Jump to content

Moto Zajednica

wtf! Nov choper za 1300 E - utisci - kina ce vladati svetom!

Recommended Posts

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ljudi, ali Vi pricate kao da su svi Kinezi napravljeni u jednoj istoj supi i da ih prave isti ljudi! Nije isto voziti Kinroad, Phoenix, Zhonghshen, Xinyao, Kimko, sprint, Bhenzou, Qinqi ili Ssang Yong...Neki kinez ce biti bolji a neki ce se raspasti, ovo generalizovanje marki samo na Kineske i Japanske uopste nije argumentovano, niti je realno. Nije isto ni BMW i MZ a obe marke su Nemci. Ako se nekome raspadne "neki" Kinez ne mora uopste da znaci da ce se nekome "neki drugi" Kinez raspasti, cak moze da znaci da ce biti odlican!

 

Slazem se!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Dve sezone san vozio KeeWay Super Light, nedavno sam ga prodao. Motor je bio vise nego OK za 2000 eura koliko sam  ga plati. 150 ccm, potrosnja ispod 3 litre, ide max 95 km/h.

 

Sto se problema i kvarova tice, imao sam problem sa anlaserom koji mi je ovlasteni serviser resio za dan.

 

Mogu reci da sam vise nego zadovoljan motorom. Nisam silazio sa njega prve sezone, za nepuna tri meseca presao 5000 i kusur, prosle godine jeo 2500 bez ikakvih problema. Necu da kazem da su extra dobri ili sta ja znam, ovo je licno iskustvo, i to vise nego pozitivno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Vozao sam brdo tih kineskih skutera iskustva su ovakva: sto se tice nekih levih marki to je nepotrebno komentarisati, to su spravice za transport od mesta A do mesta B.Ako već mora Kinez neka bude neka bolja marka, tu već ima da se probere, mene je odusevio Kymco Super 9, jedan drug ga kupio kad se pojavio.Vozio sam ga oko 90 i jednom, sasvim slučajno digao na prednji. :o Sta ces vise od skutera.Dečko prešao sa njim nešto ispod 20000, ne gasi ga i samo radi redovne servise.E sad, tu je najgore sto i kod svih njih mozes da naletis na neki izrod pa da ti se kvari svaki čas, a možeš da za male pare uzmes extra motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ne stavljajte Kymco u kineze...

Da, nisu iz Kine...Beše Koreja?Nisam siguran ali ja sve njih osim Japanaca naravno trpam u isti koš i delim na one koji umeju da naprave nešto dobro i one koji umeju da naprave nešto jeftino.Hvala na ispravci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

ozdrav,

 

upravo gresis sto sve ne-Japance stavljas u isti kos, potpuno neopravdano prema, recimo, Hyosong proizvodima koji imaju i svoj razvojni tim cak....

Problem je eventualno njihova cena koja ih ne diferencira previse od japanskih ekvivalenata (skoro beznacajno su jeftiniji) a kvalitetom se jesu definitivno izborili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Moguće je da grešim ali ne poklanjam puno pažnje ne japanskim proizvodjačima sa Istoka, zato se i ne trudim da razvrstam sve kako treba.Uglavnom znam da su Hyosong i Kymco daleeeeko ispred svih ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Mislim da je Kymco iz Taywana?! ???

Ocigledno je da je ovo proJapanski orijentisan forum - dobro, ranije nije bilo niced drugog osim Japanskih motocikala kod nas (jer su bili jeftini a imali su solidne preformanse) hocu da kazem da su ustvari japanci bili "kinezi" jer niko nije mogao da priusti sebi Dukatija ili HD i Apriliju. Ali pazite da Vas ne pregazi vreme! Japanci su danas jako precenjeni na nasem trzistu - jer se dosta traze zato sto su Japanci. R6 2000 god u inostranstvu jedva prodas za 3000EUR ako ne i manje a kod nas mu budze cenu na 4500 pa i 5000! (to nije carina!)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

mada na ovu temu nije pisano nista vec duze vreme ja bih samo kratko ubacio neko

svoje vidjenje stvari

evo jedno moje iskustvo, vozio sam duze vreme, 2 sezone skuter kinez "moto zeta" kako se vec zove

i i nisam imao problema sa njim osim akomulatora, koji sam morao jednom da dopunim....

isao je ekstra, stim da brze od 50km/h nije prelazio osim na nadvoznjacima nizbrdo  ;D ;D ;D

i stvarno nisam imao problema sa njim jos uvek ga imam i planiram prodaju...redovan servis itd

i jos da napomenem da je to ekstra mnogo plastike ali motor sljaka pa sljaka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo da kazem i ja neku. Kymco uopste nije naivna firma. Ne znam da li ste znali ali ona postoji vec skoro 50 god, a motore prave po Hondinoj licenci. Inace Taiwan je danas jedna od najjacih ekonomski razvijenih zemalja na dalekom istoku. Zato im Kinezi i nedaju da se odcepe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ja sam sa mojim prezadovoljan par manjih problema sa srafovima reseno ulje ne trosi benzin 2-3 litra vuko me par puta na duze staze 100-tinak km i sa teretom i bez cak par puta i na 1200 m nadmorske visine bez problema sa 140/150 kg na njemu , nije da puca od snage al nije da se gusi ni na najvecim usponima. jedino sto je crklo kad sam ga palio sad oko novaka je akomulator jer isti nisam skinuo po zavrsetku sezone sto je moja greska al novi je 600 din te me bas i briga a ima i kurblu pa se moze voziti i bez istog. Gume jesu plastikaneri zesci ali su bar jeftine do bola ispod 1000 din komad ! ulje sipam ( 2 puta menjao ) motul polusintetiku staje samo 1 l ! Lanac je nesto tanji al je 500 din pa se i nemora nesto preterano cesto odrzavati takodje i par zupcanika je 1200 din a jos nisu zreli za menjanje pa sam siguran da ce izgurati 10 000 km. Sijalice rade bez problema doduse nedaju svetlost ko na hondi ali i to je mali zahvat. Sa amortizerima nemam problema podignuti su zbog moje tezine na max poziciju, jes da su neudobni kad pogledate japance al se lako mogu promeniti. Na prednjen disku moj model cak ima i ABS koji pristojno radi posao. Ima izrazene vibracije od 5000 obrtaja pa navise ali ovo je motor koji se vozi lagano te to i nije neka mana. Za sad odrzavanje 2 litra ulja eto jedan akumulator i saka novih srafova je sve sto je bilo potrebno za preko 5000km za par meseci letnje voznje...

sve u svemu koliko kosta ja sam prezadovoljan ima mana al ako mozete ziveti sa njima a nisu velike onda ce vam biti super na njemu... da ga nisam imao nebih bio i nebih se lepo proveo a to je ono najbitnije.

Idemo od proleca opet u voznju pa cu se javiti sa utiscima i eventualnim problemima ako ih bude bilo... kuc kuc kuc nek on mene sluzi jos par godina isto ovako a posle mogu i da ga bacim nemoram uopste da ga prodajem

 

Gde to ima za te pare?

Ako zanemarimo akumulator za koji si ti kriv, ovo ostalo je upravo ono sto je meni potrebno tj. lanac, lancanici i zadnja guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja