Jump to content

Moto Zajednica

Transalp (HITNO POTREBAN SAVET)

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Eto, koga zanima hemija i detalji, stampar je sve lepo i precizno objasnio. Semu CDI-a vec sam vec negde video, ali cini mi se da postoje neke specificne komponente. Projektovati plocicu je najmanji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ispravka: origina CINOL je "brez kiselinski" ali je svejedno neupotrebljiv za elektroniku.

pod dva, batali kopiranje originalnog CDI naletećeš na hibridić na keramici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

kutijica je inače sr@nje, ništa naročito. ima na netu cdi-jeva za smogradnju sa picem ili atmelom jako dobrih.

e, da , kako je krenulo ni ono 60:40% za Sn neće uskoro da važi. ode na 97% Sn i 3 % Cu ili Ag, ma ništa ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Evo ga i shema i jos dosta toga: http://www.transalp.de/technik/pd-technik/reparaturen/zuendbox.php

Stampana plocica jeste najmanji problem.Malo veci problem je gde nabaviti MB4213 koji je regulator ugla pretpaljenja.

Sledeci problem je transformator u pretvaracu napona,gde nabaviti tako malecko jezgro,a ako cemo da pravimo original,onda bas mora taj trafo.

A treci problem je ona keramicka plocica koja je zaduzena za pogon malopre spomenutog transformatora.

E kada se rese ova tri problema,proizvodnja moze da pocne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Šteta što je sve tako,kad su ga tako zakomplikovali mogli su malo bolje da zaleme konektore a ne da im se pojavljuju ladni lemovi kosooki žuti to rade namerno....

Ne rade to Japanci namerno, i dobro je zalemljeno nego je stvar u poziciji CDI-a na modelima do `94 godine. Sediste vrsi pritisak na CDI i lemovi popuste. Od `94 CDI su postavljeni u lezeci polozaj i problem je resen. Veoma jednostavno.

 

kutijica je inače sr@nje, ništa naročito. ima na netu cdi-jeva za smogradnju sa picem ili atmelom jako dobrih.

Gujo, da li si nasao te seme bas za TA/AT ili su u pitanju neki univerzalni CDI? Daj neki link ako ti je pri ruci...

Da li se CDI medjusobno, i u cemu razlikuju kod 4T/2C motora? Kontam da je sve manje vise isto osim konektora.

Kako je CDI za nase masine dosta skup, jako lepo bi bilo da si napravimo rezervni koji bi mogli da nosimo sa sobom. Kao sto Joska nosi regler za ne daj boze. Na terenu tesko da moze da se preleme konektori ako nemas, kao ja, gasnu lemilicu sa buvljaka (700 din). E, sad bonsek vec ne nosim sa sobom. :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ej drugari, trebao sam jutros da krenem na more ali avaj, jutros mi je crkao cdi na transalpu. Reshenja koja su mi pomogla do sada vishe ne rade... Treba mi ili popravka ili polovan/nov CDI shto pre pa da sustignem drugare... Inache propade odmor a ja cu dozhiveti nervni slom... :)

 

Ajd na ivan.rusic@gmail.com ili 063/336-500 ili ovde ideje predloge ili shta god. Ja sam u bg.

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

pogreshno se izrazih, lemovi su u pitanju... kad pritisnem prstom plastichni konektor odozgo i sa strane upali se cilindar i obrtaljka poskochi i motor vrti u leru i preko 4-5iljada obrtaja.. tj sve radi kako treba.. probao sam drugarov cdi i sve radi ok... nije problem u kablovima... samo cdi konektor ne radi..

 

e sad... nadjoh cdi u solunu za 120 € i to cu sigurno kupiti. ali ne znam dal da utovarujem motor na voz pa da dole zamenim to.. ili da se neka dobra dusha aktivira danas ili sutra i zaradi neki € :D

 

ja sam na karaburmi.. motor mogu da upalim al ne mogu da ga vozim osim neshto blizu na zalet jednim cilindrom pa ler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ajde ljudi pozajmite coveku CDI na 10 dana da mu ne propadne odmor. Rusicu, ako pasuje od afrike, ja cu moj da ti pozajmim da preguras odmor, mogu da zamislim kako bi poludeo na tvom mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo proveravam iz kola poruke, hvala ljudi, ja vec zapichio ka Joski da madjionichar odradi svoju tachku :)

 

josh jednom hvala obojci, nadam se da sutra krecem u sunchane krajeve (na motoru a ne glupom vozu) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Cdi sredjen,morala se prelemiti cela ploca.Sada ne prekida.SVe to smo zalili pivkanom,da dugo traje  ;D

Odmor moze da pocne! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

neka luda ulichica... polovno, kradeno, novo... uglavnom sve ima i sve mozhe da se nadje... pitacu ove moje dole kako se zove ulica pa cu upucam na mapi zastavicu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

neka luda ulichica... polovno, kradeno, novo... uglavnom sve ima i sve mozhe da se nadje... pitacu ove moje dole kako se zove ulica pa cu upucam na mapi zastavicu...

Odysesos street, tu se sve desava oko moto opreme i delova. Trazi Spirosa, zna srpski, kul je tip i pomoci ce svakom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja