Jump to content

Moto Zajednica

TDM 900 ili CBF1000-sta odabrati

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Druze uzmi CBF-a i veruj mi neces pogresiti. 4 cilindra je prava stvar, 16-20 konja vise u odnosu na TDM je podosta, a kultura i mirnoca samog agregata su vrhunski. Taj agregat  je napravljen da ide kao elektromotor, uvek i u svim rezimima dovoljno snage. Ne znam tacno za potrosnju ali sam siguran da ona ne prelazi 6.5 l kombinovane voznje. Vozio sam i TDM 900 2002 god i iskren da budem jedino sto mi se svidja na tom motoru je potrosnja goriva jer od Nisa do Bg nije trosio vise od 4.5l pri 120-130 km/h. Unapred se izvinjavam jer ja vozim drugi tip motora i mozda zbog toga nisam mogao da se naviknem na polozaj sedenja i polozaj ruku na TDM-u. U svakom slucaju moj glas za Hondu, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: u potrazi za motorom

Hvala na savetu, druze. Polozaj sedenja je stvarno stvar navike, ali ako je slican kao na mom starom TDMu, onda mi odgovara.

 

Sto se tice CBFa, sigurno si u pravu, ali je jako veliki problem sto ih ovde ima jako malo, ili skoro nikako, tako da nemam nikakav izbor kupovine, jedino nesto iz uvoza. Na zapadu se voze bas dosta i ljudi su bas zadovoljni.

 

Ako neko cuje da se neka CBF prodaje....javljajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ma, brate, ako si se odlucio i imas pare, nemoj da cekas da ti neko nesto javi, nego racunar u sake, ukucaj na pr.

 

http://www.motoscout24.de/Public/Detail.aspx?id=dwdrtroogt

 

izlistaj, okreni telefon, malo se cenjkaj, onda se javi da ti dam telefon transportera koji ce bajk da ti doveze i speditera is SU koji ce da ti ga uveze i ocarini, jer su tamo osnovice nize i realno mozes da dodjes do bajka za dvadesetak dana!

 

To pod uslovom da imas petlju da kupis na nevidjeno!

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4760 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vozio sam razne motore, imao sam TDM 3vd godinu dana , ali glasam za Hondu zato sto je hiljadarka ipak hiljadarka. Pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 773 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

apsolutno cbf. vozio sam oba.tdm je lepsi i ima v zvuk.cbf je u voznji i snazi apsolutno bolji.

moze se voziti  u 6 brzini 40kmh i dodas gas krece kao elektro moto. agregat je od 1000rr smanjene snage za vecnost napravljen.

kada sam probao cbf u to vreme sam vozio fzs fazer 600 3ks manje od cbf i 35kg laksi je fzs ,bio sam razocaran u fazera(ipak je to 1000)

tdm 900 je kum imao kad sam ja vozio 3vd ,mnogo lepse reaguje na gas 900 ,boje koci (r1 klesta) laksi je ,i mnogo vise 900 zvuci ko v.

inace tdm 900 je odlican motor.

cbf jedino preko trazi,na moto.it ih ima bas dosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Ono što sam ja čuo i pročitao (nažalost nisam ga probao ali bih jako voleo) pre nego što sam uzeo Varadera je da je motor jako tvrd na amortizerima što nije loše za neku sportsku vožnju ali mislim da je to nedostatak za vozače koji planiraju da motor koriste za duga putovanja.

Ja sam pored jednog žuto-crnog Varadera te godine merkao i crnog CBF-a 1000 u Cetnru S koji je isto bio na sniženju, 9500e i nećkao se da li da ga isteram ili da sačekam par meseci za crnog Varadera.

Mislim da se nebi zeznuo da sam uzeo i CBF-a jer pored putovanja volim i sporstku vožnju i patim da imam motor sa 4 cilinda. Do sada nikad nisam imao motor sa rednim četvoricilindrašem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Koliko znam cini mi se da CBF nosi skoro identican agregat i po snazi sa CB 1000 Big ,,,,,,TDM 900 ima manju kilazu i to skoro za oko 40kg ako se opet ne varam sto nikako nije zanemarljivo!,,,,ni na putu natovaren a kamo li po graduPoenta bi bila da su ta dva motora totalno neuporediva zbog same konstrukcije agregata ali i vesanja i rama.I jedan i drugi bi trebali da su u klasi grand turizmo zbog prefiksa F''kod Honde a kod TDM-a je odavno koncepciaj motora takva da je naglasak stavljen na udobnost samim time i on bi mogao da ide u F'' klasu.....agilnost kod 4 i 2 cilindra naravno da se osecajui uvek ce se osecati,,,,ali licno mislim jer sam imao prilike da vozim CB 1000 Big koji je jako blizak CBF1000 da je TDM900 kojega sam isto vozio jako blizak po ubrzavanju i preticanju naravno ne toliko kao CBF ali ako stavimo ruku na srce i okrenemo mozak samo malo onda dolazimo da ta dva modela i nisu napravljeni za jurcanje desetinki po stazi vec za udobno dugo krstarenje gde im cak i put s dosta krivina odgovara tako da iskreno ne vidim potrebe za jurnjavom vece konjaze ili kubikaze.....ali o tome sta ti vise odgovara sam moras presuditi samo se bojim da ces posle TDM-a sto se tice udobnosti i kocenja tesko naci nesto u toj klasi ipak je cetvorocilindras sa drugom geometrijom kao u slucaju Honde drugaciji stil voznje .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

a sto je tema iz 2010 ,to nema veze :)

OK zar ovo nije forum??? kakve veze ima dali je tema iz ovog ili onog perioda? mozda jos neko cita ili trazi info ?? zar ne prijatelju mislim stvarno ono......... :Mina:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

U jeste upravu si :) U svakom slucaju nista ja lose,nego da napomenem za svaki slucaj!

A i svakako ce neko opet postaviti neku slicnu temu u slucaju da ga zanima. Bar toga ima kol'ko oces ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

U jeste upravu si :) U svakom slucaju nista ja lose,nego da napomenem za svaki slucaj!

A i svakako ce neko opet postaviti neku slicnu temu u slucaju da ga zanima. Bar toga ima kol'ko oces ;)

To si u pravu ....jer listajuci forum nalazio sam jako mnogo istovetnih otvorenih tema pored vec postojecih :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Haha. A kolega Dentas se na kraju odlučio za V-stroma pa na kraju za Kawasaki. Kakva je to švalerčina :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: u potrazi za motorom

Haha. A kolega Dentas se na kraju odlučio za V-stroma pa na kraju za Kawasaki. Kakva je to švalerčina :moto3:

 

Pa, ja kada sam tražio TDM- a ili CBF-a, nije bilo ništa pamentno, tj, nije zadovoljavalo moje kriterijume (ili sam ja veliki probirač ili su stvarno sve bili krševi u to vreme na tržištu), tako da sam odlučio da kupim novog Stroma.

 

E,sad naleti ova Kawa i ........za sada sam prezadovoljan.....ima sve ono što sam tražio :moto3::moto3::moto3:

 

Evo par sličica...

post-3287-0-75559900-1326144412_thumb.jpg

post-3287-0-82046600-1326144490_thumb.jpg

post-3287-0-96773000-1326144624_thumb.jpg

post-3287-0-99300100-1326144636_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

E,sad naleti ova Kawa i ........za sada sam prezadovoljan.....ima sve ono što sam tražio :moto3::moto3::moto3:

 

Evo par sličica...

Definitivno pravi muski motor !!!!!!Tiha jezzaa mnogo me podseca sa tom maskom na z650,,,750,,,a koliko se secam isla je tada kao dodatna oprema u to vreme ! Samo mi kazi molim te nikako da provalim koje godiste je ovaj tvoj Kawasaki i brate koje je to model??? Nekako mi zadnja viljuska neprepoznatljiva PRELEPmotor cestitke od SRCA! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: u potrazi za motorom

To je Kawa ZRX 1200 R , 2007 god, a inače je replika motora Eddie Lawsona iz 80-tih sa kojim je osvojio Super bike Cup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

To je Kawa ZRX 1200 R , 2007 god, a inače je replika motora Eddie Lawsona iz 80-tih sa kojim je osvojio Super bike Cup.

hvala za info inace prelep je odusevljen sam sa njim! kako kaze neko jednom......voleo bi da ga posedujem ali ga se plasim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja