Jump to content

Moto Zajednica

keeway exceed- zategnutost lanca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Posle pranja lanca video sam da je mnogo opusten,imao je oko 4-5 cm lufta na sredini (izmedju lancanika).Landarao je i motor je cimao pri menjanju brzina.Sad sam ga zategao na oko 2,5cm i ne cima vise toliko ali imam osecaj da bi jos malo trebalo da se zategne.Nisam dobio nikakvo uputstvo uz motor pa me zanima da li je ovo ok,tj da li treba jos da se zategne ili mozda popusti?  ??? 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Nemas tu nikakvog pravila, nego se radi po osjecaju... Recimo kako ja to radim, zatezes naravno i jednu i drugu stranu ravnomjerno. I onda kad dotegnes dovoljno po tvojoj procjeni probas ga rukom "landarati"gore, dole da vidis hoce li udarati po zadnjoj viljusci. Ako nece dotegnut je. A ne valja naravno ni pretegnut lanac, ali to se sve radi po osjecaju. I kad zategnem sve, sjednem provozem, vidim da li mi stima, stima, ok i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SV 650

Ma da, ok je 2-3 cm. Ko sto kaze kineziolog, po osecaju treba da vidis. Samo pazi da ravnomerno levu i desnu stranu zategnes....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja sam ucestvovao u zatezanju (moralna podrska  ;D ), pise da je ok da "landara" 1,5cm ali mi smo zategli na oko 2-2,5. Po mom misljenju, to je ok. Vise ne cima kad se krece i kad se menjaju brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Samo da znate da se "landaranje, luft"  lanca, proverava na opterecenom motoru. Znaci vozac i suvozac-ica, nikako na stenderu! A hoce da trza i cima dok je ulje hladno, bez obzira na zategnutost lanca! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Samo da znate da se "landaranje, luft"  lanca, proverava na opterecenom motoru. Znaci vozac i suvozac-ica, nikako na stenderu! A hoce da trza i cima dok je ulje hladno, bez obzira na zategnutost lanca! ;)

Pa ti onda sedi i zatezi ako mozes. ;)

Nijanse su u pitanju uglavnom, a za nijansu moze i da bude opusteniji ako treba.

 

Da napomenem, za ova dva-tri cm, bez pruzanja otpora lanca, jer ko se potrudi, pomerice toliko i pretegnut lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Bite prozivaju te u off-u a ti se sunjas namerno po drugim temama,a lanac dobar je ako ne klepece ili se ne vuce po zemlji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

kod mene pise na viljusci 15-25mm, naravno kad je hladan, posto se uvek posle duze voznje malo rastegne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja