Jump to content

Moto Zajednica

pad na turi za Palić, sifra: Perlez

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Brat i ja smo danas na neslavan način završili turu za Palić, kao što neki od vas znaju, pali smo na krivini posle izlaza iz Perleza na putu ka NSu.

Hvala Bogu, živi smo i bez ozbiljnijih povreda, hvala svima koji su zastali i pomogli nam!

Nas dvojica nismo dovoljno iskusni za taj tempo, i sami smo krivi za ispravljanje krivine.

Brat ima istegnut skočni zglob, ja ugruvano rame, obojica par ogrebotina, i sve u svemu jeftino smo paltili tu životnu školu..

Čuvajte se i srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala, istina je da je sopstvena škola najbolja, ali i najskuplja.. :) Dobro je što smo jeftino prošli..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Fala bogu da je tako proslo..Kad sednes na motor jednom nogom si u grobu drugom u tvorza!Lekcija za nauk...

Samo ste morali reci na polasku da ste taze vozaci i da je motor skoro kupljen! Tempo jeste bio malo brzi ali krivina je bila velika i pregledna a leteli ste za medalju pogotovu kle..a i trava je bila meka..Ko se na mleko opece duva u jogurt :-) pa polako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bio sam se jako rastuzio i zabrinuo jutros kad me je Daki nazvao i rekao za frku. Drago mi je da ste prosli ovako... moglo je da bude....

 

Zaista steta sto niste nikom napomenuli da ste svezi vozaci, pa da se jos pre polaska organizuju stvari malo drugacije.

 

Samo se vi lepo oporavite,... motor ce se vec srediti. Javite kako ide oporavak.

 

Jeste smislili kako da prebacite motor? Skidam kapu gospodinu za uslugu. Kad mi je Daki rekao da bi trebalo negde sa motorom... Zena mog kolege sa posla je iz Perleza, ali sa dugog kraja, pa je ona cimnula njene pa oni tog lika... i on je bez pitanja odmah dosao do vas. Svaka mu cast!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ajd' i ja svoje impresije da iznesem glede jutrošnjeg događaja, pošto se desio neposredno ispred mene. DakleM, pošto tempo jeste bio maaalko brži  ;D (nije bilo jurcanje), ja sam bio fokusiran na put. I odjedared, klepesto u jarčiću tumba se a i momci s njim. Sreća te nije bio dubok, te je bila meka zemlja posle ovih snegova, nedelja jutro bez gužve na putu i najveća sreća što vas je pogledao Čika odozgo i sačuvao vas od goreg stradanja. Ni ja nemam stotine hiljada ispod guzice, ali znam jedno: vozim tako da mi ne bude stresna vožnja i ne stidim se da usporim. Onaj ko bi te zajebavao zbog toga ni ne zaslužuje da se vozi s tobom. Još jednom, hvala Gospodu što ste prošli bez ozbiljnijih povreda a povređeni ego će brzo da zaraste. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jbg. ko nije pao nije ni naucio, bitno je da nista povredjeni.....a sta je sa motociklom kada mora u kombi??????

 

 

Ja sam pre 5 dana peglao po Fruskoj Gori sa jos 4 enduro frenda i skrenuo sam na neki jako los put prepu rupa...i ja oprzio pristojnooo... inace idem prvi....i sibam ja sibam i dosao do drugog puta i stao cekam, ove, njih nema, ja se okrenem i vratim a ono jeda gari pao a drugi produzio u sumu i jedva se spasio da ne padne......srecom nije se gari povredio, malo se zbunio ali nije mu nista....uglavnom sam ih pitao kako to njihove ljute masine ne mogu da prate moju skelu hehehheheh......a i pitao sam ih sta bi se desilo da sam ja bio zadnji pa da sam ih gurao u smrt???? Zato sam i isao prvi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Kle je doživeo "lagane" torzije poluge menjača i levog fuzastera (čitaj- poluga otišla u "S"). Prednja viljuška dobila krivinu, možda i prednja felna, agregat neoštećen, 'oće da pali, 'oće i u brzinu, prednja maska naprsla, leva strana takođe, prednji blatobran nagužvan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

momcima zelim brz oporavak,motor ce se vec srediti...!

ne vozimo zajedno, pa me cisto zanima sta je to za organizovane

bjb voznje brzi tempo...?

pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

sad mi je lakse posto dok smo vas cekali u starom zedniku neko je pustio buvu da ste se izlomili posteno i navodno da je jedan nogu polomio...zelim vam brz oporavak i da sledece godine stignete bezbedno do palica bez krivina koje iskacu pred vas  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Hvala Bogu da se sve ovako zavrsilo. Vozio sam u toj grupi ali u trenutku vaseg pada bio sam sa jos cetiri motora ispred vas. Cim ste nestali iz retrovizora stali smo i vratili se. Licno meni a svima u toj grupi zaista je jako zao sto vam se to desilo a da i ne govorim o grizi savesti sto to nismo predupredili - moramo ljude pitati i podsticati stalno, da na startu grupne voznje prijave nekome ili nekolicini taj "sitan detalj" da im je to prva grupna voznja.

 

Za one koji nisu bili sa nama. Tempo jeste bio "jaci" ali zaista samo sa aspekta manje iskusnih vozaca.

 

Iskusan vozac, kao sto rece McMungos napred, uvek vozi SVOJ tempo.

 

Ako se NJEGOV tempo uklapa sa grupom onda on stize na cilj zajedno sa grupom. Ako je NJEGOV tempo sporiji od grupe - onda se grupa prilagodjava njemu i on opet stize sa grupom na cilj.

 

Ko ne stize sa grupom na cilj?

 

Onaj ciji je tempo brzi od tempa grupe (taj "nema zivaca" da vozi u grupi tj. da vozi brzinom najsporijeg motora u grupi) i onaj ko jos nije pronasao svoj tempo voznje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kle je doživeo "lagane" torzije poluge menjača i levog fuzastera (čitaj- poluga otišla u "S"). Prednja viljuška dobila krivinu, možda i prednja felna, agregat neoštećen, 'oće da pali, 'oće i u brzinu, prednja maska naprsla, leva strana takođe, prednji blatobran nagužvan...

 

Pa kaliko shvatam motocikl je u igri, ta poluga se ispravi na licu mesta koliko toliko......nije mi jasno sto ste ga ostavili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

To je moja "odokalna" procena. Nije mogao da se vozi a i nije bilo viška ljudi da bi ga vozili. Ostavili smo ga na obezbeđenom mestu, a ni Beograd od Perleza nije na kraj sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

momcima zelim brz oporavak,motor ce se vec srediti...!

ne vozimo zajedno, pa me cisto zanima sta je to za organizovane

bjb voznje brzi tempo...?

pozdrav!

 

da se razumemo: ovo nije bila organizovana BJB voznja. Tema je otvorena u "predlozi za izlete i putovanja" a organizovane BJB voznje se najavljuju i objavljuj u posebnoj temi za to: BJB vikend voznje.

 

jednostavno quasaar je pozvao da mu se pridruzimo na voznji i to je to. BJB nije davao redarsku sluzbu niti je ucestvovao u organizaciji bilo koje rute, grupe i sl. to znam jel sam pitao scubu u petak kakva su zaduzenja i raspored po pitanju redara i receno mi je da to nije zvanicna BJB voznja. Ja sam izmedju ostalog zato i nosio zuti a ne naradzasti prsluk i to tek od trenutka njihovog pada pa na dalje. Pre toga na OMV-u, na zalost, izgledalo nam je da za tim nema potrebe...prosto delovalo je da se svi odavno znamo sa grupnih voznji i da nema novopridoslih.

 

A kako bih ja opisao ovaj "jaci" tempo: Kad na pravcima, u razumnoj meri, kompenzujes usporavanja na krivinama i naseljenim mestima. Znaci, u krivinama i u naseljenim mestima nije bilo ni govora o "jacem" tempu. Takva voznja naravno zahteva nesto vise iskustva u pogledu priprema za ulazak u krivinu. Standardno: nacin na koji se krivina "napada" odnosno pripremne radnje, putanja kretanja u krivini, naleganje....i ono sto mislim da je za njih bilo kobno: cuveni Target Fixation - http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=32851.0

http://en.wikipedia.org/wiki/Target_fixation

 

Edit: dodat link

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala i na savetima, kao što sam napisao još u prvom postu, greška je u potpunosti naša.

1) trebalo je da steknemo više iskustva u individualnoj vožnji

2) trebalo je da napomenemo da nam je prva grupna vožnja

3) kada smo videli da se ne snalazimo u tom tempu trebalo je da odustanemo

4) istina je da je brat koji je vozio fiksirao kanal i da zato nije prošao dalje

5) drago nam je da smo prošli gotovo nepovređeni i još draže što nikoga nismo ugrozili

 

Svima želim lepe i bezbedne kilometre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Brz oporavak obojici!

 

 

Uh, kad sam videla u retrovizoru da iza nema kolone...  :(

 

 

 

Dobro ste prosli, al' sto iz hitne ne znaju kako povredjenom da skinu kacinu pravilno... Nemam reci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Hvala i na savetima, kao što sam napisao još u prvom postu, greška je u potpunosti naša.

1) trebalo je da steknemo više iskustva u individualnoj vožnji

2) trebalo je da napomenemo da nam je prva grupna vožnja

3) kada smo videli da se ne snalazimo u tom tempu trebalo je da odustanemo

4) istina je da je brat koji je vozio fiksirao kanal i da zato nije prošao dalje

5) drago nam je da smo prošli gotovo nepovređeni i još draže što nikoga nismo ugrozili

 

Svima želim lepe i bezbedne kilometre!

 

Svaka vam cast na poukama koje ste iz svog pada podelili sa svima ovde na forumu ovako javno. To je od neprocenjive koristi za sve ostale. jedino bih napomenuo da od napred navedenog ovo bolodovano u tvom citatu nije tacno. Naime, niko ko je krenuo sa nama nije odustao zbog tempa voznje.

 

po pravilu grupa se UVEK prilagodjava najsporijem motoru u grupi. druga varijanta je da se grupa deli na dve: brzu i sporiju od kojih ova poslednja naravno vozi u tempu najsporijeg motora. i poslednja varijanta je da jedan ili dva motora ostaju sa sporijim i voze s njim do kraja a ostatak grupe zadrzava tempo.

 

Zelim vam brz oporavak i bezbedne voznje ovog leta. ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

Bitno je da ste dobro i žlim vam brz oporavak!!  Kad smo dobili info,dok smo vas čekali, krenula je bujica neraspoloženja i bilo nam je krivo kao da smo i mi učestvovali i da smo mogli da sprečimo nezgodu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ko šta radi ja se zahvaljujem! :)

Tek sam danas od Nemandže saznao sa ste skupili kintu i dali onom čoveku da preveze motor do Brane. Hvala, to je baš kolegijalno od vas.

Hvala i njegovoj klincezi za doktorsku i 2xkolegijalnu pomoć ;)

Hvala svima na rečima ohrabrenja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja