Jump to content

Moto Zajednica

Nije kinez, "KRAGUJEVČANIN" - Orion Cruiser 125/250

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Da li je neko čuo nešto o ovom motoru ili vozio?

 

Orion Cruiser 125/250

http://www.orion-kg.com/srpski/motor_cruiser.html

cruiser.jpg

 

Dimenzije

Dužina x Širina x Visina (mm) 2160x770x1145

Osovinsko Rastojanje (mm) 1470

Masa (kg) 150 kg

Mesta za sedenje 2

 

Motor

Tip Motora Dvocilindricni četvorotaktni

Radna Zapremina 125ccm / 250ccm

Hladjenje prirodno vazdusno

Startovanje alektrični starter

Max. Snaga 7.5 kW / 12.5 kW

Max. Brzina 95 km/h / 125 km/h

 

Sasija

Ram čelični

Prednje Ogibljenje teleskopsko uljano

Zadnje Ogibljenje Uljano

Dimenzije Pneumatika 130/60x17 (prednja)

130/60x17 (zadnja)

Kočioni Sistem disk napred

disk pozadi

 

Prenos

Primarni lancani

Menjač manuelni petostepeni

 

Gorivo

Tip bezolovni

Ulje za motor 2 l

Kapacitet Rezervoara 11l (sa rezervom)

Potrošnja 3.5 l/100km /

4.5 l/100km

 

Boja Siva

Crvena

Crna

Plava

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Наравно да смо чули (и видели). Оригинални произвођач је кинески "Џонвеј". Мотор је 253-ка, какав је на доста кинеских крузера, а ствар је неспретно склопљена и без имало "шлифа", а и поприлично је скупа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

OK, hvala na informacijama. Nisam uspeo da pronadjem nešto više o njemu, kao ni cenu, pa sam pitao.

Znači, u principu ga treba zaobići. Po meni je i malo snage iz 250ccm3 ali je razumljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Фино преко две 'иљаде, а и да га видиш уживо, не би ти се свидео (због оног "Ђаво је у детаљима").

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada sam ga gledao na slikama mislio sam da je ovo stvarno dobro motorce. Kad sam ga video uzivo razocarao sam se. Nekako izgleda skroz glupo. Zavrsna obrada 0. Da je malo jeftinji pa bi i moglo nekako da prodje ali sa ovom cenom ne deluje mi kao dobra kupovina. Ako i dodje kao sto je najavljeno Raptor SPT 350 za 1900e ne vidim ko bi u opste gledao ovog Oriona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Koliko sam upoznat naj jaca verzija je 350ccm vodom hladjeni paralel twin. Naj verovatnije slican motor kao i kod Raptora 350.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

Gledao sam ga na sajmu motora .Motorce kao motorce ali rupa koju ima sa gornje strane rezervara svasta ;D.

Stvarno je kao za skuter na vodi.mada ribice sto su bile uz njega auuuuuuuuuuuu.Pojma nisu male o motoru aili zatooooooo bruka izgledaju.

moglo bi se od njega nesto i skrojiti ali mnogo para. ;) ;) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

у ових пар година јел имао неко са форума ово чудо :zbunjen: и наравно како се показао, одржавање, делови итд ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Најближе искуство имао је неко од Панчеваца "Аполаша" током прошле године, када му је један стао на црту и био одеран. :moto3:

 

Овај са 250 је очигледно са твином каквог имају готово сви крузери те кубикаже код нас. Барем са тиме не би требало да је проблем. Ни остало на њему мени не изгледа као неки хај-тек који се не поправља лако.

 

Е сад, сећам се да је имао врло офрље постављене пластике и да је имао хрома и никла и где естетски не би требало (ослепе те сјајно хромирани троуглови предње виљушке). Мени се није свидео ни уклапање боја јер су на свим пластикама дали по једној боји. Истина, може то лако да се среди, али да си макар Кинези то урадили...

 

Чини ми се да су Крагујевчани нескромно тражили 2200 евра.

 

Него, чини ми се да имају ово, али 125-цу у продавници која има два слова и знак "&" између, а налази се негде испод Панчевачког моста, у згради где је била БИМ Славија или ту негде. Није ти далеко, па можеш да погледаш уживо...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ево стиго ми мејл из КГ :

10 CRUSER 125ccm 40018 135,550.85 159,950.00 дин

11 CRUSER 250ccm 40019 154,491.53 182,300.00 дин - ово је коначна цифра за кеш :zdravo: = 1770еур 1еур = 103 дин

Kragujevac, 22.04.2010.god. DIREKTOR: ILIĆ Dragiša dipl.maš.ing.

 

а сервис долази на кућну адресу - наводно по пријави ... -пријатно изненађење :takoje:

 

али нажалост пошто сам га уживо видео и попричао са човеком који га продаје половног преко огласа :

-то је сувише велика машина за моје потребе провлачења кроз градску гужву :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Опа... појефтињују...

 

За три-четири године има да падну на 'иљаду евра...

 

На страну да ли теби лично одговара, је л' имаш неки утисак да поделиш са нама, поготово оне лоше?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хмм, шта рећи ... пази ја реално нисам га ни много загледао јер сам бануо код човека онако без најаве, мотор је био у гаражи прилично тамној...

оно шта сам могао видети је величина и неко одокативно стање мотора које није лоше чак делује као ново...

али нит сам га терао да га пали ни да га изводи напоље јер нисам више био заитересован кад сам видео колики је :neznam:

 

оно око квалитета израде оклопа пластике итд мени нема разлике између њега и Хонде ЦБФ коју сам гледао дан раније (ради се у Индији...)

мада опет наглашавам да ја немам искуства у одабиру мотора јер сам се озбољније дружио само са Либертијем... :moto3:

 

али ако те занима ево ти оглас па види са човеком:

http://www.prodajauto.com/detaljnije_motocikli.php?auto=191&m=polovni-motocikli-Hyosung-orion%20250&cat=1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Dakle, skroz kasnim, tek sam sada video ovu, ali evo i ja da se "zapljunem!", mozda nekom bude od koristi.

 

Drzao sam prodavnicu kineskih skutera i motora dve godine (2008 i 2009), i imao sam jednog u salonu, nazalost 125ccm. To je bio bas Jonway, drugar iz bas BGD uvezao nekoliko komada iz Italije. Nazalost, cena je bila previsoka, 1800 eur za 125ccm, nije islo.

 

Uglavnom, motor mi je stajao par meseci u radnji i malo sam ga i vozikao. Nije ni ta ko ruzan ni tako los. Ona prva slika je nesretno izabrana, evo jedne bolje

 

384-609-thickbox.jpg

 

Plastika je prilicno nikakva, ali su ALU delovi bolji nego kod prosecno kinezima, vile su ok, kocnice bolje nego sto je uobicajeno, instalacija nesto pazljivije sprovedena itd, itd. Sve u svemu, vidi se neki napredak, nekako su se u Jonway trudili da naprave korak napred.

 

Iz to malo voznje: uobicajeno tvrde prednje vile (mislim da se to da lako resiti zamenom ulja), solidne kocnice, i poslusan ali slabasan agregat 125ccm (isti ko na Spint Princ-u)

 

Bez obzira sto je slaba kopija Scarvera, mislim da je sa masinom FMM253 (250 ccm, kao na Kinroad-u) pristojna spravica, i sa sadasnjom cenom u orionu od 1700 eur

(pre dve godine je orion trasio 2.500 za taj motor), to nije po meni los pazar. Ja sam sa tim masinama 250ccm imao ok iskustva, ako karburatori ne prave problem, lepo rade i vuku, ali ako karb. brlja, ne vrede ti nikakve intervencije, samo da bacis i stavis novi. Nikada nisam otkrio pravi razlog, ali mislim da je verovatno poroznos odlivaka u pitanju...

 

Uvek ostaje pitanje da li polovni japanac ili nov kinez? ali po meni to bi ovde bio off, necu o tome...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja sam jedan od vlasnika Oriona 250, imam ga vec godinu dana..... Mnogo je losih misljenja izneto o ovom motociklu, sigurno nepravedno ali verovatno zato sto postovani prijatelji nisu imali priliku da ga provozaju i uvere se da je to zaista jedan od boljih Kineza, sasvim pristojan i ozbiljan motocikl. Po koncepciji vise pripada enduru ili supermoto ali perfomanse su mu takve da se sa pravom moze reci i da je to sportski motocikl sa dobrim ubrzanjima i prihvatljivom krajnjom brzinom ( fabr. limitirana ). Veoma se lako vozi, polozaj vozaca udoban; ne zamara, agregat vrlo elastican. Pri visim obrtajima postaje vrlo zivahan, zvuk iz drugog plana, dubok sportski ( sa fabrickim auspuhom ). Veoma lepo spiluje a potrosnja je smesna u poredjenju sa onim sto dobijate; ni 3,5 litara na 100km, naravno u voznji bez maksimalnih obrtaja. Odlicno koci, menjac prilicno precizan, dva svetla asimetricna odlicna za tu kubikazu, migavci besprekorno funkcionisu. A sad i ono na sta ja imam zamerke kad je u pitanju ovaj motor. Poluga nozne kocnice je malo zavucena ispod desne plastike " rezervoara " tako da j u pocetku dok ne naviknete prilicno smeta , plastike nisu na nivou ovoga gore navedenog a takodje i sajle. Sve u svemu to i nisu neke posebne mane da bi narusile opsti utisak o ovom motociklu za koji mogu da kazem da je iznenadjujuce dobar s obzirom da je Kinez.... definitivno mislim da je on negde na dobrom putu da dostigne Japance ali iskreno trebace mu jos malo vremena!

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма није у питању вожња, већ утисак који моторин оставља - много је офрље састављен (мислим на пластику од цајгера, до спољних пластика) и без пуно смисла за детаље (ово се посебно види код нпр. црвених или плавих, не сребрних).

 

А супермото и или ендуро може да буде када ја будем витак и плав - ово је чисто друмски мотоцикл.

 

Да га продају за мање паре, тј. за ниво технологије које пружа, мене би сигурно заинтригирао као нешто што се купи у јесен, смести у гаражу, током зиме зеза са довођењем до ума, да би се истер'о из гараже у пролеће.

 

Што се тиче полуге кочнице, ако не помаже самостално савијање мало-лево-мало-десно, сигурно може да помогне сваки солидан бравар.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Мени ово много лепо изгледа, али ми се чини да му је цена мало прејака за кинеза. Не доводим у питање поузданост машине, мене мој служи већ трећу годину без икаквих проблема, ал' пластике, варови, гуме, катастрофа.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda varadero 1000

ja imam skuter od Oriona.Presao je do sada preko 30000km,sa menjanjem tri kaisa i jednom rolnica.Mislim da su Kragujevcani dobri a i servis sluzba je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

nadjoh jednog ovakvog u oglasima, pa me zanima zna li neko kako stoji sa rezervnim delovima i servisima? meni se cini kao ok, ali ako nema delova i majstora, dzaba sve ostalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja