Jump to content

Moto Zajednica

yamaha ybr 125 ili yzf r125

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

da, da dobro ste procitali.

 

dakle zanemarimo izgled i performanse interesuje me izkljucivo izdrzljivost ova dva motora tj. koju kilometrazu mogu da nabiju a da nemaju nekih kvarova i da li moze sa njima negde dalje pod dalje smatram 600-700 km posto ybr ipak ima vazdusno hladjenje.

 

pocnimo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sta tebe u stvari interesuje?

Ako mislis da ce da se pokvari,a ti onda nemoj nigde da ides.Ne vidim razlog za strah.Ako ti je sprava ispravna i redovno odrzavana,prepreka ne bi trebalo da bude.

Ljudi su obilazili Jugu (onu original,veliku) Tomosima,Vespama,raznim drugim spravama,koje su uz svo duzno postovanje bile (i jos uvek su) na nizem stepenu "tehnickog razvoja".Vrlo cesto bez ikakvih problema.

Yamaha ako crkne,baci je odma'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

zavisi i od tvoje visine. sto se tice polozaja sedenja tu ti YBR ima prednost dok YZF ima prednost sto se tice hladjenja.

ja bi ti svakako pre preporucio YBR ako ces na duze ture.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I jedan motor i drugi imaju prednosti i mane. Ja bih ybr izabrao zbog boljeg polozaja vozaca, cene a i verujem da je udobniji. Yzf je lepsi, sa vecom putnom brzinom ali i dalje predstavlja R. Znaci neudoban i zamoran polozaj vozaca ali je zato mnogooo lepsi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Moj junior je na YBR-u prokrstario Srbiju ucestvujuci na svim grupnim BJB voznjama tokom prosle sezone (Djerdap, Golija, Vlasina...), sa mnom je vozio takodje relacije od po 100-200km, sto Ibarskom magistralom, sto sporednim putevima i nikakvih problema tu nema sa tim motorom. Samo redovan servis (motor je kupljen jula 2007. pa je zbog garancije to i onako moralo da se radi). Takodje, on ga relativno cesto vozi i po Beogradu i tu u gradskom rezimu voznje YBR ne pokazuje nikakve slabosti zbog vazdusnog hladjenja.

 

Sve u svemu jako zahvalna masina u tog kategoriji ali s druge strane nemam iskustvo sa r125 pa poredjenje ne mogu da dam.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

mene interesuje samo da ne budem vise kod majstora nego da se vozim, da nemaju decije bolesti kao piaggiove di tech masine.

 

tako da uskoro punim 16 i kad bi uzeo ybr uzeo bi novu. A sto se tice putovanja to mislim na ovako neke ture po srbiji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja