Jump to content

Moto Zajednica

Problem Kawa Gpx - Pogonski Lanac

Recommended Posts

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

komsija je pre nekog vremena kupio motor, i pre koji dan dodje kod mene da mu zategnemo lanac jer je zaista bio dobrano labav. pritegnem mu ja lanac tacno koliko treba, on se provoza i kaze nesto krlja lanac. pogledam ponovo, a lanac ponovo labav. zategnem ga jos malo i provoza ga i kada krene da koci malo nesto krlja. stavimo na stender i krenem polako da okrecem tocak, pipnem lanac a on dobro zategnut. okrenem jos malo tocak a on jako labav, okrenem jos malo on malko labav. provozao sam ga i osecaju se u levom nogostupu nesto jace vibracije i kao da lanac krlja kada se ide sporije i pomalo kada se koci... e sada, jel se to lanac isteglio ili su otisli lezajevi u tocku? i koliko kostaju ti lezajevi? hvala unapred.

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Lezaji kostaju oko 2 000 dinara, a lanc se neravnomerno istegao i pod hitno stavljaj nov. Skini lanac i vidi ima li lufta u tocku pa onda odluci da li ti trebaju novi lageri. I naravno, kako se okrece tocak /glatko, bez trzanja, cudnih sumova/.

 

Na zadnjem tocku bi trebalo da ima 3 lagera, dva na tocku, jedan na lancaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Miso kako moze lanac da se neravnomerno istrosi?? ja mislim da treba da vidis kakve su ti gume koje ublazuju udare u glavcini...nesto je ocigledno lose pogledaj pazljivije  a skini i tocak i odma ce ti se kazati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Potpuno ista stvar se i meni desila na TA pre neki mesec - početkom sezone. Lanac je bio neravnomerno istegnut i sa okretanjem zadnjeg točka sam se pretegne, pa opusti i jede lančanike samo tako.

 

Bacaj sve u đubre, novi lanac i lančanici i stvar rešena.

 

A ugradi čoveku i automatski podmazivač lanca... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2872 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Lanac, ako je nekvalitetan, moze da se razlicito rastegne u prakticno svakom spoju. Ne mora da isto rastezanje bude u svakoj karici. Najcesce se, meni omiljeni, lanci za liftove i kombajne neravnomerno rastezu /valjda zato liftovi stucaju kad idu ;)/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Lanac, ako je nekvalitetan, moze da se razlicito rastegne u prakticno svakom spoju. Ne mora da isto rastezanje bude u svakoj karici. Najcesce se, meni omiljeni, lanci za liftove i kombajne neravnomerno rastezu /valjda zato liftovi stucaju kad idu ;)/

 

hehe  :) 

 

reci cu mu sve sutra. ali prvo cemo da vidimo lezajeve, mislim kad vec cackamo ;)...i da, ima li neko neki predlog gde uzeti lanac i lancanik povoljno? i koliko bi kostala neka jeftinija varijanta istih? covek je sada uzeo bajk i ne verujem da ce se bas sada raseci za neki zlatni DID  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja