Jump to content

Moto Zajednica

Blago neprijatno iskustvo i par pitanja pochetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Sinotj krenuo sa Banovog Brda ka Zharkovu, vozim Pozheshkom, sredinom trake, uporedo sa autobusom...nekih 50-tak km/h. U jednom trenutku taj isti autobus daje levi migavac i lagano kretje direktno na mene. Nabijam se uz punu liniju i kochim k'o blesav...shto i nije puno obzirom da je motor nov i kochnice nisu josh lepo nalegle. Autobus mi prolazi nekih pola metra od desnog kolena...nije bash mLogo blizu, al' dovoljno da bude intenzivno neprijatno (bar meni kao pochetniku). Sad pitanja: shta je moglo da izazove vozacha autobusa na taj potez? Ako ubudutje primetim da se slichna situacija formira, mogu da ochekujem i da izbegavam. Da li postoji neki nachin da se "ubrzano" razrade kochnice? Vozhnja sa blago pritisnutom prednjom u krug po parkingu ili tako neshto? Shta sam josh mogao da uradim shto bi mi pomoglo u situaciji? I ne mislim..."da stignesh autobus i da se vozachu nachestitash mile Nove Godine"...to je posle situacije, a i pitanje kol'ko bi bilo kome pomoglo. :) Da li postoji neka obuka za vozhnju motora u ovom gradu? Sve auto-skole koje sam zvao su sretjne da mi organizuju polaganje, al' niko ne vrshi obuku. Ovako nahvatam par prijatelja/poznanika koji voze malo duzhe da mi objasne neke stvari i chitam shta god stignem ovde, al' obuka na licetu mesta je ipak neshto drugo.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Prvo da naucis da ne vozis u "mrtvom uglu" autobusa ,jer te vozac ne vidi u retrovizoru zato je i krenuo na tebe !uvek gledas da nekako vidis vozaca u njegov retrovizor i razmisljas unapred. . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

nemoj da se vozas po BG-u  :)  ma samo imaj na umu da si ti gotovo nevidljiv za ostale automobile, i predvidjaj sta ce ostali da urade...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Nevozis uporedo sa nikim ili si brzi ili iza njega i ocekujes neocekivane poteze

 

ovo je po meni pravi savet.

 

ja upravo tako vozim u gradu. znaci, ili si ispred njega tako da te on dobro vidi ili si iza njega ali tako da mu budes u najmannje jednom ogledalu. i obavezno "kontakt ocima" sa njim. dok sam uporedo sa nekim vozilom trudim se da to traje sto krace. znaci, gas koliko god to moze a da bude bezbedno i za tren sam u njegovom vidnom polju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Prvo da naucis da ne vozis u "mrtvom uglu" autobusa ,jer te vozac ne vidi u retrovizoru zato je i krenuo na tebe !uvek gledas da nekako vidis vozaca u njegov retrovizor i razmisljas unapred. . .

 

Bas ovako kako ti kaze covek!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kao nekome ko se krece na dva tocka,pa jos u gradu,potrebno ti je tzv. sesto culo.Sa vremenom i kilometrima postaje sve izrazenije.Postajes jednostavno svestan svih "mogucih" opasnosti i tvoj personalni racunar=mozak,kalkulise sve te podatke sve vecom i vecom brzinom.

Par saveta za pocetak:

izbegavanje horizontalne signalizacije,"kontakt ocima",jedan prstic uvek na kocnici,SIRENA,to da treba da mislis i za druge,to je obavezno i kad se kreces i kad stojis.Jednostavno nista ne sme da te iznenadi.

To sto si se zapitao oko svojih postupaka je veliki+

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

uvek moras da bides u sitvaciji da ramljisljas sta ostali vozaci hoce da urade . na otprilike iza polovine svakog vozila postoji mrtav ugao ako nemas vozacko iskustvo sa kolima vidi sa nekim na parkingu da ti pokaze u kojoj poziciji na retrovizorima nevidis nikoga levo i desno od tebe iako je tu . ovo da nevozis u mrtvom uglu se odnosi i na kola i na motor . druga stavka drzi rastojanje nemoj se nabijati u dupe onome ispred tebe .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Ili kupi neki motor koji ima glasan auspuh i resio si problem jer ce svi obracati paznj na tebe  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Hvala svima na odgovorima i savetima. Pokushatju da ih poshtujem u vozhnji koliko god mogu. Za skolu defanzivne vozhnje sam nazhalost zakasnio ovaj put, ali u sledetjem terminu se materijalizujem tamo kako znam i umem. Nego, niko mi ne reche za razradu kochnica...nish', vozim lagano i oprezno pa kad nalegnu - nalegnu. Bitje testirane na parkingu s' vremena na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja