Jump to content

Moto Zajednica

Tradicionalna voznja na Palic - 21.03.2010.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Posto ce ovo biti, verovatno, prva veca tura i prva grupna voznja ove godine, malo bih da se podsetimo na voznju u grupi, a i ljudima koji se nisu vozali sa nama, bice interesantno da saznaju ovako nesto, tj kako se vozi u grupi i kako se sporazumevamo dok vozimo.

 

Znaci, obrati paznju ;)

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=14598.0

post-3122-1287906716429_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto se okupila poveca ekipa i zasad ima na spisku oko 40-45 motora bice najverovatnije nekako ovako:

 

* BG ekipa (i drugi koji dolaze u NS) dolaze do NS kako se izdogovaraju... sami, u grupicama,...

* U NS cemo najverovatnije formirati 2 grupe.

 

   - 1 grupu cu voditi ja i odredicu jos 2 redara za sredinu i za kraj kolone. Ova grupa ce u pocetku biti manja i tu ce se prikljucivati u Temerinu, Vrbasu, Kuli,...

   - 2 grupu ce ciniti ekipa iz BG, okoline,... i oni ce voziti iza prve grupe 200-300 metara

 

Na ovaj nacin cemo voznju uciniti bezbednijom i necemo previse da zakrcujemo saobracaj po naseljima. Takodje ce biti realnije za ocekivati da cela grupa prodje zeleno na semaforu bez da neko zaglavi promenu svetla.

 

   - 3 gupa ce biti ekipa iz SU i okoline koja ce nas docekati u Zedniku i Subotici... kako se vec budu izdogovarali i oni ce biti od momenta kada se sretnemo, PRVA grupa koja ce nas odvesti do MAJKINOG SALASA, posto znaju gde je i kako do njega doci najjednostavnije u ovako masovnom broju.

 

 

Molio bih ekipu iz SU i okoline da se dogovore oko lokacije gde ce se okupiti i gde ce nas tacno docekati, kao i da formiraju grupu da bi voznja bila bezbedna i da ako je moguce odrede 2-3 osobe koje bi se prihvatile fluo prslika da budu redari na pocetku i kraju njihove grupe

 

BG grupa takodje ako hoce neka se dogovore ko bi da se prihvate redarstva od NS pa do Palica. Neke ljude znam bolje neke manje a neke od BG ekipe ne znam uopste. Moj predlog za BG redare su Daki, Kocha, Six, tomerc,... ali ostavljam vama da se izdogovarate

 

 

NS grupu cu voditi ja, poziciju zadnjeg u grupi ce preuzeti JosephB u Temerinu, a leteci bi mogao biti neko od : grof, djeneral ako se prihvate uloge da paze na konzistentnost grupe. Neka se svako izjasni...

 

Vozice se uglavnom u  cik-cak formacili u dve kolone. U naseljima cemo se malo zbiti i vozice se u dve kolone jedan do drugog

 

********************

Uloga redara, za one koji to ne znaju:

 

Onaj na kraju ... treba samo da obrati paznju na to da li je ispred njega sve ok i da li se svi ponasaju bezbedno. Ukoliko se desi neki kvar na nekom od motora ili neka nepredvidjena situacija, on ce to sigurno videti, pokusati pomoci i ukoliko treba obavestiti ostatak grupa pa cemo se organizovati

 

Leteci, u sredini grupe... treba da obrati paznju da grupa bude jedna celina i da ukoliko grupa postane suvise razvucena da malo potera one koji su usporili ili uspori prednji deo grupe tako sto ce signalizirati ili sustici celo grupe. Takodje ako bas bude potrebno da se "ispreci na raskrsnici da bi svi bezbedno prosli. Ovo poslednje, se odnosi samo na slucajeve kada je situacija takva da moze da bude nekog incidenta, U slucaju da ser moze desiti promena na semaforu ili nesto slicno, onda ce on da saceka deo grupe koji je ostao "zaglavljen i povesti ih u sustizanje prvog dela grupe, koja ce usporiti.

 

Onaj na pocetku vodi a ostali ga prate. Duzan je da drzi tempo koji ce grupu odrzati celinom i da brine o tome da se na raskrsnicama sve odvija po propisima. Nece ubrzati da on prodje ukoliko vidi da nece proci grupa, itd

 

***********************

 

Ostali u grupi su posli u grupnu voznju i moraju biti svesni toga da to nece biti voznja koja ce njima 100% odgovarati tempom u svim delovima. Radi bezbednosti svih ucesnika trebalo bi da se drze svog mesta u grupi i da ne obilaze samo da bi obisli ili ostavljaju grupu da bi se izduvali. Svi oni koji misle da im grupna voznja nije po volji bolje da idu sami i da se nadjemo tamo.

 

Tempo voznje u ovakvim grupama je uglavnom najugodniji i najbezbedniji u nekom ritmu od oko 40-50km/h kroz naselja i oko 80km/h na otvorenom.

 

Nigde ne zurimo. Na nekoliko mesta cemo stati na minut-dva da nam se prikljuce ucesnici iz Temerina, Vrbasa, Kule,...

 

Vreme je tako tempirano da na Palic stignemo normalnim tempom oko 11:30 - 12:00. Tako ce nam i rucaK tempirati na salasu, a i tako ce svi moci da voze finu voznju i da uzivaju.

 

Bice medju nama i onih kojima ce ovo biti prva voznja, pa molim sve da uzmu u obzir cinjenicu da nisu svi iskusni i ne mogu svi da drze niti maratonski tempo niti brzi ritam.

 

***************

Hajmo dalje  :), ide li jos neko?  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Molio bih ekipu iz SU i okoline da se dogovore oko lokacije gde ce se okupiti i gde ce nas tacno docekati, kao i da formiraju grupu da bi voznja bila bezbedna i da ako je moguce odrede 2-3 osobe koje bi se prihvatile fluo prslika da budu redari na pocetku i kraju njihove grupe

 

Ovo ćemo se mi već interno izdogovarati, fluo prsluk imam ja, treba bar još 1 ili dvojica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

imam i ja prsluk tako da nije frka.A u prvu grupu je naj pametnije ubaciti nekoga iz subotice ili da vas suboticka grupa vodi od ulaza u su pa do majkinog salasa posto je malo uvucen i tesko ga je naci iz prve pa da ne bude pogresnog puta  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

imam i ja prsluk tako da nije frka.A u prvu grupu je naj pametnije ubaciti nekoga iz subotice ili da vas suboticka grupa vodi od ulaza u su pa do majkinog salasa posto je malo uvucen i tesko ga je naci iz prve pa da ne bude pogresnog puta  ;D

 

Da da da... tako sam i mislio

 

Kada se sretnemo sa vama u Zedniku ili gde se vec dogovorite da vam je najjednostavnije, vasa Suboticka grupa, koja ce imati 10-ak motora ce biti grupa koja ce voditi. Moja grupa postaje druga a BG grupa treca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

piši qusaare +1 ,  od NS.

 

 

p.s. I nemo' neko da mi ne mrda nogom ako naidje na jupu na putu! 8) ..drugar odvalio tocak u jednom krateru iljadarka evrica stete, kakve su rupe ozbiljno shvatite molbu :-[  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 2007

cekacemo vas na izlasku iz starog zednika,na autobuskoj stanici (to je jedino dovoljno veliko mesto da svi stanemo  ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

u koliko krece BG ekipa i odakle?

 

 

idem :)

Po planu idu dve ekipe  :D

Jedna Zrenjaninskim putem, i druga starim novosadskim

Izaberi koju hoces  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

u koliko krece BG ekipa i odakle?

 

 

idem :)

Po planu idu dve ekipe  :D

Jedna Zrenjaninskim putem, i druga starim novosadskim

Izaberi koju hoces  :)

 

 

 

biram onu koja krece kasnije  ;D

 

samo jos da vidim kad i odakle... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

pozdravljam i pridruzujem se skupu sa lepsom polovinom!!

 

 

Ne vidim odakle si.

 

Gde se i kome pridruzujes?

 

Inace stavljam te na spisak, kao i klincezu  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ima li neko iz Sapca ili Rume da ide  na Palic?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Procitaj od pocetka ako te ne mrzi...Mi se okupljamo na Omv-u na zrenjanincu pa idemo preko Titela i Perleza za Ns,a imas i drugu ekipu koja ide starim putem...ti odluci,mi se nalazimo u 8h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Kao sto Loshmi rece, Jedna BG ekipa krece u 8h sa pumpe OMV na Zrenjaninskom putu, preko puta Metroa u Krnjaci. Dodjite malo ranije, da se natankamo natenene i popijemo kaficu, kako vec red nalaze ;):D

 

Druga ekipa, najbolje neka iskontaktira Tomerca, jer pretpostavljam da ce se skupljati negde u Batajnici.

 

Ako su potrebne jos kakve informacije, slobodno me kontaktirajte na pp ili Loshmija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Subotica

Molio bih ekipu iz SU i okoline da se dogovore oko lokacije gde ce se okupiti i gde ce nas tacno docekati, kao i da formiraju grupu da bi voznja bila bezbedna i da ako je moguce odrede 2-3 osobe koje bi se prihvatile fluo prslika da budu redari na pocetku i kraju njihove grupe

 

Ovo ćemo se mi već interno izdogovarati, fluo prsluk imam ja, treba bar još 1 ili dvojica...

Imam i ja prsluk. Mene je Darko uracunao u M7 Riderse tako da i ja dolazim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Kao sto Loshmi rece, Jedna BG ekipa krece u 8h sa pumpe OMV na Zrenjaninskom putu, preko puta Metroa u Krnjaci. Dodjite malo ranije, da se natankamo natenene i popijemo kaficu, kako vec red nalaze ;):D

 

Druga ekipa, najbolje neka iskontaktira Tomerca, jer pretpostavljam da ce se skupljati negde u Batajnici.

 

Ako su potrebne jos kakve informacije, slobodno me kontaktirajte na pp ili Loshmija.

 

 

vidimo se kod OMV-a  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Imam i ja prsluk. Mene je Darko uracunao u M7 Riderse tako da i ja dolazim ;)

 

Eto, onda nas ima dosta da redarišemo :)

Još samo da se dogovorimo gde i kada se SU ekipa skuplja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

fel064 je iz Subotice on ce verovatno da nas ceka sa Subotickom grupom u Zedniku

 

ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja