Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nabudzio Jardine 2 u 1 ...cuje se mocno...mada prejako za moj ukus ...ali stavim ga na pocetku sezone malo da grmi ali samo po gradu....za dalji put nije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Best... E jesi ga izreklamirao, sad mozes i da ga prodas...:zvizduk:

Vidi se ko je radio marketing :takoje:

 

Da prodam!? Pa posle da 0plac.gif NE,NE PRODAJEM!!! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ja i dalje cekam ove Lakijeve auspuhe... Pa da mi motor bude tipi-topi :zvizduk:

Bice cak bolji i od Bestovog :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja i dalje cekam ove Lakijeve auspuhe... Pa da mi motor bude tipi-topi :zvizduk:

Bice cak bolji i od Bestovog :nanana:

 

Aha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :care: :care::

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kad macke (mene) nema, misevi kolo vode... 1nanana.gif

(borba za 2 i 3-ce mesto) 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Momkovi, motori su vam pogresne boje (osim za daltoniste) 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Nema veze, volim Vas ja vas drugare i sa takvim motorima... dobar.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Kad macke (mene) nema, misevi kolo vode... 1nanana.gif

(borba za 2 i 3-ce mesto) 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Momkovi, motori su vam pogresne boje (osim za daltoniste) 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Nema veze, volim Vas ja vas drugare i sa takvim motorima... dobar.gif1zdravo.gif

 

Ma da, za daltoniste. :gaa: A tvoj. po boji za :strikanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Kakva su iskustva sa preradom grana i postavljanja 2 u 1 na TDM? :stabre:

Da li je problem levog cilindra, tj grejanja grane jer je dosta duža od desne, gde je upola kraći put do lonca? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Nabudzio Jardine 2 u 1 ...cuje se mocno...mada prejako za moj ukus ...ali stavim ga na pocetku sezone malo da grmi ali samo po gradu....za dalji put nije

ako budes hteo da ih prodas pisi inace koliko si platio hvala moze porukom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Imam ja nov odličan lonac i cev sa oprugama koja bi mogla da ide do grana.

Biće na prodaju! Postaviću slike, čim ga budem slikao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nabudzio Jardine 2 u 1 ...cuje se mocno...mada prejako za moj ukus ...ali stavim ga na pocetku sezone malo da grmi ali samo po gradu....za dalji put nije

ako budes hteo da ih prodas pisi inace koliko si platio hvala moze porukom

 

Jardine je glanc nov kupio sam ga od SSZZGO koji mi ga doneo iz Emirata i platio ga 150 e granE su od prohroma i materijal i rad me kostao 100 e ,nisam ih oglasavao na prodaju do sada ali posto i TDM retko vozim prodao bi ga kolko je mene kostalo a samo auspuh kosta 499 dolara nov a ovaj je nov nije preso ni 1ookm ...evo linka sa cenom u USA http://www.jardineproducts.com/index.php/street/street-buell.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Jedno pitanje za iskusnije TDM-ase od mene. Koliko ove nase masine, ( 850 3vd, 4tx ) mogu da predju km uz redovno odrzavanje i bez teranja obrtaja u crveno? Nesto svi imaju primerke stare po 15,16 i vise godina i retko koji je presao 70 somica. :zbunjen: Kao da su cuvani pod staklenim zvonom a ne vozeni. :lol: Valjda postoji neko ko je pazario nov motor i koristio ga za ono zasta je i predvidjen. Ja sam moj kupio Oktobra 2013 sa navodno predjenih 31k, al mi se cini da je sigurno ubio bar 60k. Ja sam ga utegao i sad je u pristojnom stanju, mislim da ga necu menjati skoro jer mi koncepcijski potpuno odgovara. Sto kazu ,,Volim ga ko rodjenog brata,, . Pa me cisto interesuje.

 

Ja sam pazario 4tx 97 prosle godine u martu od Srdjana iz Selevca. na brojcaniku je bilo 30-tak hiljada. auspuh 2u1. promenio sam lanac filter ulje ipon, gume miselin 4ke. presao skoro 7 hilada, menjao ulje na vreme i nikad dolivao uvek nedostajalo oko 0,1L. Nisam preterivao i dobro sam se navozao. Najduza tura preko Bugarske (Vidin, Sofija, Haskovo) do Turske (Edreni) Grcka (do Tasosa super voznja na ostrvu) Sitonija, Solun za Bitolj i nazad za Srbiju. Menjao ulje, mazao lanac i uzivao u voznji. S obzirom da sam pre vozio Bandita, TDM je tako dobar motor.:BJB-tdm:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Koliko si to puta menjao ulje na 7000 km pa kazes da nikada nisi dolivao i uvek menjao na vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Kakva su iskustva sa preradom grana i postavljanja 2 u 1 na TDM? :stabre:

Da li je problem levog cilindra, tj grejanja grane jer je dosta duža od desne, gde je upola kraći put do lonca? :neznam:

 

Fabricki idu 2-1-2 :neznam: Tako da ova prica o duzini grane ne pije vodu... Na 900 su koliko znam potpuno odvojene cevi (mozda gresim)... ali na 850 su spojene... kada se stavlja 2 u 1.. to je u stvari 2-1-1.... od mesta gde bi bio srednji lonac umeso dve cevi, ide jedna.. i to je to... duzina auspuha se ne menja... :zvizduk:

E sada, stvar je ukusa sta ko voli... Ja licno volim kako izlegeda sa dva zadnja lonca (topa)... za razliku od naseg drugara Besta koji vise voli da ima jedan sa desne strane... pa mu motor zato malo vuce na desno jer mu je balans pomeren zbog auspuha :nanana: Istina on se na to vec navikao pa sedi malo ulevo i onda nema problema :moto3:

Sto se zvuka tice, zvuk je extra i kod 2-1-1 ali i kod 2-1-2 kada nema srednjeg lonca, kao sto je kod mene slucaj ;)

Ipak je fabricki malo tih za grad gde je ipak bolje da nas cuju... kad nas i onako ne vide :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Koliko si to puta menjao ulje na 7000 km pa kazes da nikada nisi dolivao i uvek menjao na vreme.

 

Pa na svakih 1000km... kako kaze service manual :nanana:

I lanac se podmazuje na svakih 100km... :takoje:

A izmedju servisa, se malo i provozas :moto3: cisto da ne zaboravis kako se menjaju brzine... Cek, ovde bese ne idu u H :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Kad macke (mene) nema, misevi kolo vode... 1nanana.gif

(borba za 2 i 3-ce mesto) 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Momkovi, motori su vam pogresne boje (osim za daltoniste) 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Nema veze, volim Vas ja vas drugare i sa takvim motorima... dobar.gif1zdravo.gif

 

Ja i onako cekam zimu pa da menjam boju... Nego nikako... Bre da zima pocne... Oduzila se ova jesen, taman odlucim da ga rasturim a ovi najave +10... i eto...:neznam:

Mada... mozda bolje tako, kada ga rastavim, mozda necu znati da ga sastavim... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Kad macke (mene) nema, misevi kolo vode... 1nanana.gif

(borba za 2 i 3-ce mesto) 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Momkovi, motori su vam pogresne boje (osim za daltoniste) 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Nema veze, volim Vas ja vas drugare i sa takvim motorima... dobar.gif1zdravo.gif

 

Ja i onako cekam zimu pa da menjam boju... Nego nikako... Bre da zima pocne... Oduzila se ova jesen, taman odlucim da ga rasturim a ovi najave +10... i eto...:neznam:

Mada... mozda bolje tako, kada ga rastavim, mozda necu znati da ga sastavim... :zbunjen:

 

Za sastavljanje nemoj da se sekiras ja cu da ti sastavim motor 1zvizduk.gif.Jednog dana 1nanana.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Na oko 1000 km.

 

Prvi izlet koji sam napravio do Herceg Novog i nazag bez iskustva o TDM potrosnji ulja, mrzelo me da nosim ulje a ima oko 1000 km. cuvsi price da trosi ulje dolijem oko 0,2 l taman puno staklo. prilikom pauza pratio stanje ulja. Zbunjivalo me sto nevidim nivo. Od Pedje iz Laboratorije cuo da TDM mozes voziti i kad fali 0,5 l ja se dovucem u Beograd. Kako bi proverio koliko ulja imam ispustim sve i izmerim i budem iznenadjen da je visak ono sto sam dolio. Da nebude slucajnost proverio u dva naredna menjanja. trosi ne vise od 0,1 L na 1000 km.

 

Koliko si to puta menjao ulje na 7000 km pa kazes da nikada nisi dolivao i uvek menjao na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa druze ti vise dajes pare za ulje nego za benzin. Inace zamena nebi trebala da bude ispod 5000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Na oko 1000 km.

 

Prvi izlet koji sam napravio do Herceg Novog i nazag bez iskustva o TDM potrosnji ulja, mrzelo me da nosim ulje a ima oko 1000 km. cuvsi price da trosi ulje dolijem oko 0,2 l taman puno staklo. prilikom pauza pratio stanje ulja. Zbunjivalo me sto nevidim nivo. Od Pedje iz Laboratorije cuo da TDM mozes voziti i kad fali 0,5 l ja se dovucem u Beograd. Kako bi proverio koliko ulja imam ispustim sve i izmerim i budem iznenadjen da je visak ono sto sam dolio. Da nebude slucajnost proverio u dva naredna menjanja. trosi ne vise od 0,1 L na 1000 km.

 

 

Auu... Pa prijatelju ti si vise ulja potrosio neg goriva u prosloj sezoni :zvizduk:

Kako da ti trosi ulje kad ga menjas na 1000Km ? To ulje jos ne aktivira aditive i "deterdzente" koji se nalaze u njemu... Ulje se trosi kad se narodski receno "istanji" tj. kada se razbiju aditivi koji se nalaze u njemu...

A ne tom prozorcetu imas dve crte... min... i max... pa se sipa do gornje crte a ne do cepa :zbunjen: Bar mene tako slagali kada sam uzeo TDM...

Obzirom da TDM ima tkz. "suvi karter"... ulje meris posle voznje kada je motor jos zagrejan ali ga ugasis... sacekas par min. i onda ga uz pomoc nekoga ili sam ispravis... kada je na copavoj, pod nagibom je i ne mozes lepo da vidis nivo ulja :neznam:

Mada sigurno je preciznije i lakse da se istoci svo ulje lepo u menzuru, kao sto si ti radio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Kad macke (mene) nema, misevi kolo vode... 1nanana.gif

(borba za 2 i 3-ce mesto) 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Momkovi, motori su vam pogresne boje (osim za daltoniste) 1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Nema veze, volim Vas ja vas drugare i sa takvim motorima... dobar.gif1zdravo.gif

 

Ja i onako cekam zimu pa da menjam boju... Nego nikako... Bre da zima pocne... Oduzila se ova jesen, taman odlucim da ga rasturim a ovi najave +10... i eto...:neznam:

Mada... mozda bolje tako, kada ga rastavim, mozda necu znati da ga sastavim... :zbunjen:

 

Za sastavljanje nemoj da se sekiras ja cu da ti sastavim motor :zvizduk:.Jednog dana 1nanana.gif1moto3.gif

 

Hvala ime na ponudi... ali se plasim da se u tom slucaju ne pojavi visak delova :Mina: Ipak si ti expert za rastavljanje a ne za sastavljanje :zvizduk:

Isitini za volju da nije bilo tebe, posle one moje havarije sa radilicom, ne bih se ja vozio ni prosle a mozda ni ove sezone... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Vidi ja raunao ovako ako predjem za sezonu 5000 potrosicu oko 200 eur za ulje, meni to nije trosak. Sa druge strane dolje da menjam ulje nego agregat.

 

Sto se tice merenja kasnije mi bokilic pokazao kako da proveravam ulje.

 

Na oko 1000 km.

 

Prvi izlet koji sam napravio do Herceg Novog i nazag bez iskustva o TDM potrosnji ulja, mrzelo me da nosim ulje a ima oko 1000 km. cuvsi price da trosi ulje dolijem oko 0,2 l taman puno staklo. prilikom pauza pratio stanje ulja. Zbunjivalo me sto nevidim nivo. Od Pedje iz Laboratorije cuo da TDM mozes voziti i kad fali 0,5 l ja se dovucem u Beograd. Kako bi proverio koliko ulja imam ispustim sve i izmerim i budem iznenadjen da je visak ono sto sam dolio. Da nebude slucajnost proverio u dva naredna menjanja. trosi ne vise od 0,1 L na 1000 km.

 

 

Auu... Pa prijatelju ti si vise ulja potrosio neg goriva u prosloj sezoni :zvizduk:

Kako da ti trosi ulje kad ga menjas na 1000Km ? To ulje jos ne aktivira aditive i "deterdzente" koji se nalaze u njemu... Ulje se trosi kad se narodski receno "istanji" tj. kada se razbiju aditivi koji se nalaze u njemu...

A ne tom prozorcetu imas dve crte... min... i max... pa se sipa do gornje crte a ne do cepa :zbunjen: Bar mene tako slagali kada sam uzeo TDM...

Obzirom da TDM ima tkz. "suvi karter"... ulje meris posle voznje kada je motor jos zagrejan ali ga ugasis... sacekas par min. i onda ga uz pomoc nekoga ili sam ispravis... kada je na copavoj, pod nagibom je i ne mozes lepo da vidis nivo ulja :neznam:

Mada sigurno je preciznije i lakse da se istoci svo ulje lepo u menzuru, kao sto si ti radio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Vidi ja raunao ovako ako predjem za sezonu 5000 potrosicu oko 200 eur za ulje, meni to nije trosak. Sa druge strane dolje da menjam ulje nego agregat.

 

Sto se tice merenja kasnije mi bokilic pokazao kako da proveravam ulje.

 

Vidi, tacno da ga menjas i na 100km... to ti nece spasiti agregat ako mu je sudjeno...

Ja sam imao ulja kada mi je pukla radilica... taman koliko treba... i nisam nesto primetio da mi motor trosi ulje...

Znaci sve je bilo u redu i bam iz cista mira ode radilica... izgleda da je neko zaboravio da stegne neki sraf u motoru, kada ga je nekada iz nekog razloga otvarao... tako ti je to kada kupis polovan motor, uvek macka u dzaku...

Ako ti nije trosak da bacis toliko para za ulje, trebao si da kupis nov motor... onda bi imalo smisla ovo sto pises :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vidi ja raunao ovako ako predjem za sezonu 5000 potrosicu oko 200 eur za ulje, meni to nije trosak. Sa druge strane dolje da menjam ulje nego agregat.

 

Sto se tice merenja kasnije mi bokilic pokazao kako da proveravam ulje.

 

 

 

Pa sto ti onda nije i objasnio na koliko se menja ? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja