Jump to content

Moto Zajednica

tt600 za pravi off road?

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

interesuju me misljenja ljudi koji su probali doticni motor. Kakva je tt600 u pravom blatu,na stazi,da li uopste moze da pridje cvajama krosericama? Znam da je malo teza ali opet nije ni mrcina koju ne mozes da dignes kad padnes. Jurcam full cross 250ccm vec neko vreme ali mi je ovo izletelo kao povoljna kombinacija ali opet mi ne znaci nista ako ne mogu da ispratim moje ludake sa cvajama ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Dosta je tezi pravih krosaljki i samim tim losiji  ;)

znam da je losiji ali me interesuje da li uopste moze da sluzi za to,s obzirom da je vazdusara,tezak, itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

posedovao sam tt600,mnogo je lud motor.....nije preterano težak,čak šta više otprilike po nekom poredjenju sa YZ(što sam imao prilike),čini mi se da je teži samo koliko je mašina teža,i ram je sličan,viljuška ista.....

tromiji jeste(čitaj lenji).....ali ipak,i to mogu da tvrdim prgaviji od bilo kojeg u klasi......

ja ga nisam nešto preterano vozio off road....ali sam imao prilike da odgledam par cross trka,i video sam ljude koji znaju da ga "koriste".....može se i snjim dosta toga......

po meni bitna razlika je što je tt"sipaš i ne misliš".....malo zaostaješ za cvajama,ali majstor ti ne treba.....a ukoliko ne planiraš da se trkaš profesionalno,već samo sa drugarima,neće tu biti ni nekog znatnog zaostajanja,čak šta više bićeš i i u prednosti pogotovo kad se tibudeš vozio,a oni radili generalnu..... ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Dence ti je lepo objasnio, ja samo da nadovezem

Ako si stariji od 25 god. TT ce ti vise odgovarati, ako je i ekipa s kojom se vozis isto tih godina usices svaku cvaju

Za cvaju treba mnogo snage, volje i manje pameti, da bi to islo. Jedino profi takmicar ce moci da ti parira

TT vuce iz lera, sto svima nama vise odgovara ( amaterima )

Sa cvajom se jedino profesionalci voze, a mi ostali se samo borimo.

TT je po meni mnogo bolje resenje, ako ne planiras da vozis trke

Sa dobrim TT i dobrim gumama i malo kracim prenosom ( lancanici ) odraces 95% cvaja

A sto  se tice tezine, ima ga 30-40 kg vise od 250 2t ali brzo se covek navikne, ako zeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ja se evo vozim sa TT vec dve god. i nikakav problem i u blato i kad padne, a manje padam od ovih na krosevima, uvek mi TT ima rezervu snage da izvuce iz nepredvidjenih situacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Jos nesto nek ti bude na pameti dok se odlucujes

Za dve god. TT mi nije stucnuo, a svaki dan sam bar po sat vremena na off roadu. Moja je 1990god

 

A ovi sa cv

ajama posle svake voznje po neka sitnica na opravku. Sve su to izakani motori, ko zna kolko ih je profi vozaca ceralo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Slazem se sa predhodnicima, tt600 je sasvim ok za offroad, sa pravim gumama mislim da neces ni malo da zaostajes za cvajama. Mozda bi ti jedini problem bio ako vozite po potocima, sumama sa velikim nagibima itd gde je tezina bas bitna. A i ti nisi neki mrsavko, sasvim lepo mozes da se nosis sa tezinom tt-a.

Sstruja recimo vozi xt-a kao biciklu, tezina mu ne predstavlja nikakav problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

po meni tt i nije toliko tezak sta te dvotaktne 250 imaju manje od 100kg ove novije a starije mislim da imaju preko 100kg ,a koliko znam starija verzija tt bez alansera i akumulatora ima oko 130kg,sto je veoma lako,a po meni je masina mnogo jaca za off roud nego 250 dvotakna koju stalno treba da vrtis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

po meni tt i nije toliko tezak sta te dvotaktne 250 imaju manje od 100kg ove novije a starije mislim da imaju preko 100kg ,a koliko znam starija verzija tt bez alansera i akumulatora ima oko 130kg,sto je veoma lako,a po meni je masina mnogo jaca za off roud nego 250 dvotakna koju stalno treba da vrtis

 

 

 

 

                          ''Mnogo jaca je vrlo diskutabilno tvrditi"" posto da si probao dvotaktni 250 ccm to sigurno ne bi tvrdio jer u moto krosu je to vrh po snazi i sa tim ne ma zezanja tj retko ko ume to das vozi do krajnjih granica ,mislim na nas amatere.Druga stvar je ono sto drugaru treba ,i ja licno mislim da je TT  vrh za to sto njemu treba a ima i TTR koji je jos bolji tako da se malo raspita oko tih varijanti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja vozim 125 cvaju...Vozio sam se drugarom koji vozi TTR-a i na bas velikim usponima gde nema mesta za zalet i gde je neravan teren on izlazi ko od sale, a ja se sa cvajom mucim jer trazi obrtaje.  Gde nema bas velikh uspona idemo lako i on i ja. Mislim da se neces zeznuti sa TT/TTR-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

hvala na savetima...daleko od toga da sam ja sitan,trenutno imam 105kg tako da mi i svaki kilogram na motoru znaci,znam da se cvaje vise kvare ali isto tako i generalna se uradi za dan, dva i mnogo je jeftinija od cetvrtaka. moram dobro da razmislim. malo mi je skuplja varijanta TT ali opet njega mogu da vozim i po ulici jer ima instalaciju i moze da se registruje...dok cvaju moram na prikolicu do staze. Nisam pametan,najgore je kad covek ima pare a ne zna za sta da se odluci pogotovo kad je izbor jako mali. Cvaja tako reci da nema...A posto mi je to motor koji cu jednom nedeljno da vozim po blatu(pored njega imam ninju za asfalt) ne znam koliko mi je pametno da dajem vise od 1000e na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

ti vidi sta ti je najbolje ,ali za 1000e ces tesko naci 250 2t mozda 125,a to ce ti biti malo,

evo konkretno mog primjera vozio sam dt125 i na mjestima dje nije bilo sanse da izadjem sa 2 brzinom puni gas,a prvom mi je slajfovao,sa 200ccm skoro istim motorom samo kinezom ,ali je isao kao metak i nikad ne bi rekao da ima 200ccm drugom sam izvlacio na vrh gasa,sta ocu da kazem po meni su mnogo bolji cetvorotaktni jer vucu iz malih obrtaja.

a sto se tice 250 2t vozio sma ga do duse malo i to full kros ,ide kao metak stvarno i lud je motor skroz i tesko ga je voziti ,mislim ne mos ga normalno voziti .a dok se ne naviknes ,a prije si vozio 4t desice ti se da krenes da se penjes uz neko brdo na male obrtaje pa ti zastuca motor,pa dok presaltas tade na sred brda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Sve zavisi gdje planiras da vozis , u nekim ravnicarskim krajevima mozda moze ,ovde kod mene motor od 150kg ne moze sluziti za pravi off road bez obzira koliko neko bio vjest ;D  a i pregrijavanje kod spore voznje je veliki problem ,pokusavao sam tako nesto sa Dominatorom i svaka spora voznja kroz sumu se zavrsi sa smradom lamela i ulja.Svaki motor je najbolji za ono zasta je napravljen.

@Nemanja91 Jesi li siguran da si vozio 250 2T? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ti vidi sta ti je najbolje ,ali za 1000e ces tesko naci 250 2t mozda 125,a to ce ti biti malo,

evo konkretno mog primjera vozio sam dt125 i na mjestima dje nije bilo sanse da izadjem sa 2 brzinom puni gas,a prvom mi je slajfovao,sa 200ccm skoro istim motorom samo kinezom ,ali je isao kao metak i nikad ne bi rekao da ima 200ccm drugom sam izvlacio na vrh gasa,sta ocu da kazem po meni su mnogo bolji cetvorotaktni jer vucu iz malih obrtaja.

a sto se tice 250 2t vozio sma ga do duse malo i to full kros ,ide kao metak stvarno i lud je motor skroz i tesko ga je voziti ,mislim ne mos ga normalno voziti .a dok se ne naviknes ,a prije si vozio 4t desice ti se da krenes da se penjes uz neko brdo na male obrtaje pa ti zastuca motor,pa dok presaltas tade na sred brda

druze bez uvrede ali ja sam poceo da vozim motore kad si se ti rodio i ne treba meni da objasnjavas kako ide 4t a kako 2t. sa 12 sam vozio ktm 50ccm full kros,sa 14 sa vozio 125ccm kmx,navozao sam se ja cvaja i znam kako idu i zato je i trazim. Ja sam trazio savet od nekog ko je probao TT i zna sta moze a sta ne. I mene brine kod njega to vazdusno hladjenje pogotovo ako se krene kroz bas bas veliku kaljugu odakle ne moze po 15min da se iscupas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5541 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Na moto berzi sam vidjao nekoliko full cross cvaja, ali pretragom po markama, pa listanjem. Nece da ih izbaci sa pretragom po modelima, ne znam zasto. probaj.

Ja sam ove godine poceo da vozim po sumi i 125 mi je zafalio jedino na ekstremnim usponima. Na svim drugim mestima mi je i vise nego dovoljan.

Mogu da se nadju solidni za malo preko 1000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Nisam ti pametan  ;D , imam ttr i da se ne lažemo maaalo je debeo za žešći of . Za neki amaterizam , vozikanje može  , mislim sve može ali to nije to . Livada , njiva nije problem i neka kaljuga , ali šuma i neke vododerine ipak je on 150 -170 kg zavisno od modela .Prije ttr sam imao xt  i zamjenom sam dobio dosta ali ne previše koliko sam ja očekivao . Moj je kao slika , 2003 godište i na prodaju je jer tražim nešto lakše . Pa  i svuđe ga vode kao dual a ne hard enduro . Znači ako ćeš motor samo za teren nekog  kx , cr i  samo gas . Valjda neodmogoh , poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

drug vozi ttr i stavrno može svuda ,ne žali se ,vozi se sa likom koji ima crf 450  i stvarno se vozaju svuda po gori.

pre mesec sam bio u topoli i vozao kdx,ide kao metak samo što lik tarži 1700e i ne spušta cenu.

tako da sam sad uzeo klx za tamo vamo a za šumu sam u potrazi  za kx 250 posle 1997.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: KLE 500 , Husaberg FE 350

Matori vozi TT i dosta stvari ti je napisao o tom motoru.

A sto se tice pregrevanja - nema sanse ako je sve u redu sa masinom i ako mu sipas kvalitetno ulje.

Kad popadamo po bregu ili pescari, letos na +40 , matori negasi TT-a samo mu nadje dobar oslonac za copavu, pa se vrati po nas sto popadosmo pa nam pomaze, pa ispusi cigaru, da se ja stabilizujem, pa tek onda krecemo, a to sve traje po 15 do 20 min a TT non stop radi i nikad se nije pregrejao.

Pogledaj na enduro fanovi sta ivan radi sa XR a to je ista koncepcija motora i tezine su slicne i neverujem da mu je ikad pregrejao

 

Pre ce neka cvaja da pregeje tih godista, kad izbije semering vodene pumpe, a ti ni ne primetis u voznji, kad izbije dihtung glave na vodeni kanal, sto isto ne primetis u voznji, pukne stucna,...

 

A ocuvanu cvaju u full cross varjanti tesko ces naci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: FleXeR

Samo Vas gledam...... OFF ROAD je sirok pojam, pitanje sta je kome ZAHTEVAN teren....

Pescara nije problem, makadam isto, suma OK, ali BLATO, LISCE, useci, jaruge , drop off-ovi... hmmmm

 

Ja sam se sa XR 650 R napatio iako ima 140 kg!!!!!!!!!

 

TEZINA, KURBLA + blatnjav +umoran JE DOBITNA KOMBINACIJA DA ZAMRZIS OFF ROAD!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1423 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

Pescara nije problem

 

 

Nisi si se ti dovoljno vozio po Pescari, ko je prosao kanalice u kisnom periodu zna o cemu pricam  ;)

@ Gavrolini

S'obzirom da te motor ne "drzi" duze od mesec-dva uzmi TT-a jer ces ga lakse sutra prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

 

Pescara nije problem

 

 

Nisi si se ti dovoljno vozio po Pescari, ko je prosao kanalice u kisnom periodu zna o cemu pricam  ;)

@ Gavrolini

S'obzirom da te motor ne "drzi" duze od mesec-dva uzmi TT-a jer ces ga lakse sutra prodati.

realno si mozda najvise u pravu ali s obzirom da sam narucio opreme za 500e ima da ga vozim dok ne povratim od njega. Ne realno ja sam uvek voleo kros i kao klinac sam dosta vozio cvaje i nekako su mi ostale u krvi,e sad dosta me je poguralo i to sto se sve vise sklanjam sa ulice zbog koje kakvih debila u raznim prevoznim sredstvima. Bas skoro me u klubu neki odgovarali od krosa ,ubedjujuci me kako se tu mnogo cesce povredi i slicno....zacepio sam im usta jednim pitanjem: "Svi znamo koliko je bajkera poginulo ove godine...koliko njih od toga je poginulo u sumi,pescari,na livadi ili na nekoj kros stazi? Ni jedan!"  Kazu kao mnogo si krupan za kros...e pa jbg ja sam mnogo krupan za kros,mnogo sam krupan za R....e pa jbg da vozim neki coper ili mrcinu kao sto je afrika ili tenera jos uvek ne mogu. Ne kazem da su to losi motori ali kad predjem 35 pocecu tad da razmisljam o njima,sad kad me puca adrenalin hocu da jurcam,da tockarim,da skacem,da se zaglavljujem po blatu,da padam...da ne idem vise u off...dakle TT ostaje kao rezerva ako se ne nadje dobra cvaja do lepih toplijih dana. Naleteo sam danas i na neke xr600r tako da i ona ulazi u opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

ja prvenstveno vozim po putu i makadamu ,a rijektko kad izvodim neke vratolimije skokove i slicno,i tt mi je za to vrh a da kupis neki 2t full kros,vazda ce ti biti cimanje da ga slepas do mjesta dje oces da vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja