Jump to content

Moto Zajednica

Sinhronizator karbova

Recommended Posts

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Na skoro svakom motoru moze da se uradi sinhronizacija karbova bez sajli,ukljucujuci i bmw-ov bokser agregat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Na skoro svakom motoru moze da se uradi sinhronizacija karbova bez sajli,ukljucujuci i bmw-ov bokser agregat.

 

 

tako je majstore !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Dragi prijatelji,

 

Da li mi neko moze pomoci u vidu sugestija gde sta da prikljucim i kojim srafovina sta da podesavam na karburatoru moje Aprilia Pegaso Cube 1998 radi sinhronizacije (karburator Mikuni BST33),

motor mi trosi po gradskoj voznji oko 8.5l/100km!

 

Slike karburatora u prilogu, valda se vidi ono sto treba da se vidi da bi ste mi objasnili.

 

Oni koji su mi ga doterali otvarali su ga, cistili, menjali membrane, ali nije nastelovan, garant mu je potrebna sinhronizacija. Sve ja ovo mogu sam da napravim i uradim, samo bih zeleo da ne rastavljam pola motora a da ne znam gde sata da prikljucim od tih creva, npr.

 

Hvala puno unapred :zdravo:

 

post-15762-0-62592100-1311011294_thumb.png post-15762-0-13760800-1311011307_thumb.png post-15762-0-21555600-1311011320_thumb.png post-15762-0-01410500-1311011332_thumb.png post-15762-0-30260000-1311011345_thumb.png post-15762-0-20392500-1311011354_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

slika broj 3 i oznaka na toj slici br 3 .... a prikljucak za creva je verovatno na samom usisu na glavi ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Peco, znaci taj vijak na slici 3 je za stelovanje balansa? Nema dva srafa, pa malo jedan / malo drugi, sto bi rekli, samo ovaj, tako?

A vakum dizne na koje kacim creva... treba da ih ima dve? Da li bi na njih trebalo vec nesto da je nakaceno, neka creva, cepovi, nazalost nikakve slike nisam uspeo da iskopam da bih video gde bi se to moglo nalaziti... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Peco, znaci taj vijak na slici 3 je za stelovanje balansa? Nema dva srafa, pa malo jedan / malo drugi, sto bi rekli, samo ovaj, tako?

A vakum dizne na koje kacim creva... treba da ih ima dve? Da li bi na njih trebalo vec nesto da je nakaceno, neka creva, cepovi, nazalost nikakve slike nisam uspeo da iskopam da bih video gde bi se to moglo nalaziti... :neznam:

 

da tako je na jedan sraf stelujes oba karba ... karburatori su fizicki spojeni pa je potrebno jedno srafce i to je sve .....

 

a ti srafcici gde bi trebalo da se prikace crerva su negde odmah posle gume koja spaja glavu i karb i na glavi su ...

 

ako imas Vakum slavinu za gorivo onda je jedan od tih dva srafceta za vakum zauzeto i crevo vodi do slavine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Hah, nesto mi se cini da mi je sada sve jasno, ostaje samo da makinu malo raskomotim pa da bacim oko na sve pomenuto.

 

Eto, ako se upustim u izradu skalamerije a-la-creva-oblika-U-i-slavine-za-akvarijum, cu da postujem ovde sta sam uradio i kako je sve to izgledalo,

i naravno, nadam se da su tvojih par odgovora zaista ono sto treba da znam.

 

Hvala ti puno, btw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

kad rasklopis a ti slikaj da utvrdimo tacno gde su prikljuci za creva ..... napravi dovoljno veliko U i izbaci slavine za akvarijum bice tacnije :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Dragi prijatelji,

 

Da li mi neko moze pomoci u vidu sugestija gde sta da prikljucim i kojim srafovina sta da podesavam na karburatoru moje Aprilia Pegaso Cube 1998 radi sinhronizacije (karburator Mikuni BST33),

motor mi trosi po gradskoj voznji oko 8.5l/100km!

 

Slike karburatora u prilogu, valda se vidi ono sto treba da se vidi da bi ste mi objasnili.

 

Oni koji su mi ga doterali otvarali su ga, cistili, menjali membrane, ali nije nastelovan, garant mu je potrebna sinhronizacija. Sve ja ovo mogu sam da napravim i uradim, samo bih zeleo da ne rastavljam pola motora a da ne znam gde sata da prikljucim od tih creva, npr.

 

Hvala puno unapred :zdravo:

 

post-15762-0-62592100-1311011294_thumb.png post-15762-0-13760800-1311011307_thumb.png post-15762-0-21555600-1311011320_thumb.png post-15762-0-01410500-1311011332_thumb.png post-15762-0-30260000-1311011345_thumb.png post-15762-0-20392500-1311011354_thumb.png

bas me zanima na 1 cilindru kod pegasa kao ces da ih sinhronizujes tako kako si zamislio,to sto ti trosi nema veze sa tim..

nego samo ti stavi leptire to jest nasteluj na subler na pola rupe da budu,smesu na 2 do 2,5 kruga,spusti iglice na 2 podeok ili cak na prvi i vozi to,nemoj praviti nauku,nema u karbovima nista slozenoo da nemoze da se odradi,bar sam pegasovih karbova odradio vise nego sto si ti pegasa video...

proveri dali ti saug gumica zatvara saug do kraja,hoce da ne zatvara,dali ti mali cepic na levom karbu iza sauga lepo dihtuje, i naravno nivo goriva nasteluj na 2 do 3 mm ispred spoja karba sa telom da bude,steelujes ga na vagres crevo....treba ti cirka 45minuta to da zavrsis,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Kako su mi ovde na forumu mnogi dobri likovi,

pa ja ne stignem ni da porazmislim o problemima koji me muce, i o kojima pricam ovde,

a vec dobijem toliko dobrih, i pre svega brzih odgovora,

svaka Vam cast, svima, vrh!

 

Bokili, izgleda mi da u tome sto govoris ima smisla, posebno zato sto sam tokom veceri cuo za tebe od jednog prijatelja iz NS, kaze ima neki tip u Sviljancu koji je haos dobar za karbove.

 

Pretpostavljam da je o tebi rec :)

 

Cuj, sve sto si rekao ne deluje mi komplikovano,

jedino sto nikada nisam imao takav karb kao mehaniku u rukama, pa mi namestanje leptira na pola rupe (leptir znam sta je, za rupu ne) i vagres crevo nisu bas najjasniji pojmovi(upravo citam sta je vagres).

 

Bokili, ako ja tokom sledece nedelje krenem put Grcke motorom, do tada mi nije frka,

da li bih ja mogao mozda svratiti do tebe na tih 45 minuta da mi ti to obavis, naravno ako bude mogucnosti za to, kao i prostora za danak u mom budzetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

uh,pola rupe,na usisnoj strani karbova imas /do glve motora ne do filtera/ imas kao nee male vupice,e stavis srafom na ler prvi karb to jest levi da ti bude lapna /ono zuto okruglo :moto3:/ na pola rupice, srafom za doterivanje leptira doteras i drugi tako,ao je to uopste i rastelovano, vagres,,,,imas dole najnizi sraf na loncetu,oji sluzi izmedju ostalog za ispustanje taloga,na njega stavis malo providno crevo/pase i ono akumulatorso,/ upalis motorce,ugasis, ostavis otvorenu slavinu za gorivo,to crevce namontiras na tu cuckicu malu ispod srafa,odvijes sraf,naravno crevce drzis u vis pored karba,nivo goriva u crevcetu ce ti pokazati gde se nalazi /posto je to sistem spojenih sudova/ nivo goriva u loncicima,kao sto rekoh trebao bi da bude 2 mm recimo ispod spoja tela karba sa loncetom,/valjda ces prepoznati telo karba i lonce,lonce je ono odozdole,,,gde stoji taj sraf za ispustanje taloga i ta sisica na oju kacis vagres crevo/

a iglice su ti ono u siberima,mali crni polopci odozgore ,to kad odvijes ima gore membrana fedefce, e unutra ti je iglica, videces podeoke,tu treba da stavis na drugi odozgore,:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Tako je Bokilic,samo što kod nekih karbova je 2mm preko crte a kod nekih 2mm ispod crte.I još nešto ,što se javljaju ljudi misleći da pomognu a u stvarui nemaju pojma ne mislim na tebe Bokilic. pozzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Bokili, ceo dan sam cekao da se javis!

 

Sada mi je ipak sve jos malo jasnije, naravno da znam sta su klapna, iglica, telo karba i lonce,

samo cela prica ce biti mnogo jasnija kada se tokom sledecih dana upustim u taj posao,

samo da obezbedim radni prostor.

 

Za sada bih te pitao, ako nije probelm da mi i na to odgovoris,

da li srafic izmedju dva karba, kao sto je Peca pomenuo, sluzi za to stelovanje smese,

i kad kazes 2 do 2.5 kruga, podrazumeva li se da ga "zavrnem" na levo "na nulu", pa udesno odvrcem 2-2.5 kruga?

 

I najvaznije:

Da li prilikom otvaranja onoh gornjih poklopaca karba, da bih dosao do iglica, moze nesto da "ispadne" ili "iskoci", pa da posle ne znam gde je bilo ili kako je stojalo?

Ili vrtenjem tg srafica za stelovanje, da li i tu nesto moze da se odvrne pa da ispadne ili sl?

 

Eto toliko, sada cekam da mi i to kazes pa da (nadam se) zaokruzim celu pricu.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nema tu zabune.Za moj motor imam Haynesovu knjigu i još 700 strana manuela i ništa ne radim na pamet.Za moje keihine piše 2mm ispod linije spajanja lončića i tela karburatora :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Nisam misli na to... oko crta... vec na ono o javljanju ljudi koji hoce... a ne znaju...

 

:Mina:

 

Nemojte da rasturim taj karb, da ga otvorim i ne namestim,

ja usred noci u tudjoj radionici, bez ikakve pomoci osim ove koju sam ovde procitao,

a treba da palim u Grcku dan-dva posle toga...

 

Btw, ovde u NS pojma nemam kome da se obratim oko toga, a i da znam, verujem da ne bi uradio nista bolje od mene,

plus sto ne da bih dobi samar vec samarcinu po novcaniku tamo gde bi mi neko nesto uradi na motoru.

 

Eto, pitam Bokilija da mi on to uradi i kaze posto, on me totatlno izignorisao i dvaput mi pojasnio postupak.

To od novosadjana (uglavnom) tesko da mogu doziveti...

 

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Ma bokilic ce ti to srediti .... ono stafce na sredini sa slike je da nastelujes Leptire kako ti je bokilic reko i mozes da ga odvrces i zavrces nema sta da se rasturi samo kao sto boki rece pitanje dal je to rastelovano ...

 

sraf za smesu bas kao sto si rekao .. zavrnes do kraja pa odvrnes 2 : 2,5 kruga ... saf za smesu je obicno ispod karba tu oko gume kojom se kaci za glavu ... slikaj pa da vidimo

 

kad prilazis iglicama skines onaj poklopac (gore) na karbu .. taj poklopac je negde plastican negde aluminijum .. ispod tog poklopceta je siber sa gumenom membranom na vrhu i imas jednu veliku mekanu oprugu .... slobodno rasturaj nema sta da ti poispada a da to posle ne umes da vratis ...

te gume na koje ces naici samo pregledaj dal nisu negde icepane ... pazljivo sa njima mekane su ...

 

Kwiss je na mene mislijo ... i stvarno je u pravu jer je moj propust sto nisam pogledao prvo koi motor vozis ...

 

kad su dva cilindra i dva karba spojena onda je nacin koji sam ja reko .... u tvom slucaju je prica mastor Bokilica :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Peco, cini mi se da si podvukao liniju na pricu, niti ja imam vise pitanja, niti da mi nesto nije jasno,

a smirio si i prasinu oko mojih neudomica da li je neko nesto rekao a da nije tacno.

 

Nista, kao sto rekoh, samo da se dohvatim radionice pa da rasrafim tu starudiju, to nece biti problem nikakav,

samo sam hteo da se dooobro informisem o svemu ovde ako vec mogu, da ne postavljam nikakva pitanja dok je pacijent pod skalperom...

 

:moto3:

 

Prijatno vece svima, ako je ovo sve (cini mi se da jest), cujemo se uskoro - sa rezimeom!

 

Cheers!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Tako je Bokilic,samo što kod nekih karbova je 2mm preko crte a kod nekih 2mm ispod crte.I još nešto ,što se javljaju ljudi misleći da pomognu a u stvarui nemaju pojma ne mislim na tebe Bokilic. pozzzzz

kod pegaza je 2mm ispod crte,zato mu tao i rekoh,mislim ima naravno po njizi da ga okrene naopacke i da meri sublerom ali..ali......kod pegasa na vagres crevce,e ak mu nivo nije dobar pomocicemo i to..

ah da,radiobih ti nije problem,samo je pitanje kad bi ti,jer sam ja u nekoj stisci sa vremenom...pa kad bih znao unapred kad bi ti mozda bi bilo lakse..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Bokilicev savet i ruke zlata vrede ,godinu i nesto bg majstori stelovali karburatore kupio sam cak i druge ali problem ostao ,dosao bokilic u nedelju sredio karburatore i defektovao kvar,sad kao da je drugi motor,moj savet slusajte coveka dok ima volju da podeli svoje znanje sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube 1998

Cuo sam se sa njime telefonom, objasnio mi je jos bolje sve sto je ovde receno. Ostaje da mu javim kako motor "ide", verujem(o) da je ipak potrebno da ga on malo "pregleda", nije nista hitno, garantuje da ce biti sredjen do j...a

 

:aha:

 

Covek me je VEOMA prijatno iznenadio svojom ljubaznoscu, nema veze, to su noramalne stvari, time samo potvrdjujem ono sto je PLAVOBELI rekao, definitivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja