Jump to content

Moto Zajednica

Vakumski karburatori 4x28mm

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kupio bih set Mikuni ili Keihin VAKUMSKIH karburatora 4x28mm (ili nešto šireg prečnika). Plaćam po dogovoru. Može i zamena za opremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

ja imam od honde cbx 550f keihin ali mislim da nije 28 nego 26,moram da proverim,kompletno je potpuno ispravno,membrani su dobri,ako te interesuje saljem sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Kupio bih set Mikuni ili Keihin VAKUMSKih karburatora 4x28mm. Plaćam po dogovoru. Može i zamena za opremu.

Za koji motor tj od kojeg motora bi ti pasovalo?

Imam nekih raznih karbova pa cemo ti naci nesto  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

ja imam od honde cbx 550f keihin ali mislim da nije 28 nego 26,moram da proverim,kompletno je potpuno ispravno,membrani su dobri,ako te interesuje saljem sliku.

Na tu Hondu idu 30mm koliko sam uspeo da iščačkam po literaturi. Raspitaću se da li bi moglo da paše u mom slučaju pa ti javljam. Ako ti nije problem, ti dotle utvrdi da li se radi o šiberima ili su vakumski. Slika je svakako dobrodošla ako imaš viška vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Za koji motor tj od kojeg motora bi ti pasovalo?

Imam nekih raznih karbova pa cemo ti naci nesto  ;)

 

Za moj Mk2. Pasuje od kava z serije, suzukija gs ili gsx serije, hondi cb i cbx serije...bitno je da je karburator 'cv' tipa tj. vakumski i da su mu izlazi barem 28mm u prečniku. Svrha je da postignem veću ekonomičnost uz istovremeno bolje ubrzanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, ne diraj nista ako ti sve lepo radi. Ubrzanje i ekonomicnost ne idu bas zajedno. Drugo, to je vazdusara, ako ima malo goriva, moze da se pregreva, a to ne zelimo, je li tako ;).

 

Zato, naran` svinje i nista ne diraj, ruke cu ti polomiti ako nesto budes zeznuo na kawi

 

PS. Za neupucene citaoce posta: znamo se mi dugo, predugo, zato ovo nije govor mrznje i pretnje ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Mogu da se raspitam ali nisam siguran, vidim da si ti napisao da mogu biti od Gsx serije pa sam ti zato ponudio.

 

A imam i ajnspric od K4 1000,e to kad bi namunjio... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Za koji motor tj od kojeg motora bi ti pasovalo?

Imam nekih raznih karbova pa cemo ti naci nesto  ;)

 

Za moj Mk2. Pasuje od kava z serije, suzukija gs ili gsx serije, hondi cb i cbx serije...bitno je da je karburator 'cv' tipa tj. vakumski i da su mu ilazi barem 28mm u prečniku. Svrha je da postignem veću ekonomičnost uz istovremeno bolje ubrzanje.

Mislim da bi od FJ1100 pasovalo kao dupe na noshu  ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

E, ne diraj nista ako ti sve lepo radi. Ubrzanje i ekonomicnost ne idu bas zajedno. Drugo, to je vazdusara, ako ima malo goriva, moze da se pregreva, a to ne zelimo, je li tako ;).

 

Zato, naran` svinje i nista ne diraj, ruke cu ti polomiti ako nesto budes zeznuo na kawi

 

PS. Za neupucene citaoce posta: znamo se mi dugo, predugo, zato ovo nije govor mrznje i pretnje ;D ;D

 

Evo, da odgovorim na govor pretnje:  ;)

 

Na ovu ideju sam došao nakon razgovora sa Boškom koji takođe vozi Mk2. On je prilikom sređivanja svoje Kawe investirao i u nove vakum karbone i kune se da mu se isplatio svaki evro. Troši mu, po njegovoj priči, neverovatne 4l/100 km pri otvorenoj vožnji do 4-4500 hiljade obrtaja, a pri gradskim uslovima se kune da ne prelazi 5l/100km. Uz to, kaže da mu motor primetno bolje poteže sa ovim karbonima. Ako je to zaista tako kako kaže Boža, onda vredi, zar ne? Što se tiče mojih karbona, oni su 100% ispravni, čistio sam ih prošle sezone, ali budući da su šiberi, sami po sebi su neekonomičniji. Eto, to je razlog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Mislim da bi od FJ1100 pasovalo kao dupe na noshu   ;) ;D

 

Ne znam, raspitaću se malo. Oni su 36mm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

slikao sam karbove ,stvarno je 30mm precnik a oznaka je VE 52C[ima jos nekih brojeva ali to nisam zapisao],moja honda sa takvim karburatorima trosi oko 4-4.5 litara.

post-180-12879058458151_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2848 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Imas originale, a znas sta ja mislim o budjenju tvog i mog motora. /sad mi fali smajli koji preti prstom ili pesnicom ;D/

 

Cisto sumnjam u to da motor moze da ide bolje sa manjim karburatorima, ako su i oni stari ispravni. A meni je moja Kawa trosila 5,5l, sa sve Lj i tonom stvari, od 120-140, kao i po gradu, tu negde, malo manje. Znaci, ako je sve ispravno, kao sto kod tebe jeste, uz tvoju voznju, ne verujem da ces prebiti u gradu 5l.

 

I da, nisi rekao, koliko ti sad trosi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Imas originale, a znas sta ja mislim o budjenju tvog i mog motora. /sad mi fali smajli koji preti prstom ili pesnicom ;D/

 

Cisto sumnjam u to da motor moze da ide bolje sa manjim karburatorima, ako su i oni stari ispravni. A meni je moja Kawa trosila 5,5l, sa sve Lj i tonom stvari, od 120-140, kao i po gradu, tu negde, malo manje. Znaci, ako je sve ispravno, kao sto kod tebe jeste, uz tvoju voznju, ne verujem da ces prebiti u gradu 5l.

 

I da, nisi rekao, koliko ti sad trosi?

Ma neću ja manje od mojih karbona! Ja sad imam originalne koji su šiberi promera 28mm, Mikuni. Hteo bih vakumske sa 28mm ili većim promerom jer su, kako mi je objasnio Boško, štedljiviji a efikasniji.

U gradu mi NIKAD, pa i na dan kad sam od Kocke izašao sa očišćenim karbonima (ne i uštelovanim na motoru, doduše), nije trošio ispod 7,5l/100km. Ove godine boga mi ide i do 9l/100km, najčešće 8,5l/100km. Na otvorenom mi je ranije trošio sa tovarom i suvozačicom 5l/100km pri razumnoj vožnji, dakle do 130 km/h. Ove godine ne ide ispod 6l/100km.

Pa ti vidi, bato! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

slikao sam karbove ,stvarno je 30mm precnik a oznaka je VE 52C[ima jos nekih brojeva ali to nisam zapisao],moja honda sa takvim karburatorima trosi oko 4-4.5 litara.

 

Pa ovo bi trebalo da su šiberaši...ako se ne varam. Ako se varam, pričaj cenu i baci na pp neki telefon pa ti se javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Imam ja neke karburatore vakumske.od GSXR-a...ajde pusti mi br tel na 064/266-93-76 pa ti javim sutra koje su mere.cena ce ti biti povoljna ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Imam ja od Suzuki GSX 400 F ako te interesuje .

 

Hvala ti, nažalost neće mi odgovarati taj tip karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Imam ja neke karburatore vakumske.od GSXR-a...ajde pusti mi br tel na 064/266-93-76 pa ti javim sutra koje su mere.cena ce ti biti povoljna ;)

 

Ovo bi moglo da bude zanimljivo...Zovem te sutra. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja