Jump to content

Moto Zajednica

kvacilo kod afrike,pomoc?!

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ovih dana sam se bas bacio u potragu,kupujem motor i odlucio sam se da kupim afriku.I tako ti ja i drug odemo da pogledamo jednu (a drugar posto duze vreme vozi motore mi je od velike pomoci jer sam ja pocetnik) i sve izgleda u redu samo rucica kvacila nesto zveci,i pita moj drugar vlasnika motora zasto zveci i on na to kaze da je bolje tako navodno zbog lakseg i boljeg prebacivanja brzina i da u sustini moze da se zategne ali tada moze doci do nekog blagog proklizavanja ili nesto sl (nisam ga bas najbolje razumeo)...Pogledali smo motor,drugar ga provozao,i otisli smo kuci,i drugar meni kaze da to nije dobro i da ne bi trebalo da bude tako,i da postoji mogucnost da je korpa,lamela,federi ili jos neka stavka u pitanju...Molim vas ako neko moze da mi da svoje misljenje u vezi toga,da li je to ok,sta to moze biti,koliko to stvari povlaci za sobom i sl,dajte mi misljenje,savet,pomoc :)...?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

dobro si naveo,to moze da bude,a nikako nije normalno da proklizava

izgleda da su lamele i potisne ploce,moze biti korpa,potisni lezaj...

 

Hvala ti!

Reci mi koliko je to ozbiljna stavka,koliko bi kostalo otprilike sredjivanje toga...Sta da radim po tvom misljenju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

dobro si naveo,to moze da bude,a nikako nije normalno da proklizava

izgleda da su lamele i potisne ploce,moze biti korpa,potisni lezaj...

 

Hvala ti!

Reci mi koliko je to ozbiljna stavka,koliko bi kostalo otprilike sredjivanje toga...Sta da radim po tvom misljenju?

neznam za Afriku ali za Varadera potisne ploce i lamele kostaju 170€ plus dihtung jos 15@

ako je korpa,to je vec malo skuplja varijanta,a potisni lezaj je desetak eura

Kada je tvoj motor,to je jedna stvar,ali posto ga jos nisi kupio predlazem da ga izbjegnes u sirokom luku.

Ako vec imas lovu,onda biraj nesto sto je ispravno,a ne nesto sto ni sam jos neznas sta te ceka kada ga otvoris

Bar bih ja tako napravio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

dobro si naveo,to moze da bude,a nikako nije normalno da proklizava

izgleda da su lamele i potisne ploce,moze biti korpa,potisni lezaj...

 

Hvala ti!

Reci mi koliko je to ozbiljna stavka,koliko bi kostalo otprilike sredjivanje toga...Sta da radim po tvom misljenju?

neznam za Afriku ali za Varadera potisne ploce i lamele kostaju 170€ plus dihtung jos 15@

ako je korpa,to je vec malo skuplja varijanta,a potisni lezaj je desetak eura

Kada je tvoj motor,to je jedna stvar,ali posto ga jos nisi kupio predlazem da ga izbjegnes u sirokom luku.

Ako vec imas lovu,onda biraj nesto sto je ispravno,a ne nesto sto ni sam jos neznas sta te ceka kada ga otvoris

Bar bih ja tako napravio...

 

Hvala ti Sale!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Pa postoji mogucnost da samo treba nastelovati salju kvacila.

"da u sustini moze da se zategne ali tada moze doci do nekog blagog proklizavanja ili nesto sl (nisam ga bas najbolje razumeo)"

vidis da prodavac dribla sam sebe  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

 

Ovih dana sam se bas bacio u potragu,kupujem motor i odlucio sam se da kupim afriku.I tako ti ja i drug odemo da pogledamo jednu (a drugar posto duze vreme vozi motore mi je od velike pomoci jer sam ja pocetnik) i sve izgleda u redu samo rucica kvacila nesto zveci,i pita moj drugar vlasnika motora zasto zveci i on na to kaze da je bolje tako navodno zbog lakseg i boljeg prebacivanja brzina i da u sustini moze da se zategne ali tada moze doci do nekog blagog proklizavanja ili nesto sl (nisam ga bas najbolje razumeo)...Pogledali smo motor,drugar ga provozao,i otisli smo kuci,i drugar meni kaze da to nije dobro i da ne bi trebalo da bude tako,i da postoji mogucnost da je korpa,lamela,federi ili jos neka stavka u pitanju...Molim vas ako neko moze da mi da svoje misljenje u vezi toga,da li je to ok,sta to moze biti,koliko to stvari povlaci za sobom i sl,dajte mi misljenje,savet,pomoc :)...?!

pazi,,zveci rucica kvacila  ??? ??? ??? ??? mozda samo malo je pritegnuti,jedno je zvecanje rucice kvacila,sto govori o sasvim drugoj problematici koja se resava za 3minuta,a drugo je zvecanje korpe itd,,,

aj sad lepo polako..

sta zveci,,,kako zveci,to sto se pojeo aluminijum oko rucice nije strasno,a na probu motora se nevodi neko ko vozi motore vec neko ko ih popravlja..

aj sad ispocetka,,posto sam i ja serviser,kako tacno i gde zveci....okolo rucke,jel rucica ima lufta,kad zveci..itd itd,pa da probamo da resimo problem  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa ako ne proklizava sada,nece ni kada se pritegne do neke granice,ako mu kvacilo i sad lepo odvaja nema potrebe nista dirati,ko sa redna 4 cilindra sedne na v2,mislice da je motor neispravan da trese nesto itd,ili jos gore pa sa redna 4 koje mozes i 50na sat u 5toj da vozis,sednes na jedno klipasa,pa mislices da nema pola masine,subjektivan je osecaj sesti na motor i probati i reci da nije nesto uredu,bas iz tog razloga i kazem to sve,mozda je i motor ispravan mozda samo treba malo dotegnuti sajlu,a mozda je i nesto neispravno,desava se da se pojede aluminijum oko rucice,i na kucistu rucice,pa se desava da onako kad je labava sajla ili losiji pancir sto je cest slucaj ,rucica skakuce po malo,zato pitam kada zveci,kada je stisnuto pusteno kvacilo,kada motor stoji u mestu itd itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja se izvinjavam,pogresio sam prilikom objasnjavanja problematike,bio sam uveren da rucica kvacila zveci ali sam sad razgovarao sa drugom i ne zveci rucica vec zveci u motoru i to samo kad je u leru,ali cim pritisne kvacilo ni pola centimetra,zvecanje prestaje...

Jos jednom se izvinjavam,moja greska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

 

Ovih dana sam se bas bacio u potragu,kupujem motor i odlucio sam se da kupim afriku.I tako ti ja i drug odemo da pogledamo jednu (a drugar posto duze vreme vozi motore mi je od velike pomoci jer sam ja pocetnik) i sve izgleda u redu samo rucica kvacila nesto zveci,i pita moj drugar vlasnika motora zasto zveci i on na to kaze da je bolje tako navodno zbog lakseg i boljeg prebacivanja brzina i da u sustini moze da se zategne ali tada moze doci do nekog blagog proklizavanja ili nesto sl (nisam ga bas najbolje razumeo)...Pogledali smo motor,drugar ga provozao,i otisli smo kuci,i drugar meni kaze da to nije dobro i da ne bi trebalo da bude tako,i da postoji mogucnost da je korpa,lamela,federi ili jos neka stavka u pitanju...Molim vas ako neko moze da mi da svoje misljenje u vezi toga,da li je to ok,sta to moze biti,koliko to stvari povlaci za sobom i sl,dajte mi misljenje,savet,pomoc :)...?!

pazi,,zveci rucica kvacila  ??? ??? ??? ??? mozda samo malo je pritegnuti,jedno je zvecanje rucice kvacila,sto govori o sasvim drugoj problematici koja se resava za 3minuta,a drugo je zvecanje korpe itd,,,

aj sad lepo polako..

sta zveci,,,kako zveci,to sto se pojeo aluminijum oko rucice nije strasno,a na probu motora se nevodi neko ko vozi motore vec neko ko ih popravlja..

aj sad ispocetka,,posto sam i ja serviser,kako tacno i gde zveci....okolo rucke,jel rucica ima lufta,kad zveci..itd itd,pa da probamo da resimo problem  :)

 

Ipak zveci u motoru a ne rucica,i to kad je motor na leru,van brzine,i kad se samo malo kvacilo pritisne,zvecanje prestaje.A inace u rezimu voznje nista ne proklizava sve normalno radi,samo eto to zvecanje iz motora.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aha,nesto oko korpe kvacila,nista opasno,nije nesto komplikovano da se resi,jes da mora da skine uuspluh grana,i dkli kvacila,ali nije komplikovano za opravku,korpa kvacila moz i da se revitalizuje...a moze i da se sredi relativno jeftino, a..mozes i tako da vozis,nece nista da joj fali, :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

To se cuje tako na svakoj Africi. Naravno ne mogu 100% da tvrdim da je to u pitanju, dok je licno ne cujem, ali svakak afrika se tako cuje, pa i moja kad je imala 15 000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

aha,nesto oko korpe kvacila,nista opasno,nije nesto komplikovano da se resi,jes da mora da skine uuspluh grana,i dkli kvacila,ali nije komplikovano za opravku,korpa kvacila moz i da se revitalizuje...a moze i da se sredi relativno jeftino, a..mozes i tako da vozis,nece nista da joj fali, :) :) :)

 

Ako je tako,koliko bi me od prilike kostalo to zadovoljstvo opravke :) ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ako je ispravna cuje se samo dok je motor hladan kad se ugreje zvuk se gubi, i normalno to je jedva cujno zvecanje a ne sad da se cuje raspadanje motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ako je ispravna cuje se samo dok je motor hladan kad se ugreje zvuk se gubi, i normalno to je jedva cujno zvecanje a ne sad da se cuje raspadanje motora.

 

Daleko od toga da je zvuk raspadanja motora,nego to tiho zvecanje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

To se cuje tako na svakoj Africi. Naravno ne mogu 100% da tvrdim da je to u pitanju, dok je licno ne cujem, ali svakak afrika se tako cuje, pa i moja kad je imala 15 000km

 

Nadam se da je to,ili da nije nesto ozbiljnije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pa postoji mogucnost da samo treba nastelovati salju kvacila.

"da u sustini moze da se zategne ali tada moze doci do nekog blagog proklizavanja ili nesto sl (nisam ga bas najbolje razumeo)"

vidis da prodavac dribla sam sebe  ;D

 

Pa da,zvuci pomalo smesno :)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

aha,nesto oko korpe kvacila,nista opasno,nije nesto komplikovano da se resi,jes da mora da skine uuspluh grana,i dkli kvacila,ali nije komplikovano za opravku,korpa kvacila moz i da se revitalizuje...a moze i da se sredi relativno jeftino, a..mozes i tako da vozis,nece nista da joj fali, :) :) :)

 

Ako je tako,koliko bi me od prilike kostalo to zadovoljstvo opravke :) ?!

ma,promeni ti ulje kad je kupis za pocetak,a posle ce da vidimo,neznam kolko je opravka,ruke od 30 do 50 evreja,a sve ostalo neznam  :) jer neznam sta joj fali,ili joj nista nefali  ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pun je forum tih slonova :),povedi nekog vlasnika afrike da cuje masinu.

pozdrav

 

Relativno sam nov ovde tako da ne poznajem nikoga,da,to bi bilo najbolje kad bih otisao sa neki ko vec ima afriku,ali ko bi se cimao bzvz zbog mene.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

aha,nesto oko korpe kvacila,nista opasno,nije nesto komplikovano da se resi,jes da mora da skine uuspluh grana,i dkli kvacila,ali nije komplikovano za opravku,korpa kvacila moz i da se revitalizuje...a moze i da se sredi relativno jeftino, a..mozes i tako da vozis,nece nista da joj fali, :) :) :)

 

Ako je tako,koliko bi me od prilike kostalo to zadovoljstvo opravke :) ?!

ma,promeni ti ulje kad je kupis za pocetak,a posle ce da vidimo,neznam kolko je opravka,ruke od 30 do 50 evreja,a sve ostalo neznam  :) jer neznam sta joj fali,ili joj nista nefali  ;) ;) ;)

 

Sve mi to mirise na nekih 100-150 evra :)...uh....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja