Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

 

kad sam rekao sportmax mislim na qualifier 2

 

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Mislis da je bolje sacekati sajam onda? Da ne trcim pred rudu?

 

 

Da svakako, svi će biti tamo. Zagarantovani popust 10% a možda i montaža za Dž. Usput birkaš i tako to. Ja volim tako!!! Pozzz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Лепо рече швалер...скутераш треба да се прекали :) требаће времена!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

2d28vt2.jpg

Pa smo malo cistili lanac.

 

Inace vozim RS 4 I odlicne su gume, posebno ako je kisa I hladno.

 

 

 

Inace vozim RS 4 I odlicne su gume, posebno ako je kisa I hladno.

 

@Bruno

 

Koje su ti ovo gume??? Mislim proizvodjac?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Izvinite zbog greske u brzini kucanja

Mislio sam na Michelin road pilot 4, odlicna guma svaka preporuka

Gde si nasao PR4 za prednji tocak?! Namerno sam uzeo PR3 zato sto se ne radi u dimenziji za 18-icu... mozda gresim, mada sumnjam da bih se toliko zeznuo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Tako je, nisi se zeznuo. I ja kad sam uzeo prvi par (2014 na Dorcolu) nisu imali 4 za prednji (kao niko netrazi tu dimenziju). Ni u Nemackoj nisam nasao 4 za prednju. Mada koliko sam uporedjivao 3ku I 4ku od postojecih modela, nema tu neke razlike. U svakom slucaju odlicna guma. Sa prvim parom sam presao 32.000 a sa trenutnim 16.000. Normalne voznje bez glupiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Tako je, nisi se zeznuo. I ja kad sam uzeo prvi par (2014 na Dorcolu) nisu imali 4 za prednji (kao niko netrazi tu dimenziju). Ni u Nemackoj nisam nasao 4 za prednju. Mada koliko sam uporedjivao 3ku I 4ku od postojecih modela, nema tu neke razlike. U svakom slucaju odlicna guma. Sa prvim parom sam presao 32.000 a sa trenutnim 16.000. Normalne voznje bez glupiranja.

Ja sam na motoru koji je stigao iz Švajcarske dobio skoro nove pilot roade 4 e sad dobro je da sam saznao da je teško naći tu 18icu kod nas pošto imam prilike da pogledam preko da ih nabavim. Mada mislim da mi sledeće sezone neće trebati .

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Bem li ga sutra ću da odem da je proverim za zadnju sam 100% siguran a prednju ću da proverim.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Vidim da su Dunlop RS i Michelin PR gume koje se dobro kotiraju kod kolega tedeemaša :)

Meni je zapelo za oko ovo (nešto mi se čini dobar odnos kvalitet/cena):

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/putno-sportske-gume/product/view/28/267

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/putno-sportske-gume/product/view/28/269

 

Kako izgleda ovaj odabir iz vašeg ugla ili iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vidim da su Dunlop RS i Michelin PR gume koje se dobro kotiraju kod kolega tedeemaša :)

Meni je zapelo za oko ovo (nešto mi se čini dobar odnos kvalitet/cena):

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/putno-sportske-gume/product/view/28/267

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/putno-sportske-gume/product/view/28/269

 

Kako izgleda ovaj odabir iz vašeg ugla ili iskustva?

Na proslom motoru sam imao ovu gumu.. Znas kako, prvo sto sam tada primetio je da skripi, kad blokira zadnji recimo, odjekne skripa nenormalna.. :) skwiiik.. Druga stvar je da je po mokrom bila malo klizavija.. Ne bih je stavljao ponovo. Na tdm-u imam dunlop, i iko su stare i potrosene skroz na kraju sezone, nije me guma ni jednom ostavila bez gripa.. Jako sam zadovoljan.. Ja sam uz dosadasnje potrage zakljucio ovo :

1.Pirelli Angel Gt

2.Michelin Pilot Road 3 (4)

3.Dunlop Road Smart 2

 

Tim redosledom od prilike i kostaju.. Ako dobijem povoljnu cenu uzecu Angel gt, ako ne Pilot Road ili Road Smart i gotovo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ma i ja vozim tu gumu pozadi već 2 sezone i sada bih je preventivno zamenio (iako nije skroz potrošena).

Imao sam jedno (neočekivano) proklizavanje na suvom i na pravcu pri kočenju, nešto se ne sećam jake škripe. Ali sam isto tako primetio da voli da pleše i mnogo lakše proklizava po mokrom.

To sam pridavao delimičnoj istrošenosti i 4vorogodišnjoj starosti.

Mislio sam da pazarim obe nove pa da uporedim, ali obzirom da se ne smatram najpametnijim uvek više volim da pitam za neke bolje predloge  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Meni zadnji kraj zna da zaplese i na suvom i mokrom plesao i sa Dunlop RS i sa Micheline PR 3, mada Michelinka mi se cini dosta stabilnija narocito po kisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

'vako.. Situacija je sledeca.. Sa par izvora i u par prodavnica sam dobio jako slicne odgovore.. Ukratko, nista oni to nemaju na stanju sad, od februara krecu u nabavku pa ce se tada znati i cene, posto su sigurni da nisu iste kao predhodne godine(sto je i logicno)

Na pitanje dali je bolje kupiti krajem februara kad im roba dodje ili na sajmu, svi su dali takodje slican odg., a to je da je bolje kupiti krajem februara kad narucuju kazu dace popust..

Ostaje nam da sacekamo i vidimo kako ce biti.

Uglavnom mene je poslednje pitanje naj vise i mucilo..

 

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A da, u jednoj radnji su mi za Michelin gumu rekli da zadnju imaju (ce imati) u trail varijanti, kako kazu to je normalna guma. Pilot Road (x) samo sto je ojacana zbog dodatnog tereta (kofera-prtljaga) i pouzdanjija, bolja, dogotrajnija (skuplja 2000din) po recima prodavca..

Ucinilo mi se kao zanimljivost koju je valjalo podeliti.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Meni zadnji kraj zna da zaplese i na suvom i mokrom plesao i sa Dunlop RS i sa Micheline PR 3, mada Michelinka mi se cini dosta stabilnija narocito po kisi.

Ko je prosle godine bio (Boca jeste) na putesestviji do Kopaonika zna po kakvoj smo kisi vozili dva dana. I osecao sam se veoma bezbedno sa MPR 4 zadnja I MPR3 prednja.

15yyo00.jpg

20gnnll.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Meni bokilic sipao onaj plavi (zeleni, kako ga ko vidi) ja ga pitam da ne treba onaj roze da ide a on mi reko da se ne lozim... :)

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

A da, u jednoj radnji su mi za Michelin gumu rekli da zadnju imaju (ce imati) u trail varijanti, kako kazu to je normalna guma. Pilot Road (x) samo sto je ojacana zbog dodatnog tereta (kofera-prtljaga) i pouzdanjija, bolja, dogotrajnija (skuplja 2000din) po recima prodavca..

Ucinilo mi se kao zanimljivost koju je valjalo podeliti.

 

Sent from my 6037Y using Tapatalk

 

Kad sam kupovao svoje PR isto u ponudi bio taj trail sitna razlika u cijeni. Prodavac rece sa njom mozes vise km da izvuces, vise je opteretis ali da je bas bas tvrda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Alu glava, alu blok, ide onaj roze ili ti G12...

A ima i plavi za dečake isto.

G11 paraflau i nerazmišljaš,moze i g12 ali on hoće da nagriza stare gumice,moje iskustvo. Razlika je u tački ključanja.

I viŠe ne postoje antifrizi kao oni od pre 20god,svi sad čuvaju hladnjake glave aluminijume itd.g12 i g13 mozes mešati.g11 i g12 nemoze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne treba mešati boju antifriza sa njegovim hemijskim sastavom... Boja nema apsolutno nikakve veze ni sa čim osim sa tim kako koji proizvođač boji svoj proizvod... Imate antifrize na bazi monoetilen glikola zelene, plavičaste, roze, crvene, narandžaste (isto tako i na bazi monopropilen glikola). Generalno, mnogo je bitnije da ne mešate antifrize raznih proizvođača (čak i kada su slične boje i na istoj bazi) jer različiti proizvođači turaju različite aditive koji mogu da budu međusobno nekompatibilni. Ako je kompletan antifriz promenjen u sistemu (ispušten stari i stavljen novi) onda je apsolutno i totalno nebitno koje je boje, dokle god je u skladu sa preporukom proizvođača za konkretan motor. A konkretno, za TDM fabrika kaže samo sledeće:

 

"High-quality ethylene glycol antifreeze containing corrosion inhibitors for aluminum engines"

 

Gornji zahtev ispunjavaju faktički svi antifrizi na bazi monoetilen glikola koje danas možete naći na tržištu bez obzira kako ih je ko farbao. Prema tome, Bokilić vam je lepo rekao - slušajte majstora i nećete imati problema... :)

 

I kad već kakimo o ovome - G11, G12, G12+... su VW oznake za standard koji antifriz treba da ispunjava. Podatak da je neki bućkuriš "G12" ne znači apsolutno ništa osim da zadovoljava neki VW standard u smislu temperaturnih svojstava, antikrozivnog dejstva, perioda zamene itd. Kako smo mi "Golf nacija", tako smo i ove oznake preuzeli kao univerzalne, iako ostali proizvođači automobila imaju neke svoje drugačije oznake, standarde i preporuke (BMW N600 69.0, MAN 324 (NF), Mercedes Benz 325.0...)

 

Na primer - imate dva antifriza koji zadovoljavaju VW stadard G12(+) (neću imenovati konkretne proizvode). Jedan od ta dva Toyota apsolutno ne preporučuje jer sadrži aditive koji su agresivni prema gumicama i crevima koje Toyota koristi u svojim automobilima, dok drugi može najnormalnije da se koristi. Suština je da ako vozite Toyotu, vama oznake VW standarda apsolutno ništa ne znače i ne zanimaju vas - proverićete na deklaraciji da li je konkretan proizvod testiran/odobren od strane Toyote... I još jedna jako bitna stvar - ako primetite da van negde nestaje antifirz, utvrdite gde nestaje, otklonite problem i promenite ceo antifriz u sistemu a u međuvremenu dolivajte samo destilovanu vodu. Najveća budalaština koju možete da uradite je da vidite kako je unutra trenutno "crveni" ili "zeleni" i da onda drknete prvi "crveni" ili "zeleni" koji nađete na pumpi... Može da se ne desi ništa, a može i da bude još većih problema sa hlađenjem, da dođe do penušanja i ključanja itd.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne treba mešati boju antifriza sa njegovim hemijskim sastavom... Boja nema apsolutno nikakve veze ni sa čim osim sa tim kako koji proizvođač boji svoj proizvod... Imate antifrize na bazi monoetilen glikola zelene, plavičaste, roze, crvene, narandžaste (isto tako i na bazi monopropilen glikola). Generalno, mnogo je bitnije da ne mešate antifrize raznih proizvođača (čak i kada su slične boje i na istoj bazi) jer različiti proizvođači turaju različite aditive koji mogu da budu međusobno nekompatibilni. Ako je kompletan antifriz promenjen u sistemu (ispušten stari i stavljen novi) onda je apsolutno i totalno nebitno koje je boje, dokle god je u skladu sa preporukom proizvođača za konkretan motor. A konkretno, za TDM fabrika kaže samo sledeće:

 

"High-quality ethylene glycol antifreeze containing corrosion inhibitors for aluminum engines"

 

Gornji zahtev ispunjavaju faktički svi antifrizi na bazi monoetilen glikola koje danas možete naći na tržištu bez obzira kako ih je ko farbao. Prema tome, Bokilić vam je lepo rekao - slušajte majstora i nećete imati problema... :)

 

I kad već kakimo o ovome - G11, G12, G12+... su VW oznake za standard koji antifriz treba da ispunjava. Podatak da je neki bućkuriš "G12" ne znači apsolutno ništa osim da zadovoljava neki VW standard u smislu temperaturnih svojstava, antikrozivnog dejstva, perioda zamene itd. Kako smo mi "Golf nacija", tako smo i ove oznake preuzeli kao univerzalne, iako ostali proizvođači automobila imaju neke svoje drugačije oznake, standarde i preporuke (BMW N600 69.0, MAN 324 (NF), Mercedes Benz 325.0...)

 

Na primer - imate dva antifriza koji zadovoljavaju VW stadard G12(+) (neću imenovati konkretne proizvode). Jedan od ta dva Toyota apsolutno ne preporučuje jer sadrži aditive koji su agresivni prema gumicama i crevima koje Toyota koristi u svojim automobilima, dok drugi može najnormalnije da se koristi. Suština je da ako vozite Toyotu, vama oznake VW standarda apsolutno ništa ne znače i ne zanimaju vas - proverićete na deklaraciji da li je konkretan proizvod testiran/odobren od strane Toyote... I još jedna jako bitna stvar - ako primetite da van negde nestaje antifirz, utvrdite gde nestaje, otklonite problem i promenite ceo antifriz u sistemu a u međuvremenu dolivajte samo destilovanu vodu. Najveća budalaština koju možete da uradite je da vidite kako je unutra trenutno "crveni" ili "zeleni" i da onda drknete prvi "crveni" ili "zeleni" koji nađete na pumpi... Može da se ne desi ništa, a može i da bude još većih problema sa hlađenjem, da dođe do penušanja i ključanja itd.

Alal vera!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

E pogledao sam na motoru i prednja guma mi jeste Michelin Pilot Road 4 samo što nosi oznaku GT, znači "Pilot Road 4 GT" 120/70 ZR18 .

Uspeo sam da je nadjem i kod nas i košta 19.237din samo prednja guma.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2099 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ica, golem plus + za ovo pisanije. greota ako mali broj ljubitelja cita ovako dobro izlaganje.

Slozicete se, ovakvo uputstvo je univerzalno (za sve agregate).

Ica, jos jednom hvala u ime onih sto citaju.

E, kad smo kod antifriza imam I ja par pitanja (diskusiju):

 

1) koji je period na koji menjate antifriz?

2) kolika je temperature motora (pozicija skazaljke na meracu) dok se normalno vozite, npr. 50 km/h?

 

Dugo vec teram ovu moju kamilu I primetio sam da osim prilikom zagrevanja (kad se I ventilator upali), skazaljka na merazu mi stalno pokazuje "MIN". Nije vazno dal je leto ili zima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja