Jump to content

Moto Zajednica

Ozivljavanje jednog MZ-a

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Pozdrav ponovo, ja sam na ovom forumu pre nesto malo pisao tako da ne znam da li me se iko seca, ali nema veze, ovo leto sam resio da skroz sredim mz-a pa sam mislio da ovde izjasnim neke probleme u nadi da ce mi neko pomoci jer ne bih da verujem raznoraznim majstorima koji bi samo da uvale nesto. :)

Za sad cu izjasniti vitalne probleme, cisto da ide lepo, a oko finesa cu se snaci.

Prvi problem, prednji tocak. Kriv je pa malo pravi osmice po putu :) i fali mu jedna zica. oko tocka mogu da se snadjem jer vozim brdski biciklizam pa redovno ispravljam tockove a samo me zanima da li ima posebno da se kupi zica za tocak?

Drugi prob, prednja guma, samo me zanima cena otprilike.

Treci prob, verovatno karburator. posle voznje kad odstoji da se ohladi, jedino moze da se upali tako sto mu sipam malo goriva direkt u klip da upali pa onda tek povuce gorivo iz instalacije pa radi, sta oko toga?

Cetvrti prob, sajla i buzir za kvacilo, to je isto zeznuto tako da ne mogu da ubacim u ler kad stanem jer iako stisnem kvacilo do kraja ono idalje malo grebe lamela, i sajla se negde u buziru rascvetala, ne znam kako da otvorim onaj deo dole kod kvacila da bih uopste zamenio sajlu i kolko kostaju sajla i buzir?

Peti problem, prednja kocnica, imam rotor na tocku i celjust kocnice, crevo je isto valjda u ok stanju, ali je poluga rucice polomljena na pola a i klip je zeznut i  procureo tako da mislim da je beskorisna, koja druga moze da se stavi i kolko kosta otprilike?

Mislim da je to to :)

 

Evo i neka slicica.

post-4507-12879038622933_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

2.problem

Prednja guma 3.00 x 18 1200 din.

3.problem

Mozda je karburator, ali ja bih ipak proverijo kompresiju , moze biti da su otisle karike.

4.problem

Kupi sajlu i zameni,verovatno je potrebno i nastelovati kvacilo.

5.problem

Mozes da stavis rucicu od drugog motora, zavisi sta nadjes

RESENJE SVIH PROBLEMA

Ima u Kraljevu ljudi koji voze MZ a nasi su clanovi .PRONADJI IH

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Prvi problem - ako u KV nemozes da nabavis zbicu za tocak, mogu ti ja doneti iduci vikend - dolazim na Veseli spust , nije skupa .

  Treci problem - Skini gumeni cep sa otvora gde se sipa ulje u menjac, pa nek neko kurbla motor, a ti preko otvora stavi neki papir da vidis da li ti uduvava kompresiju u menjac. Ako duva i vuce vazduh na otvoru - verovatno ti je otisao semering na radilici. Takodje u tom slucaju ti je i ulje jako razredjeno i pomesano sa benzinom, a i motor oce dosta da dimi jer vuce ulje iz menjaca .

  Cetvrti problem Sajla - ako nema u Kraljevu, mogu je isto doneti .

  Peti problem - Rucica ima takodje da se uzme nova, a mogu i da se uzmu nove gumice za kocioni cilindar. Takodje ti mogu doneti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Kompresiju ne bi smeo da gubi jer je presao samo 2000 km, ali je zato stajao u garazi 7 godina, provericu to sa menjacem, na auspuhu pusi ali nisam uporedjivao sa ostalim motorima tako da ne znam da li valja. Videcu kod rausa sta ima od delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Moz' da je presao i 5000 hiljada ako je stajao onda treba posumnjati na kompresiju...

Sajla kvacila ti je 200-300 dinara kod Gabora u katalogu...Ne isplati se menjati samo pancir sajle!

 

P.S.Ova druga fotka, jel' to digitalna ili fotografija sa filma-klasicna pa skenirana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

P.S.Ova druga fotka, jel' to digitalna ili fotografija sa filma-klasicna pa skenirana?

 

Sa filma, skenirana na nekih standardnih +-200 dpi-a, to je 2 mpx, aparat je nikon f-601 sa objektivom tamron 28-200.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

  Treci problem - Skini gumeni cep sa otvora gde se sipa ulje u menjac, pa nek neko kurbla motor, a ti preko otvora stavi neki papir da vidis da li ti uduvava kompresiju u menjac. Ako duva i vuce vazduh na otvoru - verovatno ti je otisao semering na radilici. Takodje u tom slucaju ti je i ulje jako razredjeno i pomesano sa benzinom, a i motor oce dosta da dimi jer vuce ulje iz menjaca.

 

Provericu to sto si mi rekao da mozda ne vuce ulje iz menjaca, nego neznam dal da skroz zamenim ulje u menjacu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

nego neznam dal da skroz zamenim ulje u menjacu?

 

Prvo to pa tek onda šteluj kvačilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Proveri da ne vuce ulje iz menjaca,ako ne vuce,menjaj-otvori se za 1 litar od 200 din ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Slusaj mali evo ti broj telefona zovi me da se nadjemo neki dan da vidim to cudo od motora na licu mesta vidim sta mozemo da napravimo a sta da kupis i zavrsena prica

 

064-150-56-13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Imas u pozarevcu KATARANA a Svilajnac ima bar tri MZ-jasa pa juri njih da te nauce i pomognu nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Slusaj mali evo ti broj telefona zovi me da se nadjemo neki dan da vidim to cudo od motora na licu mesta vidim sta mozemo da napravimo a sta da kupis i zavrsena prica

 

          064 186 32 98

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

sto se tice prednje kocnice, sve gumice su sredjene i trebalo bi da je sve ok, e sad....... kad sam stavio plocice, probacio one duze civije, stavio i onaj lim u obliku krsta sto ide gore kod civija, ali je prob sto se plocice ne drze uz klipove nego se slobodno mrdaju, tj samo vise na te dve civije.... sta sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Sad nadrukaš na ručici da se klip vrati u adekvatan položaj a sa njim i nove pločice.

 

Ako koči dobro je, otidi do Katarana pa neka čovek vidi motor, dalje ćeš lakše... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

ok, vec smo se dogovorili da se vidimo, za 10-ak dana se vracam u kv pa cu da dam izvestaje sa stanjem motora :) . pozz do tad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Evo mene sa sela, motor istestiran lepo, ide.... :)    Uoceni problemi:  ne znam zasto ali mi se cini da je guvernala kriva..... motor je davno preziveo pad, dal je moguce da je kriva guvernala, leva ruka mi je dosta vise napred i na malo visoj poziciji od desne!?! karburator mi je sredio cika kataran i jedan njegov drug (ne znam da li je na forumu!) i radi kao sat! (fala cika kataran :) ), pored toga, onde gde cev izduva ulazi u stublinu motora, znaci kad motor stoji i kad ga turiram, dim duva lepo po prednjem braniku, i primetio sam da kad vec idem skroz polako u prvoj pa mu zveknem pun gas da navrti obrtaje sve zivo krca i puca pa me malo brine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Nema fala cika kataran nego da ne "vrtis" te obrtaje dok ne polozis .

Ako te sretnem negde da ga vozis bez dozvole licno cu da ga rastavim u komade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Prvo proveri kakva ti je viljuska, pa ako je ona ucentrirana onda gledaj korman...moze se desiti da je korman kriv mada prvo proveri prednju viljusku. Zategni onaj sraf-tzv.holender koji zateze izduvnu granu za cilindar, ali prvo zagrej masinu pa ga onda natezi. Ako i posle dotezanja curi ulje i duva znaci da ti je potreban prstenasti duhtung koji tu ide a ima ga u Gaborovom katalogu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Kriv je Guvernal, nema zbora. Od pada se iskrivio na gore!!! Uzmi suplju cev , skini rucku(levu ili desnu) navuci na guvernal i polako pritiskaj dok ne ispravis, ali pre toga skini ga da vidis dali nije negde pukao!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja