Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Opet ja...cev od auspuha je previse blizu lanca...i malko mi drlja lanac o istu, ako zategnem lanac onda je pretgnut... dakle trebalo bi parce da se isece i zavari drugo parce sa drugacijim uglom...gde i kod koga? Da bude efikasno i ne mnogo bolno...?

Inace je izvadjen srednji lonac...tako da iz dve ide u jednu cev dakle bez lonca i opet u dve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Evo napokon da se prijavim kako dolikuje u sektu,malo kasnim (dobro,mozda malo vise) al bolje ikad,no nikad! Daklem, evo mog Dorata, devojka i ja se slatko vozamo :bacikosku: , 1999godiste je,ima ogrebotina tu i tamo,al sta da se radi,u skladu sa mogucnostima.. stavili smo mu vizir kod Ivana,ugradio sam ksenon 4300k u kratko svetlo,ugradio sam i blicer stop svetla, dobio je i voltmetar sa upozorenjem punjenja,nov kofer i tako .. dobice i centralni stender i nosace bocnih kofera i kofere, a na zimu i Bobanovo sediste.. Bokilic mu je menjao antifriz,ulje,filtere,ulje u kocnicama,sredio karburatore,ocistio rezervoar podmazao sajle itd.. Tako da se samo vozamo bili smo prosle nedelje do Budimpeste (da,da po onoj najvecoj vrucini  :lud: ) tako da evo neka slika od ranije i neka slika od sad.. Pozdrav!  :zdravo:

IMG_0549.jpg IMG_0565.jpg
 
IMG_0601.jpg IMG_20150613_134559.jpg
 
IMG_20150613_134613.jpg IMG_20150614_180537.jpg
 
P.s Pozdrav za kolegu TDM-asa gospodina Branka kog sam imao priliku da upoznam kod Bokilica u radionici.  :zdravo:
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Opet ja...cev od auspuha je previse blizu lanca...i malko mi drlja lanac o istu, ako zategnem lanac onda je pretgnut... dakle trebalo bi parce da se isece i zavari drugo parce sa drugacijim uglom...gde i kod koga? Da bude efikasno i ne mnogo bolno...? Inace je izvadjen srednji lonac...tako da iz dve ide u jednu cev dakle bez lonca i opet u dve...

Auspuh servis Pirke, moji drugovi i ja smo na kolima kod njega radili prepravke i popravke auspuha i svi smo zadovoljni radom, nisam na motorima nikad dirao nista oko auspuha tako da ne znam dali on to radi,ali kapiram da sekao i vario cevku na kolima,motoru ili kombajnu njemu isti djavo..probaj kod njega,nalazi se na Borcanskoj strani Pancevackog mosta kada se od Metroa Zrenjanincem ide ka Pancevcu pred samo penjanje na most,tu ima gomila mehanicarskih,elektricarskih radionica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

 

Evo napokon da se prijavim kako dolikuje u sektu,malo kasnim (dobro,mozda malo vise) al bolje ikad,no nikad! Daklem, evo mog Dorata, devojka i ja se slatko vozamo :bacikosku: , 1999godiste je,ima ogrebotina tu i tamo,al sta da se radi,u skladu sa mogucnostima.. stavili smo mu vizir kod Ivana,ugradio sam ksenon 4300k u kratko svetlo,ugradio sam i blicer stop svetla, dobio je i voltmetar sa upozorenjem punjenja,nov kofer i tako .. dobice i centralni stender i nosace bocnih kofera i kofere, a na zimu i Bobanovo sediste.. Bokilic mu je menjao antifriz,ulje,filtere,ulje u kocnicama,sredio karburatore,ocistio rezervoar podmazao sajle itd.. Tako da se samo vozamo bili smo prosle nedelje do Budimpeste (da,da po onoj najvecoj vrucini  :lud: ) tako da evo neka slika od ranije i neka slika od sad.. Pozdrav!  :zdravo:

IMG_0549.jpg IMG_0565.jpg
 
IMG_0601.jpg IMG_20150613_134559.jpg
 
IMG_20150613_134613.jpg IMG_20150614_180537.jpg
 
P.s Pozdrav za kolegu TDM-asa gospodina Branka kog sam imao priliku da upoznam kod Bokilica u radionici.  :zdravo:

 

 

Hvala na lijepom pozdravu i ja pozdravljam tebe, posto je zadovoljsvo moje upoznati mlade i savjesne motocikliste, bilo da su TDM-asi ili su vlasnici  drugih marki i tipova motocikala.  :takoje:  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX 2001

astral...... stavili smo mu vizir kod Ivana.....

 Pozdrav kolega, da li ti novi vizir radi posao,do koje brzine može da se vozi a da te turbulencija ne ubija? i ako nije tajna, koliko izađe takav vizir kod Ivana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

50 evra je taj kao njegov, a posle 110 postaje los trip

Hmm.. Kod mene je drugacije.. Na oko 80km/h se javlja blaga turbulencija, ne smeta ali postoji, na oko 100km/h turbulencija nestaje, ja sam ga vozio do nekih 150km/h i skroz mi je ok, mnogo mnogo bolje nego sa fabrickim. Mada verujem da je sve to individualno zato sto zavisi od visine vozaca i polozaja sedenja, mojoj kicmi recimo naj vise prija skroz uspravan polozaj,a mojoj zadnjici bas i ne, pocne da me boli repna kost, to se nadam da cu resiti gel sedistem. Odgovara mi i polozaj kao na sport motoru ali to mi na tdm-u nije bas izvodljivo zbog visine rucica.. Uglavnom sedim skroz uspravno i vizir mi radi odlicn posao, vredi svih 50 evrova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da dodam samo da mi se estetski motor sa novim vizirom 17 puta vise svidja. A Ivan koji je bas super lik i koji zna sta radi ce vizir prilagoditi tebi kao vozacu, mene je terao da probam motor pre nego je sve bilo gotovo da vidimo dali se ponasa na nacin na koji je on hteo sa se ponasa, jako je pedantan covek i prijatan za konverzaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

brate moramo se naci jednom da probam, mada isti je vizir. Razlika je u mojoj i tvojoj visini i u kacigi

Moja kaciga je aerodinamicna kao fosna, moram da je zamenim sto pre.. Mozemo se nadjemo, mislim svi koji su zainteresovani pa da svako vidi na tudjem motoru sta je dobro odradjeno i ukrade neku idejicu :-) mene interesuje podmazivac lanca i centralni stender..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

50 evra je taj kao njegov, a posle 110 postaje los trip

mojoj kicmi recimo naj vise prija skroz uspravan polozaj,a mojoj zadnjici bas i ne, pocne da me boli repna kost, to se nadam da cu resiti gel sedistem.

 

 

Ne znam kako je reseno na 4tx ali na 3vd sa donje strane sedista imas dva kanapa kojima zategnes deo gde zavrsava vozacev deo sedista,ja sam zategao kanap i dobio to malo sto fali za repnu kost,od godina koristenja se sundjer deformise i kanap otpusti a zavisi i koliki je bio prethodni vlasnik.

Mozes da probas cisto da odma ne trosis novce,ukoliko je sistem isti.

Evo i slike.

post-24684-0-91659100-1436609917.jpg

post-24684-0-80669600-1436609940.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne bih da OFF-ujem pitanje u vezi scootoilera ali pretpostavljam zasto pitas,sama procedura podmazivanja lanca sprejom bez centralne nogare je muka + ostatci spreja koji se tesko skidaju narocito sa odece,operi lanac,zagrej,podmazi,osusi... pa jos svakih 250tak km ... :grr:

 

Taj problem sam resio tako sto lanac podmazujem mascu ALI mast mora imati temperaturnu tacku topljenja preko 200c,prvo sam koristio liqui moli mast ali je vise nema u prodaji kod nas pa sam nabavio slicnu "od preko".

Sta mogu reci o ovakvom nacinu podmazivanja-lanac se ne pere svaki drugi put (kao sa sprejom),ne mora da se zagreva nego se lagano podmazuje deo po deo,ne mora se dizati tocak i okretati,kada se podmaze moze se voziti odma a na felni bude malo masti ukoliko se pretera,lako se obrise suvom krpom i vise nema prskanja,manja kisa je ne sapere tek duza voznja po pljusku,cena-hm 500 din po sezoni ako ne silazite 11 meseci.

Nacin nanosenja-stavim mast u medicinski spric,malo istisnem i razmazem cetkicom za zube,kada podmazem ceo lanac isti obrisem krpom (bocne strane) takodje kada idem na put ponesem mast u spricu koji zauzme tek malo mesta ispod sedista.

 

Da rezimiramo-stavio nov lanac,presao 25000km,zategnutost nije jos ni do pola,puk'o 10  na mast. + zadovoljstvo koje,sto kolega kaze prelazi u ritual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Pogledajte na sajtu bikehps.com mehanizme za podesavanje vizira "madstad engineering". Ima sjajnih resenja, neka komplikovanija a neka prilicno prosta. Ko bi mogao kod nas tako nesto da iskopira posto su cene prilicno jake?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ne bih da OFF-ujem pitanje u vezi scootoilera ali pretpostavljam zasto pitas,sama procedura podmazivanja lanca sprejom bez centralne nogare je muka + ostatci spreja koji se tesko skidaju narocito sa odece,operi lanac,zagrej,podmazi,osusi... pa jos svakih 250tak km ... :grr:

 

Taj problem sam resio tako sto lanac podmazujem mascu ALI mast mora imati temperaturnu tacku topljenja preko 200c,prvo sam koristio liqui moli mast ali je vise nema u prodaji kod nas pa sam nabavio slicnu "od preko".

Sta mogu reci o ovakvom nacinu podmazivanja-lanac se ne pere svaki drugi put (kao sa sprejom),ne mora da se zagreva nego se lagano podmazuje deo po deo,ne mora se dizati tocak i okretati,kada se podmaze moze se voziti odma a na felni bude malo masti ukoliko se pretera,lako se obrise suvom krpom i vise nema prskanja,manja kisa je ne sapere tek duza voznja po pljusku,cena-hm 500 din po sezoni ako ne silazite 11 meseci.

Nacin nanosenja-stavim mast u medicinski spric,malo istisnem i razmazem cetkicom za zube,kada podmazem ceo lanac isti obrisem krpom (bocne strane) takodje kada idem na put ponesem mast u spricu koji zauzme tek malo mesta ispod sedista.

 

Da rezimiramo-stavio nov lanac,presao 25000km,zategnutost nije jos ni do pola,puk'o 10 na mast. + zadovoljstvo koje,sto kolega kaze prelazi u ritual.

Dobro si pogodio, problem mi je to sto nemam stender a i smara me da mu non stop cistim lanac, cistim ja redovno i prskam sprejom ali to svakako ne predstavlja uzivanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pogledajte na sajtu bikehps.com mehanizme za podesavanje vizira "madstad engineering". Ima sjajnih resenja, neka komplikovanija a neka prilicno prosta. Ko bi mogao kod nas tako nesto da iskopira posto su cene prilicno jake?

Pazi ovi viziri su isti kao Ivan sto pravi, samo treba naci ove mehanizme i to se sve moze uklopiti.. Predpostavljam da se ne mogu kupiti bas nigde, mozda neki metalostrugar da napravi

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

TDM-asi zna li ko koje dimenzije ( unutarnji fi ) je crijevo goriva od slavine do vakum pumpe kod 3VD-a da ne skidam i nosam crijevo po prodavnicama, vec da odmah kupim i montiram. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha TDM 4tx 2000g

11745323_1225018444190283_84316228885642

Zaboravih reći, ako ima zaiteresovanih za moto skup Banja Luka 14,15  i 16 avgust pa onda malo do mora, da napravimo neku ekipu za putovanje.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemam ja kratak fitilj...Nego brzu reakciju na vas a sranja...ol, 382 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: TDM900

Radjen kao iz BG samo u Grckoj sve moze samo pitanje je do majstora ...hoce li ili ne ... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja