Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji enduro/dual purpose (nov) motorcikl do 4,000 e?? :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pozdrav drugari! :)

 

Ako se secate, pre izvesnog vremena sam postavio temu na ovom forumu sa naslovom "Aprilia RX 50 vs Yamaha DT 50R, koji je bolji?"

 

Nakon sto ste me ubedili da ce enduro od 50ccm da mi brzo dosadi, odlucio sam da kupim nesto iz ove klase, ali od 125 ili 250 ccm. Izvadio sam lekarsko uverenje za A kategoriju, uplatio obuku u Auto Skoli i negde oko 8. Novembra bih trebao da polazem. :)

 

Motor kupujem na prolece, na Sajmu Motorcikala u Bgd-u, tako da imam josh dosta vremena za odluku, ali bih voleo da ovde svi zajedno prodiskutujemo o tome koji je trenutno najbolji enduro/dual purpose (nov) motorcikl na nasem trzistu do 4,000 e (moze i malcice vishe).

 

Za sada, favoriti su mi:

1. Kawasaki KLX 250

2. Yamaha WR 125R

3. Derbi Senda DRD 125 4T 4V R

4. Derbi Terra 125/Terra 125 Adventure.

 

Svi navedeni modeli kostaju oko 4,000 e, ali se dosta razlikuju.

 

Kawasaki KLX 250 cini mi se, nudi najvise za 4k e... Motor od 249 ccm, vodeno hladjenje, el. ubrizgavanje goriva, diskovi napred i nazad, digitalna instrument tabla... Izrada, koliko mogu da vidim sa slika, je jako dobra i u potpunosti je na nivou Kawasaki imena... Takodje na USA testovima (tamo se prodaje "S" varijanta sa karburatorom) KLX 250S je dobio jako dobre ocene. Treba spomenuti i jako malu potrosnju evropske verzije od 2.8 l do 4 l na 100km.

 

Yamaha WR 125 R je, koliko mogu da vidim, ultra kvalitetno izradjena, nudi sve sto i Kawa, ali ima agregat duplo manje zapremine. A kosta priblizno isto. Da li je stvarno tolika razlika u kvalitetu ili je ipak u pitanju naplacivanje imena od strane Yamahe?? Vidim da je u testovima WR 125 R jako dobro ocenjen, mada moram reci da je za moj ukus dizajn malo radikalan (ja sam pristalica konzervativnog dizajna).

 

Derbi DRD 125 4T 4V R mi se cini kao kvalitetna mashina, ali ipak ne znam kakva mu je pouzdanost i izdrzljivost (a mislim da su ove stavke ipak na strani "Japanaca"). Ovaj motor nema elektronsko ubrizgavanje, vec karburator. Dizajn ovog motora mi se jako svidja. Ostaje pitanje odrzavanja, posto, koliko ja znam, servisna mreza je jako slaba. Ima alu ram, sto je prednost u odnosu na Kawu i Yamahu, koje imaju celicne ramove.

 

Derbi Terra 125/Terra 125 Adventure ova dva motora mi imaju jako dopadljiv dizajn, vidi se da se vodilo racuna o svakom detalju... Svidja mi se i instrument tabla, vetrobran, zatim dosta dobre touring sposobnosti. Ovaj motorcikl isto ima napajanje motora gorivom preko karburatora. I ovde je pouzdanost i izdrzljivost pod znakom pitanja, kao i kvalitetno servisiranje.

 

Sta vi kazete drugari??? Koji bi ste vi izabrali? Jel bi mogli da za svaki motorcikl nabrojite prednosti i mane? Ima li ko iskustva sa nekim od navedenih modela?

 

Puno hvala unapred!

 

Srdacan pozdrav!

 

P.S. jedva cekam da kupim motor, pa da se, ako Bog da, vidimo naredne godine na nekom moto skupu! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Hvala svima za odgovore! :)

 

I ja mislim da je Kawa KLX 250 apsolutni best buy, jer za te pare tesko da moze da se nadje bolji motor iz enduro/dual purpose klase. Ali me i dalje malo kopka, zasto je cena KLX 250 i WR 125 R skoro ista, a razlika u zapremini dupla???

 

Pozz.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Pogledaj Husqvarnu SM 125 S. Kosta 4150 eura u Trion motors-u. Ima je moj rodjeni brat tako da ga vozam cesto. Motor je izvanredan. Mozda ce ti smetati sto je 2T ali motor vredi svaku paru. USD viljuska, brembo kocnice, Ducati paljenje. Motor nije bilo sta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM SMR 690

ja bih bezo od Husqvarne ko djavo od krsta... prelep izgled, lep zvuk, super ide... aj shto je neudobno,  al shto se kvari i raspada... no boze moj uvek postoje izuzetci mozda je bas ta koju uzimam za primer baksuzna a ostale su super pa nista ne crkava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

KLX

 

Mnogo veca upotrebna vrednost i na duze staze zahvaljujuci vecoj snazi.

 

Sigurno ne zelis da das 4000e za 125ccm motor koji lako moze da ti dosadi nakon pola sezone. 250ccm i na duze staze nisu problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

KLX ti je odlican motor i ima duplo vecu zapreminu od yamahe............. nisam za derbi nikako...............a 125-ica ce brzo da ti dosadi........jer je 250 ipak 250...........ali gledaj da uzmes dvotaktni jer mnogo bolje vuce od cetvorotaktnog.......to ti je moje misljenje........

 

 

poz......... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Cao drugari! :)

 

Veliko hvala svima na savetima i predlozima! :) Zaista cenim vas trud! :)

 

Mislim da sam doneo odluku, kupicu KLX 250! :)

 

Ali, daleko je Mart 2010. mozda u medjuvremenu izadje neki novi model iz enduro/dual purpose klase, koji ce imati josh bolji odnos ulozeno/dobijeno.

 

BTW, ja sam bash razmisljao o boji u kojoj bih kupio KLX 250 i dugo sam se dvoumio izmedju crne i zelene, ali ipak sam se odlucio za zelenu!

 

Stvarno je jedinstvena i ima neki shmek, kao sto aca-pn rece.

 

Srdacan pozdrav svima!

 

P.S. znam da cvaje idu ko nevreme, ali mi ipak treba motor koji ima trajnu, ekonomicnu i pouzdanu mashinu, jer ce mi motorcikl sluziti i za putovanje do posla i za duza adventure putovanja i za offroad voznju vikendom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

KLX 250 :) Veća zapremina, jako lepo izgleda, skroz fina snaga, moći ćeš da se voziš i negde malo dalje od grada..  :)  Što se tiče boje, obično crni motori izgledaju manje tako da zelena all the way. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

KLX 250 :) Veća zapremina, jako lepo izgleda, skroz fina snaga, moći ćeš da se voziš i negde malo dalje od grada..  :)  Što se tiče boje, obično crni motori izgledaju manje tako da zelena all the way. :)

 

Tnx :)

 

Kad' smo vec kod snage, citao sam na Net-u da se jako malim i ne preterano skupim modifikacijama, snaga KLX-a 250 moze znacajno povecati. :) Prva stvar koju treba uraditi je zamena izduvnog sistema sa nekim kvalitetnim aftermarket sistemom, posto ovaj stock tj. fabricki dosta gusi motor jer ima (cini mi se) 3 katalizatora.

 

Samo da istekne garancija od 2 godine i odmah cu da pocnem sa tjuniranjem mashine... :)

 

Pozz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Polovni, dobro očuvani V-strom DL 650...

 

na koji ćeš na kraju svejedno doći jer će ti ovi "manji" brzo dosaditi! ;D

 

E ovo je ubedljivo najbolji savet ;D

 

Ili Stroma, ili Transalpa.

 

Na kraju krajeva, da li baš insistiraš na NOVOM motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: ZR
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

KLX! Novo je novo ;D Iskreno ja ne bih davao te pare za motorce te zapremine,ali to je tvoj izbor! I naravo-Pare su tvoje.Nadam se da ces se slatko navozati,ma koji motor da kupis!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Novo je novo, to je tačno.

Međutim, na novom se najviše para i izgubi. Čim ga isteraš iz radnje ode cena doleeeeee i to značajno.

Sa druge strane, to i nije neka kubikaža koja će ga zadovoljiti duži niz godina... pa da se voza bez željene menjaže motora....

Ne znam, pare su svakako za trošenje, samo treba pametno izabrati ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pozdrav drustvo!

 

Josh jednom hvala svima na savetima! :)

 

@jager

 

Ni sam ne znam druze, s jedne strane sam svestan cinjenice da nov motor brzo gubi na vrednosti, cim ga isteras iz salona, a opet sa druge strane ovo mi je sansa da pazarim NOVO motorno vozilo, sam proces kupovine je uzivanje i dozivljaj za sebe, NOV motor niko pre tebe nije vozio, znas da je sve novo, bez potrosenih ili polu-potrosenih delova, sa materijalima bez zamora, nova farba, nove plastike, na sedistu najlon :) , na satu 0 km. Bez ulaganja. O takvim stvarima cesto mastam. :)

 

Pozz.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kao što rekoh, novac je tvoj ;)

Ako tebi čini veliko zadovoljstvo kupiti NOV motor, pa ti ga druže onda i kupi.

Novo jeste novo, stim da sam ti ja hteo skrenuti pažnju na dve činjenice kojih si i ti sam očigledno svestan:

 

- najveći gubitak novca na novom motoru prilikom prodaje

- moguće nezadovoljstvo kubikažom i želja za prelazak "na jače"

 

Vidim da te od novog ne mogu odgovoriti, niti mi je to i bila namera.

Šta god da kupiš, bitno je da TEBI pričinjava neizmerno zadovoljstvo imati ga. E to je neprocenjivo ;)

Ja imam Hondu staru 19 god i sretan sam kao kuče u liftu ;) Nismo svi jednaki, a ne možemo ni biti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja