Jump to content

Moto Zajednica

Tradicionalna voznja na Palic - 21.03.2010.

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Gremlinka & Gremlin out, starije dete bolesno (temperatura),  a baba sitting service otkazao poslusnost.

 

Lep provod,

 

 

 

Pa bice jos voznji. Da klinac brzo ozdravi  :)

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Eeee i ja se sad vratih, malo grgurav povratak preko M.Idjosa i Feketica, al' ono aj' nimeje zaustavio onaj sa radarom u Lovcencu i sve taman potaman ;D

...a neko ce vec opisno opisati kako je to danas bilo ;):D

 

Svima pozdrav i hvala na zajednickoj "voznji"! :-*

 

p.s. Sad kad sam procitao za ovog momka sto se polomio - mozda bi bilo lepo i obici ga - da smo na njegovom mestu svima bi nam to znacilo!?

post-8446-12879068649835_thumb.jpg

post-8446-12879068650196_thumb.jpg

post-8446-12879068714728_thumb.jpg

post-8446-12879068715117_thumb.jpg

post-8446-12879068715452_thumb.jpg

post-8446-12879068715783_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Veeeeliki broj motora je danas prosao kroz nas grad :) prizor je bio bas bas super...mislim da ljudi nisu znali sta se desava ;D

Fotke nemam zaboravio fotos kuci...

Pozdravi svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

e zlajo svaka ti cast na slikama (ja sam onaj sav u crnom na narandzastoj shadow-ci)  kako to da i ti nisi bio???

 

a hteo bih da se zahvalim quasaar-u i svim prijateljima sirokog srca koji su donirali za moju drugaricu Mirjanu!!  sakupljeno je 6.350,00 dinara koje cu sutra uplatiti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pozdrav svima...i nadam se da su se svi čitavi vratili kući... ;) Lepa vožnja ali malo naporan povratak po onoj vetruštini... a evo i malo slikica,ima ih više ali u višoj rezoluciji pa nemam sada živaca jer aploud traje malu večnost...

DSCF9105.jpg

DSCF9109.jpg

DSCF9112.jpg

DSCF9123.jpg

DSCF9122.jpg

DSCF9126.jpg

DSCF9128.jpg

DSCF9129.jpg

 

Prijatno sam iznenadjen ambijentom gde smo ručali a nadam se da i domaćini su zadovoljni sa nama,i nebi imao ništa protiv da i iduće godine ponovimo destinaciju.Hvala organizatorima na trudu koji su uložili...

 

Ali izgleda da ništa ne može bez neprijatnosti,elem krnuli mi kući i stanemo na prvoj benzinskoj pumpi na auto putu i vidim ja kako mi steli momak koji toči me čudno gleda i merka ali ja ništa ne pitam i on toči i kada sam izvadio pare njemu osmeh na licu.I posle on donese kusur i kaže meni "sad malopre jedan od vaših na XXXXXXXX motoru XXXXXXX boje natočio gorivo i pobego neplativši" E..reko jbg...ima nas svakakvih...ali zbog takvih pojedinaca nas sve žigošu... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Divna voznja posle duge zime..Vetar nas je malo ulubio a bogami i dva brata sa kle-om ispravise krivinu..Dobro se zavrsilo samo ne kapiram odakle oni tureri-pucaci-presretaci..Nas 90 normalnih al uvek mora neka budala da se nadje..Jednog od njih je i murija startovala..i neka je i sigurno nisu nasi jer ne kapiraju kolonu i normalnu voznju i zbog takvih normalan svet i ima takvo misljenje o nama..

No sve to nas nije omelo da uzivamo u voznji druzenju i klopi..A salas je za svaku pohvalu kao i gulas..nekoliko jezika govori..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Proveli smo se bas bas bas lepo. Nadam se da su se svi lepo osecali i druzili. Steta za taj udes, da nije toga bilo...

 

Slike sutra sa posla, a sad mali izvestaj:

 

NS ekipa tek krenula da se okuplja kada je Daki nazvao da se eto desio taj udes, izletanje kod Perleza. Uspeli smo da se brzo organizujemo preko kolega sa posla, njihovih supruga, rodjaka, komsija, ... i motor smo privremeno udomili u selu. Hitna je zbrinula momka, i BG ekipa je nastavila dalje prema NS-u.

 

Zbog toga smo u startu kasnili nekih 45 minuta, ali nema veze. Prva grupa je krenula sa parkinga prema Temerinu, i kada smo stigli i nasli se sa Temerinskom ekipm saznali smo da Sasin i Vesnin motor sa BG ekipom i dalje stoji u NS i nece da upali. Dogovor je bio da JosephB ode do njih i povede ih kad rese problem pomocu Joskinih saveta a da mi polako krenemo dalje. Ubrzo su Joskini saveti pomogli da se motor upali pa sau nas stigli u Kuli gde smo mi napravili kracuj pauzu.

 

U dve grupe na malom razmaku smo dosli i do S. Zednika. Moram da se zahvalim dvojici momaka sa SO tablicama koji su izbili ispred mene i veoma lepo nas vodili do Zednika gde nas je cekala Suboticka ekipa.

 

Veoma sam se iznenadio kada sam video kolika masa motora i ljudi nas je tu cekala. Kada smo se i mi parkirali i skoro potpuno zakrcili prosirenje, shvatio sam da BG ekipa jos nije stigla. Neverovatno koliko nas je bilo kada su i oni pristigli.

 

Suboticani su poveli, a ja sam odlucio da ne razbijam ljude u grupe nego sam im mahnuo da svi krenu. Ne znam koliko nas je bilo! Mislim da je u voznji od Zednika do SU bilo daleko vise ljudi nego sto nas je bilo posle na Palicu. Mislim da je doslo dosta njih samo da nas doceka i isprati. Kolona je bila verovatno duza od kilometra. Svi pod konac u jednoj traci po dva. Pustio sam ih sve ispred, posto su lokalci vodili. Iza mene je bio samo Tomerc. U jednom momentu sam primetio da je negde daleko ispred nas desna krivina. Jedva sam razaznavao motore u krivini, a onda sam shvatio da je vec veliki deo kolone prosao krivinu i da se vec ne vide od kuca na pocetku SU.

 

Kolona je u takvom sastavu usla u Suboticu. Duuuugacka znija koja grmi kroz grad. Osecaj je bio fantastican, ali su nas semafori (kojih ima kao da su ih dobijali na poklon) razbili u nekoliko manjih grupa. Suboticani su odradili odlican posao sa strateski postavljenim ljudima na raskrsnicama gde je trebalo skrenuti, da se neka grupica ne bi izgubila ili promasila.

 

Na "Majkinom Salasu" nas je docekalo ljubazno osoblje, jos ljubaznija i veoma simpaticna, mlada direktorka Ivana, prelep ambijent, i grupa lokalnih bajkera koji su nam pravili drustvo.

 

Sto se tice hrane, bila je ukusna, ja sam zadovoljan zaista svime. Prvo smo se malo strecnuli kako su im cinije u kojima su nam posluzivali male, t.j. da je sadrzaj mali, ali kasnije smo saznali da je u cenu uracunato koliko god trazlili dopuna.

 

Mislim da je u uprava i osoblje salasa bilo zadovoljno. Sutra cu se cuti sa direktorkom Ivanom da cujem njihove utiske.

 

Posle rucka i malo setnje po red ribnjaka, malog salaskog muzeja, razgledanja zivotinja, drustvo se malo po malo osipalo, pa smo i mi formirali svoju grupicu. Prvo smo otisli da prosetamo pored jezera, ali posto je vetar bio lose raspolozen ubrzo smo se ponovo zapakovali u opremu. Deo je otisao na jednu stranu a nas nekoliko u Suboticu na kolace, pa polako kuci.

 

Kada smo stigli i poslidali sve sa sebe, izasao sam da prebrojim parkirane motore... Bilo ih je tacno 80 i tu jos treba dodati Dominatora koji se servisirao u SU i KLE koji je ostao u Pelezu. Da brojim ljude, nisam se usudio. Bilo nas je sigurno 120 + lokalci

 

Hteo bih da zahvalim svima koji su preuzeli na sebe redarske duznosti, dezurstva, konstantno gledanje u retrovizor, blokadu raskrsnice,..... Tomerc, Joska, Six, ne mogu se setiti ko je jos redarisao iz BG  i NS ekipe... (malo sam bio pod stresom zbog loseg pocetka dana). Hvala! JosephB se pokazao kao odlican vodja grupe. Gurnuo sam ga u vatru sa tim zadatkom jutros u 10h i odlicno se snasao... Hvala! A o Suboticanima necu ni da pricam... profesionalci svi do poslednjeg. Hvala svima!!! Takodje hocu da se zahvalim svima koji su se danas druzili sa nama kao i svima koji su su dali svoj skromni prilog za Mirjaninu terapiju. Nije mnogo ali je nesto sto ce joj pomoci!!!

* Zao mi je momaka koji su imali udes

 

* Nadam se da ce Sasa i Vesna da brzo srede motor koji je bio danas osposobljen samo toliko da se vrate do BG

 

* Zao mi naseg svezeg clana, mog kolege sa posla koji je propustio salas i svo vreme bio u SU kod kuma sa kojim su otklanjali fantomski kvar gusenja i trzanja motora i crnog dima. Ispostavilo se da je u pitanju bilo jako lose gorivo sa AVIA pumpe u NS. Propustio je rucak i druzenje, ali se bar lepo provozao sa nama.

 

Eto... bio je zaista lepo ispunjen dan. Ako su se ostali proveli bar upola kao sto sam ja onda sam zadovoljan. Meni je sve bilo lepo i potaman.

 

A sad odoh na odmor... sutra na posao pa cu baciti i slika nesto u temu.

 

Pozdrav svima. Nadam se da su svi stigli kucama bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Subotica

Bas mi je drago sto su svi zadovoljni bila je dobra voznja. Bio je pravi uzitak gledati tu silnu kolonu iza sebe nadam se da ce se ova tradicija odrzati i da ce nas biti sledece godine u jos vecem broju samo bi jedino da smo se vise organizovali i da smo pozvali policijsku pratnju kako nam sekolonona nebi raspala  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Samo reci hvale,jer organizovati toliku grupu ljudi,a da samo .....ma na prste mozes izbrojati `pucace` i `trkace`...al`uvek s nadje pojedinaca mada ne mogu bas pokvariti nase punjenje baterija u vikend voznji,sve je bilo za 5...... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Bas mi je drago sto su svi zadovoljni bila je dobra voznja. Bio je pravi uzitak gledati tu silnu kolonu iza sebe nadam se da ce se ova tradicija odrzati i da ce nas biti sledece godine u jos vecem broju samo bi jedino da smo se vise organizovali i da smo pozvali policijsku pratnju kako nam sekolonona nebi raspala  :)

 

2008. godina (jedva da smo se i poznavali međusobno   :D  )

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=16147.0

 

2009. godina (proslava godišnjice upoznavanja i lepog druženja  ::)  )

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=32232.0

 

2010. godina .... Treća godina... TRADICIJA, NEGO ŠTA!  Sad više nema nazad  ;D :D;)

 

A što se tiče kolone i policijske pratnje... bez namere da ulazim u priču o tome da li treba ili ne... samo bih rekla da je divno kada se ovoliki broj ljudi, na ovoliko motora danas samostalno organizovao pod konac i bez policije.

Želim da verujem da na taj način drugim učesnicima u saobraćaju,a i svima ostalima, takvim  disciplinovanim i kulturnim ponašanjem,  šaljemo poruku da znamo šta je red, da poštujemo tuđa prava i da ni slučajno nismo svi kao taj što je pobegao ne plativši gorivo ili slični njemu.

 

Nego...

Subotičani!

Šta reći...

Veliko hvala na svemu!

Čak ste i sunce "regulisali" pa je kod vas na severu sijalo mnoooogo jače nego kod nas koji smo južnije  ;)

 

Veliki pozdrav za sve!  ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Par slika od mene, nisam bas nesto slikao.

Drug (Kobac na forumu) i ja smo jos u pola 11 bili u Zedniku, tako da smo se dosta nacekali dok grupa nije krenula za Suboticu. Salas je jako lepo sredjen, sve pohvale za vlasnika.

Sve u svemu, za moj ukus previse ljudi, ali lepo je bilo provozati se.  ;)

IMG_4836.jpg

 

IMG_4842.jpg

 

IMG_4847.jpg

 

IMG_4850.jpg

 

IMG_4852.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 73 postova
  • Lokacija: Subotica

2008. godina (jedva da smo se i poznavali međusobno   :D  )

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=16147.0

 

2009. godina (proslava godišnjice upoznavanja i lepog druženja  ::)  )

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=32232.0

 

2010. godina .... Treća godina... TRADICIJA, NEGO ŠTA!  Sad više nema nazad  ;D :D;)

 

A što se tiče kolone i policijske pratnje... bez namere da ulazim u priču o tome da li treba ili ne... samo bih rekla da je divno kada se ovoliki broj ljudi, na ovoliko motora danas samostalno organizovao pod konac i bez policije.

Želim da verujem da na taj način drugim učesnicima u saobraćaju,a i svima ostalima, takvim  disciplinovanim i kulturnim ponašanjem,  šaljemo poruku da znamo šta je red, da poštujemo tuđa prava i da ni slučajno nismo svi kao taj što je pobegao ne plativši gorivo ili slični njemu.

 

Nego...

Subotičani!

Šta reći...

Veliko hvala na svemu!

Čak ste i sunce "regulisali" pa je kod vas na severu sijalo mnoooogo jače nego kod nas koji smo južnije  ;)

 

Veliki pozdrav za sve!  ;)

 

 

Zadovoljstvo je obostrano :) ,a što se tiče pratnje radilo se samo o tome da zaustave saobraćaj da se kolona ne bi cepala zbog semafora,mada i ovako je prošlo ok, biće bolje sledeće godine ;)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo stigoh kući, pa pre spavanja samo da se svima koji su bili, zahvalim na sjajnom druženju. Divno je bilo voziti u ovolikoj koloni.

Imam nešto slika, ali to sutra, kada malo dodjem sebi :)

Što se tiče policijske pratnje, smatram da nam zaista nije ni bila potrebna. Ne kažem da bi bila potpuno suvišna, ali nije da se nismo sasvim lepo snašli i sami :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja