Jump to content

Moto Zajednica

TDM Srbija

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Uzmi manju, veruj mi...ja sam dobio za mene i zenu , "TDM Srbija" majcu i sa 120kg nosim zeninu manju :lol: .

 

Moras da shvatis da su ovi stari TDM-ovci, veliki ljudi....u svakom smislu :takoje::zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Hmmm da se ne naljuti Lucky ali on ipak malo krupniji od mene, L bi bila bolja ako mogu da biram. Ako ne, pojacacu ishranu. Boja mi nije toliko bitna. Hvala jos jednom.

 

Imam i tehnicko pitanje: posle punjenja rez do vrha na 180km sam prebacio na rezervu jer poceo da se gusi i napravio jos 10-tak. Elem, jel to normalna potrosnja i kolika mu je rezerva. Ako je povecana, sta iskontrolisati da se to smanji? Pozz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Nisam siguran dali je ostala jos neka L .... provericu.

 

A sto se rezerve tice kokliko se secam i kod mene je bilo tako oko 180 km gradcke voznje i prebacivanje, u pocetku me je dosta bunila slavina gde je sta ali sam posle nepotrebnog slepanja :lol: do kuce ukapirao da je najsigurnije da stalno stoji na rezervi i sipam na 180-200km :neznam:

 

A potrosnja po gradu (normalna voznja do 4500rpm) je oko 7L.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Hmmm da se ne naljuti Lucky ali on ipak malo krupniji od mene, L bi bila bolja ako mogu da biram. Ako ne, pojacacu ishranu. Boja mi nije toliko bitna. Hvala jos jednom.

 

Imam i tehnicko pitanje: posle punjenja rez do vrha na 180km sam prebacio na rezervu jer poceo da se gusi i napravio jos 10-tak. Elem, jel to normalna potrosnja i kolika mu je rezerva. Ako je povecana, sta iskontrolisati da se to smanji? Pozz i hvala

 

Ako je pun rezervoar 23l i potrosi sve to na 200km, izadje da trosi 11,5 l na 100km. To je MNOGOOOO!!! Prekontrolisi svecice, ugao paljenja, i naravno vakumiranje karburatora. Oce da trosi ovoliko i kad odu emulzione tube. Imao sam taj problem. Juce zamenio kompletno sve dizne i tube u karburatoru. Sad jos da isprobam dal ce smanjiti potrosnju. Sutra najavljuju lepo vreme :moto3:. . pa ce vidimo.

 

Poslao sam ti PP, pogledaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Nek je i 15% veca potrosnja, ali ovo nije 15%, ovo je 70-80% veca potrosnja, meni je po gradu potrosnja izmedju 5.7-6.3L, na otvorenom 5L i manje... Ovde nesto mnogo nije uredu... Emulzione tube, iglice, fals vazduh, ventili, mozda i sve zajedno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Na 3VD zapremina punog rezervoara je 18 litara-rezerva 4 litra=14 litara ptrosenih na 180 kilometara

 

Potrosnja je oko 7,5 litara. Sta je tu mnogo za 3VD?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

To je i moja racunica bila dok nisam procitao da je kapacitet rez 20l (http://www.motorcyclenews.com/mcn/bikereviews/searchresults/bike-reviews/yamaha/yamaha-tdm850-1991-01/)!

Ako je tako, onda mi je potrosnja znatno veca. A tu procitah i da je rezerva 2l?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ako neverujes isprazni rezervoar pa sipaj pun i meri koliko staje, kod mene je moglo da stane 18L !

 

Ili ako neces da racunas potrosnu napuni vozi 100km dopuni ponovo i nema greske brojcanik sve kaze :zvizduk:

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

18L ;)

 

Moj TDM 3VD trosi oko 6 litara u proseku.

 

Nikada nisam izmerio vecu potrosnju od 6.5 u vangradskoj voznji cak i sa 3 kofera, tank torbom i suvozacem.

 

Najmanje mi je trosio nesto vise od 4L ali to je stvarno izuzetak - nisam uspeo da ponovim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

@drilling itd nije stvar u neverovanju, nego u ne znanju ;)

S obzirom da sam ga vozio na temperaturama od 5-6 do 15-16 C i zagrevao ga par min svaki put potrosonja od 7.8l na 100 je ok. Zabrinuo me podatak da staje 20l a punio sam vec 2-3 puta pre ovog merenja iz preventive tako da nisam pratio potrosnju do sada. Napravio sam od kupovine 400-450km (za 2-3 nedelje) i polako se upoznajem sa motorom. Inace sam od onih koji ne vole puno da znaju ali info o potrosnji (i kapacitetu) mi je bitna zbog voznji. Vec mise desilo sa Pegasom da sam stopirao za litru-dve pa ne bih da mi se ponovi :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Nista strasno novi motor uvek trazi upoznavanje, posle izvesnog vremena nekako se sjedinis sa motorom koji vozis i nema problema :takoje:

 

Kod 3VD potrosnja zna da bude veoma sarena sto ces vremenom videti, mnogo zavisi od stila voznje i kombinacije puteva (grad otvoreno) sto je Mr No napomenuo.

 

Ja sam jednom prilikom od Deligrada do Mladenovca "lokalnim" putem imerio 4,5L na 100km :stabre: i tada sam prestao da racunam potrosnju zauvek prebacio na rezervu i sipao na 180-200km :neznam:

 

Sta znam mozda je uzrok ponekad male potrosnje bila i moja plasljiva zena :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: BEOGRAD PETLOVO BRDO
  • Motocikl: TDM 900 BMW F800GS
  • Drug član, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Honda Magna vf 750C

Kolege,

 

jal moze neka info za nabavku novog kompleta repair kit karburatora za TDM 850 4tx. a da nije u Platneru. Tamo je oko 220 evropskih. Znaci sve dizne, tuba, opruge, sajbne itd.

 

Unapred hvala!

 

 

Sta ti treba obelezi ili daj spec da pogledam u Mazdi u Becu.. Tu se ja snabdevam sa delovima..

 

Evo ovo,sve komplet. Mozemo i na PP.

Problem resen! :zvizduk: Nabavio mi drugar koji zivi u Irskoj. Kostalo nesto malo manje od 140 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Evo i ja da se pohvalim i javim, od skora sam vlasnik Yamahe TDM 850... Na kraju je spletom okolnosti ipak ispalo da sam uzeo 4tx a ne 3vd kako sam planirao zbog malog budzeta.

Kada bude malo lepse vreme, castim pice za dobru trgovinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 472 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Izvinjavam se svima ako sam off topic... Evo i ja da se pohvalim i javim, od skora sam vlasnik Yamahe TDM... Na kraju je spletom okolnosti ipak ispalo da sam uzeo 4tx a ne 3vd kako sam planirao zbog budzeta.

E sada obzirom da jos ne poznajem motor i moj prvi veliki problem. Motor se sjajno ponasao i isao do sada, ali sam ja pre neki dan nesto "zaznuo"... Skinuo sam masku oko instrumenata da je sredim (ljustila se farba, pa sam odlucio da je ofarbam) i kada sam to skinuo, skinuo sam i sijalice farova ( leva je H1 a desna H3, malo neobicno po meni, ali ok). Kada sam sve vratio i sklopio, motor je mrtav. Vise ne mogu da ga upalim, nemam signalizaciju, nemam struju kada dam kontakt. Proverio sam akumulator unimerom, ima struje. Menjac je u neutralu, kill prekidac je ukljucen, ali ja nemam ni N na tabli niti struje. Opet sam rasturio maske, dzeksne mi izgledaju sve ok... Ima li neko, nekakvu ideju, predlog, sta da radim?

 

Proveri osigurace tj. glavni osigurac :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Problem resen, hvala... Glavni osigurac je riknuo (25A pored plus kleme ispod sedista)... E sada je sev opet savrseno, jedino ostaje pitanje zasto se to desilo i kako sam uspeo da ga spalim, cisto da mi se to nebi desilo opet u buducnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 456 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: BMW K 1200 LT HONDA VARADERO

Negde si slucajno dodirnuo plus stalni napon sa masom motora ,to si mogao da uradis negde oko bravice paljenja ili iznad aumulatora bas oko osiguraca koji si menjao. Ne verujem da si nesto radio dok ti je bio na kontaktu za paljenje ili namestao ili skidao sijalicu u faru a prekidac za svetlo bio ukljucen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Evo i ja da se pohvalim i javim, od skora sam vlasnik Yamahe TDM 850... Na kraju je spletom okolnosti ipak ispalo da sam uzeo 4tx a ne 3vd kako sam planirao zbog malog budzeta.

Kada bude malo lepse vreme, castim pice za dobru trgovinu.

Danas smo se upoznali kod mene u radnji, pa samo da ti i ovde cestitam kupovinu i pozelim dobrodoslicu u "sektu" :zdravo: Nadam se da se vidimo u subotu.

PS: na nekim motorima crkavaju osiguraci, a na nekima kardani... :nanana::hej:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Vidimo se, samo da bude bez kise i da mi ne iskrsne nesto ne predvidjeno...

Danas je bio lep dan, pa sam se provozao do Avale. Imao sam tamo neki posao i spojio lepo i korisno. Na kraju sam se malo duze zadrzao, pa sam se u povratku prilicno smrzao.

U svakom slucaju do subote ce biti jos lepih dana pa se cujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja