Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora! Pomoc mi treba!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Naime drug iz Bosne ima prijatelja koji uvozi motore iz USA. E sad, ja bi mozda uzeo neki motor od njega ali ne znam koliko bi me kostala carina, pdv i sve ostale gluposti koje idu uz to...  ??? ??? ??? Dakle iz Bosne bih doterao motor koji je uvezen iz USA :) da se ponovim... :)

Ko je imao iskustvo sa istim voleo bih onako potanko da me upozna sa celom situacijom da bih znao da li mi se na kraju vise isplati da kupim motor u Srbiji ili ne... :)

Hvala svima unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12800 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

  Već je bilo nekoliko tema s tim, ako odeš na pretragu sigurno češ naći. Carina je 5% za motore od 50 do valjda 800 cm3 a ispod

i preko je 8%. To valjda na vrednost koji su oni procenili. Bar je tako bilo. Pa onda na sve to PDV koji je 18 ako se ne varam.

Onda još registracija... Od ovga što sam ti ja napisao možeš da izvučeš tzv "preciznu okvirnu" cenu. Da vidiš da li se isplati.

Da sam ja ti ne bih se raspitivao dalje po forumu nego bih pozvao neku carinsku službu ili nekog špeditera bez čije usluge

ti i onako neće biti omogućeno da uvezeš motor. I ovo znam da je bilo a pretpostavljam da je i dalje slučaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

I kada se raspitujes napomeni obavezno da je motor iz Amerike. Znam da oko uvoza automobila iz Amerike ima neka zajebancija, ne znam kako ide sa motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12800 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nema veze što je iz Amerike. To sa Automobilima je zbog Euro 3/4 standarda. Ta pravila za motore ne važe.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12278 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sa automobilima je problem zbog homologizacije i što im ne piše da su Euro 3, 4...kod njih nema takvih oznaka.

 

Mislim da sa motorima to nije slučaj.

 

Edit: evo Tocrank je već to napisao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Koje sajtove gledati i jel se uopste isplati uvoz?

 

na moto.it i mobile.de su cene ili iste ili jace nego kod nas tako da otpada. A ako se uvozi iz USA, nasao sam samo ovaj (http://www.cycletrader.com/) gde se moze ustedeti prilicno slabo jer su jeftiniji motori obicno ''krcnuti'' itd, jel se uopste isplati tako nesto i ako da onda gde gledati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

To su aukcije. Ponude izgledaju dobro samo treba uleteti. A i pitanje je kako proveriti stanje motora ???

 

 

Motor je nov,0 milja, tako da nema potrebe proveravati stanje.

A ima i cenu za kupi odmah, to prodaje moto dealer, i da si otvorio video bi da ima puno motora.

Jeftin je jer je 2007. godiste, a nije jos prodat, pa sad moraju da skidaju cenu. To izadje negde oko 5000 eura za kupi odmah, sto je ja mislim, jako povoljno za motor koji kosta 11.000> kod nas nov. Neka te jos 2500 iskostaju dazbine i prevoz (a mislim da su manje), pa opet je jeftinije nego da ga kupis bilo gde kod nas ili u Evropi. Samo treba naci pravu ponudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

To su aukcije. Ponude izgledaju dobro samo treba uleteti. A i pitanje je kako proveriti stanje motora ???

 

 

Motor je nov,0 milja, tako da nema potrebe proveravati stanje.

A ima i cenu za kupi odmah, to prodaje moto dealer, i da si otvorio video bi da ima puno motora.

Jeftin je jer je 2007. godiste, a nije jos prodat, pa sad moraju da skidaju cenu. To izadje negde oko 5000 eura za kupi odmah, sto je ja mislim, jako povoljno za motor koji kosta 11.000> kod nas nov. Neka te jos 2500 iskostaju dazbine i prevoz (a mislim da su manje), pa opet je jeftinije nego da ga kupis bilo gde kod nas ili u Evropi. Samo treba naci pravu ponudu.

 

+ motor na linku ima zastitu za prevaru na vozila od ebaya do 50.000 dolara tako da je 100 % sigurno,izgled ne bih da komentarisem pocecu da balavim  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

U pravu ste. Sa carinom, porezom i prevozom(racunam da je oko 500e) izadje oko 6700 i jos taman 300 za gorivo i reg  ;D i izadje 7k evra. Jeste prilicno povoljnije.

 

Edit: Zapravo izadje ispod 6500e jer je oko 4600 tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Evo ovo npr, idem na buy it now i trebalo bi da izadje oko 5800 sa prevozom (racunam 500e). Zanima me kako to sve izvesti u praxi, jel ima neko da to radi or sve treba sam da nadjem i resim?

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/07-YAMAHA-YZF-R6-SPORTBIKE-600-CANDY-RED-MAKE-OFFER_W0QQitemZ320474099804QQcmdZViewItemQQptZUS_motorcycles?hash=item4a9dbeb05c

 

edit: nakon malo svrljanja shvatam da isti motor moze i ovde za 6500 da se nadje tako da i nije bas vredno cimanja  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja