Jump to content

Moto Zajednica

YAMAHA SUPER TENERA 1200 2C

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: FZ1N

 

Sve za trke, ništa ne traje dugo, ja sam baš to i napisao. Drugo, ja sam pohvalio Italijane da imaju izvanredan dizajn, u čemu nisam prvi, naravno, ali im materijali nisu izdržljivi kao švedski, nemački, italijanski. Posmatram generalno sve mašine.

 

 

Prolupao  :D

Zreo za generalku  ;D

Vidi bre Aćime šta si napisao pa se odluči da li su im (Italijanima) materijali izdržljivi ili nisu !?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Nisam imao pare za bolje  ;)

 

Najbolja kupovina se i meri u odnosu kvalitet/cena, ne samo kvalitet. Italijanski motori (Ducati) i automobili (Ferrari) imaju izvanredan trkački potencijal, ali ne i dugotrajnost, a italijanska konfekcija poput Fiata, Alfe, Lancie i gomile motora traje od danas do sutra, a što je još gore, nema rezervnih delova, podrška katastrofa čak i u samoj Italiji. I to nisam ja izmislio, niti je od juče, već je to i razlog da su Japanci uspeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vidi bre Aćime šta si napisao pa se odluči da li su im (Italijanima) materijali izdržljivi ili nisu !?

 

To je lapsus lingus, to je većina ukapirala, naravno da sam mislio na japance. A tek za KTM da ne pričam, ti ćuti, to se kvari kao kinezi ;D

 

I ne daj Bože da ti se pokvari, popravka ima da košta kao Sv. Petra kajgana ;D ;D ;D

 

A Japance popravlja čak i Gula ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I to nisam ja izmislio, niti je od juče, već je to i razlog da su Japanci uspeli.

 

Cek, cek, a ono "FIAT-Yamaha"... ko tu koga sponsorise? Oni sto su uspeli ili oni sto su propali? Ko je kome dolazio na vrata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidiš, što se sponzorisanja tiče, nema pravila, nekada sponzoruše dođu same, a nekada moraš ti da ideš do njih ;D

 

OK, sve mi je jasno :)

 

Elem, Yamaha ST 1200. Molim vas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Za to da nema delova, ne bih rekao (vozim Fiat), da su skupi delovi opet nije tacno. Nije ovo tema da pisemo o kolima, za to mozemo otvoriti drugu temu. Ja priznajem da su neki raniji modeli italijana bili slabi sa pouzdanoscu, sada se napokon i to menja u korist pouzdanosti. Sve ima svoju namenu, o tome je tesko diskutovati. Vi spominjete performanse i dizajn Tenere 1200 i to kako je ona najlepsa i najjaca, sa tim se nikako ne  bih slozio, ima i brzih i lepsih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Vi spominjete performanse i dizajn Tenere 1200 i to kako je ona najlepsa i najjaca, sa tim se nikako ne  bih slozio, ima i brzih i lepsih...

 

Da sam na tvom mestu, ja bih naveo konkretno, a ne sve okolišaš, ajde, udri, šta je lepše u toj klasi?

 

I u pravu si za jeftine italijanske automobile, nisu skupi delovi i ima ih svuda, mislio sam na motore u tom kontekstu, a što se makanosti tiče, to je generalna boljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Vi spominjete performanse i dizajn Tenere 1200 i to kako je ona najlepsa i najjaca, sa tim se nikako ne  bih slozio, ima i brzih i lepsih...

 

Da sam na tvom mestu, ja bih naveo konkretno, a ne sve okolišaš, ajde, udri, šta je lepše u toj klasi?

 

I u pravu si za jeftine italijanske automobile, nisu skupi delovi i ima ih svuda, mislio sam na motore u tom kontekstu, a što se makanosti tiče, to je generalna boljka.

 

Kao prvo, kilaza je mnogo gadna boljka, ako se ne varam ima 260kg. Sto sam takodje primetio ima dvocilindricni I redni motor, sto znaci da je teziste vise, a i samim tim subjektivni osecaj tezine i upravljivosti je drugaciji (jedno od osnovnih pravila u mehanici: sila x krak).

Kao drugo, snaga motora je gotovo ista kao kod GS-a, Tiger-a, Beneli Trek, a sa druge strane mnogo slabiji od Multistrade. Iz toga se da zakljuciti da ima vise nego prosecan agregat u klasi.

Nigde nisam video specifikacije za kocnice, mada cisto sumnjam da su bolje od Multistrade i GS-a (moje misljenje)

O izgledu ne vredi raspravljati, svaciji ukus je razlicit, mada mislim da prednji kraj gledano sa boka dosta mrsaviji i ne srazmeran u odnosu na zadnju stranu.

 

Verovatno ima jos dosta toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kao prvo, kilaza je mnogo gadna boljka, ako se ne varam ima 260kg.

 

Jeste, ja to odlično znam, trenutno imam 136kg ;D I šta onda meni znači da li motor ima 20-30 kg više ili manje? A nemam nikakvih problema da ih vozim, ne kao Rossi ili naš Sagmajster, totalno amaterski, ali vozim i boli me uvo. I ako me dodatno iznervirate, ima u inat da kupim novu Teneru zato što je najlepša. A kada mi tražite krug na nekom skupu, neću da vam dam ;D

 

I dosadni ste, odoh u neku kafanu, a vi razmišljajte, Tenera je najbolja i kraj 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kao prvo, kilaza je mnogo gadna boljka, ako se ne varam ima 260kg.

 

Jeste, ja to odlično znam, trenutno imam 136kg ;D I šta onda meni znači da li motor ima 20-30 kg više ili manje? A nemam nikakvih problema da ih vozim, ne kao Rossi ili naš Sagmajster, totalno amaterski, ali vozim i boli me uvo. I ako me dodatno iznervirate, ima u inat da kupim novu Teneru zato što je najlepša. A kada mi tražite krug na nekom skupu, neću da vam dam ;D

 

I dosadni ste, odoh u neku kafanu, a vi razmišljajte, Tenera je najbolja i kraj 8)

 

Nadji nekog ko je tvoje visine i ima 90 kg pa se trkajte uz stepenice, da vidimo ko je brzi :D

 

Sto se kafane tice, jos malo pa cu i ja, fali malo tecnog fluida zvanog PIVO :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

A što ti meni biraš disciplinu? Aj ti dođi da pijemo pivo, da vidimo ko će više i brže da popije?

 

Pricamo o performansama a ne o potrosnji :D Sto se toga tice moze, ja sam uvek za, nisam bas dobar u kategoriji brzog ispijanja, ali na duge staze moze, i 12h neprekidno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Au Acime, pa ti si (do sad, meni) vazio za jednog objektivnog i racionalnog kriticara, bez obzira na marku i model.

I nemoj samo da kazes da si i sad "objektivan i racionalan".... ;D

 

A ono za motokultivatore,....mislim stvarno. Uopste ne vodis racuna o tudjim osjecajima.

U srce si me ranio....  8) ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

bem ti,,ja zaboravio da su afrika i bmw dva najbolja enduro motora,,evo izvinjavam se,,,,necu vise,,idem ja zeni i detetu,jebes ti motore... :)

 

Boki, kad si vec pomenuo, sad gledam u podacima, znas da je ova ST sira od GS-a? O kakvim si ti ono provlacenju pricao?

 

http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/adventure/xt1200z-super-tenere.jsp?view=techspecs

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/bikes/endurobikes/r1200gs/r1200gs_main.html&notrack=1

 

Koga zanima ima dosta interesantnih podataka: o tezini (to smo vec apsolvirali) o obrtnom momentu, o duzini hoda vesanja, o dimenzijama... sta mislite na cijoj strani su SVI ti podaci?

 

Ne nadjoh podatak o snazi alternatora kod ST, na GS-u je slabasnih 720W :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako nastavis da verujes internetu,..,,,..,..mozda ces poceti i u deda mraza da verujes  :P :P :P :P :P

sve to sto pise,,,pise,,al dok nesednes da probas,,,,tako sam i ja mislio da je paprika bolja,,al ono kur,,,bolja je st pet puta,,, pa sta,,mozda se i ti zajebo isto ko ja,,

u svakom slucaju da imam para ja bi to jaho,ovako jasem sta dofatim,, ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Yamaha ST:  Width 980 mm

BMW GS: Width (incl. mirrors) 915 mm

 

Ajd da zanemarimo Internet, koji od ovih podataka iz tvog licnog iskustva nije tacan? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma dok nesednete na taj motor i neprobate,,,sve recu su suvisne,,vi kako ocete ja bi to jasio,,

a sad cu da idem da jasem jednu plavusu,, :D :D :D :D za svaki slucaj za bolje se nema a ovo je dzaba  :-* :-* :-*

 

ja jedva cekam jednu novu jamahu da dofatim da probam  ;) ;) ;)

 

a vi kako ste  :P :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Hvala na iscrpnom odgovoru! U tom slucaju, ni ovaj forum nam nije potreban :)

 

Lalajko....nema smisla.

Lično sam očekivao više od Yamahe (kada uzmem u obzir njihov legendarni ST), ali kao izgleda, morače još mnogo da nauče.....Ipak je to njihov prvi motor u tom segmentu, tako da ima vremena. Pogotovu me zanima, kakve če biti njihove "dečje" bolesti  na početku. Da li če opravdati cenu pokazače tržište. U svakom slučaju pozdravljam dolazak novog igrača na igralište ma kakav on to bio. Iz svega toga najbolje izvlačimo mušterije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: palic

Ja cenim BMW kao firmu, cenim i njihove motore, ali i njihovi motori imaju puno tehničkih problema (kvarova) poslednih godina, ali još više zameram BMW-u zato što je nova 5-ica (2010) ružnija i to daleko ružnija od stare (E60). E, uprkos tome, nova Džamaja je ultra-turbo-mega-giga lepotica među adventure motociklima i ne verujem da su je nacrtali Japanci (kao što su novog BMW-a crtali Nemci), već verujem da su je crtali Italijani, koji i treba da se drže crtanja, jer drugo ne znaju da naprave 8);)

Pretece me ekipa gore..

Lambroghini

Ferrari

Ducati

MV augsta

Aprillia

Sladoled

Pizza

Paste

Benetton

ej bre Acime...... 

 

 

Crni Johanne!

Molim te pogledaj SVOJ avatar,i koje srce tu kuca, i dopuni gore navedeni spisak! ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Tuzno je ako ce argument nekog motora biti - on je najlepsi... kao prvo ukusi su razliciti, kao drugo ne obezbedjuje mu lepota mesto na trzistu vec neki drugi parametri pa onda i lepota kao krajnji zakljucak zasto bih ga kupio... ne kazem nista lose o ST jer je apsurdno da bilo ko od nas nesto kaze posto ga jos ne videsmo uzivo a da ne pominjem test voznju...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja