Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa svetlima

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vreoci - Lazarevac

Ljudi dali iko zna kako da resim problem sa svetlima,naime na leru svetla su jako jako slaba a kad se poveca gas i svetla se pojacavaju. Pitanje: dali je moguce da svetla budu konstantna da far bljesti istom jacinom? Pomagajte ljudi izginucu negde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

nije u pitanju jacina vec ispravnost reglera.

potrebno je:

navedi koji je tip bajka,

koja je jacina sijalice

koliki je napon kada je na leru i na max, izmeri to ili daj da ti se izmeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vreoci - Lazarevac

Sijalica je klasicna 12v 40/45, akomulator je kao kod skutera. Sto se tice modela motora mislim da je totalno nebitno jer i kineski skuteri imaju jaca svetla od mene al evo upitanju je Aprilia rs 50 extrime sport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ni jedan motor ne puni na leru,nego se potrosaci napajaju iz akumulatora.Kada se povecaju obrtaji,napon akumulatora poraste do 14V,otuda i razlika u intenzitetu svetla.Ako je akumulatoru vec opao kapacitet,na leru ce mu i napon opasti ispod 12V,a to se najvise primecuje na svetlima.

Treba staviti akumulator sa vise Ah,da moze da premosti vreme za koje motor radi na leru sa upaljenim svetlima,ili proveriti sadasnji,da mu kapacitet nije opao.

Punjenje treba isto proveriti,jer ako kojim slucajem napon raste i preko 14V to se bas primeti na svetlima,a stetno je po akumulator i ostalu elektroniku na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vreoci - Lazarevac

Svakako moram kod elektricara jer veruj te u takve stvari se nimalo nerazumem. Znam sijalica ko sijalica nemoze ona sama od sebe da radi znaci nesta je daje struju. Sad ako ima neki moj sugradjanin - komsija koji se razume u te stvari da mi pomogne da izmerimo te napone bio bi zahvalan! Pozz za sve bajkere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Moguce da zeza regler...on bi trebao da daje konstantan napon i da ga pegla...na jedan napon bez obzira na obrtaje...tako bi trebalo ja mislim  ::)

I naravno jaci akumulator ne moze da skodi...da ti toliko obara brzo bi ostao bez struje za paljenje...

Mozda ti je oslabio alternator...  ???

Da li se to desava...zaprljao se...

Pa nema dovoljnu snagu...

Sta se desava kad ukljucic jos potrosaca? Štop, pokazivači pravca... ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vreoci - Lazarevac

Svetlo kao i pozicija su jako slabi kad je motor na leru kad se poveca gas pojacava se i svetlo. To eritira jer i kineski motori imaju konstantna svetla. Ma zavrsicu to sigurno ako ne ove onda za sledecu sezonu ima da ga sredim tip top. Nego me interesuje dal je to neki kako da kazem veliki problem i o cemu se odprilike radi...

Pozz za sve ljude dobre volje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Neki tipovi malih motora imaju glavno svetlo vezano direktno na alternator tako da tek kada upalis motor far pocinje da svetli.

Tu regler sluzi samo da ogranici napon odnosno da usled veceg broja obrtaja nedozvoli da napon skoci preko 12 - 13 volti. Normalno na leru nema mozda ni 10 volti pa ti slabije sija far ali se zato kasnije to popravi.

To je napravljeno da bi se sto manje opteretio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd

Neki tipovi malih motora imaju glavno svetlo vezano direktno na alternator tako da tek kada upalis motor far pocinje da svetli.

Tu regler sluzi samo da ogranici napon odnosno da usled veceg broja obrtaja nedozvoli da napon skoci preko 12 - 13 volti. Normalno na leru nema mozda ni 10 volti pa ti slabije sija far ali se zato kasnije to popravi.

To je napravljeno da bi se sto manje opteretio motor.

Regler pegla napon svuda...i na kolima i na motoru...malom, velikim...

Nista ne bi radilo da on ne radi posao! Radilo bi dok ti ne bi otisao akumulator...

Na manjim motorima se vezuje direktno jer nema akumulator...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Vreoci - Lazarevac

Ljudi buni me to sto kineski motori imaju konstantna svetla cak i na leru. Pitam samo dali moze sta da se uradi da bi ih pojacao. Kad odem kod elektricara da nebudem neznalica da mu objasnim sta hocu. Pitam samo dal moze sta da se uradi po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

 

Regler pegla napon svuda...i na kolima i na motoru...malom, velikim...

Nista ne bi radilo da on ne radi posao! Radilo bi dok ti ne bi otisao akumulator...

Na manjim motorima se vezuje direktno jer nema akumulator...

 

Minarelli AM6 masina koja se ugradjuje u Yamahu i neke modele Aprilije radi na principu koji sam opisao !

Cak i Yamaha Aerox ( Scooter ) radi na istom principu !

Struja za svetlo nemora da bude jednosmerna te moze ici direktno, kao na starim Tomosima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja