Jump to content

Moto Zajednica

Bolder oprema

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Posto se jedan enduro komplet dosta spominjao u temi za sajam, a kako se kod mene nasao Slayer, angazovao sam ga za foto sesn.

 

Nije bilo planirano, ali mi se toliko dopalo da sam morao da pazarim.

 

Komplet izgleda ovako, nije bas za svaciji ukus i ne ide bas uz svaki motor, al za moje pojmove pun pogodak.

 

Unutrasnjost jakne i vadiva postava, takodje i pantalone su sa prednje strane u srebrnoj boji, valjda i ona ima neka izolaciona svojstva.

e7xu76.jpg

 

Pantalone:

2i3ndl.jpg

9g9dlh.jpg

 

Ledja:

rivmg7.jpg

 

Skriveni dzep:

aouetg.jpg

 

Sistem zatezanja rukava/protektora, gore lufter, dole dzep.

2n8oosw.jpg

 

Jos dva Dzepa i jedan od kaiseva za zatezanje:

3356z6b.jpg

 

Vide se lufteri i 3 dodatna spoljasnja protektorcica usivena u samu jaknu.

28bqxbp.jpg

 

Nicim izazvano sprdanje i teme iz filmova. ;D

2vt6pn4.jpg

zstoh4.jpg

o78yle.jpg

fedk68.jpg

 

Sto se tice specifikacija, jakna i pantalone imaju postavu koja se vadi,  pantalone  imaju protektore na kolenima i kukovima, a jakna na ledjima, ramenima i laktovima. Dzepova u skladu sa "military" temom ima milijardu dzepova. Dobro, ne bas milijardu, pantalone ih imaju 4, a Jakna ukupno 10(valjda sam ih sve pronasao), od kojih su 6 sa prednje strane, jedan skriveni, dva na vadivoj postavi ukljucujuci jedan za mobilni, i jedan na fiksnoj postavi. Jakna ima 4 luftera, dva sa prednje i dva sa zanje strane. Materijal je Cordura.

 

Ovaj komplet je placen 11600din na sajmu, a regularna cena bi trebala da bude izmeju 14 i 15 000din.

 

Za prve utiske deluje kvalitetno, a kako ce izgledati u aktivnoj upotrebi, jos cemo videti, a kome se ne dopada dizajn, ili zeli samo jaknu/pantalone, i ostale tekstilne jakne i pantalone ovog proizvodjaca cini mi se da su slicnih specifikacija.

 

Osim jakni i pantalona, Bolder proizvodi i Rukavice i raznorazne protektore, pojaseve, kornjace gladijatore i sl. a takodje i kozne dodatke i bisage za kruzere.

 

Proizvodi se u Pakistanu, a fabrika i proizvodnja izgledaju ovako:

 

pt001.jpg

pt004.jpg

pt006.jpg

pt014.jpg

pt015.jpg

pt019.jpg

pt008.jpg

pt016.jpg

pt010.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

U ime svih "nosilaca" Bolder opreme, hvala ti sto si nam ubio iluziju, da je oprema koju nosimo, "nesto"!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

U ime svih "nosilaca" Bolder opreme, hvala ti sto si nam ubio iluziju, da je oprema koju nosimo, "nesto"!   ;D ;D ;D

Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. ???

 

Nego, Bolder oprema ima jednu zackoljicu vezanu za velicinu. Naime, oni nas dozivljavaju sa uskim strukom i sirokim ramenima, a istina je da bajkeri u Srbiji vise vole kotlic nego teretanu. Zbog njihovog shvatanja, postoji razlika u konfekcijskom broju gde je jakna za br. veca u odnosu na pantalone. To bi bila mana vezana za komplet, jer je jakna nesto komotnija nego sto bi trebalo i ovo ne moze da se izbegne kada je komplet u pitanju, a ako kupujete posebno jaknu i pantalone ovog proizvodjaca, gledajte da jakna bude za broj manja, ili bar proverite koja vam bolje stoji, bar ako ste zdrave domace gradje. :D

Jos jedna sitna mana za ovaj komplet je nedostatak reflektujuceg materijala bilo gde na jakni (na svim ostalim modelima koliko vidim postoji, na ovom modelu su ispostovali formu, iako bas i nisu morali).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

eto biznisa ako moze u Pakistanu moze i u Pirotu, nego oni trose ove maskirne a kod nas ratovanje gotovo za sad ;)

Salu na stranu jedva cekam da ovo vidim uzivo! Ne fabriku, nego tebe u odelu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Koji je to broj kompleta koji si kupio? Ja sam u dogovoru sa Dzigoriusom, uzeo taj komplet vel. XXL. On je zadržao jaknu a ja pantalone, ali bi meni trebao XL jer su mi lone malo veće. Možda bi trebao da probam čak i L veličinu ali bez postave. Postava mi ne treba, jer, sa njom možeš da voziš i na -20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

U ime svih "nosilaca" Bolder opreme, hvala ti sto si nam ubio iluziju, da je oprema koju nosimo, "nesto"!   ;D ;D ;D

Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. ???

 

Nego, Bolder oprema ima jednu zackoljicu vezanu za velicinu. Naime, oni nas dozivljavaju sa uskim strukom i sirokim ramenima, a istina je da bajkeri u Srbiji vise vole kotlic nego teretanu. Zbog njihovog shvatanja, postoji razlika u konfekcijskom broju gde je jakna za br. veca u odnosu na pantalone. To bi bila mana vezana za komplet, jer je jakna nesto komotnija nego sto bi trebalo i ovo ne moze da se izbegne kada je komplet u pitanju, a ako kupujete posebno jaknu i pantalone ovog proizvodjaca, gledajte da jakna bude za broj manja, ili bar proverite koja vam bolje stoji, bar ako ste zdrave domace gradje. :D

Jos jedna sitna mana za ovaj komplet je nedostatak reflektujuceg materijala bilo gde na jakni (na svim ostalim modelima koliko vidim postoji, na ovom modelu su ispostovali formu, iako bas i nisu morali).

 

mazeza te kad je video ove pakise kako siju :).... inace pakistan razbija po pitanju tekstilne industrije ali... nekako mi se cini da najvise stvari kojih sam probao a da su iz pakistana su neka jaca sivenja i cvrsci materijali... ne bakcu se sa pamukom :)

 

inace Blackbite burazere odelce ti je wrh extra turbo sega mega giga... za na  svadbu mozes da ga obuces i bez da te je sramota... cak sta vise bio bi najbolji baja...

 

eto steta samo sto nema fluo markere... mada i to moze da se sredi... video sam u Uradi sam... 200 dinara kostaju one trake za vezivanje... i onako lepo izgledaju... taman vezes s njima nesto... ili za na ranac....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

U ime svih "nosilaca" Bolder opreme, hvala ti sto si nam ubio iluziju, da je oprema koju nosimo, "nesto"!   ;D ;D ;D

Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. ???

 

Nego, Bolder oprema ima jednu zackoljicu vezanu za velicinu. Naime, oni nas dozivljavaju sa uskim strukom i sirokim ramenima, a istina je da bajkeri u Srbiji vise vole kotlic nego teretanu. Zbog njihovog shvatanja, postoji razlika u konfekcijskom broju gde je jakna za br. veca u odnosu na pantalone. To bi bila mana vezana za komplet, jer je jakna nesto komotnija nego sto bi trebalo i ovo ne moze da se izbegne kada je komplet u pitanju, a ako kupujete posebno jaknu i pantalone ovog proizvodjaca, gledajte da jakna bude za broj manja, ili bar proverite koja vam bolje stoji, bar ako ste zdrave domace gradje. :D

Jos jedna sitna mana za ovaj komplet je nedostatak reflektujuceg materijala bilo gde na jakni (na svim ostalim modelima koliko vidim postoji, na ovom modelu su ispostovali formu, iako bas i nisu morali).

 

mazeza te kad je video ove pakise kako siju :).... inace pakistan razbija po pitanju tekstilne industrije ali... nekako mi se cini da najvise stvari kojih sam probao a da su iz pakistana su neka jaca sivenja i cvrsci materijali... ne bakcu se sa pamukom :)

 

inace Blackbite burazere odelce ti je wrh extra turbo sega mega giga... za na  svadbu mozes da ga obuces i bez da te je sramota... cak sta vise bio bi najbolji baja...

 

eto steta samo sto nema fluo markere... mada i to moze da se sredi... video sam u Uradi sam... 200 dinara kostaju one trake za vezivanje... i onako lepo izgledaju... taman vezes s njima nesto... ili za na ranac....

Bili smo vec na jednoj svadbi nas nekoliko iz kluba. Definitivno smo privlacili paznju, a posebno su nas devojcice sacovale. :)

Uzgred, hvala za komplimente.

 

Za ovo pakistansko sivenje, i meni deluje kao da je to sto je hteo da kaze, al 'tedoh da preformulise da bih bio siguran. Deluje malo bezeze u ovo savremeno doba, ali za masinu koja sama sije ja jos nisam cuo. Slicno izgledaju i sve druge tekstilne firme na planeti, jedino sto ovi pakistanci imaju upecatljiv stajling.  :D

 

Za ovu fluo traku, nisam siguran sta je i kako je, ali svakako ne bi bilo lose da potrazim negde.

eto biznisa ako moze u Pakistanu moze i u Pirotu, nego oni trose ove maskirne a kod nas ratovanje gotovo za sad ;)

Salu na stranu jedva cekam da ovo vidim uzivo! Ne fabriku, nego tebe u odelu :D

Takodje i ja tebe na novoj masini. :)

 

Koji je to broj kompleta koji si kupio? Ja sam u dogovoru sa Dzigoriusom, uzeo taj komplet vel. XXL. On je zadržao jaknu a ja pantalone, ali bi meni trebao XL jer su mi lone malo veće. Možda bi trebao da probam čak i L veličinu ali bez postave. Postava mi ne treba, jer, sa njom možeš da voziš i na -20

Mislim da postava ima jako malo uticaja na velicinu.

Elem sto se velicine tice, jedino ako imas L jaknu da menjas za XL, jer i ja spadam u rostiljdzije, a ne teretnjake, pa mi je ona malo komotnija nego sto bi trebalo da bude.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Blackbite@

 

koliko sam shvatio, tvoj komplet je XL ?

 

Ja sam pre sat vremena zvao "KOMPP CO" firmu, i bili su ljubazni. Ta riba mi je rekla, da su danas u frci, jer su se upravo vratili sa sajma i da im je lom u radnji, pa da nazovem sutra da pogleda šta je ostalo od brojeva, čak i ako nemaju, naručiće brojeve koji im fale, tako da se radujem što ću izgleda da nađem pantalone po svojoj meri. Jedino će možda da bude problem, zbog jakne, ali mislim da su taj komplet gurali samo na sjamu zajedno, i da u radnji može da se uzmu pantalone odvojeno, ali bez popusta, ali nema veze, ja bi samo zamenio...

 

napravili smo čitavu famu od ovog maskirnog kompleta, strašno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

U ime svih "nosilaca" Bolder opreme, hvala ti sto si nam ubio iluziju, da je oprema koju nosimo, "nesto"!   ;D ;D ;D

Nisam bas razumeo sta si hteo da kazes. ???

 

Nego, Bolder oprema ima jednu zackoljicu vezanu za velicinu. Naime, oni nas dozivljavaju sa uskim strukom i sirokim ramenima, a istina je da bajkeri u Srbiji vise vole kotlic nego teretanu. Zbog njihovog shvatanja, postoji razlika u konfekcijskom broju gde je jakna za br. veca u odnosu na pantalone. To bi bila mana vezana za komplet, jer je jakna nesto komotnija nego sto bi trebalo i ovo ne moze da se izbegne kada je komplet u pitanju, a ako kupujete posebno jaknu i pantalone ovog proizvodjaca, gledajte da jakna bude za broj manja, ili bar proverite koja vam bolje stoji, bar ako ste zdrave domace gradje. :D

Jos jedna sitna mana za ovaj komplet je nedostatak reflektujuceg materijala bilo gde na jakni (na svim ostalim modelima koliko vidim postoji, na ovom modelu su ispostovali formu, iako bas i nisu morali).

 

Ma zezam se na temu one ekipe sto sije i samog izgleda...hm, fabrike! Jeste li snimili onu dvojicu sto probaju rukavice.

Sto se tice jakne, imam i ja jednu, doduse ne ovu, fensi, nego onu crnu.

Sta da kazem, super je kvalitet, ko da si obukao najlon kesu, ali cvrstu nepoderivu, dodje mi da joj sam napravim otvore za ventilaciju.

 

Pozzz    ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

mm pa nije skupo

 

jel ima slicnog kompleta a da nije maskirni po toj ceni ? gledam na sajtu posebno je dosta skuplje ... mada kad sam gledao samu opremu na sajmu izgledala mi je nekako jeftina sta ja znam, sve ostale varijante held, ixon i sl su mi nekako za 1-2000din skuplje al dosta ozbiljnije

 

kakav je ukupan utisak o kompletnoj opremi ove firme ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Koji je to broj kompleta koji si kupio? Ja sam u dogovoru sa Dzigoriusom, uzeo taj komplet vel. XXL. On je zadržao jaknu a ja pantalone, ali bi meni trebao XL jer su mi lone malo veće. Možda bi trebao da probam čak i L veličinu ali bez postave. Postava mi ne treba, jer, sa njom možeš da voziš i na -20

 

Ja sam kupio pantalone crne sa crvenim linijicama za 6600  a ocekujem da mi postar pozvoni na vrata i da mi donese jaknu koju mi je Spoler poslao...pantalone mi deluju sasvim ok....malo sam uzeo manje i stezu me ali tako sam i hteo jer zadnjih mesec dana skoro nista ne jedem i skino sam 5 kila...jos 5 i na konju sam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

jer zadnjih mesec dana skoro nista ne jedem i skino sam 5 kila...jos 5 i na konju sam....

 

uskršnji post a?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

danas sam zvao ponovo "KOMPP CO" i nažalost moje pantalone ne mogu da zamenim bez jakne, jer to ide u kompletu.

 

Ako neko misli da mu ove pantalone broj XXL odgovaraju, nek me kontaktira. Najviše bi voleo da uzmem iste takve ali manji broj. Ili da se menjamo za neku drugu opremu. Pantalone su nove, samo jednom probane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Blackbite@

 

da li mogu da iskoristim tvoje slike za oglas u vezi prodaje mojih pantalona?

 

smor mi je da ih oblačim i slikam

 

prodajem ih za 5000 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Blackbite@

 

da li mogu da iskoristim tvoje slike za oglas u vezi prodaje mojih pantalona?

 

smor mi je da ih oblačim i slikam

 

prodajem ih za 5000 dinara

 

više nisu na prodaju...trenutno su kod krojača na smanjivanje...jedva čekam kakav će frankenštajn da ispadne od tih pantalona...obećao je da će od XXL da budu L  :o ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

jer zadnjih mesec dana skoro nista ne jedem i skino sam 5 kila...jos 5 i na konju sam....

 

uskršnji post a?  ;D

 

Ulazim lako u pantalone nosio sam ih pre neki dan, naravno postavu sam skinuo.....moji utisci su odlicni, sobzirom da su ni knap ladno se ponem na motor, odnosno lako ga opkoracim...udobne su i ja im dajem odlicnu ocenu....

 

Kad je jakna u pitanju ona mi je malo velika nosio sam je prekljuce i imam zamerku smo je malo tvrda i gruba, pogotovo oko vrata tu kod kacige........verovatno kad se izguzva ce biti bolje...mada i razmisljam da je mozda i prodam ili menjam za neku manju........videcu..... u svakom slucaju za pare koje su date za nju vredi.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Nürnberg
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

jer zadnjih mesec dana skoro nista ne jedem i skino sam 5 kila...jos 5 i na konju sam....

 

uskršnji post a?  ;D

 

Ulazim lako u pantalone nosio sam ih pre neki dan, naravno postavu sam skinuo.....moji utisci su odlicni, sobzirom da su ni knap ladno se ponem na motor, odnosno lako ga opkoracim...udobne su i ja im dajem odlicnu ocenu....

 

Kad je jakna u pitanju ona mi je malo velika nosio sam je prekljuce i imam zamerku smo je malo tvrda i gruba, pogotovo oko vrata tu kod kacige........verovatno kad se izguzva ce biti bolje...mada i razmisljam da je mozda i prodam ili menjam za neku manju........videcu..... u svakom slucaju za pare koje su date za nju vredi.......

 

auu, pa ipak smo mogli da tvoju jaknu i moje pantalone zamenimo za jedan manji broj u "KOMPP CO", ali sad je gotovo, ovaj moj je sigurno vec iskasapio pantalone  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Proslo je neko vreme druzenja sa ovim kompletom, pa mogu da prenesem neke utiske.

 

Pantalonama nedostaju lufteri koji bi odvodili visak vlage. U letnjim danima je krckanje u ovom kompletu, jakna tu i tamo podnosljiva sa otvorenim lufterima i pri vecim brzinama, ali i na taj nacin je 30-ak stepeni gornja granica komfora, ali je za normalne voznje ipak pozeljno nesto drugo cim temperatura predje 23-24 stepena.

 

Sto se tice hladnijih dana, postava je potrebna tek na oko 10-12 stepeni. Kisa vetar i hladnoca ne dopiru do vozaca tako lako. Sa duksom i majcom pod jaknom, i dubljim cizmama da ne bi duvalo pod nogavice, moze se sasvim lepo voziti do 4-5 stepeni. Na oko 0-2 po mojoj proceni, blago rashladjuje grudni deo, posto vetar pritiska jaknu, pa eventualno nije lose dodati jos jedan sloj odece ispod, ali je podnosljivo i ovako, tek je za nijansu hladnije nego sto bi trebalo.

 

Uslovi na koje se ovo odnosi su brzine od oko 100-110kmh, sa motorom bez bilo kakve zastite od vetra i voznjama izmedju 50 i 100km.

 

 

Percepcija temperature je donekle subjektivna, pa koji stepen gore dole moze da varira od vozaca do vozaca.

 

Moj zakljucak je da je ovo odlicno zimsko odelo, uz koje stiti vozaca kako od hladnoce tako i vremenskih nepogoda. Do sad jos uvek nisam imao "smrz'o sam se" i "jedva cekam da stignem da se ugrejem" momenata. Mozda samo zbog rukavica, ali to nema veze sa ovim.

 

Za leto ipak treba potraziti nesto drugo, dok za prolece i jesen prolazi bez postave, posebno kada kisa moze da iznenadi jer kisno odelo nije neophodno.

 

Za potpunu vodonepropusnost kazu da je potrebno impregnirati sprejem s'vremena na vreme. Najduzi pljusak na kom sam vozio je bio oko 50km, mozda bi nakon duzeg vremena i pocelo da propusta, ali to nisam saznao, bolje mi je ovako da koliko toliko "dise", ako je tako nesto uopste moguce, nego da ga zatvorim skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja