Jump to content

Moto Zajednica

Triumph pouzdan?

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Posto sam trenutno na Hondi, malo me brine prelazak na tamo neke exotike zbog paranoje oko pouzdanosti.

 

konkretno, oko mi je palo na Tiger 1050 od 2007 na ovamo, pa me zanima da li neko ima iskustava u vezi odrzavanja i djecijih bolesti?

 

Ne patim od marke, ali ova Honda je stvarno najbesprekorniji motor po ovom pitanju, od svih koje sam imao (MZ, Yamaha, Suzuki),

pa ne bih sa konja na (skupljeg) magarca.

 

Zasto Tiger? Zato sto ima najbolju kombinaciju mojih kljucnih parametara do sada:

- sto jaci

- sto brzi

- sto laksi,

- sto vise momenta

- sto podesivije vjesanje

- i naravno sto manje para (max 6-7K)

 

Ako neko zna nesto bolje za tu lovu neka javi.

Hocu neki kompromis udobnosti i ljute guje.

 

KTM SMT mi se cinio idealan, ali mu je cijena skoro x2. Bas me to i brine, KTM se kao puno kvari, a drzi cijenu bolje od Tigra.  ???

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Mali Ćaća je Trijumfov mehaničar pa će ti on najbolje odgovoriti na tvoje pitanje.

 

Trijumf pratim odavno jer mi je jedan od omiljenih proizvođača.  Po kvalitetu su neuporedivo bolji sada nego što su bili 60-ih kada su bili na vrhuncu popularnosti.  Po pouzdanosti su sada pri vrhu evropskih proizvođača.

 

Nisu više popularni kao što su bili (stari Trijumf je bankrotirao, pa ga nije bilo jedno vreme, pa su početkom 90-ih polako počeli da se vraćaju u život), te im s'toga cena više nije tako visoka.  Takođe, ubitačna kokurencija iz Japana utiče na cenu.  Ovo je sve dobra vest za one koji žele da ga kupe, jer eto ne moraš da se odvojiš od velike kinte da bi kupio da džadža motor. :)

 

Meni je Triumph Bonneville odavno na spisku za kupovinu, samo da se skupi kinta. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tiger mi se svidja, isto i SMT. Slicni su nam parametri za odredjivanje...

Sto se tice pouzdanosti modernih Triumpha, pored one rekla-kazala, iz prve ruke Marjan Fraising ima Triumph Trophi 1200, prvi vlasnik, 140000+ i radi kao sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Dok se Mali Caca ne oglasi sa pametnim i korisnim postom, moram da izjavim da bih ja od svih mogucih motora verovatno prvo kupio Triumph Tigera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pre neki dan na granici u susret stoje neki stranci i na celu kolone tamno zuti Tiger.

Da li je ono standard ili neka doplata, al ima rezervoar kao ADV.  Motor dobro izgleda!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja ne bih gledao sta pise na papiru, jer to ne moze uvek da da kaze koliko je neki motor zivahan ili brz. Po onome sto sam citao kazu da se obara kao R, zadnja guma mu je 180 cini mi se. Imas neke testove pa prolistaj ako te interesuje. Ja sam zagrizao za Maxi enduro pa kad se navozam sa Stromom videcu sta cu.

 

Multistrada

 

Capacity 1078cc

HP 95

Weight (dry) 196KG

Max. Speed c. 220 Km/H

Front Tyre 120/70 Sportec M3

Rear Tyre 180/55 Sportec M3

Front Suspension Ohlins UD

Rear Suspension Ohlins

Brakes Brembo 4 Piston

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2892 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Jesi li razmisljao o Multistradi 1100?

 

Nisam. Malo mi je ruzan, a i zaostaje sa KW i Nm  8)

 

 

Za 2010 je planiran izlazak nove Multistrade ili njenog naslednika  ;) Btw sory za oFF.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja kad bi birao izmedju ta dva stvarno ne znam koji bi izabrao :) Multistrada ti se ili svidja ili ne svidja, takav je motor. Dok je Triumph vise univerzalnijeg izgleda, svakom se dopada. Multistrada ima V motor sto je + kod mene jer obozavam V motore. Sa druge strane trocilindricna masina sa 1000ccm je najbolja kombinacija jer se dobija velika snaga i obrtni moment dok kod Dukca  obrtni moment i nesto manje snage dolaze na nizim obrtajima. Sve ima svoje prednosti i mane, pa kako se kome dopadne. I jos nesto, kazu da je ovaj Brembo na Dukcu strasno dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

evo uporedo

 

Multistrada / Tiger

 

Capacity 1078cc / 1050cc

HP 95 / 115

Weight (dry) 196KG / 198KG

Max. Speed c. 220 Km/H / 216 km/h

Front Tyre 120/70 Sportec M3 / 120/70

Rear Tyre 180/55 Sportec M3 / 180/55

Front Suspension Ohlins UD / 43mm upside down adjustable (nije svaka Multistrada sa Ohlinsom)

Rear Suspension Ohlins / adjustable mono

Brakes Brembo 4 Piston / ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

evo uporedo

 

Multistrada / Tiger

 

Capacity 1078cc / 1050cc

HP 95 / 115

Weight (dry) 196KG / 198KG

Max. Speed c. 220 Km/H / 216 km/h

Front Tyre 120/70 Sportec M3 / 120/70

Rear Tyre 180/55 Sportec M3 / 180/55

Front Suspension Ohlins UD / 43mm upside down adjustable (nije svaka Multistrada sa Ohlinsom)

Rear Suspension Ohlins / adjustable mono

Brakes Brembo 4 Piston / ?

 

 

Ta snaga mu bas i ne dolazi do izrazaja sa krajnom brzinom

 

Evo jednog uporednog testa http://www.motorcyclistonline.com/roadtests/122_0707_2007_ducati_triumph_comparison/index.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

hmmm, vidi vidi, (iz ovog tvog uporednog testa):

 

"A single exhaust can drops 11 bhp from Sprint spec, but Triumph offers an accessory muffler that allegedly gives back those 11 horses."

 

Sto ce reci da originalni auspuh "krade" 11 konja .... sram ga bilo. Kod mene ne prolazi takav bezobrazluk!

Odmah bi u smecu zavrsio.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Vidi se da ti se svidja. Kupi ga, sigurno neces zazaliti.... Ha, ha, kako lobiram za tajgera, reci  ;D ;D ;D, vidi se da se i meni svidja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

S ovim novim saznanjem oko auspuha dodjemo na sledece

 

126 PS @ 9400 rpm (ili tu negdje)

Torque 100 Nm @ 6250 rpm (ovo je s originalnim auspuhom)

 

Cini se dosta pristojno za "putnog endura"  ;D

 

Vidi se da ti se svidja. Kupi ga, sigurno neces zazaliti.... Ha, ha, kako lobiram za tajgera, reci  ;D ;D ;D, vidi se da se i meni svidja  ;D

 

Svidja mi se, ali kupovati samo srcem nije bas najzdravije.  ;)

Ne mogu nigdje da ga nadjem u prodavnici, pa da ga probam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo i ja da se javim , dok se ne javi strucnjak ( mali Caca .. )

 

Mada zivim u Engleskoj i tih Tigrova sigurno ovde ima ponajvise , malo znam o njima . Delim garazu sa drugom koji ima Multistadu , ako se ne varam 2004 godiste , pitat cu njega sta misli ? Inace novih Tigrova nema puno po Londonu , vise se to kupuje za duze puteve , pa jih rede vidam . Moram da prekopam stare magazine koje imam kuci , mislim da u jednom ima neki uporedni test ..

Moje mislenje ( sedeo sam na oba , nisam nijednog vozio) , je da je Tigar verovatno udobniji na duze relacije , pogotovu ako se vozi sa saputnikom , deluje vise turisticki ( touring ) dok je Multistrada vise sportski orjentisana , tvrda i manje udobna . Verovatno je Ducati skuplji za odrzavanje ...

Toliko od mene , ako pomaze ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ajd kad vec offujemo... :D Multistrada veze nema s's endurom, putnim ili kakvim drugim. Ako bih ga nekako klasifikovao pre bih ga nazvao putnim supermotom ako tako nesto uopste postoji :) Takodje je skuplji od Tajgera.

 

Stari Tajger (955) je bio enduro, al' ovaj novi je vise orijentisan ka asfaltu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ajd kad vec offujemo... :D Multistrada veze nema s's endurom, putnim ili kakvim drugim. Ako bih ga nekako klasifikovao pre bih ga nazvao putnim supermotom ako tako nesto uopste postoji :) Takodje je skuplji od Tajgera.

 

Stari Tajger (955) je bio enduro, al' ovaj novi je vise orijentisan ka asfaltu...

 

bas kao i ja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ajd kad vec offujemo... :D Multistrada veze nema s's endurom, putnim ili kakvim drugim. Ako bih ga nekako klasifikovao pre bih ga nazvao putnim supermotom ako tako nesto uopste postoji :) Takodje je skuplji od Tajgera.

 

Stari Tajger (955) je bio enduro, al' ovaj novi je vise orijentisan ka asfaltu...

 

Pa ni Strom i Varadero nemaju bas neke veze sa endurom osim sto lice na enduro. Sa tom tezinom motora prosecan vozac ne bi mogao nista vise sem da vozi neki makadam. Gde prodju ti pomenuti motori proci ce i Multistrada...

 

PS. Raniji postovi sa Multistradom nisu off jer je covek lepo pitao:

 

Ako neko zna nesto bolje za tu lovu neka javi.

Hocu neki kompromis udobnosti i ljute guje.

 

;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4272 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Evo ovaki realno Tiger je najbolji motor u svojo klasi i to se pokazalo na mnogim testovima.Jedino sto ga BWM i Suzuki Sv Strom tucu u tom sta mogu vise i bolje da se voze po blatu.A razlog je sto je Triumph otisao svojim putem i napravio vise urbanu verziju Tigera.

Agregat ko agrega je isti kao u 955i samo sto ima malih promena da bi se dobilo tih 1050ccm i malo vise snage.elektronika je japanska i istu deli sa Suzukijem tj. isti proizvodjac ih sandbeva.Kocnice su mu iste kao u Speed III 1050 sto znaci da ti oci ispadnu kad zakocin.ABS verzija je motor boli glava i ja se nagovaram da to bude moj sledeci novi motor.

Kvaliteta izrade ja na velikom nivou i mnogo je jeftiniji za odrzavanje nego Multistrada,prve verzije 1050 su imale mali porblem sa softwearom pa im je lagao digitalni pokazivac goriva.To je reseno s tim da se instalirala nova verzija mape za pokazivac goriva.Ovde s kim god da pricam od vlasnika Tiger ljudi se kunu u taj motor gore nego bilo koji BMW-ov vlasnik.

 

Moje realno misljenje mnogo bolji motor nego verzija Tigera 955i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja