Jump to content

Moto Zajednica

Da li novi ZOBS rešava ovo i kako?

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

U Valjevu je lik zvao policiju da sastavi zapisnik upravo zbog toga. Udario je sa Reno Meganom u rupu, maltene u centru grada, i isekao novu gumu i sjebao felnu. Sve to u nadi da će moći da tuži i eventualno naplati štetu od preduzeća za puteve koje je zaduženo za održavanje puta. Epilog priče je sledeći:

- policija jeste izašla na lice mesta

- čoveku napisana kazna zato što nije prilagodio vožnju stanju puta i uslovima saobraćaja

 

  Šta reći - Srbija u Evropu :-[

Ja znam za suprotan primjer: pocetak je isti, ali ovaj nije odustao vec je pozvao policiju, uradjen je zapisnik, on je dodatno sve slikao i izmjerio, angazovao advokata i naplatio kompletnu stetu plus troskove advokata.

Sve firme te odbijaju na prvu loptu jer racunaju da ce vecina reagovati bas kao sto i reaguje - odustajanjem.

Zato i ne treba odustajati vec biti uporan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Sremski Karlovci

Ja sam samo revoltiran velikom kolicinom cinizma. Ne mozes imati tako represivan i vrlo strog zakon, dok je sve drugo u saobracaju u vrlo jadnom stanju. Da ne preteram u pljuvanju, ali tu su: rupe, ne obelezeni putevi, ne vidljiva kolovozna traka, semafori kojima ne trepce zeleno svetlo, tablice koji datiraju jos od 1946...a ovamo ako zaboravis dokumenta daj im platu. Ma da im se nadje..

Rupe me itekako brinu. Da je temperatura iznad 5 stepeni i suvo ja bih se provozao, A onda pitanje gde. Sa ovakvim putevima ne smem se uputiti nigde. Sta onda? I ne kukam, ali kad se bude organizovao protest treba o tome pricati. Zasto da, i sta da placam, a da ne kazem i koliko. Necu represiju vec zakon za ljude pri cemu su uzeti svi elementi...A neee, kod nas  je suprotno. Naj stroze zakone, a naj gore uslove.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Isao sam danas od Valjeva za Bg, preko Uba, STO IM MAJKI >:( >:(>:( majko mila, rupe od metar X pola >:(, sto rece, da sakrijes auto, sve vreme se mislim, novi zakon... >:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hahahaha

komsiji zbog izletanja sa puta, jer mu je pukla guma na rupi kazna 12.000 din pa posle zalbe 24.000din za remecene javnog reda i mira, ugrozavanje svog i zivota drugih i unistavanje drzavne imovine jer je felnom od rupe do kraja puta malo isekao asfalt.

znaci pored popravke auta, i sto se malo ugruvao nema veze, mora da plati i 24.000 kaznu i 800 din sudske troskove, a za zabranu nisam siguran

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Stampar, preterujes malo. Novi zakon se ne primenjuje toliko dugo da bi moglo da se kaze "Ovoliko ljudi nije bilo ''ćorkirano'' ni u vreme ćopavog broza", niti ti u to imas uvid.

 

A sto se tice onih "suzanja" koji sednu za volan sa 2 promila alkohola, ili jurisaju kroz crvena svetla iz zabave, ili na jos neki njima svojstven nacin pokusavaju da jos koga povuku za sobom... pa nije mi nesto zao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Danas na putu nesto pre Surcina.

Kasno sam izvadio aparat,ova rupa(rupa? Hm....? ) se dala lako zaobici.Asfalt pre ove ruetine izgleda kao da ga je nato bombardovao onim bombama za aerodromske piste!

9Ewa7_1000360800x600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ko priča o firmama. Kažem da policija nije htela da napravi zapisnik. Naprotiv, još ga je i kaznila!

policija MORA da napravi zapisnik jer je jedino zapisnik merodavan za naplačivanje osiguranja sa kaska....u slučaju da ti policija naplati kaznu mirno popiši brojeve policajca i pravi prijavu na policijskoj stanici pre nego kreneš sa tužbom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Sve ce se to promeniti, kad nagaze ni krivog ni duznog nekog psihicki labilnijeg, ili nekoga kome je vec pun q i ove drzave i shvatanja pravde u istoj, pa ih razbaca po putu kao konfete... >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Pre neki dan sam hteo da otvorim slicnu temu, ali ne stigoh, Zemljoradnicka ulica, Vozdovac, Kumodraz, pravac na vrhu brda kada je sa jedne strane puta Jajinacka suma, a sa druge kuce, stanari su samoinicijativno izlili lezeceg poicajca na sred pravca, potpuno neobelezen, a visok 30cm !!!

Jasno je meni da tamo ljudi prolaze vrlo brzo, i trebalo im je zbog blizine kuca staviti lezece, ali nema znaka, nije ofarban, ogranicenje 60kmh, po mraku sam naisao sa 60, mislio sam da sam unistio auto... >:( Jedva sam se uzdrzao da ne bacim ciglu u najblizi prozor, ali ja imam dvoje dece, moja ulica je jednosmerna, uska, 3 lezeca na 100 m, ogranicenje 40km, obdaniste sa jedne,osnovna skola sa druge strane  pa ludaci cesto idu 80kmh, a neretko kontra smerom, pa jos pozure... >:( >:(>:(

 

E, da hit, na 50m je policijska stanica, em nikad ne cekaju kontra smerase, em cesto i oni zavrnu kontrasmerom, valjda ih mrzi da obrnu jos 300m >:( >:(>:(

 

p.s. koga zvati da bar ofarbaju onaj lezeci i stave znak...?

 

 

Ako pričaš o ležećem  u Zemljoradničkoj ofarban je i stavljen znak 40km/h, i znak za neravan kolovoz, i u pravu si nije običan policajac već general,, i nisu sami ljudi stavili već postoji odluka i rešenje o njegovom postavljanju....vlasnik ispred čije kuće je postavljen ležeći je neki mudonja u opštini Voždovac, a na našu inicijativu će biti zamenjen za normalan gumeni usporivač saobraćaja......

 

Bas mi je drago zbog njega, ali kad sam prolazio, bio je sumrak i nije bilo ni ogranicenja, ni upozorenja, i da je neko unistio kola zbog toga, tom mudonji iz opstine bi trebalo zavrnuti ista... >:(

Ako nista, bar ima nekog efekta... Milsim, stavili su znakove, i ofarbali ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hahaha

Ovo rupe?

to je sto se tice rupa a sto se tice zatvora, pa to je za raju bre, boraniju! bio sam kod profesora koji je na faksu predavao 3 predmeta nekad u titovo vreme koji je proveo dobar deo zivota na golom otoku jer je u stanu imao rusku vodku kad nismo bili sa rusima ok! prof. dr sibinovic, ziveo na kalemegdanu... i dalje imam, novcanik koji mi je poklonio!jedan od najobrazovanijih ljudi u sfrj ali voleo rusku vodku i u pogresnom trenutkuje voleo i to ga je godinama stajalo maltene zivota! zakon nije isti za sve nikada bio, da ne navodim ostale primere sa smrtnim ishodima, kad je pice bilo dovoljno za goli otok! nikada zakon nece biti isti za sve!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

hahaha

Ovo rupe?

to je sto se tice rupa a sto se tice zatvora, pa to je za raju bre, boraniju! bio sam kod profesora koji je na faksu predavao 3 predmeta nekad u titovo vreme koji je proveo dobar deo zivota na golom otoku jer je u stanu imao rusku vodku kad nismo bili sa rusima ok! prof. dr sibinovic, ziveo na kalemegdanu... i dalje imam, novcanik koji mi je poklonio!jedan od najobrazovanijih ljudi u sfrj ali voleo rusku vodku i u pogresnom trenutkuje voleo i to ga je godinama stajalo maltene zivota! zakon nije isti za sve nikada bio, da ne navodim ostale primere sa smrtnim ishodima, kad je pice bilo dovoljno za goli otok! nikada zakon nece biti isti za sve!!!

 

Sta reci o narodu, koji kad neko spava cvrsto, kaze SPAVA K`O ZAKLAN... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Proverite taj izraz u drugim jezicima... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja