Jump to content

Moto Zajednica

Caberg Rino flip-up kaciga

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

imam je godinu i nesto i uzeo sam je zbog dizajna i un.suncanog vizira,moja je mat crna i cini mi se vrh kombinacija. veliki vizir,vrlo pregledna,udobna. ali vec preko sto susti ko luda i to je potvrdio i neki lik koga sam pitao na ulici. kazu da je ona malo skuplja bolja,ne znam model,al ebg. odskora me zeza vizir,kad ga dignem do vrha,teze ide dole,krcka i pucka,uvija se ulevo kad ga spustam uz pomoc onog pipka levo. skinem vizir,obrisem prasinu kod srafa,valjda nastalu od trenja,bude bolje 3-4x pa po starom. kad dignem 1 ili 2 zuba onda je ok. a un.suncani vizir cim dignem unutra se omasti o nesto,al samo kao par tracica na sred vizira i to bas smeta po suncu,brisem to al mi treba trajnije resenje. moze li ko pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

I meni se pojavio taj problem sa tezim spustanjem vizira, ali od kako sam montirao anti-fog vizir. Taj vizir, btw, radi odlicno posao-ne magli uopste i skuplji je samo 3E od standardnog. Kupljen u Louis-u. Sta je razlog za otezano spustanje ne znam, mrzilo me da istrazujem, ali bih volio da cujem kako si ti to rijesio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

pozdrav i ja imam tu kacigu ...samo moja je nasarana crno crvena je ...od kako imam novi motor bas susti !!ako ides negde dalje probao sam one dve rupice zalepiti selotejpom i super je nema vise onog duvanja oko usiju ...jedino sto ne znam gde d auzmem vizir koji ne magli ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ja je imam oko 2 godine. Nemam tih problema kao ti ni sa obicnim ni sa suncanim vizirom. Moja primedba je da je zaista bucna, ali samo ako je na motoru (viriru motora) strujanje vazduha takvo da udara u kacigu. Druga stvar je malo losija ventilacija pa leti zna da bude vruce u njoj.

 

Ja uskoro narucujem novi antifog vizir i mehanizam za vizir, posto se od jako mnogo koriscenja pohabao mehanizam pa mi na 83km/h (nije zajebancija, zaista na toj brzini) ako mi je vizir podignut, onda lupi dole. Jednostavno se potrosila plastika i nema snage da se odrzi gore.

 

Ipak dogodine, kada budem kupovao novu, prelazim na drugu marku, znam vec tacno sta cu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

ma ja nemam tih problema a i moja je malo i nosena a ventilacija je leti meni super mada sta znam svakom je drugacije neko bi vise neko manje ...sad bih neku full al ne moze sve jer sam vec kupio dosta opreme...suomy ima dobru ponudu jako !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

I meni se pojavio taj problem sa tezim spustanjem vizira, ali od kako sam montirao anti-fog vizir. Taj vizir, btw, radi odlicno posao-ne magli uopste i skuplji je samo 3E od standardnog. Kupljen u Louis-u. Sta je razlog za otezano spustanje ne znam, mrzilo me da istrazujem, ali bih volio da cujem kako si ti to rijesio.

 

jel ima slike neke kako taj vizir izgleda jel isti kao do sad samo ima one kao dve bradavice sto se kaci taj za maglenje ?jel cim je malo hladnije magli pa moram malo d adizem vizir !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Imam ovu kacigu vec godinu dana....presla oko 10000km  ;)

 

Odlicna...

 

Nemam problema sa vizirom,ne susti i nije bucna....

Mat crna,kupljena u Luisu....

 

Moja preporuka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

Ipak dogodine, kada budem kupovao novu, prelazim na drugu marku, znam vec tacno sta cu

 

Podeli sa nama ideju, ja upravo treba da kupujem flip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Kaciga je ok imam je vec skoro pola godine malo magli kad se vozi na minusu al jbg to je osnvni tom flip up kacige bila  je ona od 220e koja je verujem mnogo bolja.

Sto se tice sustanja nisam imao toliko problema a kad se predje preko 80km/h nisam imao problema sa magljenjem osim ako ne duvam bas u vizir (pri skoro minusu) takodje ne magli do nekih 4-5 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Nedavno sam stavio anfifog vizir i takodje imam problem sa uvijanjem i krckanjem kod spustanja. Nije mi jasno sta se desava. Nekoliko sam puta rastavljao ali ne nalazim razlog.

 

Kada se malo popustie srafovi za zatezanje sa strane to se ne desava ali onda nastaje problem da se srafovi od vibracija odvrnu skroz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mislim da je u mozda problem u tome da je taj novi vizir malo predebeo za neku desetinu milimetra pa to zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja