Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pisao sam u drugoj temi pa ajde da Copy- Paste i ovde.

Agregat na Raptoru je dosta bolji, tj vodeno hladjenje odlicno radi svoj posao, malo se vise gledalo na detalje. Bolje povlaci u svim obrtajima. Medjutim mene izgleda da nesto zezaju karbovi a i difuzori su mi ispucali tako da kada vozim jacim i punim gasom onda stuca i ne ide kako bi trebalo. Raptor pored toga sto bolje povlaci iz nizih obrtaja radje se i vrti tako da odrzava vecu putnu brzinu bez pregrevanja i opterecenja, do 80 ne oseca. Za manje vozace polozaj sedenja je bolji na Princu mada posle navikavanja i Raptor moze da bude dosta udoban.

Ogibljenje je genijalno odradjeno. Ako se nasteluje da lepo upija neravnine onda kada neko sedne skroz se sabije zadnji amortizer do kraja, znaci bukvalno vozis hardail. Za solo voznju i takav motor udobnost je vise nego ok.

Za Grad je Princ dosta los ali Raptor mnogooooo gori. Fino se obara u krivine ali mu smeta duga viljuska. Kad dodjes do te mere da zavrtanjem kormana ispravljas motor on ne reaguje i gubi stabilnost, ovo je jos problematicnije pri sporoj voznji. Za Pravac je odlican, ne oseca kilometre.

Tovarni prostor 0, staje samo prva pomoc. Ja sam se na Princu navikao da tovarim sve i svasta, ima slika negde na forumu. Znaci 3 kofera+ tank torba+ kamp opremu privezem za zadnji kofer+ ima mesto za suvozaca. Kao kamion. Za nov motor koji je skoro duplo skuplji 800e popust a ovaj 1500 bez popusta bolje uzeti Princa. Ako naidje neki polovnjak onda Raptor bez razmisljanja.

Ja sam prodao Princa sa 15500 km i dodao 10e  8) za Raptora sa 2400km, tako da je vise nego odlican motor za 10e  ;).

Raptor je i malo zedniji, rekao bih jedno 10% mada ga i vise gazim, ali trosi vise za par deci.

 

E, sad. Moram zimus da sredim ovo stucanje. Prvo da promenim difuzore a posle cackam karbove. Nesto mi i lupka ispod motora po rupama. Moram da vidim da nije ovaj zatezac lanca jer nije dotezan u opste. Amortizeri mislim da ne mogu da lupkaju, valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

@ Blackbite - aj proveriću uživo kad bude bilo prilike, ali ovako nekako kad kopam po sećanju, čini mi se da je Raptorov malčice manji od Daytoninog... a i nešto bi me smaralo sad da petljam oko sečenja, bušenja...opet :)

 

Inače naleteo sam na ovo:

http://www.dreamworxchoppers.com/rhino-motorcycles-hunter-sport.asp

jel zna neko nešto o tome, čini mi se da je neka vrsta Raptorove rodbine, iz Kine, preko Engleske...

(skrolujte skroz dole - extra slika! :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas sredio karbove. malo je slabija smesa, Nastelovacu sutra malo bolje mada mi se cini da i sad dosta dobra. Bilo previse goriva u smesi i zato se gusio a boga mi i trosio dobrih 3L, do duse nisam ga ni stedeo. Sad na manjim obrtajima malo slabije vuce ali zato od polovine pa navise kida! Probao ga do jedno 105, mozda malo vise. Mecava! nadam se da ce i potrosnja dosta da padne jer je toliko pustao goriva da je bukvalno prskalo iz karbova kad se zgazi.

Isto i konacno dotegao zadnje amortizere, ne vozim vise hardtail  8). Zategao lanac. Potpuno drugi motor. Jeste da sam vozio sve i svasta ali ovo me sad stvarno uplasi kako ide kad se razvuce do kraja, poludi u obrtaje ko cvaja!

Ostalo je samo da promenim kocionu i rashladnu tecnost i da ozracim prednju kocnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

E druze sta si radio sa amortizerima na raptoru,jesu sada malo meksi.i kako si dirao iglice na karburatorima jel mozes da mi objasnis meni trosi uvek preko 3l svecise boje tamne kafe ali ide ko zmaj.jedino kada mu naglo dam i pustim gas on se ugasi sto znaci da je jaka mesavina.i na koji zarez da ga stavim i gde se gleda jel na spajanju plovka sa iglicim ili...Jel mozes da slikas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

U vezi karba sam odgovorio u drugoj temi. Amortizere sam jedva dotegao. Potreban je specijalan alat za zatezanje istog mada sam uspeo nekako bez njega. Ispod su dva amortizera, da bi se zategli treba da se oni rotiraju medjutim posto nemam alata za to onda sam odsrafljivao one srafove kod viljuske a amortizere sam blokirao da se ne okrecu. Posle sam opet dotegao te srafove. Potrebna je pomoc posto neko mora da drzi motor navaljen kako bi imao mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste. Sad kad sednem sabije se za oko trecinu ukupnog hoda. Pre se sabije za 2/3 hoda i na vecim rupama dosta odskace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

E ljudi sta mislite o ovom cepu jel bi odgovarao raptoru

http://shop.motobike.rs/index.php?_a=viewProd&productId=6213

pa lici na moj, kapiram ako mu je navoj isti precnik da odgovara... samo, na koji princip se zakljucava? stisak, da li mora nesto da se vari, dodaje iznutra...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne znam kako nekima regal moze da trosi 3l a nekom preko 4l kao i meni.Da li neko moze da slika dizne na karburatoru ili da mi kaze koliki je precnik dizni.Da li je vama filter za vazduh sundjer debljine oko 1.5cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Pozdrav ljudi .Trenutno vozim kawasaki kle 500 ali sam zaljubljen u raptora,da je bio model od 350 cc sigurno bih uzeo pre njega nego kawasakija....Duze vreme sam proucavao raptora i mislim da bi mu extra legla mashina od KLE-a iliti nekog En-500 ili ostalih kawasakijevih modela sa istim motorom.Nekako mi najvishe lezi na njemu taj motor poshto je princip isti samo je kubikaza veca ....Sta mislite o tome ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Takav sam ja plan imao svojevremeno sa raptorom, bas od en-a motor, na lanac da ugradim. Imaj na umu da takav motor je onda vencanica, neces ga prodati ni priblizno za ulozene pare nikad. Bices na gubitku sigurno, ali ako je to bajk koji ce te ispuniti na duzi niz godina, ona samo napred! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala sto mi niste pomogli. Jos uvek me zanimaju velicine glavne dizne na raptoru ako neko je voljan da ih slika hvala.Sta mislite o ovome dole.

 

Ovo pravis obrtomer?

Koliko te je iskostao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Slusaj bolan,budi drug pa vidi te dizne za koje molim ko budala pa cu ti dati i semu i sve sto te interesuje.Da sam sam napravio.Stavicu i sliku kako sve diode svetle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Obavezno ulepi sve komponente i žice onim toplim lepkom iz pištolja, od vibracija rado hoće da otpadnu delovi sa štampe i da se otkinu žice ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja