Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mislim daje kod mene ima neki problem posto bi motor trebalo bolje da vuce ali da opet ne otvaram temu o to me slazem se sa covekom kod tomosa je sve bitno cak i neke sitnice uticu na krajnju brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Imas to na moto berzi pogledaj nesto tipa 1500 do 2000

I po kozna koji put nemam platine nego elektronsko paljenje koje nemam pojma da stelujem :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Opet pricas bez argumenata. Znas li do kojih obrtaja mogu platine? Koliko se to tvoje frizirano vrti?    ZASTO ce ici bolje sa spoljnom bobinom,da kazemo sa isto nastelovanim paljenjem?  Jesi probao nesto od toga,ili pokupio informacije od ko zna koga?

 

Nigde ranije nisi spominjao nastelovanost paljenja,a sad mi odjednom pricas o tome...  Jesi negde procitao da sam rekao da to ne utice na motor?  Rekao si da ce bolje da ide sa drugim paljenjem(sa fiksnim uglom predpaljenja) a trenutak bacanja varnice niko nije spominjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Opet pricas bez argumenata. Znas li do kojih obrtaja mogu platine? Koliko se to tvoje frizirano vrti?    ZASTO ce ici bolje sa spoljnom bobinom,da kazemo sa isto nastelovanim paljenjem?  Jesi probao nesto od toga,ili pokupio informacije od ko zna koga?

 

Nigde ranije nisi spominjao nastelovanost paljenja,a sad mi odjednom pricas o tome...  Jesi negde procitao da sam rekao da to ne utice na motor?  Rekao si da ce bolje da ide sa drugim paljenjem(sa fiksnim uglom predpaljenja) a trenutak bacanja varnice niko nije spominjao.

 

E baš sam se pitao kada će da počne neko prozivanje i prepucavanje ? Baš me je čudilo stigla tema do 10 strane a

niko nikoga nije zakačio. Zato sam i pratio temu što je bila opuštena bez pretenzija.

 

Neka svako iznese ono što provereno zna iz svog iskustva bez da drugima prebacuje.

Niko se nije naučen rodio. Znanje ima vrednost samo kada se prenosi.

 

Motori su za merak a ne prepucavanje i napucavanje.

 

Evo jedan sređen primerak ima 90 ccm i Metzeler gumu registrovan na SO tablicu

post-6697-12879066746536_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

kada sam ja kupovao hteo sam bas ovog li boi je skup i nije oreginal masina  :-\  dajte ljudi nemojte se prozivate  ;D  ;D  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

RADICM

Ako imas paljenje sa pick-apom  ( crna kockica ) onda i na magnetu imas jednu (iskra ) ili dve ( dukati) male crte koje se cesto ne primete dok ne dovedes klip u gornju mrtvu tacku i vratis dvadesetak stepeni unazad onda treba da se poklope sa linijom-crtom na pick-apu. To ti je trenutak okidanja varnice.Ova paljenja imaju 6 magneta na rotoru. Ako imas paljene sa 4 magneta  , bez platina, onda se najbolje steluje uz pomoc prirucnog stroboskopa ako hoces tacno podesavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mislim da ima 4 magneta u onom delu sto se vrti (sto lici na pikslu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Moze li neko da mi da broj telefona (ovde ili na PP) gde mogu da kupim L 41 mm klip ali da nije "Tajvanac" ili "Madjar"...Cuo sam da ima nekih Nemackih!!

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jenda cekam sutra da se uprljam od posla stizu neki delovipa kad ga nemastm ima da bude :P

SAmo jos vreme da posluzi da g ai isprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Moze li neko da mi da broj telefona (ovde ili na PP) gde mogu da kupim L 41 mm klip ali da nije "Tajvanac" ili "Madjar"...Cuo sam da ima nekih Nemackih!!

Hvala unapred!

 

Mislim da nema. Motins pravi dobe  klipove,ali 41L ne proizvodi.  Ja se vozim na te od 350-400 dinara i sa klipovima nikad problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ih dobro si ti proso kad ja slucajno skerenem u blato to je tiha jeza za ciscenje obicno toliko zaglibim da motor prosto stane jer se nakupi toliko blata da zablokiraju tockovi pa onda rucno sikdaj blato da mozes ponovo krenuti ili jos bolje samo prodjes kroz baru i eto ti posla :P

A od delova mi stize oreginalni austuh (bez prokletog valjka na kraju koji moram sam da improvizujem) onaj blatobran sto dodje iznad lanca mozda odem po pleksiglas i dihtunge takodje treba da odem po alu lim da zavrsim onaj stitinik za blok motora.

A opet treba da otvorim motor da bi ga zakrpio tamo gde pusta ulje :P

Maima posa za ceo vikend samo jos da ja sve zavrsim pa da ga testiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

Ih dobro si ti proso kad ja slucajno skerenem u blato to je tiha jeza za ciscenje obicno toliko zaglibim da motor prosto stane jer se nakupi toliko blata da zablokiraju tockovi pa onda rucno sikdaj blato da mozes ponovo krenuti ili jos bolje samo prodjes kroz baru i eto ti posla :P

A od delova mi stize oreginalni austuh (bez prokletog valjka na kraju koji moram sam da improvizujem) onaj blatobran sto dodje iznad lanca mozda odem po pleksiglas i dihtunge takodje treba da odem po alu lim da zavrsim onaj stitinik za blok motora.

A opet treba da otvorim motor da bi ga zakrpio tamo gde pusta ulje :P

Maima posa za ceo vikend samo jos da ja sve zavrsim pa da ga testiram.

da sam naso vece blato uvaljo bih se ja  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E oda lepo ako bog da da ja zavrsim ono moje cudo pa mi lepo mozda za vikend da isceramo nase masina na Sveta Petku tamo ima blata na pretek a bogami i dobrih cross staza.

Samo da ja sredim motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 473 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DR 650, Kawasaki KLE 500

E oda lepo ako bog da da ja zavrsim ono moje cudo pa mi lepo mozda za vikend da isceramo nase masina na Sveta Petku tamo ima blata na pretek a bogami i dobrih cross staza.

Samo da ja sredim motor...

 

moze  ali ostalo mi je par stvari i ja da zavrsim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

hehe boljed da ja ne spominjem st aje meni ostalo :( mnogo toga samo se nadam da cu sutra ili najkasnije preksutra zavrsiti i da ova kisa stane da moze da se vozi.

Al kad se zavrsi ima da bude samo takav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

E oda lepo ako bog da da ja zavrsim ono moje cudo pa mi lepo mozda za vikend da isceramo nase masina na Sveta Petku tamo ima blata na pretek a bogami i dobrih cross staza.

Samo da ja sredim motor...

 

moze  ali ostalo mi je par stvari i ja da zavrsim :)

 

Dobri ste - kreće prženje za novu sezonu, baš lepo. :)

Meni stoji motor na štenderu i visi kao luster. Još mesec dana sigurno neću voziti.

Ne stižem da završim šta sam počeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Bas vala uvek moze jos ja sam zimus po onom zaledjenom snegu jahao mogu ti reci da nisam bio u cistijem off-u ne moras da peres motor posle a za mene sezona ne prestaje jedino nevolim bas po kisi da vozim sve ostalo je prihatljivo od minusa do plusa i snega, leda i vrucine :P

Nego sta fali tvom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Zemun

Hvala na pozivu.

Iz kog dela grada ste ? Ja sam Zemunac.

 

Skinuo sam točkove i namontirao nove gume - Dunlop Trailmax. Hoću i auspuh ceo da skinem

i zaštitim od korozije. U pitanju je kozmetika - da bude kao bombonica.

 

Puno radim, mogu samo vikendom. Lenj sam da posle off-a čistim macana

Idemo u vožnju čim prođe ovaj krš od vremena >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja