Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Surdulica
  • Motocikl: Tdm900

062509970, evo broj telefona od momka iz Vršca, prodaje super teneru u delovima, jako povoljne cene, prodaje vec nekih godinu dana pa vidi sta je ostalo ali koliko se secam ima agregat i sve glavne delove. Ja sam kupio od njega ćopavu, cena za ne porediti sa internet cenama iz inostranstva. Zaboravio sam mu izvini

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znam da jeste, vec nije ni kod njega dzaba rasturen motor. Ima i u Rumi jednaili dvije, jos je motor na njima.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
8 hours ago, Novola said:

Evo drugari, nažalost, dijagnostika je sledeća.

Motor na leru lepo radi, lako pali. Čim se zagreje, počne da lupa kao čekićem da neko mlati iznutra. Nepravilno, aritmično, ne zvuči kao lanac... u ulju ima opiljaka metala. Nije do sad tako radio, presudio mu je onaj put do Pazove.

 

Sledeće je skidanje i otvaranje mašine, komplet novi dihtunzi, nov lanac bregaste, radilica, ležajevi, karike, ravnanje glave, ventili...

 

Sve u svemu, jebo me raspali motor, i kad ga uzeh, onako zamaskiranog i prividno "dobrog" uz priču.. "imaš tu malo poslića oko karbova..ostalo je tip top.." spakovan za prodaju, samo da se uvali i ćao.

 

zasto mislis da mu je presudio put do pazove, jel je lupao dok si ga vozio tamo, jesi li cuo da lupa kad si stigao ili kad je poceo da lupa?
ne secam se koje si simptome imao, valjda su bili u vezi sa karburatorom, ne znam kako moze da pocne da lupa ako on ne radi kako treba..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 19 minuta, el classico je napisao:

Ja se mogu sjetit jedino problema sa karbovima.


Vozim motor, nisam bajker.

Ni ja se ne mogu setiti da su ikada pomenuti neki čudni zvuci iz agregata, malo mi je neverovatno da prolupa bez ikakvih ranijih simtoma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja sipam 95 ili na NIS - u ili poboljšani 95 na OMV. Kao ponajbolje mi se pokazala MOL - ova devedeset petica, ali u Čačku nema njihove pumpe najbliža je na Ibarskoj na putu za Kraljevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
9 hours ago, sasha. said:

zasto mislis da mu je presudio put do pazove, jel je lupao dok si ga vozio tamo, jesi li cuo da lupa kad si stigao ili kad je poceo da lupa?

 Nije me mrzelo da se vratim 120ak strana u nazad da nađem prvo postove koje sam pisao vezano za Teneru..simptome koje sam opisivso i to.

U pravu ste svi, verovatno mu nije presudio put do Pazove. Verovatno karburatori nisu bili uopšte problem.

Mislim da je on ovaj problem imao i pre nego što sam ga kupio, i da je zato i prodavan, malo sređen za prodaju i to je to.

Taj motor kod mene nikad nije prešao duže od 10ak km u jednoj vožnji jer je odmah, ako se sećate da sam stalno smarao, počinjao da se trza, guši, gasi... Taj motor nije nikad otišao više od polovine sa radnom temperaturom, jer nije bilo vremena da postigne to, a u stvari, kako se zagrevao, tako su ti simptomi postajali sve vidljiviji.

Hladan radi super, odnosno prvih 4-5km koliko je meni trebalo do posla i nazad.

I juče kad ga je Bokilić upalio, hladan radi kao nov..

A onda put u Pazovu, 50km na visokoj temperaturi gde je onda dokrajčen, celim putem je trzao, dimio, istina, nisam čuo da lupa radilica, ali se čulo 3000 užasnih zvukova, zveckanje, ako je i bila "načeta" tu je onda bio kraj..

 

Eto, moja teorija. Mada moja teorija ne vredi ni pišljiva boba jer do sad sve što sam "mudro" pretpostavio, nisam bio u pravu.

 

Pamet u glavu i slušajte starije kolege.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svojevremeno sam radio jedan BMW R 65 - policiski. Drugar ga kupio, ali slabo vuče. Odem kod njega, upalimo ga, skroz lepo radi, ništa se ne čuje. Provozam ga malo uz ulicu i nazad, stvarno, lepo radi, ali slabo vuče. Vratim se u dvorište, parkiram, gledam motor, razmišljam šta bi moglo da bude, obilazim oko njega ko mačka oko miša i u jednom trenutku pipnem glavu desnog cilindra, a ona tek malo mlaka. Gledam levi cilindar - isijava toplotu na 10 cm daljine, vratim se na desnu stranu, pipnem izduvnu granu - ona tek malo mlaka. Upalim opet motor, skinem kapu svećice sa desmnog cilindra, motor radi isto - znači da desni cilindar uopšte ne radi. Utvrdim da ne dobija struju na svećicu. U to stiže još jedan drugar koji jer auto električar i njemu prepustimo da se pozabavi strujom. Ukratko, BMW je na bobinama imao neke blokade zbog radio stanice i nešto je bilo skinuto tako da je to bio razlog. Ovaj momak električar je to nekako premostio i dobili smo varnicu. Vratimo svećicu i sve nazad, upalimo motor, a on tuče ko da ima kovačnicu u desnom cilindru. skinemo cilindar i utvrdimo da radilica ima lufta oko dva milimetra u velikoj pesnici. Dok cilindar nije radio, nije se ništa čulo jer ga je šlepovao ovaj drugi cilindar. Kad smo ga napravili - nastao haos .  Tako da je svašta moguće . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Drustvo zdravo! Na moju zalost, radim kao Novolin motor pa me drugi dan vracaju iz operacione zbog rastelovanih karbova pa anesteziolog ne sme da mi da totalnu anesteziju. Molio sam  za lokalnu, cuj to tek ne smeju tako da su odlozili za desetak dana. Nadam se da cemo se posle zajedno voziti, bez krljanja!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sto se tice ventilatora, meni se u toku voznje normalno ne pali jer se kazaljka jedva odlepi! E sad kada posle duze voznje stanem, za razliku od auta gde ga ne gasim da bi pumpa za vodu i dalje vrtela a ventilator je hladio, ako se malo vise ugreje, dotle kod motora kontra. Ako ostavim da vruc ostane da radi kazaljka ume da predje polovinu a ako ga ugasim odmah se hladi. Ali ima caka kod mene. Ako ga samo na dugme ugasim ventilator se upali i hladi ali ako izvadim kljuc, prekinem kontakt skroz automatski se ventilator gasi a ne kao kod auta gde se ugasi sam, kad ohladi bez kontakkta kljucemm?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@deki295 Vadi motor idemo na Uvac. Odoh ozbiljno, nisam lud da da nedelju dana cucim, cuteci, camim cekajuci...cu ne i cka ta!!!

Evo, upravo na RTSu 'zivot' prikazuju Prijepolje, manastir Mileseva, Belog Andjela, reku Lim.,zato idem a ne da Uvac gledam na TV!

IMG_20200722_092127.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Drustvo zdravo! Na moju zalost, radim kao Novolin motor pa me drugi dan vracaju iz operacione zbog rastelovanih karbova pa anesteziolog ne sme da mi da totalnu anesteziju. Molio sam  za lokalnu, cuj to tek ne smeju tako da su odlozili za desetak dana. Nadam se da cemo se posle zajedno voziti, bez krljanja!
Nista, ako te oni ne uspiju srediti vodimo te kod bokilica na remont

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja