Jump to content

Moto Zajednica

Sisevac, nekoliko km od manastira Ravanica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Sisevac je kotlina okružena sa brdima na 12 km od Ćuprije. Izvor termalne vode, u bazenu koji je u sklopu hotel-restorana Potočara. U blizini se nalazi i stariji hotel sa bungalovima koji trenutno zvrji prazan ali ga spominjem jer je sa njim mesto polu socijalizovano sa putem, vikendicama i prodavnicom. Pored hotela Kamp prostor. Dolazak ili starim Smederevcem preko Jagodine i Ćuprije ili auto putem (oko 140km).

Izvor hladne pijaće vode i izvorište termalne od 37'C koja se pije zarad nekih oboljenja ali je neukusna! Kamp predivan a hotel preskup (2000din sa doručkom)...bazen 200d...u prodavnici svega po malo! Put dobar osim zadnjih nekoliko km.

U blizini Resavica,  manastir Ravanica i Sinjski rudnik-muzej.

Detalji na fon restorana koji ću dati na PP!

Proveo ovaj vikend sa Citroen forumom Srbije (nas 200 duša a kamp mnogo veći)...Lako se organizuje skup sa gradom Jagodina koji nam je izašao dobrano u susret u ovako teškom vremenu sa besplatnom klopom, majicama i još ponekim poklonima. Za uzvrat samo krug starih Spačeka i nas ostalih sa novijim Citroenima, kroz centar Jagodine za snimak lokalne TV.

 

Kamp u borovoj šumici...

 

28082009208Small.jpg

 

29082009211Small.jpg

 

Restoran koji u sklopu ima ribnjake a Pastrmka 300din.

 

29082009215Small.jpg

 

29082009222Small.jpg

 

29082009223Small.jpg

 

Pa sad ko voli nek izvoli...solo...u paru ...ili skup....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Cesto se provozam do tamo,bio sam na onom parkingu pored hale sportovu u nedelju i divio sam se limuzinama-svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prosle godine sam ovde dolazio vise puta i uspostavio kontakt sa gazdom. Kad kazem gazda, mislim na coveka koji je kupio skoro sve po Sisevcu - hotel, ribnjak, stari bazen, termalni izvor, okolne livade. Radovi su bili uveliko u toku - sredjivale su se sobe za izdavanje u sklopu ribljeg restorana (na slikama). Najavio mi je da ce za ovu godinu biti spreman (renoviran) bazen, da se pravi ogromno jezero namenjeno samo za pecarose, na cijim obalama ce biti posebni bungalovi samo za njih. U neposrednoj bizini restorana i bazena je pomenuti termalni izvor koji ce napajati bazen, ali i tuseve po sobama itd.

 

Ono sto je za nas interesantno je da je spreman da za bajkere organizuje program (kupanje, pecanje, klopa, prenociste) po specijalnim cenama. U okolini postoje SJAJNE staze za off-road, to bismo mogli da iskoristimo za jedan BJB susret sledece godine.

 

Znam da u maju (valjda) nastaje ovde prava jagma za tartufima kojih ima po okolnim sumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ovako stvari stoje...

Ribnjak uveliko šljaka i u restoranu porcijaš Pastrmka je 300d, znaci vecera oko 500d!

Mali bazen sa termalnom vodom od 37'C je otvoren i cena je 200d. za odrasle, 150 za stariju decu i besplatno za mlađu i one koji su gosti hotela.

Veliki bazen se upravo kopa!

Hotel radi i unutra je zaista sređen ali dvokrevetna sa doručkom po osobi je 2000d, što je papreno.

Bungalovi stari još su zatvoreni a novi nisu postavljeni.

Stari hotel ne radi. Na jezeru vec sada može da se peca  a ne znam cenu po danu...

Put od manastira Ravanica do kotline je užas ali se parcijalno sređuje (nekoliko km)...

 

Nadam se da ce mo zajedno sledece godine organizovati sa gazdom neki vikend-susret Bajkera!

Uglavnom i ti i ja se slažemo da bi na nekom proputovanju bilo poželjno svratiti makar na jedan dan odmora!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Proslogodisnja cena za porciju pastrmki je takodje bla 300 dinara, sto je povoljno, ali zato cene pica ubijaju... :) Sto ne platis na mostu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma tu je i ona prodavnica (7-19h) gde su cene kao i svuda a piva ima u frizu..

U njoj je 1kg Pastrmki (3 porcijaša) 300d. pa na roštiljće ili uvijeno u alu-foliju sa začinima pa na obod vatre.....mljac, mljac....

 

Fora je da kada god se krene u unutrašnjost Srbije a na tu stranu, može se svratiti da se iskiseliš i zagreješ i telo i dušu u bazenu, vernici svrate do Ravanice da se pomole za put i teraj dalje, odmoran i opran ali da se imaju vojničke vreće jer ko će sklapati i rasklapati  šator za jedno veče!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Proslogodisnja cena za porciju pastrmki je takodje bla 300 dinara, sto je povoljno, ali zato cene pica ubijaju... :) Sto ne platis na mostu...

 

'Ej Lalajko brate - pored sveze pastrmke ti narucis pizzu  :D :D.

 

PS: sala naravno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Proslogodisnja cena za porciju pastrmki je takodje bla 300 dinara, sto je povoljno, ali zato cene pica ubijaju... :) Sto ne platis na mostu...

 

'Ej Lalajko brate - pored sveze pastrmke ti narucis pizzu  :D :D.

 

PS: sala naravno ;)

 

Zna on i karneks pastetu da naruci  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja