Jump to content

Moto Zajednica

Molim za pomoc oko gume!!!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Izvadio sam danas spajalicu iz zadnje gume, da je pola milimetra manje usla ne bi mi se probusila guma. Na mestu gde je bila spajalica nalazi se rupica manja od milimetra. Kad pokvasim(pljunem  :) ) na to mesto krece baloncic da se pravi i to polako polako. Vozio sam tako pola dana guma nije ispustila ovako na oko. 

Sta mi je ciniti:

1. Ostaviti ovako i pumpati gumu i proveravati na svakih 7 dana

2. Zakrpiti bez skidanje tocka spolja sa umetkom ( ili kako se vec zove)

3. Skinuti tocak i gumu i vulkanizirati sa unutrasnje strane

4. Sipati neki sprej pa mozda tako zakrpiti malu rupicu

 

Znam da ima dosta materijala na forumu o ovoj temi, ali malo je specificna ova rupica. Potrebna mi je pomoc u vidu saveta sta raditi? Ako moze sto pre da odmah sutra uradim.

Unapred hvala drugari  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6375 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Znaci nova guma ne dolazi u obzir?

Nesto se pitam,ako je spajalica uspela da ti probusi gumu u kakvom li onda stanju (mislim guma)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Pa ne mozes ni da je vidis kad je manja od 1mm..  :) kako god... jedva je i ja pronalazim ali definitivno ispusta..

 

Ajde drugari cekam Savet ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Iz licnog iskustva, sprej nikako. em neradi posao, em ce ti vulkanizer .ebati sve po spisku ako se odlucis za flekicu. Flekica je odlicna , ali jako skupa. Idealno resenje je chep. Idi do bilo kog vulkanizera, pa ce ti to on uraditi, a mozes to i sam. Komplet za chepovanje ( ili ti chepiranje, kako ko zove...) imas u Tigrovim radnjama i sluzice ti ( zlu netrebalo ) i za ubuduce. Dobijes alat i chepova par komada, i uvek ga trba imati na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

  Da je neki drugi motor resenje bi bila unutrasnja,ali ovako ne ide.Ako cepiras,to moze da drzi,ali nije neko sjajno resenje za duzi period.Cep hoce da ispadne,pogotovo na zadnjoj gumi.Cak i kad ga odseces,po meni nije resenje za trajno.Po meni ili duvaj svakih sedam dana,ili skini pa stavi cep sa unutrasnje strane.Taj cep u glavnom drzi dok ne bacis gumu.Pozeljno bi bilo posle toga da balansiras tocak.Najbolje resenje je nova guma.Mmmmmm...Ja met'o obe nove,koji lud osecaj... ;D ;D ;D

    Nadam se da sam ti bar malo pomogao,pozzzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Flekica je odlicna , ali jako skupa.

 

!!!???????

možeš da staviš čep kod vulkanizera, ali najsigurnije rešenje je da se skine guma sa felne i iznutra vulkanizer zalepi flekicu. tako ćeš moći da voziš do kraja životnog veka gume.

flekica košta čitavih par stotina din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: SRPSKO SARAJEVO
  • Motocikl: yamaha r1 06,yamaha raptor yfz 450,TRIKE BUBA 1200,kawasaki klr 600,kawasaki zxr 750 streetfighter

Ja pokupio 10-ku ekser i stavio cep,jos nemam nikakvih problema,stavi cep i miran si 100%.PozZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Najlepse hvala drugari... znaci sprej i punpanje na svakih 7 dana otpada...

 

Ali sad sam u zabludi da li cep ili da skidam tocak pa fleka iznutra ???

 

Koliko sam razumeo fleka iznutra je sigurnije resenje, a cep jeftinije ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: SRPSKO SARAJEVO
  • Motocikl: yamaha r1 06,yamaha raptor yfz 450,TRIKE BUBA 1200,kawasaki klr 600,kawasaki zxr 750 streetfighter

Ma ni fleka ti nije skupa samo sto je jednostavnije staviti cep,ja sam do sada dva puta stavljao cep i nisam imao problema ali mozda ti je i bolje da poslusas Vladica69

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Flekica je najbolja, ali kao sto neko rece, par stotina dinara, tj. sa balansiranjem 8 x stotina ;) Nije jeftino. Moja iskustva sa cepom su odlicna. Trenutno u gumi imam tri kom. i svaki je do OO. Samo mora da se stavi po propisu. Malo snage i umeca i komplet za cepovanje je tvoj najbolji prijatelj na putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ili flekica iznutra , ili da se raspitas kod vulkanizera ko ima cepove sa kisobrancicem - bas pravljene za moto gume .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Jos jednom PUNO VAM HVALA SVIMA...  Problem resen otisao sam kod Radeta Kocke koji mi kaze kakvo skidanje tocka za tu rupicu(koju smo trazili jedno 15 min)... Cepovao mi spolja i koristio neki plavi floroscenti lepak... Naravno Rade ko Rade  ;D terao me 3X da pomerim motor, pa kuka kako mu oduzimam vreme i na kraju kad sam pitao da platim on me istera iz radnje.."ajde bezi samo da te ne gledam"  ;D ;D ;D  Ostavio sam mu pare na stolu da ne vidi i pun gas. Najaci majstor na svetu, ja nemam zivce ali nije mi jasno kako za njega imam.

 

Da je bila veca rupa tipa od srafa, eksera skinuo bih tocak pa iznutra da mi izvulkaniziraju, nije skupa ta flekica iznutra nego je mnogo vremena i para ostala procedura.

 

Treba

1. Skinuti tocak

2. Skinuti gumu sa felne

3. Zakrpiti gumu

4. Namontirati gumu na felnu

5. Izbalansirati tocak

6. Vratiti tocak na motor

 

Usput zvao sam da se raspitam za cene kod vulkanizera:

 

AC TADIC

 

skidanje tocka 1200

skidanje gume sa felne 600

balansiranje 600

Flekica od 250 do 350

 

PIT STOP

 

skidanje tocka 500

skidanje gume sa felne 500

balansiranje 500

Flekica od 300 do 400

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

Jos jednom PUNO VAM HVALA SVIMA...  Problem resen otisao sam kod Radeta Kocke koji mi kaze kakvo skidanje tocka za tu rupicu(koju smo trazili jedno 15 min)... Cepovao mi spolja i koristio neki plavi floroscenti lepak... Naravno Rade ko Rade  ;D terao me 3X da pomerim motor, pa kuka kako mu oduzimam vreme i na kraju kad sam pitao da platim on me istera iz radnje.."ajde bezi samo da te ne gledam"  ;D ;D ;D  Ostavio sam mu pare na stolu da ne vidi i pun gas. Najaci majstor na svetu, ja nemam zivce ali nije mi jasno kako za njega imam.

 

Da je bila veca rupa tipa od srafa, eksera skinuo bih tocak pa iznutra da mi izvulkaniziraju, nije skupa ta flekica iznutra nego je mnogo vremena i para ostala procedura.

 

Treba

1. Skinuti tocak

2. Skinuti gumu sa felne

3. Zakrpiti gumu

4. Namontirati gumu na felnu

5. Izbalansirati tocak

6. Vratiti tocak na motor

 

Usput zvao sam da se raspitam za cene kod vulkanizera:

 

AC TADIC

 

skidanje tocka 1200

skidanje gume sa felne 600

balansiranje 600

Flekica od 250 do 350

 

PIT STOP

 

skidanje tocka 500

skidanje gume sa felne 500

balansiranje 500

Flekica od 300 do 400

 

 

 

 

auuuuuuu, pa ja da menjam cene, :D heheheh

 

e, kao vulkanizer da ti dam i ja odgovor za tvoje muke ;)

cep je ok, ali sam ja malo skeptican kad je u pitanju moto guma, mada drzi, testirano vise puta, cak i koja je izlizana do zica...

ali je flekica 100% pogodak, nema brige ni sekunde...

pozz MATA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

 

auuuuuuu, pa ja da menjam cene, :D heheheh

 

e, kao vulkanizer da ti dam i ja odgovor za tvoje muke ;)

cep je ok, ali sam ja malo skeptican kad je u pitanju moto guma, mada drzi, testirano vise puta, cak i koja je izlizana do zica...

ali je flekica 100% pogodak, nema brige ni sekunde...

pozz MATA

 

 

Slazem se sa tobom 100%, sa jedne strane mi je bila peripetija skidanja tocka, pa razmisljanje dali ce dobro da mi izbalansiraju gumu a sa druge strane rupica toliko mala da maltene ne treba da se krpi, nego punpati gumu na svakih 7-10 dana. Da je bila veca rupa flekica bi isla bez razmisljanja, mozda bi cak i do tebe dosao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12824 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam skidam tocak sa svog motora za 0 dinara, evra, cega hoces. Flekica je bolja i od nove gume. Proletos nadem eker u gumi,

vec dotrajaloj, odem stavim obe nove, dva dana kasnije ekser u novoj gumi. Na svu srecu usao pod uglom i nije je probusio. Da

jeste "zalepio" bih flekicu da ne mislim dal ce da ispadne ili nece da ispadne. Doduse ova tvoja nevidljiva rupa i da se povampiri

ne bi bas u trenutuku pustila sav vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Jos jednom PUNO VAM HVALA SVIMA...  Problem resen otisao sam kod Radeta Kocke koji mi kaze kakvo skidanje tocka za tu rupicu(koju smo trazili jedno 15 min)... Cepovao mi spolja i koristio neki plavi floroscenti lepak... Naravno Rade ko Rade  ;D terao me 3X da pomerim motor, pa kuka kako mu oduzimam vreme i na kraju kad sam pitao da platim on me istera iz radnje.."ajde bezi samo da te ne gledam"  ;D ;D ;D  Ostavio sam mu pare na stolu da ne vidi i pun gas. Najaci majstor na svetu, ja nemam zivce ali nije mi jasno kako za njega imam.

Da je bila veca rupa tipa od srafa, eksera skinuo bih tocak pa iznutra da mi izvulkaniziraju, nije skupa ta flekica iznutra nego je mnogo vremena i para ostala procedura.

Treba

1. Skinuti tocak

2. Skinuti gumu sa felne

3. Zakrpiti gumu

4. Namontirati gumu na felnu

5. Izbalansirati tocak

6. Vratiti tocak na motor

 

Usput zvao sam da se raspitam za cene kod vulkanizera:

 

AC TADIC

skidanje tocka 1200

skidanje gume sa felne 600

balansiranje 600

Flekica od 250 do 350

PIT STOP

skidanje tocka 500

skidanje gume sa felne 500

balansiranje 500

Flekica od 300 do 400

 

Pa ti nisu normalni. :o Doduse ja sam skinem i montiram tocak,ali me demontaza,vulkaniziranje (flekovanje), montaza i balansiranje gume kod Vulkanizera "Djuke"  u Bijeljini kosta 10-15 KM ili 470-700 dinara. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Skidanje tocka 1200din (pa i ovih 500din) :o

 

Nije li to nesto sto se podrazumeva?

 

Jbg, odes i kazes necu skidanje tocka, samo krpljenje gume. Mislim kad su vec formirali cenovnik za vise usluga. ::)

 

Bezobrazluk. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja