Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM SA HONDOM

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Pozdrav svima .

Mislio sam da ovo necu pisati ali i mojoj hondi je izgleda dosao kraj.

Kad sam sinoc hteo da  pokrenem masinu upalila je ali nesto nije bilo u redu.

Posle nekih pola min sam ugasio masinu i kad sam dodirnuo izduvnu granu na prvom cilindru je bila hladna izvadio sam svecicu i sami pogledajte.

posle toga sam stavio drugu svecicu ali isto prvi klip isto neradi sta dalje.

pozdrav ??? ??? ??? ???

post-4537-12879046861183_thumb.jpg

post-4537-12879046861887_thumb.jpg

post-4537-12879046862297_thumb.jpg

post-4537-12879046862806_thumb.jpg

post-4537-12879046863298_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pogledaj kakva je kompresija na tom cilindru, a i sta se desilo sa tom drugom svecicom sto si stavio??? neverujem da je klip udario u svecicu pre ce biti da mozda imas neki parcic necega u cilindru ( video sam to na jednoj Hondi ).....skini sve svecice i izanlasuj motor i onda stavi ponovo svecice pa onda pokusaj......malo informacija si dao.....ali probaj ovo pa javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Druga svecica je bila mokra ali nije polupana kao ova, kad sam je stavio u kapu i naslonio na masu bacala je varvicu kad je vratim motor upali i radi na 3 klipa necuje se nikakvo lupkanje nista skinem svecicu opet mokra. ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Proveri da neko parce nije jos u cilindru magnet kroz otvor svecice i pecaj ,ako izvadis nesto dobro je ako ne rasklapaj da vidis gde je zaglavilo to parce i kakvu je stetu napravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Cudno, a kompresije da li ima??? da nije klip pukao ili tako nesto? ako nemas cime izmeriti kompresiju stavi neku krpu preko prsta i stavi je preko navoja za svecicu i oseti koliko duva....probaj to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

To za kompresiju cu da probam kad dodjem sa posla.

Parcice sam izvadio tako sto sam uzeo gumeno crevo koje moze da prodje kroz otvor za svecice spojio na usisivac u koji sam pre toga stavio novu filter vrecu i usisao sam delice keramike koji su otpali sa svecice.

To sa usisivacem ne pokusavajte osim ako necete da vam ceo komsiluk umire od smeha. ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

hahaha bas si me nasmejao, ovo sa usisivacem je dobro....nemoze ti ni magnet pomoci kada su delovi od legure koja se NElepi na magnet, delici trebaju sami da izlete kada skines svecicu.....ali nemoraju ako su veliki ( kao na ovoj Hondi sto sam je radio )

 

Probaj to kad dodjes pa cemo videti dalje........( nadaj se da ima kompresije )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Crna Gora Bar

O kolega vidim u pozadini moj omiljeni mt box drago mi je  da sam nasao kolegu na ovakvom sajtu;-) a sto se tice motora najbolje da ga dovuces do vulkanizera jer imaju na kompresor funkciju za usisavanje ulja itd pa mozes stim pokusat ako ista ima u masini sem ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Ako  ima kompresiju  to je dobro a ako ne onda sam u vecem problemu.Ja imam 2 cbx-a jedan koristim za delove ako nebude kompresije onda mi verovatno negine rasturanje agregata. :( :( :(

 

MT BOX  i SE TOOL svagdje se mi nadjemo  ;D ;D ;D ;D

Sto se tice kompresora mislim da nema potrebe jer sam sve sredio sa usisivacem i to bez vecih problema ,

ako izuzmem  smeh koji je dolazio od komsija

kad su me videli kako usisavam motor ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Banja Luka

Meni to isto smrdi da je u pitanju veci problem ali videcu danas pa cu da javim sta se desava.

Ako jos neko ima neki predlog ideju nek napise svaka pomoc je dobrodosla. pozzz ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Crna Gora Bar

Sto se tice problema vjerovatno imam i ja problema malo vecih danas sam vidio da moja kawa trosi ulje sad moram da vidim sto mu je a najveci problem sto moram motor da otvaram u Pm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa pitanje je koliko trosi, ako razumno trosi onda samo teraj, svaka potrosnja ulja se vidi po dimu iz auspuha a i kada ga saltas u obrtajima ( vide ovi iza tebe ) a kada izmeris kompresiju onda tacno znas na cemu si........ja prvo sto uradim ako mi dodje nesto nepoznato ( nije bitno da li je motocikl ili auto ) izmerim kompresiju i odma mnogo stvari znam......a takodje i vidim da li su cilindri ravnomerno potroseni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Crna Gora Bar

pa kad ga ispravim ravno nevidim ulje malo ga iskrivim odma dodje a sipao sam jedno pola litra prije 10 dana neko mi kaze gumicena glavu a neko karike sad sam u neubrano grozdje pojma nemam sto da mu radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ako su lose gumice ventila ( tefloni ) prvi jutarnji start ili ako par dana nepalis motor i onda ga upalis on ce dimnuti ali ce posle par gasova prestati, to se desava zato sto su losi tefloni pa se ulje slije u cilindre dok motor stoji a manifestuje se kad ga upalis.

 

A ako imas mali stepen kompresije onda takodje trosi ali cak i nemora puno da trosi........prati sta se desava ujutru i gledaj na auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

To je tolerancija sta je odlicno...ispod toga je manje dobro ali je takodje dobro itd....a onda predjes na normal benzin.....ako vas zanima mogu vam objasniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja