Jump to content

Moto Zajednica

Tople vode

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000

[glow=red,2,300][/glow] 

Zeleo bih da Vam predstavim jedno putovanje (nije veliko), ali za jedan dan ili vikend  solidno. Nisam ni mislio da sad stavljam sve ovo na link, ali sam trazio nesto o selu Zdrelo I toploj vodi na sajtu I nisam nasao bas nesto posebno opisano, verujem da je  to zato sto su  verovatno “bajkeri”  mladja populacija pa ih termalne, tople vode bas I ne zanimaju toliko. Hocu reci to je za “one sto ih bole kosti”. Tako ti ja po preporuci sa sinom krenem da vidim malo I taj kraj, krenuli smo ujutru 20.08.2009, lagano ne zureci svratio kod prijatelja u Lapovo na kafu,objasnih mi gde cu,  a on mi uzgred rece da idem do Zagubice I vidim vrelo, tj.izvor reke Mlave, kaze tamo je super, ajd  hocu mislim ja, zato sam I posao. Isli smo do Svilajnca pa odatle do sela Setonje, iz koga izbijate na put ka Zagubici preko Krepoljina, sta da kazem Istocna Srbija, obiluje prirodnim lepotama, narocito Homoljske planine. Puno je izvora I recica, a putevi su uzbrdo, nizbrdo sa krivinama od 180 stepeni. Saobracaj nije gust, pore ima sijaset manastira I puteva koji vode ka njima, nisam mogao za tako kratko vreme sve da obidjem. Video sam “vrelo” tj izvor reke Mlave, slike sve govore….. Kasnije sam bio u selu Zdrelo gde sam slikao takodje jezerce I vrelo koje mi lici na bunar, iz koga izvire kristalno cista voda. Narod tamo prica “vlaski “ ali je ljubazan I hoce da pomognu kad  pitate za put. Odatle smo otisli na izvoriste tople vode koje se nalazi pored puta Petrovac na Mlavi Zagubica, odmah kod sela Zdrelo. Tamo postoji prirodan izvor tople vode I odmah do njega komleks koji je jos u izgradnji, sa dva bazena termalne vode. Inace tu postoji sauna I centar za masazu. Ulaz je 250 dinara a masaza celog tela je 1000 dinara. Cene ostalih usluga su pristupacne. Za nekih 20-tak dana po mojoj informaciji treba da budu gotove sobe za izdavanje. Voda je oko 37 stepeni Celzijusa I stvarno je vrh osecaj kupati se, pogotovu kad je napolju hladnije.A kazu da je  lekovita, kad pocnu da bole “bajkerske” kosti eto gde da se lecimo.  ;D ;D ;D

post-7568-12879046868753_thumb.jpg

post-7568-12879046869153_thumb.jpg

post-7568-12879046869511_thumb.jpg

post-7568-1287904687004_thumb.jpg

post-7568-12879046870415_thumb.jpg

post-7568-12879046885425_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja