Jump to content

Moto Zajednica

Govece u dvoristu xt600z

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Pre par dana dobih ponudu da kupim ovaj motor prilicno povoljno i reko' ajd' trebace mi nesto za van cestovnu upotrebu.

Dotjherase braca "govece"  :o xt600z .

Da se ne uvrijede kolege vlasnici istih nisam grdje vidio odavno(moj ukus je samo moj)

Ovo govorim kao vlasnik  jer dosad sam ih gledao onako usput pa nisam ni primjecivao ,bas...cak sam i ovu nekad popravljao.

Posto je mashina u paketu prvo da vidim u kakvom je stanju(negdje pusta ulje ispod alnasera) i malo je dimila , a druge brzine nema, pa cu da odlucim sta u smece a sta ostaje.O motoru kao motoru neznam nista i nikad nisam ni sjeo na istu ali bice neka univerzalna varijanta ,kros-supermoto.Toliko zasad....

Zaboravih reci neneormalno podsjeca na kravicu iz djecijih slikovnica ;D ;D

2.jpg1.jpg3.jpg masina 4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ovo je valjda XT600 ,a ne XT600Z

 

Hmmm piše Tenere na tanku, mislim da su Tenere svi sa Z, e sad da li je XTZ ili XT ... Z, to nikako da pohvatam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

joj jedva cekam da vidim na sta ce da izadje...

Ne mislim ono na neko brdo i to, nego kako ce da izgleda ;D ;D ;D

Pa materijala ima cak i previse da nemoze faliti , elem prvi stajling ce se raditi sa brusilicom i to onom velikom  ;D ;D

Ovo je valjda XT600 ,a ne XT600Z

 

Hmmm piše Tenere na tanku, mislim da su Tenere svi sa Z, e sad da li je XTZ ili XT ... Z, to nikako da pohvatam :)

U saobracajnoj pise ovako i na bikez isto a i u manuelu...Ko ce ga znati mislim da ce ostati samo ono 600 a i to je pitanje

imam menjac za govece.

Trebace tu i karika ,mozda i stublina, neko rece bregasta da nevalja , ali pomagacu ja sigurno kad pocnem raditi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

hilzna nije skupa. Karike za Mercedes 500s kostaju 1700 din po rupi i pasu na XT. Provericu sutra da lije bas 500s ili neki drugi pa javljam. Tako je jeftinije i brze nego da narucujes original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ovo je valjda XT600 ,a ne XT600Z

Ovo je XT600Z Tenere, matora. 88 je izasla verzija sa spustenim blatobranom i 2 okrugla fara ako se ne varam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

videcu te za koji mesec, i ja sam naivno seo na enduro pre par godina, i ostao.

I meni se cini. Jos kad je personalizuje, ako se to tako kaze... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Govece nesto tesko anlasuje i stade.Skinem anlaser kad ono rotor, zica pukla i spalila onaj limic izmedju magneta i rotora.Poslao sam kod majstora za busilice da vikluje.Ima li ko iskustva sa tim viklovanjima ,kako to bude itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

PA ako ga uradi kako valja bude dobro ;D ;D ;D hahahahahhahahaa

 

Eto, super si ga sredio, jos da stavis te karike od Mercedesa, ima da budes glavni baja ;D ;D ;D sve u fulu, milje, jambolija i mercedes hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Malo sam cackako po govecetu i nadjem kvar.Magnet se okrenuo za par stepeni posto je ottkinuo kajlu na radilici.Napravio sam novu i upalio ali opet isto .Na kraju sam probao bez kajle i vidio da magnet ne lijeze dobro na radilicu tj konus nije u redu.Kad sam sanirao ostecenja magnet je legao  odlicno medjutim neka podloska sto ide na radilicu prije iglicastih lezajeva je debela 2mm i neda da pridje magnet do kraja.Pomicnim mjerilom sam provjerio i ustanovio dai prostora ima oko 0.5mm i nakon malo razgledanja ustanovio sam da je dio vishak i bacio ga ;D.Spakovao sam sve i upalio odmah na kurblu posto anlaser ne radi a na njegovo mjesto sam blindirao nekim metalom da lulje ne izlazi vani.Motor radi mirno malo da srednjim obrtajima shtucne , podesim malo smjesu i, extra.Usput sam pobacao one galerije sto je imao nazad, podrezao prednji blatobran ,ono sto je visilo kao slinak iz nosa.

PIC-0620.jpg

 

Posle toga voznja

PIC-0621.jpg

 

E da , govece je dobilo Yoshimuru i grmi da lovci nemaju sta traziti u shumi bar tri dana  :D.Jedino sto druge brzine nema ali idemo step by step

PIC-0622.jpg

Slike su sa mobilnog jbg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

E da , govece je dobilo Yoshimuru i grmi da lovci nemaju sta traziti u shumi bar tri dana  :D

Pa kad je goveče ondaK je sasvim u redu da RIČE a lovce ko **be  ;D, nek idu u grad na pivce  :D Nego jel stavi karike od mečeta il nešto III ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5239 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nisam karike dirao , kompresije ima mada je nisam mjerio danas cu mozda ako stignem.Mada kad budem otvarao da radim mjenjac i njih cu promjeniti.Mnogo je dimio a i dekompresor je bio nategnut pa je davao osjecaj slabe kompresije.Medjutim kad sam otvorio airbox imao sam sta da vidim.Filter je izgledao kao pohovani patlidzan.Naravno skinuo sam spuzvu i oprao .popustio dekompresor i druga pjesma za uho  a na auspuh samo malo plavkastog dima prvih pola minute. a crnog nikako.Cim se malo zagrije nestane i plavkasti dim i yoshimura postaje sivkasta  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

kako me nasmeja sa miljencetom i jambolijom, suze mi natera na oci ... extraaa . da te lepo sluzi... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja