Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT 600

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 560 postova

Trenutno jurim da kupim XT 600 oko 90 godista-imate li nekih saveta,na sta obratiti paznju,kakav je za odrzavanje i uopste kako se pokazao...koja mu je cena u ovom zimskom periodu(za redovno odrzavan)-unapred hvala...pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

i ja sam se nesto interesovao u zadnje vreme... evo odgovora meni jednog forumasa:

Zdravo,

 

ako imas vremena pogledaj sajt na adresi http://www.horizonsunlimited.com/hubb/yamaha-xt600-technical-forum/

To je jedan od foruma specijalizovan za yamahu xt. To su u sustini motorcikli napravljeni da traju, budu jednostavni za odrzavanje. Delove i majstora za njega mozes naci gde god hoces. Svi majstori navedeni na forumu verovatno zmurecki znaju da ga odrzavaju. Sto se mog tice, ja ga uglavnom sam odrzavam. Naravno za ozbiljnije zahvate (kojih Bogu hvala nije bilo) bih se obratio majstoru. Postoji jos bolji forum to je www.xt600.de ali je na nemackom jeziku koji ja ne razumem na zalost.

Budi oprezan kod kupovine jer je to motorcikl star 17 god. Iako su oni prakticno neunistivi, ne znas kako su ga raniji vlasnici tretirali. Mozes proci odlicno, a mozes imati i raznorazne troskove. Najosnovnije gume+ unutrasnje gume, lanac, lancanici, lanac bregaste + spaner itd. Boljka im je zupcanik 5 brzine koji se kod ranijih modela nije dovoljno podmazivao, pa se desavalo da propadne. Taj zahvat nije nimalo jednostavan, jer mora ceo motor da se rastura da bi se doslo do menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Evo jedna preradjena XT u supermoto, doduse 2000 godiste.

 

Picture010.jpg

 

Sa njom sam prije neki dan presao preko 200 km. Lijep motor za voziti iako se osjeti da je pravljena da bude radni stroj. Doduse sa ovom, ovako preradjenom ne mozes na teren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

ma XT je madju motorima ko sto su buba i 123 medju kolima. sam agregat je vise manje ostao identican vise od 20 godina, pa valjda vredi :shock:

kolko sam shvatio jedini veci problem su imale od 86-89 sa grejanjem, pa su onda ubacili hladnjak za ulje i spustili prednji blatobran do tocka i time resili problem.

skoro sam obletao oko jedne tenere '90 (buljava), mnogo dobar trip. ista 'vaka:

 

ii6Zh_yamaha20xt60020tenere20ed3.th.jpg

 

kad pogledas malo po netu, ko god je gazio preko sveta, jahao je najverovatnije XT.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

XT je jedna extra pouzdana raga. Pogledaj sta iznajmljuju po Africi u pustarama, i ne treba ti dalja preporuka.

 

Sto rece neko, kao vw buba medju kolima.

 

Ima doduse mekane viljuske, kao i vecina endurasha, pa ako roknesh, mora da se nataknesh uz drvo da ih ispravish :) Nije za motocross, jer je tezak (oko 170ak kg koliko se secam..)... A po shumama i gorama, brdima moze. Sa mojim su se navodno popeli na Pancicev vrh (oko 2017m).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Pa,to sam uglavnom cuo i ja,rasterecen motor,bez neke nepotrebne elektronike...ali naravno uvek je dobro cuti vise misljenja-pogotovu od ljudi koji su vozili ili voze ovaj motor...hvala na informacijama-pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlican motor. Od problema jedino znam da modeli bez anlasera imaju problem sa strujom, tacnije ignitor ume da se pokvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
ma XT je madju motorima ko sto su buba i 123 medju

kolko sam shvatio jedini veci problem su imale od 86-89 sa grejanjem' date=' pa su onda ubacili hladnjak za ulje i spustili prednji blatobran do tocka i time resili problem. [/quote']

 

Ovako, ima tu dosta caka, ne može se generalizirati:

1. Problema sa pregrijavanjem ima samo model Tenere 600 1VJ, to su

godine proizvodnje 86 i 87, eventualno i poneka 88, no onda je veæ

izašao model 3AJ, koji je bitno promjenjen.

2. Problem sa 5 brzinom takodjer imaju samo modeli do 1988 godišta, i

to 55W, 1VJ i 34L. Razlog je predugaèak prijenosni omjer u 5 brzini, a

rješava se jednostavnom cakom - ne voziti motor u 5-oj ispod 3500

okretaja i sve ok.

3. Probleme sa strujom takodjer dijele mnogi motori XT serije, no treba

naglasiti da oni nisu jako èesti i da ih konkurentski model imaju uglavnom

još više, izuzev Honde Dominatora.

4. 1991 je izašla XTZ 660 koji prvi model ( jedan kvadratni far ) ima

loš regulator napona ( ispod oklopa desno, nema rebra ), što se rješava

ugradnjom istog sa novijeg modela ( dva okrugla fara ).

 

Generalno je XT serija vrlo pouzdana u eksploataciji i jeftina za napraviti dobru generalku. Za 400 EUR razbušiš cilindar na specijalu, staviš novi klip sa karikama, bolcnu klipa, gumice ventila i sve brtve i još ostane za servis. I imaš opet motor koji æe gurati 100.000 km. Sve ostalo je stvar vozaèa i održavanja ( ovjes, koènice i slièno ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 560 postova

Znaci u sustini,najvise problema imaju XTZ i Tenere modeli-sto dovodi do zakljucka da je najbolje uzeti upravo XT 600...(a meni je licno i najlepsi-mada je to stvar ukusa) Samo jos da je nadjem odrzavanu za razumne pare-sto nije lak posao...ali ga neko mora uraditi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja