Jump to content

Moto Zajednica

Regal Raptor

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

@Bogda i @Zille-nbg Hvala na savetima. Da motor je garaziran naravno( izbacio sam auto napolje) :)

 

@Bogda: Koliko kosta zadovoljstvo od servisa ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nije tajna, mene ne kosta nista  ;D. Ja motor sam servisiram. Uzeo sam ga polovnog i ostalo je jos nesto manje od 2 meseca garancije. Nisam hteo da radim drugi servis jer dok sam polozio ostalo je svega nedelju dve garancija i sam ga servisiram. Znaci do sada sam promenio 2x ulje, podmazujem lanac na 300-500km i dotezem ga po potrebi, proverim i dotegnem srafove, ugradio filter goriva, i nastelovao ventile na 3000km. Zamenio sam i osigurac ali je on stradao mojom greskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

:D Super

E da si malo bliže pa da dođem da naučim i ja zanat :(

He he neverujem da je mnogo komplikovanije od redovnog servisa za auto :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

veoma je slicno... e, ali obavezno idi na servise ako je motor u garanciji, jer ne daj boze da se nesto desi, oni to nece da poprave, ako nisi bio na servisu... mislim, hoce, ali za pare  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Imam jedan mali problem sas pomenuti motor. Pa mi teba mala pomoc. Danas sam upalio makinu al neradi kako treba. Levi izduv radi normalno a desni ne(tj levi se zagrejao a desni hladan kao da uopste neradi). Moja predpostavka je bila da je svecica pa sam skinuo istu (bila je crna u pi... materinu) odem kupim novu i "montiram" je. E sad kao bolje radi (greje se-bas strucan opsi) ali ima drugi problem izbacuje beo dim???? Sad interesuje me da li je to u pitanju da lose (vremenski) baca varnicu pa ne sagoreva kako treba ili je nesto sasvim sesto u pitanju???

Hvala unapred na odgovoru.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

pazi, motor treba da izbacuje dim dok je hladan, ali ako je motor vruc, a izbacuje dim, onda bas i nisam pametan. pazi, ako se to desava na oba izduva, onda ne verujem da je neki problem, jer ipak je hladno, a gasovi su vruci, pa eto dima... ali ako ti jedan izbacuje, a drugi ne, onda ne znam sta bi moglo da bude u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

E u tome i jeste problem nakon 20-30 min rada teba da je vruc. A on i dalje dimi belo. Moracu ja ipak da navatam onog ovlascenog mr. majstora da malo zaprlja ruke. No hvala ipak na pokusaju. Ako nesto uspem da sredim javicu mozda nekom bude od koristi.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E u tome i jeste problem nakon 20-30 min rada teba da je vruc. A on i dalje dimi belo. Moracu ja ipak da navatam onog ovlascenog mr. majstora da malo zaprlja ruke. No hvala ipak na pokusaju. Ako nesto uspem da sredim javicu mozda nekom bude od koristi.   :)

 

ne da treba, nego ne postoji mogucnost da ne bude vruc  ;D  lepo ti to teraj u servis, objasni sta je i uzivaj  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Moguce da karbovi nisu sinhronizovani ili pak ima neke probleme sa paljenje. Vrati staru svecicu i idi u servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Pronasao sam problem  :P  bilo mu je zao sto je stojao u garazi. Provozao sam ga danas 28 km i sad radi ko doksa :)

A i meni je bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

Pitanje u vezi servisa: Da li se u garantnom roku naplacuju ruke za obavezne servise ili ne?

Pitam posto otac moje devojke kaze da njemu nisu naplacivali za ruke (vec samo za ulje i filter)  u garantnom roku???  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd

nije to tako skupo mislim da je usluga za taj prvi servis oko 1000 din. pritom ga je momak(servis u Zarkovo city-ju) odlicno pregledao i pritegao sve sto je trebalo, predlazem svima koji kupe novi motor da taj prvi servis naprave sto pre jer ulje koje je unutra je tesko smece to je u stvari ulje nemenjeno samo transportu i skladistenju(mislim da sam to vec negde napisao)

ps:iskoristite ove suncane dane za jos koji djir na svom ljubimcu naravno sa dozvolom A kategorije ponosni vlasnik  iste od 05.10.2009

malo da se hvalisem ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pitanje u vezi servisa: Da li se u garantnom roku naplacuju ruke za obavezne servise ili ne?

Pitam posto otac moje devojke kaze da njemu nisu naplacivali za ruke (vec samo za ulje i filter)  u garantnom roku???  ???

 

U servisu u NS se samo ruke i naplacuju za redovne servise u garantnom roku. Ulje i filteri budu besplatni. Meni sui i svecicu bez naknade :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Regal Raptor 125dd

E ovako servis je krenuo jos 27.11.2009. motor je jos uvek na servisu. znaci skoro pa 2 nedelje. Cena nije strasna uopste 1 000 marsovaca (dinara). Od prvog servisa postao remont motora.

Dakle ovako pre servisa je pocelo da mi kaplje ulje :( i da mi se cuju zadnji amortizeri. To je sad otklonjeno, mislim majstor je otklonio ona zeza sto detektuje da je menjac u leru je malo naprsla pa je preko nje ulje procurilo te je zamenjena. Amortizerin neznam al se necuju vise. U medju vremenu je crkao i akumulator pa i to dobijam novo. Tako da cu na kraju krajev stvarno imati nov motor :)

Za majstor (za sad) ne mogu da kazem nista lose posto se cimao porilicno za motor i non-stop me je izvestavao sta je uradio. Ustavri sem 2 nedelje sto traje servis :( Ali nije do njega sto delovi stizu "pesaka" iz kine.

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Redovan servis je 1000 din + ulje (Total Sport 10w40 polu sintetika 850 din ili Total Racing 10w50 full sintetika 1200 din) ,reklamacije se nenaplacuju ako su u garantom roku i obavzeno ponesite servsinu knjizicu.Ovlsaceni servis u Bg URBAN-MOTORS 2512-000 kontakt Goran, Trgovacka 85b Cerak/Zarkovo imate tacnu lokaciju na sajtu www.urbanmotors.rs radi svakim danom osim nedeljom i zakazivanje je obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac

Ljudi, ima li neko ideju kako da malo motoru povecam snagu, ok...izvadio sam katalizatore iz auspuha i zatvorio sam RG ventil (za neuke eko ventil koji jedan deo izduvnih gasova vraća u usis)dobio sam oko 10 posto...raptorče ide stotku...ali ja bih da uradim nesto kao sto ova deca rade sa skuterima, drugi neki CDI, neki kit, neka razbušivanja...Dajte ideju...kvalitetetan savet nagrađujem žešćim ručkom i pićem u dobroj kafani...PA NEKA OVO BUDE MALA NAGRADNA IGRA....inace za neupucene Regal Raptor poseduje repliku mašine od Honde Rebel 125 sa dodatkom (solidno zvedenog) vodenog hlađenja i CDI koji ga ograničava na (neprovereno, ali Goran iz Urbanovog servisa kaže tako-a mnogo je OK lik- svaka pohvala, kao i za sve likove iz Urbana) 6000 obrtaja...Pa ljudi javite se... cekam dobre ideje!

Pravila:

1.moronski kometari tipa kupi jači motor, moroni mogu da ZADRŽE ZA SEBE( posto mogu da kupim i njih i njihovu ženu-ribu, kucu i stan i kola, decu i psa i vec imam jaci motor)

2.za sve neitelegentne komentare i stupidne predloge važi pravilo 1. - zadržite ih za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Trebalo bi da ide do oko 9000, tako da ako je tacno za tu blokadu, skidanjem nje ces najvise i dobiti.

 

Bilo bi dobro da probas sa odgovarajucim CDI-jem za koji si siguran da je otvoren, ili da izmeris broj obrtaja pa vidis na cemu si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa ako je blokada na CDI onda mozda i ima smisla da je na 6000 mada nisam bas optimistican po tom pitanju, jer sa 6000 sigurno ne bi stigao do 100kmh, eventualno oko 80kmh, a ako je na 9000 posle tih obrtaja vec ima pad snage, tako da eventualno neki KM vise u maksimalnoj da se izvuce, ali osim toga bez drugih prednosti.

 

Mozes da probas sa sportskim filterom i vecim diznama da dobijes nesto.

 

Razbusivanje bi verovatno najvise urodilo plodom, ali ne znam koliko blok dozvoljava, posebno sto je aluminijumski, pa bi morao opet da se  hilznuje itd.

 

U svakom slucaju, najbolje da vidis kod nekog majstora koji se vise razume, jer nam do sad sto se tice foruma nije poznato da je neko radio ovako nesto, pa ne verujem da mozes da dobijes detaljnije informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Zar nije pre bila prica da ima da se kupi kit cilindra i klipova pa da povecas kubikazu na 300ccm?

 

Ok znam da si rekao da ti ne treba jaci motor al ovo nije kupovina jaceg nego opet nadogradnja ovog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Vidi brale da se kituje i nije toliko veliki problem koliko je problem gde ces ti naci toliki kit? Budi strpljiv sledece godine bice buljuk uvezenih motora a ono sto bi moglo da se uglavi je Yamaha Virago 250(bice nesto sa prljavim papirima sigurno) ili jeftinija varijanta motor od Chellengera ili Princa 250. Svrati pocetkom sezone do nas u servis da pregledamo kataloge ne bi li nesto nasli da pojacamo masinu pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja