio polovnu a dobru jer ionako ne kocim puno zadnjom a i ne obaram ga u krivini... Za i zadnje gume su puno skuplje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja