Jump to content

Moto Zajednica

motori za nize ljude, tipa afrika i transalp.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

zanima me jel ima motora te vrste koje mogu voziti i nizi ljudi, na primer visine oko 170. ja se unapred izvinjavam ako sam promasio podforum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

mislim da sam potrefio temu posto ima i nas nizih koje zanimaju ovi motori a ja licno ako mi slucajno ulete neke vece pare da si mozda kupim tako nesto ali bas ono za uzivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

bogme lep je dominator, a i video sam sta mu ti radis, tako da je i izdrzljiv...

jel jos ides na onu offroad stazu?

ajmo bre kolege nizi ljudi, znam da vas ima, javljajte se i vi malo, znam da vas ovo zanima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

bogme lep je dominator, a i video sam sta mu ti radis, tako da je i izdrzljiv...

jel jos ides na onu offroad stazu?

ajmo bre kolege nizi ljudi, znam da vas ima, javljajte se i vi malo, znam da vas ovo zanima   ;)

 

Ha, pa ne radim mu ja nista, za sta on nije napravljen, ja se vise po putu vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Jedino gde moze da te zeza je po gradu... parkiranje i tako okretanje u mestu... cim das gas, ma 10 na sat sve razlike padaju u vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

stariji...noviji je 820mm

 

Ne , serijski je isporucivan sa sedistem 780mm , a opcionalno sa 750mm ili 820mm .

 

"By taking advantage of BMW's ergonomic options, the 780 mm seat height can be adjusted to provide a more personalised riding position. Lowering the seat by 30 mm is a no-cost factory option. Alternatively, it is possible to have the seat raised by 40 mm - an optional extra - to provide a more practical seating position for taller riders. No other motorcycle in its class offers the same degree of adaptability as the F650 GS."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

za nize ljude moze TA ali pod uslovom da spuste zadnje vesanje, F650 je jedan od motora sa najnizim sedistem u klasi, a afrika osim RD03 je sveka previse visoka osim opet ako se ne spusti i prednje i zadnje ogibljenje, a sto se tice ukupne visine, oko 800mm je ok visina sve preko 820 je visoko za ljude koji su 175 i nizi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

bullet ko ti je rekao da su afrika i transalp za nize ljude??

kojo ne lozi coveka bre pa tebi je i R1 bio visok

ako znas mozes svaki da vozis samo sto dok si na semaforu na motoru sedis na pola bulje tj na butini a to smara i plus je rizicno pri naglom kocenju ili offroad-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sve zavisi koliko si uporan.

 

Ako si nedorastao, nije problem voznja, ali padovi od 0-5kmh i muke sa semaforima, neravninama i manevrisanjem su svakodnevnica, a tezina motora donekle olaksava ili otezava stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

bullet ko ti je rekao da su afrika i transalp za nize ljude??

kojo ne lozi coveka bre pa tebi je i R1 bio visok

ako znas mozes svaki da vozis samo sto dok si na semaforu na motoru sedis na pola bulje tj na butini a to smara i plus je rizicno pri naglom kocenju ili offroad-u

 

ma znam ja da afrika i transalp za nize ljude nego sam samo mislio na taj tip motora. tacnije ti putni motori pa me zanimalo dali ima i tako nesto za nas nize u slucaju da mi stigne neki visak kinte pa mozda tako nesto da kupim da imam za uzivanje, kampovanja i slicne akcije.

nebi bas da sedim na butini, nije to bicikl :P motor je dobar osobi koja moze celom nogom da stane na beton, a ne onom koja jedva dodiruje patos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ljudi pricate pogresno. BMW koji se pominje je jedan od najnizih endura i to je tacno ali svaki motor moze da se podesi za po 5-10 cm(neki vise neki manje ). TA jos i mogu malcice nizi ljudi da voze(misli se na grad i stani-kreni rezim) ali Africu nikako. Ja imam 180cm i africu ne mogu da vozim u standradnoj postavi. Odnosno mogu ali stajanje na semaforu nabija (da ne kazem sta). Kada se krstari putem onda nije nikakav problem. Moze i covek od 160 da vozi afriku. Medjutim problem je kako ce da se zaustavi =)  

A sto se tice okretnosti, tu je svakako do coveka. Poznajem nize ljude koji jedva dodiruju patos ali voze kako hoces, i na 5kmh i na 205kmh

A znate da se enduro vozi kao bicikl tako da ne vidim tu problem.    

POZZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Freewind. Iznenadilo me koliko je nisko sediste. Inace, sa 170 mozes da vozis koji hoces cruiser  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

i vozim trenutno cruisera, i jako mi je prijalo u pocetku ali sam shvatio da mi vise odgovara kada su mi noge ispruzenije u stajanju kao na primer na sestrinom BT-u pa cu polako poceti prelaziti na druge klase, trenutno gledam ovako neke motore od 500 kuba da vidim sta bi mi od toga odgovaralo. ali ako se nadju neke pare da si mozda uzmem ovako neki putni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Ja sam 177 cm. Kruzera vozim stalno i odgovara mi kada stopalima skroz dodirnem put.

Ali povremeno vozim TDM900 i namucim se po gradu jer sa pola stopala stojim,a on je tezak. A naglo kocenje bi moglo biti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja