Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ima nešto oko toga koliko ulja sipaš. Ne sipaš odma celu meru, nego recimo od 3,5L sipaš samo 3L. Onda ga provozaš 2 kruga, ugasiš, sačekaš minut da se slegne i onda sipaš ostatak. Naravno kontrolišeš nivo ulja na "okcetu". 

Ovo 3,5L kažem figurativno, mrzi me sada da kopam koliko ulja ide sa zamenom filtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne vozis motor nikakve krugove niti ga pomeras uopste, lepo pise u uputstvu, sipas 3.6l u cugu, upalis motor da odradi 2-3 minuta i onda dospes resto do 4.2 litre... Ljudi po 100 put u TDM-a idu 4.2 litre sa zamenom filtera (mada ne znam ko bi pri zdravoj pameti menjao ulje bez promene filtera), ne 3.5, ne 3.6 nego 4.2L to sto svaka zamena ulja boli po dzepu jer staje ulja koliko i u auto je jednostavno nesto sa cime svako ko pazari TDM-a mora da se pomiri...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

@Almighty

 

Filter ulja se menja po servisnom upustvu na svako drugo ili trece menjanje ulja u zavisnosti od tipa i make motora. Inzinjeri znaju zasto su to tako stavili ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Jeste, kao i sto su stavili da se ulje u TDM-u menja na svakih 6000km ili 6 meseci, ali s obzirom na to da ulje posle tih uslova postane za zamenu kao sto su tvoji inzenjeri to uredno tako skockali i napisali u servisnom uputstvu, samim tim i ono ulja sto ostane u motoru je u istom takvom stanju. Mislim ne znam, ja TDM-a vozim samo 5 ipo - 6 godina, po nekoj realnoj logici ako hoces da se ratosiljas svog bajatog ulja i vec sipas novo (koje uzgred nije ni malo jeftino po litri osim ako sipas dvotaktol ili SAE30, otkud znam),

1.- zasto bi mesao staro ulje sa novim, makar to bilo i 0.5L starog?

2.- kada se vec odlucis na skidanje poklopca filtera, to sve odradis i izvadis i to staro ulje iz motora, zar je toliko skup filter istog od 600 dinara da se zameni?

3- Izvini, ali meni moze biti veoma skupo da ne dam tih smrdljivih 500-600 dinara za novi filter i ostavim stari filter ulja...

 

Ako je to sve nekome problem i skupo, onda taj neko treba voziti tomosa, a ne TDM-a... Dosta mi je kuknjave pukla klipnjaca (nekim cudom ostala bez podmazivanja), zakucao motor itd. TDM je cudna masina, 2 cilindra a ide kao R, a kada neko to tako tera, valja i da odrzava kako treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Nije stvar u novcu koji se odvaja za filter vec u propustljivosti filtera i u filtriranju ulja. Nego javice se vec neko strucan da to podobno objasni.Kad sam pomenuo servisni interval i zamenu filtera nisam mislio iskljucivo na TDM vec uopsteno na vozila koja koriste motor sa unutrasnjim sagorevanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Druze Tema u kojoj pisemo se zove "TDM Srbija", shodno tome su i pitanja i odgovori vezani za isti , a ne za traktor IMT 5360, mada i on ima svoj servisni interval kada se menjaju ulje i filteri...

 

E da,jos jedna stvar... nema osobe na svetu (osim Boga mozda) koja moze da ti kaze koji je filter u kom agregatu koliko zaprljan i koliko propustljiv jer to sve sto si ti pomenuo zavisi primarno od stanja i zdravlja u kome se agregat nalazi i broja radnih sati koje je agregat napravio sa odredjenim uljem, filterom, gorivom i ostalim pokretnim sklopovima u agregatu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa evo konkretno servisni interval za zamenu uljnog filtera  za TDM je 12.000 km dok za zamenu ulja isti iznosi 6.000 km da ne bude da pisemo o traktorima. No nebitno ja ne vozim TDM a pa necu u ovoj temi. A ti se raspitaj zasto je fabrika preporucila na 12k km kao i kod vecine ostalih vozila, a mozda i traktora. Aj svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nema potrebe za dizanjem tenzije,posebno sto ste obojica u pravu,fabrika propisuje zamenu filtera na svaki drugi put zamene ulja ali ... to je ispravno za zemlje gde je ulje kao i gorivo u propisanom kvalitetu,obzirom da je ulje kupljeno kod nas,cak i originalno u B kvalitetu i to se upari sa losim kvalitetom benzina dodje se do zakljucka da se treba menjati filter na svaku zamenu ulja i gledati da se ispusti svo staro ulje.

Znaci jedna pravila za Srbiju a druga za ostatak sveta. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

Od kad vozim motorcikle i automobile menjam filtere na svakoj zameni ulja (mada vecina proizvodjaca preporucuje svaka druga zamena ulja),ne moze da skodi  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav molim kolege da mi objasne kako se podesava snop svetlosti na tdm suvise nisko svetli   da nesto ne z....m hvala janko kisac 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Imas po 2 srafa za stelovanje za kratko i dugo svetlo. Za oboreno ti se nalaze iza lefog fara sa leve strane pored mesta gde ti ide sijalica, a za dugo isto to mesto na desnom faru, samo sa desne strane. Jedan sraf kontrolise visinu, drugi sraf smer levo/desno... s obe strane stoje jedan iznad drugog sa malim plasticnim leptirima... Prilaz jeste malo ginekoloski pokusaj, pa ti probaj da li ces odozgo ili odozdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Imas po 2 srafa za stelovanje za kratko i dugo svetlo. Za oboreno ti se nalaze iza lefog fara sa leve strane pored mesta gde ti ide sijalica, a za dugo isto to mesto na desnom faru, samo sa desne strane. Jedan sraf kontrolise visinu, drugi sraf smer levo/desno... s obe strane stoje jedan iznad drugog sa malim plasticnim leptirima... Prilaz jeste malo ginekoloski pokusaj, pa ti probaj da li ces odozgo ili odozdo...

hvala pokusacu dal treba skinuti i prednju masku -cini mi se da treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Ne skidas nista, samo gurnes ruku odozgo izmedju vile i km sata ili odozdo izmedju vile i plastike, korman u levo stelujes levi, korman u desno stelujes desni. Izguglaj uputstvo, ako budes imao problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Drustvo, potrebna mi je pomoc oko pravljenja centralnog nosaca...tj. Zamolio bih nekoga ko ima originalni centralni nosac za tdm900 ako je u mogucnosti da odveze motor kod Sebe da bi ga on iskopirao (motor bi bio kod Sebe max dva dana).. Znam da trazim veliku uslugu, ali stvarno bi mi znavilo, a mozda i u buducnosti nekom sledecem sa istom zeljom... Hvala unapred! Ukoliko neko ima neko drugo resenje, pisite, otvoren sam za sve predloge! Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Prodao bih mog tdm-a ipak nije enduro..

postaviću oglas za par dana..2004 ful spreman za sezonu..nove gume, kreš barovi, alarm, servis..više informacija na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Fazer 600, TDM 900, XT 1200Z, BMW K1600 GTL

Drustvo, potrebna mi je pomoc oko pravljenja centralnog nosaca...tj. Zamolio bih nekoga ko ima originalni centralni nosac za tdm900 ako je u mogucnosti da odveze motor kod Sebe da bi ga on iskopirao (motor bi bio kod Sebe max dva dana).. Znam da trazim veliku uslugu, ali stvarno bi mi znavilo, a mozda i u buducnosti nekom sledecem sa istom zeljom... Hvala unapred! Ukoliko neko ima neko drugo resenje, pisite, otvoren sam za sve predloge! Pozdrav!

:takoje:  Pridružujem se željama  i molbi.

Treba i meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FJ 1200

 

Drustvo, potrebna mi je pomoc oko pravljenja centralnog nosaca...tj. Zamolio bih nekoga ko ima originalni centralni nosac za tdm900 ako je u mogucnosti da odveze motor kod Sebe da bi ga on iskopirao (motor bi bio kod Sebe max dva dana).. Znam da trazim veliku uslugu, ali stvarno bi mi znavilo, a mozda i u buducnosti nekom sledecem sa istom zeljom... Hvala unapred! Ukoliko neko ima neko drugo resenje, pisite, otvoren sam za sve predloge! Pozdrav!

:takoje:  Pridružujem se željama  i molbi.

Treba i meni.

 

Imam ja centralni i skinut mi je. 0641213867

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Jel neko mozda skoro menjao lamele i opruge kvacila na TDM 850 4tx? Sta i gde kupiti, a da nije u Platneru!? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 490 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ok Almighty, hvala. Malo me faktor zvani vreme cekanja muci. Ovi u Moto Bike shop u Kaću imaju takođe TRW komplet set lamela, ne znam dali je neko kupovao i kakvo je iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 734 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Samo da se upisem u TDM sektu :) 

Pazarila sam malo mladjeg od mene :D 1993 i zove se Zelenko :D

Sutra stizu gume do kraja nedelje nadam se i registraciji... i onda ostaje samo da se vozim :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja