Jump to content

Moto Zajednica

Track ready!

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Konacno, potpuno kompletan za trkacku pistu, sto se opreme tice 8) U zadnje vrijeme kako se bavim pripremama za Grobnik prolazio sam kroz raznorazne stvari i na ovaj nacin cu pokusati da nekome ko zeli da udje u taj svijet, a ne zna kako, skratim pricu i muku.

Probacu na svom primjeru da vam izlozim i prikazem sta je sve od opreme potrebno za voznju po pisti.

Pa da pocnemo i to od najvaznijeg dijela - Kaciga. Ja sam izabrao trkacku repliku Max Biaggia od predprosle sezone. Model Suomy Spec 1R:

 

0suomyspec1rhlmtbiaggizj1.gif

 

Kod kacige za ovu namjenu, dakle race kvalifikacije, pored jake skoljke, trkacke kopce i male tezine je bitna i aerodinamika, pa cesto na njima mozete vidjeti aero tunele ili spojlere. Ovakve kacige su obicno bucne i dosta provjetrene tako da nisu bas za sve neke ostale uslove exploatacije.

 

Sledeca i najveca stvar (u smislu gabarita) je kombinezon (odjelo). Ovdje vam treba isljucivo koza. Ja sam odabrao Dainese model Kirishima Div:

 

404.jpgsR8yh_72588088uy1.jpg

 

Potreban vam je kombinezon u Race klasifikaciji. Gotovo uvijek su jednodjelni i ima svega par dvodjelnih (ja sam zbog nekih razloga odabrao bas jedan od tih). Jaki protektori i grba na ledjima su prepoznatljive odlike ovih odijela. U mom slucaju su debeli protektori sa stiroporom preko radi absorpcije, na kljucnim mjestima carbon i na ramenima titanijum. Treba napomenuti da ovakvi kombinezoni nemaju termo postavu, dzepove, provjetreni su itd. i nisu bas prakticni za ostale namjene.

 

Ispod kombinezona vam treba ledjni protektor. Moj izbor je naravno Dainese Wawe Beck Protector:

 

AXFGN_78369215yu1.jpg

 

Rekao sam "naravno" iz razloga sto na svim testovima pokazuje fenomenalne rezultate. Neki kombinezoni, kao npr. Alpine Stars, imaju integrisan ovakav ledjni protektor (ovo se odnosi samo na kombinezone u Race klasifikaciji). Ova stvarcica vam omoguceju savijanje kicme put naprijed ali ne i put nazad i stiti od eventualnog udarca u predijelu cijele kicme.

 

Sledeca stvar su rukavice, ali kakve? Moraju biti pokretljive i udebne, sa dobrim osjecajem za komandu, a u isto vrijeme potpuno zastcene. Jako tezak zadatak. Ja za tu namjenu koristim Suomy-jev model Pro Racing Kangaroo:

 

404.jpg

 

Kengurova koza daje mnogo dobar osjecaj na komandama, a stiti jako dobro zbog svojih osobina zilavosti. Naravno, postoji tu ogroman broj vrhunskih rukavica od govedje koze koje rade podjednako dobar posao. Kao i kod kombinezona, race rukavice su obicno provjetrene i nezgodne za stalno navlacenje i svlacenje zbog sistema kopcanja pa nisu bas uvijek prakticne.

 

Zadnja ali ne najmanje bitna stvar, cak naprotiv, jedna od vaznijih - cizme. I to Racing cizme. Model koji ja posjedujem je Alpine Stars SMX Plus:

 

A2QcA_99896904xy6.jpg

 

Jako bitan dio opreme na stazi ali i na putu. Ovdje je slican problem kao i sa rukavicama, na pisti je potrebna je pokretljivost i dobar osjecaj ali sa jos vise zastite. Ovakve cizme su gotovo sklapane iz kockica, sve je na sarafe. Vise lice na skijasku pancericu nego na koznu cizmu. To je i razumljivo jer niko ne bi volio da mu motor padne preko noge i tako vice pri nekim ogromnim brzinama ili ga neko drugi tuda pregazi bez takve zastite. Jako su krute i krojene za napregnut stav tako da ni one bas nisu pogodne za druge namjene.

 

Jako je bitno da sve ovo bude od renomiranih proizvodjaca jer se ipak radi o vasoj glavi i ostatku tijela, a sve se pri tome pored vas odvija velikom brzinom.

 

 

Nadam se da ce ovo nekome koristiti. Razmisljam i o tome da napravim ovako jos par textova o gradskoj, putnoj ili ljetnjoj garnituri opreme...

 

E da, kako sve to uzivo izgleda stavicu za koji dan kada budu Mikka i Hitman raspolozeni da me slikaju :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Evile munjo nebeska,oprema je za medalju!

 

A vidim pocinje crna da ti se dopada,lazirao si boju cizama! :wink:

 

I ako moze nemoj mnogo da obaras rekord staze,nece te pustiti sljedeci put da vozis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Odlichan text Lazare !

 

Sad si stvarno spreman za stazu !!!

 

A kombinezon je bruka ! :mrgreen:

 

th_73769_DSC00562_122_168lo.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Mina ovo se i ti spremas za stazu? :D

 

Evile' date='`oces i ti ovako zajebano izgledat` u kombinezonu?[/quote']

Ma nisam mogla da odolim, morala sam da probam kombinezon :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

bogomi evile, svaka cast majstore, s obzirom da znam ko ide na grobnik i da cu ja biti s vama , sadek pod ovakvom pripremom iako mi je srce na strani veceg , necu moc odoljet ni za tebe koji put s tribina da se glasnem heheheheeh ;))))))))))))))))))))) al ces ako nishta drugo mnogo zajebanije izgledati u outfitu nego veci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Odlichan text Lazare !

 

Sad si stvarno spreman za stazu !!!

 

A kombinezon je bruka ! :mrgreen:

 

th_73769_DSC00562_122_168lo.JPG

 

Dobar ti kalendar na zidu! :lol:

 

Video sam kombinezon jeste skup ali DO_JAJA je. A izbor boje kao da si mene pitao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
Odlichan text Lazare !

 

Sad si stvarno spreman za stazu !!!

 

A kombinezon je bruka ! :mrgreen:

 

th_73769_DSC00562_122_168lo.JPG

 

Dobar ti kalendar na zidu! :lol:

 

Video sam kombinezon jeste skup ali DO_JAJA je. A izbor boje kao da si mene pitao!

 

Kalendar je najbolji ! :D

 

Kombinezon je stvarno odlichan...koza je vrhunskog kvaliteta, protektori su da se najezish ... jeste skup, ali vredi svaku paru !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...A vidim pocinje crna da ti se dopada' date='lazirao si boju

 

cizama! :wink: ...[/quote']

To je samo zato sto nije bilo crno-crvenih :cry:

 

 

...A izbor boje kao da si mene pitao!

Znamo mi sta valja, a ne ova Mina i onaj mixa :baeh:

 

 

A sta da vam kazem o kombinezonu, izradjen od vrhunske Dainese-ove koze sa kompozitnim protektorima iznutra oblozenim stiroporom radi apsorbovanja udarca (kao kod kaciga). Na pojedinim mjestima karbon, a na ramenima dupli protektori sa titanijumom na vrhu. Naravno, htio sam da uzmem jednodjelni, ali vidjeh na sajtu Dainese-a da imaju i ovaj dvodjelni u full race klasifikaciji. Dakle sve ovo plus grba na ledjima i trkacki kroj u napregnutom stavu. Odusevio sam se kada sam vidio da prave i to :kul: Fenomenalno!

Onaj glavni utisak kako sve to izgleda na motoru cemo morati da sacekamo jer ovo proljece nikako da krene :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS
...A izbor boje kao da si mene pitao!

Znamo mi sta valja' date=' a ne ova Mina i onaj mixa :baeh: [/quote']

 

To je stvar ukusa,neki ga imaju,neki NE. :twisted:

 

Za kombinezon sam i ja rekao da je boja dobra,ali i dalje stojim iza izjave da je kaciga ko Vaskrsnje jaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...i dalje stojim iza izjave da je kaciga ko Vaskrsnje jaje.

:mrgreen:

Pa mora nesto da se slaze sa motorom :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

E pa kolega, SVAKA TI CAST!! :D ..Definitivno koristan text sa slicicama, ali nemoj ovde da se zaustavis, nego daj nama obicnim smrtnicima neke preporuke za gradsku voznju i neka putovanja, i po mogucstvu cene, da znamo cemu da se nadamo .:)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
E pa kolega' date=' SVAKA TI CAST!! :D ..Definitivno koristan text sa slicicama, ali nemoj ovde da se zaustavis, nego daj nama obicnim smrtnicima neke preporuke za gradsku voznju i neka putovanja, i po mogucstvu cene, da znamo cemu da se nadamo .:)..[/quote']

Bice i to ovih dana :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo par slicica da nisu reklamne, nesto od ovoga ste vec vidjeli. Cim malo otopli bice i sve u kompletu uzivo :D

 

404.jpg 8R4vt_photo0009be6.th.jpg 404.jpg

 

404.jpg WHkf9_photo0012xm3.th.jpg 404.jpg 404.jpg

 

404.jpg 404.jpg D7HVK_photo0048ze1.th.jpg 404.jpg

 

404.jpg 404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Da li ce pisati Evil Zo na grbi? :D

 

Ma sve je ko bombona,a jos da su cizmice crveno-crne,ima jedna manje poznata firma,amaterska zove se SIDI,ona radi u crveno-crnoj varijanti! :roll: :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Znamo mi sta valja' date=' a ne ova Mina i onaj mixa :baeh: [/quote']

 

Zovo kada bude slikanje, pa se slikaj na TDM-u, koji je bas u toj kombinaciji... dozvolicu ti :lol:

 

Da li ce pisati Evil Zo na grbi? :D

 

Ne nego na bulji kao kod doctora! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Znamo mi sta valja' date=' a ne ova Mina i onaj mixa :baeh: [/quote']

 

Zovo kada bude slikanje, pa se slikaj na TDM-u, koji je bas u toj kombinaciji... dozvolicu ti :lol:

 

Da li ce pisati Evil Zo na grbi? :D

 

Ne nego na bulji kao kod doctora! :lol:

Yeah! :fcab:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Jos ne vidjeh da Crnogorci mecu ime na prkno' date='Veci,Sparco,Gasho,...ljudi sto je ovo? :shock:[/quote']

 

Pa jos hoce da stavi svoje ime umesto da stavi ime onog ko koristi taj "zadnji ulaz"...svasta :baeh:

 

Pohvale za opremu sad jos samo da organizujemo taj odlazak na grobnik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja