Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za 50-tice

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ovom temom bi voleo da okipim sve one ljude koji voze motore od 50ccm (moze i poneki jaci 80-125ccm) i koji vole da se voze na malo dalje relacije osim njihovg mesta i okoline.

Znam da je jako tesko naci nekok dovoljno smelog hrabrog i ludog za ovakve puduhvate ali verujem da nas ima tako da bi mogli da se  nadjemo i dogovorimo oko nekih voznji na prolece mozda do Fruske gore, Novog Sada ili vec sta nam padne napamet.

Uvek je lepse putovati sa nekim nego sam.

Ako ima nekih zainteresovanih odg ovde ili na pp kako budete zeleli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

nije to nikakva ludost i smelost,mislim,bar meni..ja sam sam ovim isao i na BJB voznju do Jagnjila,Chinese-skup u Glogonj,pre koju nedelju sam isao do SaBca...Zbog ovog novog zakona i smanjenja propisane brzine,mislim da cemo moci da se vozimo i sa ovim jacim motorima...ako ne,uvek se mozemo dogovoriti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Tako je ali ne zanam koliko tvoj moze da ide ali moj atx ide 60 kad ga odvrnes do kraja jedino je to problem a ne bi voleo da mi negde stane zbog kvarova  od prevelike opterecenosti pa da pravim probleme ostlima. Ali ako su oni voljni da uspore onda je ok.

Sam sam dosta obiso a pred kraj sezone mi se pridruzio komsija ali je on jos uvek suvise mlad pa mu roditeli ne daju uvek da ide na dalje relacije (decko je 8. rared).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

I moj je iso oko 70km\h ali od kako sam mu radio generalu nesto je zesce oslabio ali nwm popravicu ja to do proleca pa cemo onda na voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: beograd

nije to nikakva ludost i smelost,mislim,bar meni..ja sam sam ovim isao i na BJB voznju do Jagnjila,Chinese-skup u Glogonj,pre koju nedelju sam isao do SaBca...Zbog ovog novog zakona i smanjenja propisane brzine,mislim da cemo moci da se vozimo i sa ovim jacim motorima...ako ne,uvek se mozemo dogovoriti...

 

samo se tesi  ;) ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

nije to nikakva ludost i smelost,mislim,bar meni..ja sam sam ovim isao i na BJB voznju do Jagnjila,Chinese-skup u Glogonj,pre koju nedelju sam isao do SaBca...Zbog ovog novog zakona i smanjenja propisane brzine,mislim da cemo moci da se vozimo i sa ovim jacim motorima...ako ne,uvek se mozemo dogovoriti...

 

samo se tesi  ;) ;) ;) ;)

Pa ovo ni moj BMW ne bi podneo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Odlicno sto vise nas to bolje.

Ja sam se preneki dan upozno sa covekom koji ima ctx (jest da nije 50) ali je voljan da ide u voznje i na moto skupove ako se dogovorimo.

Dali medju prisutnim ima onih koji bi osim jednodnevnih voznji voleli da idu i na moto skupove na nocenje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

 

Dali medju prisutnim ima onih koji bi osim jednodnevnih voznji voleli da idu i na moto skupove na nocenje?

 

 

 

Ja se opasno razmisljam da krenem na more :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

heh i ja bi vrlo rado jedan djir do jadrana i nazad al tesko...

Zbog takvih situacija ja bi pre do Nisa i nazad ili na sever do Subotice ili Kikinde,

Jedne od mojih sigurnih destinacija za sledecu sezonu:

1.Bela Crkva (100%)pa odatle u Vrsac

2.Novi Sad

3.Zrenjanin

4.sva okolna mesta u krugu od 60-80km

5.i jos poneko ako bude mogucnosti i dobre volje

:P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ako se slucajno ili namerno odlucite da odete do crne gore uracunajte i mene. Jeste da vozim 125 ccm ali cetvorotaktni tako da je putna brzina tu negde ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Drzacemo to na umu ako se odlucimo za taj poduhvat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste da dnevno nisam pravio vece ture od 300 km smatram da je do 450 - 500 km sve izvodljivo bez problema. Znaci moja prosecna putna brzina je oko 60. Prvih 100 km pravim bez ikakve pauze. Posle toga pravim pauze na 30-60km na po 5 minuta cisto da malo prodje krv kroz guzu ;) a ponekad malo vozim i stojeci iako je kruzer ;D. Pretpostavljam da vase masine mogu da guraju 55-60 i sa tom brzinom i pauzama stizemo za 11-12 sati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E  daje vise takvih i bg bilo bi lakse naci ekipu za putovnja :P

Ako si zainteresovan ove sezone nameravam da obilazim vojvodinu dosta novi sad zrenjeanin kikinda subotica vrsac...

Da dokazem da nije sve u kubikazi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma vazno je samo da je motor u solidnom stanju, do znas nesto naj osnovnije i da imas nesto alata za nedaj boze. Do sada dok vozim kineske masine a presao sam sa njima preko 25000 km samo 2 puta su stale da ne mogu da nastave bez guranja  ;). Na skuteru mi se je iskidao pogonski kais doduse to se moze spreciti povremenim proveravanjem stanja istog. Drugi put mi je odjednom presisao u voznji po nekim nenormalnim rupama. Mislim da se plovak zaglavio od tih rupa i ubacio veliku kolicinu goriva. To se resava kljucem za svecice i malo lupkanje karba  ;D. Na Princu sam stavio Reginin lanac, a stari nosim u rezervi na extra dugackim putovanjima a ovako nosim spajajucu kariku.

Poenta je da se slabije masine ne cepaju konstanto do daske nego da se voze do 2/3 ili 3/4 gasa i tada nema problema. Ako sa jacom masinom stignem negde za 6 sati slabijom cu za 8-9 ali cu ipak stici, mozda cak i sigurnije. Jedino treba voditi racuna o preticanju ali ako drzis strogo desnu stranu i eventualno stanes da propustis brza vozila onda nema problema. U maju planiram da dodjem do Bg-a i Novog Sada tako da mozemo da se dogovorimo za neku voznjicu, taman da mi pokazes vas kraj  :). Isto se odnosi i za tebe, slobodno mozes da posetis i ovaj nas juzniji-tuzniji deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Vazi mozda navratim u avgustu do nisa kad tetke i tece pa ti javim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sigueno cemo se nesto dogovoriti mada ja ne verujem da cu ,aci na more ipak je to put ya men i moj motor da je neka 125-petica  pa da idem ali ovako.

Zato sam za sve voznje ok obg i u krugu do 100km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Ja sam sa svojim princom svuda stigao do sada (sutomore ostrog,durmitor)redovnoidem i naskup u kosovskoj mitrovici na vidovdan tako da to nije problem .A ja isto trazim drustvo za leto a u planu mi je izmedju ostalog ici kruzno dunavska magistrala, zajecar,obilasci manastira itd . pa ko zeli mozemo e dogovoriti za datum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

heh i ja bi vrlo rado jedan djir do jadrana i nazad al tesko...

Zbog takvih situacija ja bi pre do Nisa i nazad ili na sever do Subotice ili Kikinde,

Jedne od mojih sigurnih destinacija za sledecu sezonu:

1.Bela Crkva (100%)pa odatle u Vrsac

2.Novi Sad

3.Zrenjanin

4.sva okolna mesta u krugu od 60-80km

5.i jos poneko ako bude mogucnosti i dobre volje

:P

 

Svaka cast :) Mozes vec 03. aprila da napravis probnu voznju do Zrenjanina, na nasu akciju i druzenja ;) Bices nam dobro dosao i sve 50-ice koje dodju ;)Vidi vise na akcije motociklista..... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Moze samo da me skola ne zeza ali verovatno dolazim za moto skup u zrenjaninu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda CB450N pa Suzuki GSX400 a sad Kawasaki GPZ500S...

Moze samo da me skola ne zeza ali verovatno dolazim za moto skup u zrenjaninu :P

Skola je na prvom mestu. Ako bude prilike, naidji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja