Jump to content

Moto Zajednica

Saug kawasaki problem?

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

 

Motor Kawasaki zx6r 2000-to godiste,zx600j

 

Problem je sa saugom,prvo jutarnje paljenje pali kao mina samo sto radi pod saugom nekih par sekundi 4-5 i onda smanji ler i ugasi se,pa onda moram da ga zagrejem tako sto mu malo povecam ler gas dok se ne ugreje,pa onda vratim na 900-1000 obrtaja,inace pali super u svim rezimima,topao,hladan,prvo paljenje uvek pali iz prve,jedino sto na taj saug reaguje samo par sekundi na prvo paljenje,inace karburatore sam skidao,custio mada su bili kao novi iznutra,prekjuce podeseni na vakummetar,radi super na leru,lepo vuce,sve ok,stavljene nove originalne NGK svecice po katalaogu,iako se i sa starim tako ponasao,promenjen predfilter goriva,jedino je ostalo jos vazdusni da se zameni,mada ovaj deluje cist i ok,da i membrane su ok kao nove,nigde busne,krpljene i sl,ima li neko neku ideju sta dalje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Čačak

kako reče Jevta68, proveri filter.

 

e, da, i "ler" gas za zxr6 je 1150-1300 obrtaja (naravno kada je motor potpuno zagrejan). Ukoliko ti je ler gas smanjen, i to bi moglo biti uzrok problema. Probaj da zagreješ motor, i da našteluješ ler na recimo 1150 o/min (pretpostavljam da si i ti skeptik oko visine ler gasa  ;) ). Kad se ohladi, probaj sa paljenjem, možda rešiš problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Ok drugari sutra cu probati ove dve stvari,u pravu si za ler stoji od 900-1000rpm i radi kao sat probacu da ga podignem pa da vidim,inae saug radi ok gledao sam danas kada povucem rucicu izvlaci do kraja one iglice i vraca iz karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Probao sa lerom kada je zagrejan podesio na 1150-1200  nista se ne desava isto,danas cu probati da mu podignem rezeorvar pa da malo dovedem vazduha do filtera  da vidim da li ce biti promene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Dodao jos vazduha isti djavo,juce sam primetio da kada ga ujutru palim prvi put sa saugom hoce ponekad da puca,ponekad jednom i odmah upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Svecice nove tek promenjene NGK kupljene kod ovlascenog uvoznika model koji je preporucen po servisnom upustvu,a gorivo ko zna sipam na lukoil-u do sada nije bili problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Шабац,Србија
  • Motocikl: Suzuki DL1000 K4

Ma jok kakvo paljenje ne bih isao normalno,nema nikakvih problema osim sto ne reaguje na sauh tj drzi sauh 10-tak sekundi i onda se ugasi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: ZX6R '99

Imamo identican problem. :D Ako nadjes sta je u pitanju javi obavezno...  Ja licno sumnjam na akumulator da je slab,zato sto kad ga upalim i kad mi radi na sitne obrtaje(dok se ne zagreje) svetlo na tabli treperi,i onda kao kad se ugreje ili napuni akumulator,ne znam, onda radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozz ekipa,jeli resen problem meni se isto sada desava na gpz 500,na leru radi 20s i ugasi se,čok kada povucem malo digne obrtaje preko 1000.

Vakum pumpa nije ,nova je stavljena kao i filter goriva.

Promenio član Zoxtriceps

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja