Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ne bi motoru bio rezervoar 27 l da je predvidjen da trosi 3 litra, Tenera 750 trosiiii. Sto se ulja tice konstrukcija joj je takva[ linijski, 2 klipa, snaga ] da vrlo brzo pocne da trosi ulje umereno[oko 100ml na 1000km, a zavisi i od voznje. Sem prevelike mase 270 kg sve ostalo je super. Pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtz super tenera

Ne mogu da nadjem ovo sto meni odgovara, nisu isti imam osjecaj a i nude cio komplet za motocikl a meni ttreba jedan eventualno dva ... ako znas molim te ostavi link

 

Imam ja nekoliko kom.Jel imas nekoga u N.Sadu da ga posaljes? Ja sam uzeo ceo komplet u Platner u .

 

Borise druze, jel postoji mogucnost da to dobavim kako cemo se dogovoriti ako nije problem kontaktiraj me pp

 

ma nije problem druze!Koji ti tacno srafovi trebaju?Imas one deblje sto idu na plastike sa strane,ili oni tanji sto stoje napred na masci. evo ti mooj tel.0640732343

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Nikako ne mogu da provalim u vezi klipova.. nekad se lepo vidi kao iznad.. a nekad samo link :stabre:

 

U čemu je fora?

koliko sam ja provalio ako link koji postavljas pocinje sa 'https://' obrisi 's' (da ostane 'http://')

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mislim da sam probao.. tako je na manijacima..

 

Al aj ponovo.. ovo mi izlazi kad ukucam y..

 

 

 

 

vidi sad oće.. a kad ja oću ono neće :stabre:

 

ustvari pola oće pola neće.. 1hmm.gif

 

buaha.. posle popravke teksta neće ni ovaj što je izašao malopre..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne mogu da nadjem ovo sto meni odgovara, nisu isti imam osjecaj a i nude cio komplet za motocikl a meni ttreba jedan eventualno dva ... ako znas molim te ostavi link

 

Imam ja nekoliko kom.Jel imas nekoga u N.Sadu da ga posaljes? Ja sam uzeo ceo komplet u Platner u .

 

Borise druze, jel postoji mogucnost da to dobavim kako cemo se dogovoriti ako nije problem kontaktiraj me pp

 

ma nije problem druze!Koji ti tacno srafovi trebaju?Imas one deblje sto idu na plastike sa strane,ili oni tanji sto stoje napred na masci. evo ti mooj tel.0640732343

n

Care, treba mi samo jedan ili moze i 2 ona sa strane na plastike sto imaju gumicu na sebi. Jedan mi je preko potreban :) kontaktiram te za nacin dobavljanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

izvinjavam se sto se ubacujem u pricu o srafovima, @vlajko ja uvek otvorim prvo glavni editor i samo paste link (bez klika na 'ubaci link'), obrisem 's' ako postoji u http..

 

sad sam paste oba tvoja linka bez izmena u glavni editor i vidim ih oba kad kliknem na 'pregledaj poruku', u tvojoj poruci ih ne vidim..

 

 

 

edit: koristim google chrome, mozda te pretrazivac zeza..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtz super tenera

Ne mogu da nadjem ovo sto meni odgovara, nisu isti imam osjecaj a i nude cio komplet za motocikl a meni ttreba jedan eventualno dva ... ako znas molim te ostavi link

 

Imam ja nekoliko kom.Jel imas nekoga u N.Sadu da ga posaljes? Ja sam uzeo ceo komplet u Platner u .

 

Borise druze, jel postoji mogucnost da to dobavim kako cemo se dogovoriti ako nije problem kontaktiraj me pp

 

ma nije problem druze!Koji ti tacno srafovi trebaju?Imas one deblje sto idu na plastike sa strane,ili oni tanji sto stoje napred na masci. evo ti mooj tel.0640732343

n

Care, treba mi samo jedan ili moze i 2 ona sa strane na plastike sto imaju gumicu na sebi. Jedan mi je preko potreban :) kontaktiram te za nacin dobavljanja

 

Ok,za srafove nije problem,a za gumice sa snadji!0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

ajmo STeneraši, da vas čujem... Zna li iko kakva je ova Super Tenera?

ako se desi da ugovorim prodaju mog Kle-a možda se desi da će mi se ostvariti moj realdeal enduraški sam - ST u mojoj garaži!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Nikšić, Crna Gora
  • Motocikl: XTZ 750

Još negdje zimuz ja i popsi smo razgovarali o tome, kako je dosta teško namontirati airbox na karbove....jer su gume vrlo često tvrde i teško ih je navući na oba karba kako treba. Ukoliko gume nijesu ispucale ne valja ih bacati, jer nijesu ni jeftine. Tako ja i moj drugar Jovan ,koji je i dobar mehaničar, napravismo nastavke koji pomažu u lakšem montiranju.

 

http://i1162.photobu...zps5c6b2d91.jpg

 

Urađeno je od prohromne cijevi. Unutrašnji prečnik 60mm, spoljašnji prečnik 63mm, na dijelu gdje je urezan kanal u kojem upada šelna koja ide preko gume-prečnik je 62mm. Ukupna visina 18mm. Sa strane ima 6 urezanih procjepa od po 8mm.

 

http://i1162.photobu...zps011168ad.jpg

 

http://i1162.photobu...zps2bff23c0.jpg

 

http://i1162.photobu...zpsd07dd242.jpg

 

Nastavci savršeno naliježu na karbove... zarezi su manji od dijela karba na koji naliježu ( zarezi su 8mm a karb 10mm) ali stavili smo i šelnu za svaki slučaj. Motor radi odlično i bez ikakvih promjena.

 

Mislim da će ovo mnogima biti od koristi :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mislim da će ovo mnogima biti od koristi :)

 

Vidi, ovo je dobitna kombinacija... okacicu ovde tvoje slike al da se vide (bez externog linka) :takoje:

 

SAM_1814_zps5c6b2d91.jpg

 

SAM_1812_zps011168ad.jpg

 

SAM_1815_zps2bff23c0.jpg

 

SAM_1817_zpsd07dd242.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Zna Gvozden ::)

 

Ako ga opali sedmica na loto-u možda ga i kupi :P

 

 

sa još jedna strane sam čuo da bi on mogao da baci pogled ako je voljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Konačno promijenjene emulzione tube!Kako izgleda nikad nisu ni bile mijenjane na mojoj teneri 1moto3.gif

Sa tubama promijenjene i igle ;) Igle bile na zadnjem podioku sada su na trećem po uputstvu Bokilića 1zdravo.gif

Na slici u sredini su stare tube,sa strane nove

post-25978-0-43359200-1366238960_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Stavio sam vizir onaj ko zeksov dakar verzija1oda.gif ali nisam zadovoljan, smanjena mi je vidljivost. Trebao sam isti takav samo ne zatamljen. Vizir super prebacujem ali se tripujem da ne vidim lepo ispred sebe.

 

Dali ste se navikli na to? Pretpostavljam da of road nije moguc..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Stavio sam vizir onaj ko zeksov dakar verzija1oda.gif ali nisam zadovoljan, smanjena mi je vidljivost. Trebao sam isti takav samo ne zatamljen. Vizir super prebacujem ali se tripujem da ne vidim lepo ispred sebe.

 

Dali ste se navikli na to? Pretpostavljam da of road nije moguc..

i ja razmisljam o tom viziru, jel moze par fotki sa svih strana? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

I ja sam prvo stavio tamni vizir jer je lepši.. kada sam ga slomio sledeći je bio providni.. bolje je po mraku svakako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vidi sa kakvim vizirom se vozi off.

 

 

 

Off se vozi stojeci, tako da ti vizir sigurno nece smetati tamo.

 

 

 

Pa mora nekako i da dođe do offa..... + teško da neko izveze sve stojeći ..mora malo da se spusti guza 1lol.gif

 

Taman vizir je estetika..... a uvek postoji opcija da skineš vizir pre nego što kreneš u off road 1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nego...da se prebacimo na temu visine STenere...upravo su odrađeni dog bonovi za po 1 cm duži od fabričkih...što treba

da daje 3 cm niži motor u osi...sedištu

 

napravljeni od čelika..sečeni plazmom...pogodite koji su originali ...1lol.gif1lol.gif1lol.gif nije teško.

 

..na moj zahtev je ostavljeno meso unutra da bi, s'obzirom da su duži bili i postojaniji..... preostaje samo da ugradim jedan par i da vidim , šta sam dobio time 1neznam.gif

 

img2013041900346.jpg

IMG-20130419-00346.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja