Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia RX 50 vs Yamaha DT 50R, koji je bolji?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova

Pozdrav drustvo! :)

 

Opasno sam se nameracio da na sledecem Sajmu Motocikala u Bgd-u, uzmem neki motor iz 50cc enduro/offroad klase. :)

 

Ovih dana sam dosta citao i gledao po Net-u, da vidim sta je najbolje u ovoj klasi. Ima zaista mnogo proizvodjaca, koji se takmice u ovom segmentu, ali se kvalitetom, koliko sam video, izdvajaju upravo Aprilia RX 50 i Yamaha DT 50R! :)

 

Vidim da oba motora kostaju kod nas oko 3,000e (Aprilia bi morala da se naruci), sto znaci da su verovatno gotovo identicnog kvaliteta. Aprilia mi se malo vise svidja, ali nekako ipak imam vise poverenja u japansku tehniku (i mehaniku i elektroniku). :) Mislim, znam da je Aprilia isto vrhunskog kvaliteta, ali mi ipak Japanci ulivaju vise poverenja nego Italijani. :)

 

Dakle, motor bih uzeo nov (nameravam da motor zadrzim dugo godina), na sledecem Moto Passion-u za kesh, treba mi kvalitetna, istinska offroad mashina, koja je pouzdana i izdrzljiva, zato sam se i odlucio za najskuplje modele...

 

Sta vi kazete drugari, koji motor je bolji? Sta bi ste vi izabrali?

 

Hvala unpred!

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Ban.Novo Selo

Uvek sam mislio da je DT bolji nikad ga nisam vozio ali koliko cujem svi ga hvale.

 

Imam Apriliu RX odlicna je, i jako lepa. Dok ne probam DT za mene je  Aprilia najbolja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@Hoplite

 

Hvala za odgovor! :)

 

Jel mozes da mi nesto vise kazes o tvojoj Apriliji? Koje je godiste, koliko je presla, kakva je pouzdanost?

 

Hvala!

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

moja je 92 presla oko 20000km odlicna, okretljiva,lagana. Ti verovatno hoces novu, ona je sigurno bolja od moje.

 

Hvala!

 

Drago mi je, da da te dobro sluzi! :)

 

Da, ja nameravam da uzmem nov motor. :)

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e bas sam danas vozio drugarov RX...znaci zaljubio sam se u motor,jest da ima oko 10-15 god. al opet ide kao zmaj! (oko 90km/h nista joj nije radjeno!)

a i svakako,meni licno je lepsi novi RX,takodje i ja obozavam japance al u ovom slucaju moj izbor bi definitivno bila aprilija!

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

e bas sam danas vozio drugarov RX...znaci zaljubio sam se u motor,jest da ima oko 10-15 god. al opet ide kao zmaj! (oko 90km/h nista joj nije radjeno!)

a i svakako,meni licno je lepsi novi RX,takodje i ja obozavam japance al u ovom slucaju moj izbor bi definitivno bila aprilija!

pozz

 

Hvala za odgovor! :)

 

I meni se malo vise svidja Aprilia RX 50, ali i Yamaha DT 50R izgleda fenomenalno! :)

 

E sada, sto se tice kvaliteta, mislim da su rame uz rame...oba motora imaju kultni status, mislim da necu pogresiti, koji god od ova dva motora da kupim.

 

A sto se tice servisa, ko ima bolje razgranatu mrezu kod nas, Aprilia ili Yamaha?

 

Pozz.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

e bas sam danas vozio drugarov RX...znaci zaljubio sam se u motor,jest da ima oko 10-15 god. al opet ide kao zmaj! (oko 90km/h nista joj nije radjeno!)

a i svakako,meni licno je lepsi novi RX,takodje i ja obozavam japance al u ovom slucaju moj izbor bi definitivno bila aprilija!

pozz

 

Hvala za odgovor! :)

 

I meni se malo vise svidja Aprilia RX 50, ali i Yamaha DT 50R izgleda fenomenalno! :)

 

E sada, sto se tice kvaliteta, mislim da su rame uz rame...oba motora imaju kultni status, mislim da necu pogresiti, koji god od ova dva motora da kupim.

 

A sto se tice servisa, ko ima bolje razgranatu mrezu kod nas, Aprilia ili Yamaha?

 

Pozz.

 

 

 

 

pa sigurno yamaha!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Stvarno ćeš da daš 3000 e za motor od 50cc , jedino shvatam ako si takmičar . poz

 

Nisam takimcar, ali hocu da kupim neki motor iz te klase... (omiljena vrsta motocikala mi je eduro/offroad), a da nema vise od 50cc, jer ne bih zeleo da ovoj mafijaskoj drzavi dajem pare za polaganje A kategorije...plus da se zesce iscimam i da gubim vreme...a imam jako malo slobodnog vremena...

 

E sada, mogao bih da kupim i neki polovni motocikl iz ove klase, ali tu jako, jako tesko moze da se nadje nesto sto valja, jer svi znamo kako se ovi motocikli voze...

 

A i planiram da dugo godina zadrzim motor, tako da kupovina novog ima smisla...

 

@milan_ns

 

Hvala za info!

 

Pozz svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ni RX ni DT nisu takmicarski, ako imas para uzmi novi.

Znam da ovo nisu takmičarski motori , ali sigurno taj novac ne raste na drvetu i covjek se mora dobrano pomučiti da ga zaradi . Hoću reći da će ti taj motor dosaditi najmanje za 5 a najviše za 15 dana .i što onda . Moj drugar je napravio sličnu  grešku kupio je husqvarnu 125 cc, i vrlo mu je brzo dosadila . Platio je oko 3700e a sad je prodaje , niko neće da mu da 2000 e za nju a praktično nov motor.  Oprosti nisam te pitao za godine , ako imaš 14 onda ok. poz

U oglasima naš član prodaje Hondu xr 400 što je vrhunski hard enduro motor za novac koji ti planiraš da potrošiš ,pa razmisli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

treba mi kvalitetna, istinska offroad mashina, koja je pouzdana i izdrzljiva

 

oba motora imaju kultni status

 

Da ne procitah naslov teme mislio bi da se covjek dvoumi izmedju Transalpa i Africe  :o

Ako si vec odlucio da uzmes 50ccm zbog tog psp-a onda uzmi bilo koju. Svejedno ce ti brzo dosaditi vidjeces. Fino ono izgleda na netu i kad ti citas, ma extra. Al kad sjednes pa do 50km/h isaltas 5 brzina, prestigne te kamion pun klada...

A ako ces voziti po sumi i malo ofroada, prva obala i ti si donji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

A sa biciklom najlakse. Kad dodje da vise ne moze, ti njega na rame i lagano pjehe...

Nije u problem u tih 90-95 ako ide toliko, nego kako ih dostigne, kako se ponasa... Al dobro, kazem ako je covjek odlucio da uzme 50, treba mu reci sta ga ceka, pa nek vidi da li se isplati uzimati nov motor koji kosta 3000eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Drugari, hvala vam puno na savetima, kada bolje razmislim u pravu ste...

 

Jedino sto cu morati da se iscimam za polaganje A kategorije, ali sta da se radi... BTW imam 26 godina. (neko je pitao za godine).

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Dobro je ako poslusas savet ostalih. Ja tek u januaru punim 14 god. a 125-cu vozim vec 7 meseci ( kupio mi matori za 13-ti rodj. i vozim samo po terenu, pregu, pescari,... ) i vec mi je mala, slaba, a ima 22 ks. Tako da mislim da ces ti u tim god. brzo izgustirati 50ccm. najvise mesec dana i sta onda. Tesko se prodaju i polovni, a kamoli nov - star mesec, dva. Bolje uzimaj jaci motor, bar ces uzivati u snazi a dok ne polozis vozi blazi off road - videces moze mnogo da se nauci i za kasniji saobracaj ( nisam jos vozio u javnom saobracaju, ali vec drugacije gledam nego moji vrsnjaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

Sa 26 godina ako hoces 50ccm uzmes skuter i vozikas se po gradu, sve iz potrebe. Sve ostalo je kontradiktorno.

Mozda se bojis vece kubikaze. A to cimanje za Akategoriju, nije valjda toliko strasno, pogledaj koliko je nas na forumu 99% ju ima

Znaci lagano, ako ti je prvi motor najbolje bi bilo da krenes od 125, ali ako si dovoljno pametan mozes i odmah na neku jacu kubikazu.

Evo recimo posto volis offroad

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_klx_250_s_2009.php

Dajem samo primjer... Razmisli o takvim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Sa 26 godina ako hoces 50ccm uzmes skuter i vozikas se po gradu, sve iz potrebe. Sve ostalo je kontradiktorno.

Mozda se bojis vece kubikaze. A to cimanje za Akategoriju, nije valjda toliko strasno, pogledaj koliko je nas na forumu 99% ju ima

Znaci lagano, ako ti je prvi motor najbolje bi bilo da krenes od 125, ali ako si dovoljno pametan mozes i odmah na neku jacu kubikazu.

Evo recimo posto volis offroad

http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_klx_250_s_2009.php

Dajem samo primjer... Razmisli o takvim motorima.

 

Ne bojim se vece kubikaze...a sto se tice A kategorije, znam ja da bih lako mogao da polozim iz prve (i B kategoriju sam polozio iz prve i testove i voznju), nego mnogo je komplikovana procedura, tako da oduzima mnogo vremena...a ja nemam bash puno slobodnog vremena...valjda ce da se uprosti ta procedura, kada na snagu stupi novi zakon o saobracaju...

 

Hvala za predlog! Razmisljam o takvim motorima...

 

@Hoplite

 

Hvala i tebi za predlog!

 

Pozz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

Nema šanse da se zakon pojednostavi.Ima do bude mnogo gore.Polaganje 6 meseci i kroz svaku kategoriju po 2 godine.

 

Onda cu morati da pozurim, da krenem na obuku...

 

Kada zakon stupa na snagu?

 

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nema šanse da se zakon pojednostavi.Ima do bude mnogo gore.Polaganje 6 meseci i kroz svaku kategoriju po 2 godine.

 

Onda cu morati da pozurim, da krenem na obuku...

 

Kada zakon stupa na snagu?

 

Pozz.

mislim od pocetka 2010.god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja