Jump to content

Moto Zajednica

ARDIE WERK BD 175 Restauracija

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Jes da nije JAWA175 sa dva auspuha nego sa jednim (CZ175sport) ako te interesuje stoji kod mene jos uvek  http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=13702.1320 ova srvena u sredini stranice, dao bih je za 150  evropejaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Danas sam bas nesto prevrtao po sanduku sa delovima masine,i cini mi se da mi fali bas dosta delova..evo okacicu slike da pogledate..ukoliko bih nasao nekoga ko ima identican motor da li bih mogao da izlijem delove koji mi nedostaju..i ako znate nekog ko ima ardia javljajte :)

post-7411-12879060516241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Не знам колико си вичан механици...

Али, покушај да склопиш агрегат. Тако ћеш сам увидети да ли нешто недостаје.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Не знам колико си вичан механици...

 

 

Nikad to u zivotu nisam radio..kada bih nasao neku semu ili user(service) manual u kome ima upustvo za sklapanje sigurno bih uspeo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ono sto sam video,pocinjem da budem pesimista :-[

 

Ukoliko ne uspem da ga dovedem do voznog stanja,nema veze..sredicu sta mogu..ofarbacu ga i ostaviti u svoju sobu da stoji kao ukras :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Немој да одустајеш!

Сећам се када сам из које којекаквих чудеса извукао декин "Томос Аутоматик" (мопед је 75-о годиште), чији је агрегат стајао растурен у дрвеној гајбици... То је период када сам ишао у други разред основне школе. Мотоцикли сам, за релативно кратко време, поправио и са великим задовољством уживао у вожњи и "драо" све скутере у крају! ;)

Велико је задовољство и предиван осећај, када се провозаш на нечему што си сам направио!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Eeee kad bi vi znali u kakvoj rupi je to stajalo dok nije doslo do mene..kada jednom prilikom budem isao tamo..slikacu pa ce te sezapitati kako su delovi i motor u tako "dobrom stanju"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

da bi odradio perskarenje kako treba.....

 

Svestan sam toga,ali nista ne skodi probati..pa ako ne uspem profecionalci su tu..nikuda nece pobeci :)

 

nisam mislio da neces uspeti nego ti kao farbar savetujem da prepusatis nekome ko se razume da ti nakon nekog vremena kad sve lepo sredis krenula rdja bas iz tog razloga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Nisam pročitao svaki post od početka, ali čisto da ti ukažem na problem oko registracije vozila kada je prethodni vlasnik pokojnik ...

 

Ne znam da li ste napravili ostavinsku raspravu nakon dedine smrti. U slučaju da niste, prvo treba da dokažeš da je baš deda vlasnik motora, (kažeš da su se menjali horex - ardie, da li je deda preneo vlasništvo?) nakon toga treba da dobiješ saglasnost (pisanu, sudski overenu) od svih naslednika da se odriču nasledstva nad vozilom u tvoju korist. Kada to završiš, sa takvim dokumentom, umrlicom i poslednjom registracijom ćeš biti u mogućnosti da registruješ motor.

 

Komplikovano? ma jok... samo jako skupo i dosadno ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nisam pročitao svaki post od početka, ali čisto da ti ukažem na problem oko registracije vozila kada je prethodni vlasnik pokojnik ...

 

rasprava zaostavstine je u toku..Nikoga taj motor ne zanima i svi ce hteti da se odreknu u moju korist..nisam siguran da je preneo vlasnistvo jer jedini ugovor koji imam je ona od kupovine horexa,a ne i od razmene...i za ovo ostalo sto s naveo nece biti problema..samo me zanima sta da radim posto ja nemam papire od njega,a i ne znam kada je tacno posledlji put bio registrovan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Imaš li tablicu?

 

Cini mi se da sam napisao negde u temi,ali nema veze..nemam nista,ni tablicu ni saobracajnu,nikakvu sliku na kojoj bi se videla tablica,pa chak ni bilo koji drugi dokument,a po mojoj predpostavci motor je bio registrovan pre oko 25-30godina poslednji put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Druze,raspitaj se prvo za delove,pokusaj da sklopis masinu,da bi video sta nedostaje,trazi delove,od cega sta pase.klip,klipnjaca...  Vidi prvo ima li sanse da pronadjes sve sto ti treba.  Jel ako ce da zavrsi kao ukras,ne vidim neku potrebu za papirima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Predlagali su ti mašinu od Jawa 175... uzmi u obzir.

 

Da sam na tvom mestu, fino bih tamo posle "svetog januara" otišao u Sup, Mup.. bem li ga kako se zove, i fino se raspitao o motoru.

 

Traženje dokumenata medju papirima je kao igla u plastu sena. Preveliki posao koji niko ne voli.

 

Pre će biti da deda nikada nije ni prenosio papire na svoje ime već je registrovao na ime drugara. Mislim da nismo mi generacija koja je izmislila "neprenošenje"

 

Cenim i volim tvoj polet i želju da središ dedin motor. Očekuj da ćeš imati teškoća u pronalaženju delova i da će te na kraju koštati živaca i novaca. Sve je to ništa naspram onoga kada budeš seo na motor koji je vozio tvoj deda :)

 

Samo napred i sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Ja isto mislim,montiraj ti lepo motor od jawe 175,skoro je isti kao Ardijev blok i onda ces moci lepo da vozikas,jer ne verujem da ces naci delove koji ti fale,a i ono sto imas ne valja,zardjali zupcanici,osovine,radilica itd. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Можда неки делови од Тотице одговарају...

Ако би ставио њен агрегат, стави и њен задњи точак. Због погонског ланца, верујем да је изводљиво.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mozda ste svi u pravu..samo kada bi nasao JAWU sa 2 izduva..ili mozda odgovara cilindar ili kako se vec zove od ARDIA,stavim ga na JAWIN motor i mogu da namontiram 2 izduva..sta mislite o tome?

 

Stavio bih 2 izduva da ne izgubim mnogo na originalnom izgledu ardia

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja