Jump to content

Moto Zajednica

Prednji zupcanik manji od 15 zuba za Suzuki dr 650 r

Recommended Posts

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Kupujem prednji zupcanik sa sto manje zuba . Naravno treba mi za suzuki dr 650 r 1990 godiste . Moze i od nekog drugog motora samo da je u dobrom stanju .

063 410 258

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Kupujem prednji zupcanik sa sto manje zuba . Naravno treba mi za suzuki dr 650 r 1990 godiste . Moze i od nekog drugog motora samo da je u dobrom stanju .

za koju debljinu lanca? ako je 520 imam ja nov od 14 zuba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Na lancu pise did 520 v pa ko ima neki lancanik da moze da se uklopi ali da je sa manje od 15 zuba neka javi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Na lancu pise did 520 v pa ko ima neki lancanik da moze da se uklopi ali da je sa manje od 15 zuba neka javi .

 

Lancanik osim za lanac treba da odgovara i za tvoju osovinu i nuteve....... !!!!

 

Katalog kod nekog prodavca lanaca i lancanika, pa kad nadjes tvoj ODGOVARAJUCI po kat. broju vidis na koje sVe jos modele

ide isti...

Pa onda znas sta trazis!!

Inace je NOV 15-25e ovisno o MODELU i PROIZVODJACU!!!

Ne vidim svrhu da lupis polovan ni za 5e i stavis na NOV lanac ili tvoj stari.....

Osim da prekratis muke lancu i dokosuris ga!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Moji lancanici su ok i lanac je dobar . Tako da mi treba dobar prednji lancanik , a za nuteve i za osovinu nema veze jer kod strugara isecem neodgovarajuci deo pa ubacim moj unutrasnji deo od zupcanika koji se kaci na osovinu pa to sve lepo zavarim i resim stvar . Znaci ne zanima me od kog je motora samo mi treba da je korak za lanac isti i da je debljina zupcanika ista . LANAC DID 520 V .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ma uzmi pa na CNC glodalici napravi ceo LANCANIK  kad te vec ide!!!!!! ;D ;D ;D ;D

 

Zamisli jednog TVOG kolegu, koji je istim poduhvatom uspeo da mu od vibracija pukne deklo gde izlazi osovina...

A onda je i lanac naisao ukoso i pukao....

A kaze CENTRIRALI smo ga VRH!!!!!!

Da ti ne duljim, kad je popravio DEKLO, MENJAC koji je sjebao u trecoj i jos par sitnica....

RAZVUKAO je ogroman osmeh i

rekao....

USTEDEO sam 20e, nece mene niko zajebati!!!!!

 

Ima jos jedan koji je spojnicu malo pecnuo aparatom za varenje, nije osigurac mogao lepo da uhvati.....

Pa mu je KTM dobio par novih zupcanika i jos ponesto, o on ostavio malo parica za razvoj MAJSTORSKE RADIONICE!!! ;D

 

Ja te stvari NE radim, a ni podzavam da bilo ko od mojih kolega uradi.....

Pa shvati oVo kao savet!!!!!

Meni je pucao na spojnici i NOV lanac sa originalnim lancanicima naravno NOVIM.....

Ne zameri mi, ne mislim nista lose!!!

Pare su tvoje, motor je tvoj, glava je tvoja... PA TI ODLUCI!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Razumem da je najbolje oroginalni ali mislim da nigde nisam naso da ima od 14 zuba . Jedino da se igram sa zadnjim . Sad mi je 42 zuba tako da moze da dodje u obzir i zadnji zupcanik veci od 42 .

A taj moj kolega negde zajebo stvar . Pa nije mi prvi da to radim i do sada se niko nije zalio . Ako vibrira levo desno nije strasno ali ako ga nisu dobro nacentrirali pa vibrira gore i dole e to je vec zajebancija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ako se ne varam fab je za tebe 16/42???? a

 

Uglavnom od toga idu u prodaji dva ili jedan zuba dole i jedan ili dva gore.....

 

Ako NEMA sa 14  zuba, verovatno je zbog toga sto previse mali lancanik vise opterecuje izlazni snop  pri prenosu izlazne snage ( znas ono krak sile itd...) pa ga ne prave....

A i puno mali prednji lancanik VISE opterecuje i lanac i trosi ga!!!

Min velicina ovisi i o debljini osovine, koraku lanca, ja sam imao motore gde sam vozio i 13 .....

Tako da je savet zadnji.........

Ukoliko imas napred 16 trebao bi ti otprilike 49, a to bi povlacio zamenu i lanca....(treba ti duzi)

Moj savet je ako ima 15/44!!!

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Sigurnije je da se igras sa zadnjim. Poruci preko nekog ko donosi stvari iz POLO kataloga, ima za Suzuki DR 650 RSE 91-96. zadnji lancanik (520) od 47 zuba, kat.br. je  502 701 014 40 a cena tamo 23 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

ja sam skoro za svoju Yamu uzeo prednji i zadnji lanacanik

prednji je bio celih 740 dinara od 14 zuba

a zadnji od 46 za 2150 dindzi ,tako da bolje da odes do guevare i uzmes po katalogu ,a i sad im krece popust jer ide zima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ma ljudi zvao sam svuda niko nema  :'( . Provericu opet da li moze negde po prodavnicama jer kazu ne narucuju robu do proleca .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Naso sam zadnji veci sad ostaje samo manji prednji  ;D

 

Pa nije valjda da niko nema  :'(

 

Ja nisam mogao nigde da nadjem za Transalpa od 14 zuba na kraju sam pozvao 3T Racing iz Balosave i stigao za 7 dana, ako ga oni nemaju znaci da ne moze da se nadje jer oni najvise i rade Suzuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jel zna neko gde ima i posto lanac i lancanici za DRa???????? ja bi uzimao standard mada neznam koji je trenutni odnos kod mene.......meni su prva i druga brzina previse dugacke ali takav je odnos u menjacu koji je po meni predugacak........kad ides sa dvoje na skretanju od 90 stepeni treba da ga spusis u prvu........srecom retko vozim udvojeno ali je slinav prenos do bola.......

 

Ako ga skratim odna ce biti kratak na vecoj brzini gde se inace najbolje ponasa oko 120km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo ti broj 063520249 pa pozovi . Mislim da sam kod njega kupio prednji lancanik koj nigde nisam mogo da nadjem pogotovu sad zimi . Covek mi je brzo naso i poslao u roku od 3-4 dana . A za standardni prenos mogu da pogledam pa ti javljam ovde veceras .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Mislim da je 42 i 16 ali zavisi od godista . Evo ti link pa proveri sam koji odnos a mozes i tu da menjas ustvari da stavis koji su tvoji lancanici pa da vidis kolika ti je max brzina i sve to . Imas cak i koliko je zuba prenos u menjacu i koliko ide u prvoj i tako to .  A i pitaj onog lika sto sam ti dao broj ima u katalogu .

 

http://www.gearingcommander.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja