Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nesto sam bas gladan. Progutao sam sva slova osim p :). Mislio sam na klip  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

U prvoj recenici sam te pohvalio, u drugoj samo opisao tvoj post o predjenoj kilometrazi od 200 km u cugu i uupnih 500 km koliko si naveo u oglasu, a u trecoj rekao da svi nesto lazu po pitanju kilometraze, i postavio pitanje,  ili si ti svega nekoliko puta vozio motor u koji si ulozio preko 2000 eur a o radu da ne pricam.

Posto si mi "lepo " objasnio, zahvaljujem na objasnjenju, i sto si izostavio rec koju si hteo da napises.

Sad mi je jasnije kad si rekao da si 200 cm visok i 100 kg tezak, zasto iz svakog tvog posta izbija gorost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

gledam neko vreme da uzmem Raptora.. cena do koje sam spremam da idem, brzina i potrošnja koje mi skroz odgovaraju, itd, a i nisam nikakav bajker, nego čisto za merak, pa makar ga prodao puno ispod cene, nije neki problem.

 

nego, pitanje mi je, čitao sam negde po forumu al stvarno ne znam gde, da je Raptor u nekom momentu negde bio 1270 eura?

Najniža cena za koju znam ovde u Nišu je u Jagodin Mali ona radnja na uglu gde je Raptor 157,000 dinara, ili po sadašnjem kursu nekih 1550 evra.

Zna li neko gde ima da se to jeftinije nabavi, u Nišu, ili po narudžbini, ili kako god?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

zdravo drugari ,umorio sam se više tražeći neki jači agregat za ovaj moj raptor ,tako da ću ga najverovatnije prodati, motor je za manje od godinu dana,prešao 1000 km uradio sam mu i drugi servis u avgustu mu je prvi rođendan neznam koliko bih mogao da dobijem za taj motor ?zamolio bih vas za neki predlog e  kada ga prodam onda neka jača makina, ne vredi sa ovih 125 ccm nemože da iznese mojih 95 kg i ako još nekog stavim gore ne ide nikako  meni se motor sviđa izuzetno i kada bih našao neki jači agregat ne bih ga prodao nikada tako da evo još jednom molim za pomoć ili neki realan predlog za cenu ili info gde pronaći jači agregat

pozz i hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Пронађи у огласима нешто овакво  http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=61189&trazi=1&ur=1&model=150&m=Kinroad-Castom (или чак пазари новог - кошта у кутији 1000 евра) и направи рокаду мотора, па продај оно што ти не треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

interesantan predlog ali ipak ni ova varijanta ne bi mogla da prođe bez somića eur što je prilična kinta  ,gledao sam po netu malo ljudi prodaju raptora za 1100 eur ja moj  ne dam za te pare jer kažem kao nov je, neka ga kod mene a jači agregat  će se već naći(nadam se)pozz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Konacno posle sto godina nasao sam vremena da povadim katalizatore :)

Procedura nijes strašna treba malo alata, malo vremena i još ako su drugari raspoloženi sve bude gotovo za manje od sat vremena.

Iskreno receno dobija se malo dublji zvuk i motor lakše radi. Prilikom ove "operacije" skontao sam neke stvarcice koje bi trebalo izmeniti na samom izduvu kako bi zvuk bio jos lepsi :)

Izduvna cev na pocetku je dupla tj. unutar cevi ima uža cev koja sama po sebi ograničava protok. i naravno čim bude bilo vremena i volje treba to srediti.  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

drugari gledao sam neki obrtomer na louis  katalogu(http://www.louis.de/_10dc717d093870a7e94d829a7616eda67d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=480&wgr=346&list_total=14&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10034791)  e tu sada piše da je kompaktan samo sa paljenjem koje nije CDI moje pitanje kakvo paljenje ima ovaj moj raptor ima tu i neki analogni koji je još jeftiniji ali j ane znam koji da kupim , hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Pozdrav, pratim ovaj post već mesecima ali nisam imao ništa pametno da kažem, ili ste vi već pisali o tome, pa sam samo pratio temu...

Video sam u par poruka da se pominje snaga raptorovog agregata od 125, tj njen nedostatak, pa me zanima da li je još neko osetio to da posle razbušivanja auspuha i POTPUNOG odstranjivanja ove eko pumpe ili kakogod da se naziva - motor ko da ima koji kubik više..?  ??? jeste malo čudno, ali ko da mu se povećala snaga, ali bar za trećinu...! ovo mi se i pre činilo, ali sada sam ga prvi put oprobao sa suvozačem (ukupno 170kg obojica) kako po ravnom, tako i na uzbrdicama i vukao je pošteno, čak i cimao pri ubrzanjima, toliko da su nam se kacige sudarale :) ...i to je reklo još dva lika kojima sam dao da probaju i kažu da li imaju taj osećaj (a probali su ga i dok je bio u fabričkom stanju)... kažem ovo zato što se i meni mili da ugradim neki viragoov 250 V u njega ili tako nešto, o čemu smo više smorili jedni druge, ALI kad ovako vuče i ubrzava, nekako kao da je sam agregat saznao za moje planove da ga menjam, pa se trudi da me odvuče ovakvim ponašanjem od toga :) :) :)

Inače šta ako bi se promenili samo cilindar, glava motora i dekla, mislim da se sklone ovi i ugrade od 320ccm Dajtonini.... tj da se ne menja sve... da li to može ili taj veći agregat ima i veće ostale delove agregata....? Na oko su mi identični, sem cilindara...

 

PS. ako bi se skupili svi mi koji bi da menjamo agregat za 350ku (ako bi cena bila OK) i sa tim brojem otišli u Massetechnic da naručimo... možda bi se i nakanili da nabave... ionako im one Dajtone stoje neprodate... (ipak je 3500€ mnoooogo za kineza...).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Za prepravku ovog agregata treba mnogo vise od promene cilindra i klipova - ne isplati se. Ja sam zvao massetehnic i kazu da nemaju cele agregate, mada mozda su ih do sada dobili. U svakom slucaju bolje nov agregat nego budzenje starog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Ma predpostavio sam, ovo mi je vise kao neki potez ocajnika... :)

Zvao sam i ja, kao i svi ostali - ili nas ne razumeju sta pitamo ili su dobili naredjenje da isto odgovore i ne pristaju na duzi dijalog na tu temu...  >:(

A onolike Dajtone im stoje neprodate... kada bi stavili te agregate na prodaju, mislim da bismo se razgrabili oko njih  ;D

Zato i kazem da svi zajedno koji imamo takav cilj, da se skupimo i narucimo od njih... aman pa mi smo trziste... mi diktiramo! Valjda je i kod nas tako, nadam se...

Ili druga stvar:

Da narucimo od: http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=25 ako moze... mozda su poslovniji od nas... u svakom slucaju imaju 250ke i 300tke u ponudi... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ma predpostavio sam, ovo mi je vise kao neki potez ocajnika... :)

Zvao sam i ja, kao i svi ostali - ili nas ne razumeju sta pitamo ili su dobili naredjenje da isto odgovore i ne pristaju na duzi dijalog na tu temu...  >:(

 

Zvao sam ih i ja i smarao i dosadjivao i sve po redu :), i na kraju dobio odgovor da je jako komplikovano uvoziti kompletan agregat, posto se to po nasem zakonu tretira kao i kompletno vozilo i moralo bi prolaziti istu carinsku proceduru, a pored toga ne bi ga mogli prodavati tek tako, nego bi morali prijaviti svaki prodat agregat zbog serijskih brojeva. Na kraju, kad se sve sagleda, najjeftinije izadje potraziti negdje vani agregat od necega i uvoziti.

Kompletan polovan agregat od 750cc za afriku twin u Italiji je 250e na otpadu, sto i nije neka para. Ako taj agregat toliko kosta, onda neki manji od 350-650 ccm se sigurno moze naci za manje pare.

Kvota koju su meni dali za Dajtonin agregat svojevremeno (prije godinu i nesto) je bila 600e+transport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

ma ja sam slao upit direktno u fabriku i šta mislite jesu li mi odgovorili :'( video sam neki kawasaki 250 CCM ali 40 ks skoro da je identičan ovom agregatu  kada bih našao tako nešto mislim da bi to bila prava stvar, gledao sam po nekim holandskim sajtovima ima puno agregata od 100 -300 eur ali opet prevoz,carina i jbg ode sve to na 600-700 eur ipak ne odustajem naći ću  ga makar morao u kinu po njega ,idem danas da izvadim katalizatore javljam rezultate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

ma ja sam slao upit direktno u fabriku i šta mislite jesu li mi odgovorili :'( video sam neki kawasaki 250 CCM ali 40 ks skoro da je identičan ovom agregatu  kada bih našao tako nešto mislim da bi to bila prava stvar, gledao sam po nekim holandskim sajtovima ima puno agregata od 100 -300 eur ali opet prevoz,carina i jbg ode sve to na 600-700 eur ipak ne odustajem naći ću  ga makar morao u kinu po njega ,idem danas da izvadim katalizatore javljam rezultate

 

Svi trazimo :) i ja necu odustati, ali za sada sam zadovoljan trenutnim stanjem (povadjeni katalizatori (imas na mom postu o tome) izbuseni auspusi, skinuta eko pumpe...) ;)

 

Kvota koju su meni dali za Dajtonin agregat svojevremeno (prije godinu i nesto) je bila 600e+transport.

 

Meni izrazito primamljivo, pogotovo sto je agregat mat ctn! Ali nemam uvid da li se 600e (za nov, 100% uklapajuc motor istog proizvodjaca) isplati..? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Slao sam ja upit u Beta MOTO i nisu se udostojili ni da odgovore. Mada, meni se ne svidja ni zvuk ni vibracije koje proizvode ovi Raptorovi agregati. Mozda me je Afrika "malo" razmazila, ali i dalje smatram da u raptora treba da ide ili V2 ili neki 450-650 redni agregat.

 

Sto ameri kazu "there is no replacement for displacement " :). Ovakav motor, bez prave zvucne kulise jednostavno nije kompletan. Ili Yamaha Virago 250 V2 i njegovi kineski klonovi ili Honda Rebel 450 ili Yamaha XS650 :D.

 

Mozda bi Rebel 450 cak bila i najlaksa ugradnja.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Meni se zvuk posle ovih modifikacija na auspuhu i skidanju pumpe svidja (jos cekam ortaka da mi donese na usb snimak, jer je moj fon crkao, pa sam snimio njegovim, pa cete cuti zvuk...) a vibracije... koje vibracije? Ja imam vibracije samo kad na leru zavrnem gas...

 

A za Beta motors i neodgovaranje - meni nijedna firma do sad za slanje mailova, nebotno da li je to moto svet ili akvaristika - nije odgovorila... zato planiram da skoknem do njihove najblize prodavnice - u Osijek i pitam licno... ali zasada nemam A, a kolima... hm, ne znam zasto ne idem kolima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Meni se zvuk posle ovih modifikacija na auspuhu i skidanju pumpe svidja (jos cekam ortaka da mi donese na usb snimak, jer je moj fon crkao, pa sam snimio njegovim, pa cete cuti zvuk...) a vibracije... koje vibracije? Ja imam vibracije samo kad na leru zavrnem gas...

 

A za Beta motors i neodgovaranje - meni nijedna firma do sad za slanje mailova, nebotno da li je to moto svet ili akvaristika - nije odgovorila... zato planiram da skoknem do njihove najblize prodavnice - u Osijek i pitam licno... ali zasada nemam A, a kolima... hm, ne znam zasto ne idem kolima :)

 

Ima on ok zvuk kad je na leru, ali kad ga treba pokrenuti, moras ga dobro zavrnuti da bi pratio tok saobracaja. Tada ima zvuk koji ne pristaje jednom chopperu. Nakedu, street fighteru ili necem slicnom da, ali chopperu ne. BTW, posto je i moj trenutno u fazi prerade, provozao sam ga bez auspuha...

:D :D :D :D :D :D

 

Sjediste sam nabavio second-hand sa nekog bobbera, a narucio sam zadnji blatobran i auspuhe iz njemacke, nasao prilicno povoljno, pa cekam da dodju. Stavicu i nove rucke, nasao na ebay-u za 10 funti aluminijumske, glodane, prelijepe.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Meni se zvuk posle ovih modifikacija na auspuhu i skidanju pumpe svidja (jos cekam ortaka da mi donese na usb snimak, jer je moj fon crkao, pa sam snimio njegovim, pa cete cuti zvuk...) a vibracije... koje vibracije? Ja imam vibracije samo kad na leru zavrnem gas...

 

A za Beta motors i neodgovaranje - meni nijedna firma do sad za slanje mailova, nebotno da li je to moto svet ili akvaristika - nije odgovorila... zato planiram da skoknem do njihove najblize prodavnice - u Osijek i pitam licno... ali zasada nemam A, a kolima... hm, ne znam zasto ne idem kolima :)

 

Ima on ok zvuk kad je na leru, ali kad ga treba pokrenuti, moras ga dobro zavrnuti da bi pratio tok saobracaja. Tada ima zvuk koji ne pristaje jednom chopperu. Nakedu, street fighteru ili necem slicnom da, ali chopperu ne. BTW, posto je i moj trenutno u fazi prerade, provozao sam ga bez auspuha...

:D :D :D :D :D :D

 

Sjediste sam nabavio second-hand sa nekog bobbera, a narucio sam zadnji blatobran i auspuhe iz njemacke, nasao prilicno povoljno, pa cekam da dodju. Stavicu i nove rucke, nasao na ebay-u za 10e aluminijumske, glodane, prelijepe.

 

Sad cu da ti zavidim na ruckama, ako je to ono sto ja mislim!! ;):)

 

Za ovo smejanje bez auspuha te skroz kapiram! Ovo drustvo s kojima radim preradu i ja smo se takodje pokidali od smeha na taj zvuk... ko "singerica" moje pokojne babe :)

 

A zvuk... pa sad... moj nije takav kako si rekao... ili ja imam pogresnu predstavu... evo sad cu da okacim na onaj moj post o preradi raptora video na leru, ali nije neki kvalitet zvuka koji moj mobilni snima... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja