Jump to content

Moto Zajednica

s.o.s. Italy 2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova

:D suzuki xf freewind 650 stigao danas rano ujutro ,stanje motocikla mnogo iznad ocekivanog ,inace kupljen je u shopu u italiji kojeg sam nasao preko www.moto.it ,kojeg sam pratio duze vreme i cekao da se slozi prava kombinacija jer veoma je tesko uklopiti prevoz ,proveru motocikla ,odjavu koja moze da traje par dana a i nemora i jos da se za to vreme neproda ono sto hoces a ja od svega toga daleko 1000km

,ali i te kako mi se isplatilo ,talijan mi je na tel. rekao da je motor presao 16000km 1997 god u dobrom stanju malo havarisan ,stigao je suzuki koji ima udubljenje na izduvu od 1.5cm i sve ostalo je savrseno ,nove gume ,servisna knjizica sa zadnjim servisom pre 3000km ,mada cu ja naravno uraditi servis,vade ga iz kombija stavljam kljuc povlacim saug i neverujem u momentu kako sam kliknuo starter tako je upalio ,malo se duze grejao spustim saug obrtaji savrseni i krece 1,2,3, menjac odlican ,motor povlaci super nisam presao 100km/h jer je vetar hteo da me odnese morao sam ubrzo da ga vratim u zicu i da ceeeekaaam do ponedeljka kada cu raditi carinu i registraciju ,naravno ako treba nekome pomoc oko dovoza i neceg u vezi italije neka se javi jer bez ljudi koji su meni pomogli nema sanse da bi odradio ovo ,troskovi dovoza sitna potplacivanja ,papiri na granici oko 350e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

063-544-644 vecinom je to ovaj blizi deo Emilia-Romagna,Veneto,Lombardija... ali moze i skoro citava italija ,cena se dogovori zavisno od kilometraze ...ali sjajno je ako imas nekoga ko dobro prica italijanski da se detaljno raspita o motociklu koji planirate da uzmete jer cest je slucaj da ono sto vidite na sajtu nije bas tako u stvarnosti npr, slikali su motor sa jedne strane a sa druge je recimo izgreban pa npr fali akomulator (sto je bio slucaj i kod mene ali smo ubedili talijana da ako nece da nam spusti cenu da barem pocasti akomulatorom ,sto smo i uspeli ali naravno uz znanje jezika koji je i neophodan da se rese ti sitni problemi a i papiri),Procedura je:naci motor,nazvati pitati detalje(sjajno je imati nekoga tamo da ga i pogleda),kaparisati 50-100e uplata na racun ,fotokopirati pasos i lk. ,naci coveka koji dovozi a super je ako se on razume i u motore jer tako moze na licu mesta da spusti cenu zbog nekih nedostataka, i onda ide carina registracija ,redovni servis i kupovina opreme ,nije bas malo cimanje ali se isplatilo :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg

Sto se tice dovoza i kupovine motora,skutera u italiji..u narednih mesec dana treba da mi stigne tura od oko 20tak motora,skutera... Ako neko ima specijalne zelje moze da se obrati,znaci koji model hocete,god,stanje... na meni je sve ostalo koliko mogu da izadjem u susret.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

to mily ja sam nashao po italiji za oko 3000 eurica triupmh 955i st , el ce ti bit shtogod takvo da se odma dogovaramo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Extra ja vec duze vreme planiram da odem za Italiju i kupim neku masinu.Ali kad vec ima "pouzdanih ljudi"bez uvrede!onda moze sve odavde da se zavrsi.Gledao sam preko spomenute net adrese i ima dosta jeftinih a dobrih motora.

Kakvi su italijani sto se tice cenkanja,jel moze da se spusti cena,i do kojih minimuma idu.

Pokusao sam za francusku da odem,tamo su cene iste samo su me odbili za vizu :lol:.A imam mnogobrojnu rodbinu pa moram sad na ovakav nacin.

MILY postoji li mogucnost da nadjes neki ok motor da ga uslikas pa da vidimo uslove sa tvoje strane ako nije problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg
to mily ja sam nashao po italiji za oko 3000 eurica triupmh 955i st ' date=' el ce ti bit shtogod takvo da se odma dogovaramo[/quote']

Bilo bi naj merodavnije za nekih 20tak dana da nesto opsirnije kazem povodom svega. Ja sa drugom jurim da doteramo za nekih mesec dana jednu turu od oko 20 skutera i motora.Sad,fora je u tome sto se uzima na veliko sto podrazumeva sta se zadesi na tim placevima sto dosta utice na manju cenu. U glavnom ja cu objaviti sta sve trenutno bude i sta moze da se nadje za koje pare. Ako neko trazi zeljeni motor neka mi posalje samo koji bih na pm pa cu ga obavestiti u sto skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

motor placen 1500e + 350e troskova dovoza popratnih papira,punomoc..,spediter 100e a(moze on i za manje ali ..) carina i porez 310 e i registracija 100e i jos hocu da uradim servis i to je to ,motocikli u tom stanju kod nas vredi oko 3500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Svaka cast na kupovini:) Da se lepo navozash. Bitno je da si zadovoljan i da si ga korektno platio. To je dobra i pouzdana masina *sto bi AndrejP rekao :lol:

 

(PS...mislim da taj friwind to godiste moze da se nadje ipak i za manje od 3500, ne mesam se naravno u tvoju procenu, BMW `97 F650 se tu mota cenovno, frw je kod nas daleko manje popularan, a 2000 to god je otisao skoro za nesto ispod 4000 eur, isto u odlicnom stanju....).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Mikri, èestitam na kupovini!

 

Jesi li uzeo od èoveka ili "concessionario"? Kako si odradio kaparu odavde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

ja sam moj kupio u concessionariu, kaparu mi je odradio drugar koji zivi u Bresi ,racun tj faktura je isla direktno na moje ime,slike motora kacim ovih dana :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

to ti je prodavnica automobila i motora

a mozes da doteras stari on ti racuna neke pare i dobijes novi i tu sve zavrsis papirologiju i kredit i sve sto treba i netreba

normalno ako si regularan sa papirima u italiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2664 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM
motor placen 1500e + 350e troskova dovoza popratnih papira' date='punomoc..,spediter 100e a(moze on i za manje ali ..) carina i porez 310 e i registracija 100e i jos hocu da uradim servis i to je to ,motocikli u tom stanju kod nas vredi oko 3500e[/quote']

:?:

Kako registracija 100 eura ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

ja sam moj u izvanrednom stanju platio na nase table 2500evra reg 97 god ima slika na forumu 21 000km motor je super 162kg najlaksi je u klasi. povozit neopisivo. daj neke slike da ga vidimo slacu i ja moje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
motor placen 1500e + 350e troskova dovoza popratnih papira' date='punomoc..,spediter 100e a(moze on i za manje ali ..) carina i porez 310 e i registracija 100e i jos hocu da uradim servis i to je to ,motocikli u tom stanju kod nas vredi oko 3500e[/quote']

:?:

Kako registracija 100 eura ?[/quote :( nije 100e nego skoro 200e :(:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pogledao sam taj sajt i hteo bih da vas upitam dali su realne cene pojednih motora (600 ccm) koje se krecu od 600-1000 evra za godista od 91-95,na slici deluju nehavarisani kakva su iskustva sa kupovinom motora sa tog sajta ako su cene realne uzeo bi motor,unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

hm pitanje je sta znaci realne cene ,moze se desiti da ono sto si platio 1000e izadje mnogo mnogo skuplje ,Italijani su namazani prevaranti (ne svi ali dobar deo) ,najbolje ako imas nekoga tamo da proveri stanje motora ili taj covek koji ide po njega ,bolje nekupiti nista nego uzeti krs ,ZNACI OPREZ I SRECA 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova

jao pa zaboravio sam da okacim ,stalno se setim kada sam na poslu kao i sada a tu nemam fotke ,obecavam ovih dana cu to uraditi stalno sam u nekoj frci samo sam 3 puta vozio otkada sam ga kupio ubise me 2 posla :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja